PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze wzpomaganiem



grzeband
06-03-06, 11:43
Witam!
Kilka dni temu kupiłem Civica coupe 1.5. Niestety po zakupie(sick!), po dokladnych ogledzinach okazalo sie, ze byla zdrowo uderzona. Kielich przedniego amortyzatora widać, ze byl spawany. Geometria auta jest w porządku, dzis się okąze czy zbieżność tez. Jest tez dziwny problem ze wspomaganiem. Jesli kręci się w lewo kierownica chodzi jak chodzic powinna, natomiast przy obaracaniu (caly czas mowa o kręceniu na postoju) w prawo koło chodzi wyraznie cięzej jednak pompa pracuje i opór jest i tak znacznie mniejszy niz przy obracaniu z wyłaczonym silnikem. Podczas jazdy np. przy wyjezdzaniu z zakrętu kolo kierownicy przy jej pusczeniu nie odbija jak wg mnie odbijać powinno (w mojej opini stanowczo za wolno)(auto ma sportowe zawieszenie). W innych samochodach, którymi jezdzę odbijanie nstępuje znacznie szybciej (w hondzie trzeba pomagac sobie ręką)Jeszcze jedna uwaga -podczas jazdy jak na samochod ze wzpomaganiem kierownica chodzi w mojej opinii stanowczo zaciężko (w porównaniu z vecrtą lanosem ze wzpomaganiem i fiatemu uno bez wpomagania) . Samochodem jechalem juz z prędkością 190km/h i autem wogole nie trzęsło. Czy któryś z szanownych forumowiczów moze wiedziec co jest lub moze byc przyczyną?

pirus
06-03-06, 11:47
Pewnie podczas wypadku dostal uklad kierowniczy w dupe i dlatego teraz kierownica ciezko chodzi, ma tez prawo nie odbijac lub robic to wolniej. Zeby to dokladnie zdiagnozowac musisz jechac do mechanika i moze sie okazac, ze to maglownica.

Zdziarek
06-03-06, 12:34
Witam. Proponuje dokładny pomiar geometrii zawieszenia niepowracająca kierownica moze oznaczać złą wartość kąta wyprzedzenia swożnia zwrotnicy co jest efektem uderzenia proponuje też zmierzyć równoległość osi przedniej do tylnej robi sią to poprzez pomiar odlegóści pomiędzy środkami piast kół przednich i tylnych.

Piotrek Klag
06-03-06, 19:20
Witam!

U mnie wspomagaznie dziala bez problemu jakkolwiek co do "odbijania" kierownicy to te autka tak mają - moja kierownica nie wraca do pozycji ot tak po prostu - trzeba jej pomagac troche.

p.s. sory ale przy 190 wspomaganie to Ci chyba nie pomaga co - powiem więcej - wieśzkosc aut w miare porzyśpieszania ma wygaszane wspomagaznie z uwagi na duże nieebzepieczeństwo kierownia w trakich warunkach.

grzeband
07-03-06, 12:08
Zbieżność jest prawidlowa, geomtria, podłużnice również cale. Przy 190 wiem, ze wspomaganie mi nie pomaga - w poscie bardziej chodzilo mi o to, ze przy tej prędkości auto nie wpada w zadne wibracje :). Na stacji stwierdzili, ze prawdopodobnie przekładnia moze byc trafiona - gdyby to byla pompa to w obie strony kierownica odbracala by sie z jednakowym oporem. Trche mnie uspokoiles:
"U mnie wspomagaznie dziala bez problemu jakkolwiek co do "odbijania" kierownicy to te autka tak mają - moja kierownica nie wraca do pozycji ot tak po prostu - trzeba jej pomagac troche. "
U mnie sytuacja podczas jazdy jest podobna, jednak dalej niepokoji mnie nie jednakowy opór podczas obracania kołem. Tak jak powiedzial mechanik - przekladnia moze byc trafiona, a to juz przykra sprawa - koszt oscyluje w granicach 1000pln

Stars
13-03-06, 21:23
Mi na poczatku kierownica tez nie wracala, w miedzyczasie wymienilem zuzyte swoznie wachaczy dolnych (powoduja charakterystyczne skrzypienie) - efektem ubocznym wymiany bylo to, ze teraz kiera spokojnie wraca do polozenia na wprost nawet przy minimlanej predkosci. Moze podobnie jest u ciebie.
pzdr
Stars

Piotrek Klag
13-03-06, 23:42
Mi na poczatku kierownica tez nie wracala, w miedzyczasie wymienilem zuzyte swoznie wachaczy dolnych (powoduja charakterystyczne skrzypienie) - efektem ubocznym wymiany bylo to, ze teraz kiera spokojnie wraca do polozenia na wprost nawet przy minimlanej predkosci. Moze podobnie jest u ciebie.
pzdr
Stars

ja ja wymiwniałem i nie dało to akurat tego rezulatu - jakkolwiek przy pokazji mała przestroga - nie zmieniacie płynu do wspomagania - kiedys wpadłemn taki pomysł - w zbiorniku wyrównaczym spadło poiniżej minimum to ja mówie to mechanika wywal i daj nowy - on mnie przestrzegł że mozna łatwo zajechać pompe w ten sposób - lepiej dolać (z reguły) czerownego płynu i jest po krzyku a nie w ferworze walki zmieniać na nowy - to tak przy okazji tematu....

webi
01-07-06, 20:06
ja sie dolacze do tematu bo ja mam d13b2 bez wspomagania i niemoge wogule skrecic toznaczy ciezko idzie czy mozna gdzies cos przesmarowac bylem na diagnostyce i powiedzieli ze mam wszystko ok jezeli mozna prosic o jakies foty co i gdzie bardzo dziekuje

amstafy
01-07-06, 20:21
u mnie tez nie odbija jakos super po zakrecie:)) honda widac tak ma:) ale plyn zmienilem i nic sie nie popsulo :)))))

dejvt
01-07-06, 23:47
dodaj wiecej gazu wychodząc z zakretu :) u mnie pomoglo haha :D

redrac
02-07-06, 02:41
p.s. sory ale przy 190 wspomaganie to Ci chyba nie pomaga co - powiem więcej - wieśzkosc aut w miare porzyśpieszania ma wygaszane wspomagaznie z uwagi na duże nieebzepieczeństwo kierownia w trakich warunkach.


Ale chyba 5 gen nie mial takiego czegos...jak sie mysle niech ktos poprawi.

webi
02-07-06, 11:34
dejvt, dzieki ale nieraz stoja inne sam. i moge nie wyrobic,wole nie probowac idzie cos z dym zrobic czy nie