PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna reakcja na pedał gazu



Redrekin
19-04-09, 19:23
Co może być przyczyną ,że kiedy daję gaz do dechy, auto jakby słabło, kiedy odpuszczam pedał , auto przez chwilę wyrywa do przodu? No i opóźniona reakcja na dodawanie gazu?

Skoti
20-04-09, 12:31
rozumiem że jak trzymasz ten pedał w podłodze to nadal słabo przyspiesza ?
Sprawdz czy jak wcisniesz tak do 3/4 to auto bedzie lepiej przyspieszac czy tak samo jak na pedale w podłodze.

kolosezw
20-04-09, 12:44
probowales rozpedzac sie w calym zakresie obrotow? do 6000?
bo nie sadze ze na pol gazie lepiej przyspiesza niz na calym wcisnietym :rolleyes:

Redrekin
20-04-09, 14:36
Problem polega na tym ,ze jak np. na 3 biegu 4000 obr. gaz do dechy to go muli, jak lekko odpuszczę, to zamiast od razu zwalniać dostaje małego chwilowego kopa i dopiero zwalnia. Ale po odpuszczeniu gazu naprawdę czuć różnicę, jak auto do przodu idzie( jakby przyczepę odpięli). Szkoda ,ze chwilowo ;)

kris-cf
20-04-09, 14:56
A moze linka od gazu sie zacina?

Rywo
20-04-09, 15:48
U mnie czasem zdarza się podobnie. Po zmianie biegów naciskam gaz i czuję, że coś go muli. Odpuszczam wtedy pedał na chwilę i potem już jest dobrze, przyspiesza normalnie.
Może faktycznie coś z linką, ale ponieważ nie dzieje się to za często więc jeszcze się tym nie zająłem ;)

81saren
20-04-09, 19:03
Proponuje na poczatek sprawdzic podstawowe rzeczy , ustawienie zaplonu , swiece , przewody, filt powietrza.

Lukasyaho
20-04-09, 20:31
Robiłeś coś ostatnio z rozrządem ??

Redrekin
20-04-09, 20:47
Proponuje na poczatek sprawdzic podstawowe rzeczy , ustawienie zaplonu , swiece , przewody, filt powietrza.
Nie zawracałbym tyłu , gdybym tego nie sprawdził. Linka się nie zacina. Przy rozrządzie nie grzebałem (jeszcze) , sprawdziłbym czy to nie jest jakiś problem z MAP-em , ale nie mam na razie skąd podmienić.

skolopendra
21-04-09, 11:46
ale nie mam na razie skąd podmienić.

bez podmiany nigdy na 100% nie sprawdzisz

Redrekin
25-04-09, 11:16
Wymieniłem MAP sensor, na pewno wyrównały się obroty silnika, reakcja na gaz jakby lepsza, pojeździmy zobaczymy.

rafnexster
26-04-09, 18:32
ja mam podobne zjawisko z tym ze na zimnym silniku .... cisnie pedał w odłoge a Hanka mimo tego i tak "przymula" ... a jak sie rozgrzeje to ciągnie rowno :(

chester-lp
01-06-09, 18:49
Problem polega na tym ,ze jak np. na 3 biegu 4000 obr. gaz do dechy to go muli, jak lekko odpuszczę, to zamiast od razu zwalniać dostaje małego chwilowego kopa i dopiero zwalnia. Ale po odpuszczeniu gazu naprawdę czuć różnicę, jak auto do przodu idzie( jakby przyczepę odpięli). Szkoda ,ze chwilowo ;)
Podepne się... bo mam dokładnie to samo :(
Kolego Redrekin rozwiązałeś swój problem?

Redrekin
01-06-09, 21:52
Po wymianie mapsensora jest lepiej, a kiedy wyciągnę wkładkę z tłumika, efekt mulenia dużo mniejszy. Przy okazji zrobiłem dłuższy dolot. Wydaje mi się ,ze mogą to być efekty nie dopasowania dolotu do wydechu, coś z podciśnieniem w dolocie.

chester-lp
02-06-09, 18:56
Redrekin dzięki bardzo za info ziomek ;)

Kamillor
02-06-09, 19:08
ja mam podobne zjawisko z tym ze na zimnym silniku .... cisnie pedał w odłoge a Hanka mimo tego i tak "przymula" ... a jak sie rozgrzeje to ciągnie rowno

Na zimnym silniku gaz w podloge:eek: