PDA

Zobacz pełną wersję : Brak oleju & żolta kontrolka



dejvt
05-03-06, 23:06
Witam bylem dzisiaj ogladac Civiczke w wersji amerykanskiej :) Okazalo sie iz nie bylo prawie wcale oleju w silniku i od 2 tygodni swiecila sie zolta kontrolka. Czy to moze byc jakos ze soba powiązane ?

Wombat
06-03-06, 00:03
tak.

dejvt
06-03-06, 09:12
No wiec jakie moga byc tego skutki ze (narazie) byly własciciel jezdzil na tej kontrolce przez jakis czas .. ??

reXio
06-03-06, 10:15
No wiec jakie moga byc tego skutki ze (narazie) byly własciciel jezdzil na tej kontrolce przez jakis czas .. ??

DEBIL... :shock: :evil:

skutki? Moim zdaniem jest to bardzo niedobre dla silnika i wydaje mi sie ze moze to powodowac szybsze jego zuzywanie - mniej oleju idzie na smarowanie. Ale mechanikiem to ja nie jestem.

Piotrek Klag
06-03-06, 11:35
No wiec jakie moga byc tego skutki ze (narazie) byly własciciel jezdzil na tej kontrolce przez jakis czas .. ??

w momencie zapalenia sie kontroli w pratyce oznacza pozamiatany silnik na amen...

Kontrolka to tylko sygnał wciśnij sprzęgło, wyhamuj samochód i jedź do mechnika.

najomy mechnik mówił że jak koleś gnał kalibrą po autostradzie 180 i zapaliła mi sie kotrnola, wcisnął sprzęgło i wyhamował - przywziówł auto i silink był do remontu kapitalnego - dlatego jak widzisz taki patent to uciekaj dalej niż widzisz - ta kontrolka nie oznacza że masz za mało oleju tylko w wielju przypadkach pokazuje że juz jest za późno....

Zdziarek
06-03-06, 11:51
Mam pytanie co ma kontrolka koloru żółtego (jak przypuszczam CHECK ENGINE) do małej ilości oleju przecież kontrolka od oleju jest czerwona i nie sposób jej pomylić z żadną inną. A pozatym niewidziałem jeszcze cifa z obwodem kontroli poziomu oleju a nawet jeżeli amerykańce coś takiego mają to i tak zapaliła by się ta czerwona w końcu jazda bez oliwy to śmierć dla silnika :sad:

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 ]
Tak czy inaczej zastanów się przed kupnem jeśli bierze olej to już nie jest dobrze

siemaR
06-03-06, 13:25
Zacznij od ustalenia powodu świecenia żółtej kontroliki, jak to nie była rezerwa to zostaje tylko check engine - szukaj pod hasłem samodiagnostyka. Powodów jej zapalenia może być sporo i to od razu nie dyskwalifikuje silnika. Czerwona kontrolka od oleju nie zapali się jak jest jego za mało, tylko jak będzie za małe ciśnienie oleju. Jedno z drugim może być powiązane, ale wcale nie musi, tak czy inaczej jeśli właściciel sobie beztrosko śmigał z tymi dwoma kontrolkami przez 2 tyg. to nie najlepiej świadczy o jego dbaniu o autko i raczej sobie daruj ten egzemplarz. A jak się na niego uparłeś to odczytaj kod błędu wywalonego przez ECU, zmierz kompresje, pojeździj i zobacz czy łyka oliwę, czy nie kopci i niech silnik obada ktoś kto się na tym zna i Ci doradzi czy warto w to się pakować.

Piotrek Klag
06-03-06, 13:51
Wita,m!

Tak mnie zbajerował tym brakiem oleju że nie skumałem że o check engine chodzi...

Jakkolwiek powiedz która kotrolka jak check engine to cofam to co napisałem ;)