PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka oleju



kzysiek_23-85
18-04-09, 18:00
witam wszyskich mam maly dylemat otuz zawsze rano gdy odpalam autko konrolka oleju niegasnie odrazu razem z kontrolka ladowania lecz puzniej o jakies 2 moze 3 sekundy dodam ze ze niedzieje sie to tylko rano lecz ogulnie gdy nawet postawie autko na godzinke to równiez wtedy gasnie troszke puzniej.
Czy jest to normalne?czy w waszych autkach tez tak sie dzieje?

marcocivic1
18-04-09, 18:12
to norma- silnik jak mysle nie jest nowy wiec pompa potrzebuje juz troche wiecej czasu zeby wypelnic wszystko olejem.Moze jeszcze zawor w filtrze nie trzyma jak nalezy

maciek070188
18-04-09, 19:24
u mnie gasnie odrazu i sie ciesze hehe;p

paweld
18-04-09, 19:30
nie jest to rzadna norma. kontrolki oleju nie wolno lekceważyć. powinieneś sprawdzić jakie jest ciśnienie oleju w silniku. znaleśc przyczynę i usunąć ją. tyle czasu ile pali ci się kontrolka silnik jest nie smarowany, czyli pracuje na sucho! Ten stan moze prowadzić do uszkodzenia między innymi panewek w silniku = złom

molekss
18-04-09, 20:45
u mnie również kontrolka oleju gaśnie od razu :)

silnik zalany shell helix plus 10W40

nike69
18-04-09, 21:25
u mnie tez gasnie dopiero po chwili od zapalenia ale nie wiem czy to jest akurat jakis problem w innych autach tez tak jest z tego co zauwazylem, a moze piszcie jeszcze do tego jaki macie olej i filtr, ja mam mobil 10w40 a fitr chyba filtrona

maciek070188
18-04-09, 22:44
mobil polsyntetyk filtr filtrona chyba tez i jest dobrze;]

karpik85
19-04-09, 01:24
olej Valvoline Maxlife 10W40, filtr Knecht, wcześniej K&N - kontrolka gaśnie praktycznie jak tylko włącze rozrusznik kluczykiem. Kiedyś jak miałem jakiś tani filtr to gasła ok 2 - 3 sekundy po odpaleniu.

kryzys speed
19-04-09, 07:44
olej Valvoline 0w40 fitr oc115 chyba Knecht 140tys olej gasnie odrazu :)

reaktor
19-04-09, 09:54
mi tez ostatnio zaczęło gasnąć jakoś pożniej. Niedawno zmieniałem olej i zamontowałem tani filtr czasami gasnie normalnie a czasami 1-2sek pozniej.Auto mam 2 lata i wczesniej nie było z tym problemu , z tym ze nie zaaczelo sie to dziac zaraz pow uymainie ale jakios 2 tyg pozniej Czy powinnienem wymienic filtr?? czy mogę przejechać jeszcze z jakies 4 tys km? filtr to jakis japan parts..

wojtus1199
19-04-09, 10:00
a u mojej dziewczyny w d15z8 ostatnio na bagnecie wogóle nie było prawie oleju a kontrolka gasła, po dolanieu ok 1 litra stan na bagnecie jest prawidlowy. Jak to możliwe ze kontrolka normalnie gasła? Czyżby pomimo bardzo neiskiego stanu na bagnecie ciśnienie było prawidłowe?

reaktor
19-04-09, 10:30
kontrolka w hondzie zapala się w momencie kiedy silnik jest juz do wy*****ia a nie kiedy oleju jest za mało, nie sugreował bym sie tym

marcocivic1
19-04-09, 11:17
Proponowalbym filtrona

wojtus1199
19-04-09, 11:46
to przynajmniej silnik nie jest do wy*****ia;)), a kieruje się zawsze stanem na bagnecie:D

karpik85
19-04-09, 18:35
kontrolka w hondzie zapala się w momencie kiedy silnik jest juz do wy*****ia a nie kiedy oleju jest za mało, nie sugreował bym sie tym

Dokładnie, też u siebie raz przeżyłem przygode z suchym bagnetem.

kzysiek_23-85
19-04-09, 18:54
widze ze temacik sie rozkrecil dzieki za liczne wypowiedzi.Czyli co powinienem zrobic??wymienic filtr oleju?czy to przezto kontrolka puzniej moze gasnać? aha jezdze na Castrolu 10w40

karpik85
19-04-09, 19:04
Przy najbliższej zmianie oleju kup sobie filtr dobrej firmy, np. Knecht - są w porządku i cene też mają OK. Odnośnie oleju to moge szczerze polecić taki jak ja mam czyli Valvoline Max Life 10W40, kosztuje tyle samo co Castrol, a przynajmniej kupisz oryginalny niepodrabiany, bo jest mniej popularny.
Ale najważniejszy jest filtr.

kzysiek_23-85
19-04-09, 19:07
slyszalem ze castrol jest do dup... ale to juz po fakcie jak zalalem takim.
karpik85 uwazasz ze moze to byc wina wlasnie filtra oleju???????

karpik85
19-04-09, 19:09
olej Valvoline Maxlife 10W40, filtr Knecht - kontrolka gaśnie praktycznie jak tylko włącze rozrusznik kluczykiem. Kiedyś jak miałem jakiś tani filtr to gasła ok 2 - 3 sekundy po odpaleniu.

Już napisałem moje zdanie ;)

kzysiek_23-85
19-04-09, 19:16
ok dzieki za wypowiedzi najgorsze jest wtym to ze do zmiany brakuje mi jeszcze jakies 3tys.i niewiem czy moge tak natym jezdzic czy jak najszybciej zmieniac olej i ten nieszczesny filtr.zaraz obczaje jaki mam ten muj nieszczesny filtr.relacja zachwilke:D

paweld
20-04-09, 08:22
Czyli wniosek z tego że tanie filtry typu filtron, jc mają słabe zaworki wsteczne. Jak kontrolka świeci silnik chodzi na sucho, więc wymieniajcie od razu...


Ja mam Boscha i gaśnie podczas kręcenia... olej 10W40 Valvoline

molekss
20-04-09, 13:26
miałem filtr knecht-a a teraz mam filtrona, kontrolka oleju gaśnie mi podczas kręcenia

reaktor
20-04-09, 14:41
kontrolka mnie nie pokoi ,ale olej dopiero wymieniłem 2 tys km temu. Filtr mogę wymienić ale na olej szkoda mi stu kilkudziesieciu zł w momecie kiedy sypie mi sie maglownica. Czy jest sens wymienić sam filtr ?

nike69
20-04-09, 17:30
panowie sorki, filtrona to ja mam ale naklejke na patelni :p a filtrowi sie przyjrzalem i pisze na nim 'japan line' i jakies chinskie znaczki :D mechanik skasowal za niego 14 zl wiec chyba nie za duzo, wiec to pewnie wina filtra
czyli filtron mowicie ze jest dobry?
a moze to tez wina oleju bo mechanik mowil ze mobil jest ok ale tu na forum nieraz czytalem zeby mobila nie kupowac..

marcocivic1
20-04-09, 19:10
Dobry jest filtron koszt ok.19 zl Co do oleju to kwestia kasy mobil jest dobry i w miare tani zawsze mozna castrola zalac:)

kzysiek_23-85
20-04-09, 22:18
Noi jestem wlasnie po wymianie oleju z Castrola na Valvoline Max laif 10W40 i filterek jakis japonski bynajmniej ma byc japonski i szczegulny jak dlamnie kolor NIEBIESKI i problem ustal kontrolka gasnie odrazu przy kreceniu.Czyli chlopaki jak macie podobne objawy zmieniajcie filterki bez zastanowienia
pozdro:D

nike69
21-04-09, 00:10
kolego ja tez mam japonski niebieski filterek i jest lipa hehe nie wiem jak bylo wczesniej bo nie zwracalem uwagi ale mam na nim przejechane zaledwie ponad 2000 km, oczywiscie mam nadzieje ze chodzi wam o odpalanie np rano gdy silnik jest zimny bo jak zapalam cieply silnik albo gdy stoi gora 1h to tez kontrolka szybko gasnie..

reaktor
21-04-09, 04:02
mi tez kontrola trzyma głownie po nocy chociaz zdaza sie ze w dzien. 2 lata temu miałem czarny filtr produkcji polskiej , niebyło problemu rok temu kupilem w norauto czarny firmy nie pamietam tez nie bylo problemu, teraz kupiłem jakis japan cars i ****, swieci sie

kzysiek_23-85
21-04-09, 20:19
''nike 69''- to niewiem moze na jakis trefny trafiles bo umnie jest wszystko niema porownania dotego co bylo wczesnie trwalo to od 2 do 3 sekund zanim zgasla a teraz krece silnik odpala i gasnie.ale jak bedzie puzniej szfankowal to wymienic filtr zaden problem
pozdro :)

maciek070188
21-04-09, 22:16
ja mam filtr filtrona olje mobila pol syntetyk kontrolka gasnie natychmiast jak rusze kluczykime jestem zadowolony;]

sky83
21-04-09, 22:37
Co do filtrów Filtrona,to miałem taki zamontowany w Corsie C mojej mamy.Tam wymienny jest tylko wkład,bez obudowy.No i przy ostatniej wymianie oleju ten wkład musiałem śrubokrętem wygrzebywać bo się rozsypał:mad: Wiem ,że to polska firma itd. ale jeśli do Hondy robią też takie badziewne filtry jak do Opli(a nie był to pierwszy przypadek takiego zachowania sie tych wkładów od Filtrona) to ja dziękuje:mad:

maciek070188
21-04-09, 23:00
ale to nie sa wklady tylko cale filtry wiekszosc ma filtrona nie jest zly jak dla mnie

nike69
21-04-09, 23:30
heh na razie sie tym nie bede martwil, a przy nastepnej wymianie oleju kaze zalozyc jakis lepszy filtr i zobaczymy ;)

maciek070188
22-04-09, 06:42
no i wszytsko jasne;]

donelvis
22-04-09, 20:50
Dobry jest filtron koszt ok.19 zl Co do oleju to kwestia kasy mobil jest dobry i w miare tani zawsze mozna castrola zalac:)

filron nie jest zbyt dobry, szybko zaczynaja działać zaworki ktore maja funkcje puszczania gdy filtr zabity i w efekcie filtr nie spełnia juz roli filtra tylko jest zwykły obieg bez filtracji... knecht i mann to co innego


Noi jestem wlasnie po wymianie oleju z Castrola na Valvoline Max laif 10W40 i filterek jakis japonski bynajmniej ma byc japonski i szczegulny jak dlamnie kolor NIEBIESKI i problem ustal kontrolka gasnie odrazu przy kreceniu.Czyli chlopaki jak macie podobne objawy zmieniajcie filterki bez zastanowienia
pozdro:D

z powodu tego filta to bym sie tak nie cieszył bo za jakies 2-3 tys km moze znow powrócić problem słabego smarowania przez niezbyt sprawny filtr...


ale to nie sa wklady tylko cale filtry wiekszosc ma filtrona nie jest zly jak dla mnie

zły nie jest - jest tragiczny, znajomy ktory sie zajmował badaniem filtrów po prostu je rozcinał i badał i z tym filtronem to porażka jest


ja mam filtr filtrona olje mobila pol syntetyk kontrolka gasnie natychmiast jak rusze kluczykime jestem zadowolony;]

majac mobila nie ma sie zbytnich powodów do radości. co innego motul albo shell, w ostatecznosci valvoline

djhubertusss
22-04-09, 21:02
a ja mam takie nie typowe zachowanie się kontrolki od oleju. mianowicie jak przekręcę kluczyk to czasami od razu zapala się wraz z kontrolką ładowania a czasem po ok 1 sekundzie. czy to normalne??

nike69
22-04-09, 23:54
donelvis dlaczego mobil jest zly ? w temacie o olejach pisze ze w polsce mozna sie naciac na jakies podroby polsyntetyka ktory nim nie jest... o to chodzi czy wogole mobil jest do bani ? mi mechanik wlasnie polecil i zalal mobilem bo mowi ze jest bardzo dobry...

maciek070188
23-04-09, 08:34
bo jest dobry troche czytalem o tym jak kupisz orginala to bedzie to bedzie git przejechalem na nim juz prawie 3500 i ani razu dolewki

shell sie nadaje hahah tu to zes dowalil!

kaktusr
23-04-09, 12:17
Filtry Filtrona sobie można wsadzić głęboko...U mnie leci z pod filtra 2000tyś po wymianie oleju więc pierdziele taki filtr a doręcony jest dobrze, nie polecam tego hłamu nikomu i nie jest to odosobniony przypadek.

teg
23-04-09, 16:54
Filtry Filtrona sobie można wsadzić głęboko...U mnie leci z pod filtra 2000tyś po wymianie oleju więc pierdziele taki filtr a doręcony jest dobrze, nie polecam tego hłamu nikomu i nie jest to odosobniony przypadek.

Popieram, mnie w Skodzie po 1kkm zaczął cieknąć, a kontrolka oleju gasła stanowczo zbyt późno... Wymieniłem na droższy i problemy zniknęły. Na forum Skody było kilka przypadków, gdzie po założeniu Filtrona kontrolka nie gasła.

maciek070188
23-04-09, 17:07
pewnie zalezy na jaki sie trafi:( kurcze mi gasnie narazie odrazu ale wiecej nie kupie filtrona szkoda ryzykowac moze trafilem na dobry?;]

kzysiek_23-85
23-04-09, 19:38
'''donelvis ''-a czy widzisz wtym jakis problem jak bedzie szwankowal filterek to kupuje jeszcze leprzy i po problemie w koncu koszt filtra niejrst az tak wielki
pozdro :)

barnie
24-04-09, 08:56
Ja zakładam Polski filtr oleju z Sędziszowa i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemu - spokojnie mogę polecić :)

maciek070188
24-04-09, 10:04
co to za filtr?

Siwyyy86
24-04-09, 16:03
co to za filtr?

oleju :D a tak na powaznie:

filtr oleju PZL Sędziszów http://wfpzl-sedziszow.rze.pl/

donelvis
08-05-09, 15:57
donelvis dlaczego mobil jest zly ? w temacie o olejach pisze ze w polsce mozna sie naciac na jakies podroby polsyntetyka ktory nim nie jest... o to chodzi czy wogole mobil jest do bani ? mi mechanik wlasnie polecil i zalal mobilem bo mowi ze jest bardzo dobry...

właśnie chodziło mi o to że nigdy nie wiesz czy to oryginał wlewasz....
jak oryginał to jest dobry a jak podóbka to nie wiadomo co to wlasciwie jest...


'''donelvis ''-a czy widzisz wtym jakis problem jak bedzie szwankowal filterek to kupuje jeszcze leprzy i po problemie w koncu koszt filtra niejrst az tak wielki
pozdro :)

w sumie to masz racje, tylko trzeba od razu wymienić jak coś z kontrolka sie zacznie dziać niedobrego.
ale nie do końca masz rację, bo - jak to bywa z filtronami - zbyt szybko zacznie działać zaworek odpowiadający za puszczanie na obieg bezfiltracyjny i wtedy przez tysiące kilometrów jeździsz tak jak byś wcale nie miał filtra...


Ja zakładam Polski filtr oleju z Sędziszowa i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemu - spokojnie mogę polecić :)

to pewnie coś jakościowo jak filtron

fajgus
09-04-10, 22:57
czyli jako kolejny użytkownik filtrona muszę napisać, że to totalny szit...zmieniłem olej ( EJ 6 coupe ) na taki na jakim jeździł poprzedni właściciel...z tym, że przed tym miałem jakiś filterek koloru niebieskiego z dużym napisem HONDA...teraz jest filtron od 2 dni i kontrolka oleju po nocy pali się koło 4 sek po odpaleniu....jutro wymiana filtra....i teraz pytanie....ile oleju ucieknie przez taką wymiane filterka ??? rozumiem, że tylko tyle ile mieści w sobie on oleju ???

yautja
10-04-10, 13:30
Zależy jaki filtr. Pewnie około 200-300 ml.
Co do Filtrona, to jakieś dwa tygodnie temu widziałem silnik w którym korba wyszła bokiem. Po rozebraniu okazało się, że filtr oleju (wiadomej firmy) się rozsypał w drobny mak i jego szczątki zatkały kanały olejowe. Na tak ważnej rzeczy nie powinno się oszczędzać.
Jako ciekawostkę dodam, że poprzednio miałem filtr Knecht'a i kontrolka oleju mi gasła po ok. 2 sekundach. Teraz mam zwykły JC i gaśnie od razu ;)

fajgus
10-04-10, 14:55
mam filtr MANN...jutro to nie bo niedziela, ale w poniedziałek od razu montaż...... coś troszkę niżej niż 30 zł dałem :)

pawlak91
12-04-10, 17:57
Panowie mam taki sam problem tyle , że u mnie kontrolka późno gaśnie tylko wtedy gdy silnik jest zimy(poranny rozruch) , a gdy sie rozgrzeje(nawet nie do końca ) to kontrolka gaśnie prawidłowo nawet szybciej niż kontrolka ładowania:P
p.s Ja mam też filtrona a olej mobil 10w40

fajgus
12-04-10, 19:41
pawlak91 to tak jak u mnie było, z tym, że ja mam castrol magnatec....zmieniłem filtrona na MaNN i po problemie nawet po 2 dniach stania :)

pawlak91
12-04-10, 19:50
Aha czyli mam rozumiec , że wina leży po stronie filtra;] Spoko na dniach pewnie wymienie nie będę żałował kilku złotych a silnikowi to nie zaszkodzi:) Dzięki za info

nike69
12-04-10, 21:42
wczesniej mialem olej mobil i filtr jakis no-name z chiskimi/japonskimi znaczkami, niebieski i kontrolka sie dlugo palila
teraz mam motula i filtr bosha kontrolka gasnie tak szybko ze nawet o niej zapomnialem :p

korbi
14-04-10, 22:57
Witam. Podlacze sie do tematu bo nie chce zakladac nowego. Ja mam troszke inny problem a mianowicie po odpaleniu silnika kontrolki mi gasna wszystkie ale od czasu do czasu kontrolka oleju jeszcze mrugnie raz a czasem dwa. Zauwazylem ze czesciej mrugnie jak jest zimny silnik. Na cieplym nie pamietam szczerze mowiac, co to moze byc?? lub co moze oznaczac ??

yautja
15-04-10, 08:50
Pewnie czas na zmianę oleju ewentualnie jest on niezbyt dobrej jakości i powoli rozchodzi się kanałami.

korbi
15-04-10, 17:56
Olej jaki mam to mobil super S 10 W 40 wymieniany ze 4 tys km temu po remoncie silnika. Kolega ktory teraz jezdzi preluda a mial civica wczesniej mowi ze to moze byc pompa oleju albo czujnik cisnienia oleju. Ale mysle ze gdyby to byla pompa to chyba by sie juz cos zatarlo prawda?? Moze jeszcze ktos cos poradzi bo nie wiem czy sioe martwic czy nie. Kupilem czujnik cisnienia na wszelki wypadek ale nie wiem gdzie on sie znajduje czy jestem w stanie go sam wymienic. Nie wiem czy to sie wiaze ze szpuszczeniem oleju czy mozna wymienic bez spuszczania. Bo jezeli trzebaby spuscic olej to odrazu bym go wymienil. A moze sprobbowac wymienic olej na jakis inny zamiast mobila??

fajgus
15-04-10, 18:21
nię będę zakłądał nowego tematu żeby nie robić burdelu..mam problem i to nie mały.....wymieniłem olej + filtr ( castro magnatec _+ filtron) ...od tego czasu tj od 2 tyg po odpaleniu silnika kontrolka oleju paliła się jakieś 3 sek....czego nie było przed wymiana....postanowiłem wymienić filtr ( czytałem opinie o filtronie na forum...polecił ktoś Mann...i taki kupiłem )....po wymianieprzez 2 dni było ok....po nocy w 3 dzień kontrolka nie zgasłą wcale przez 5 sek....auto zgasiłem i wykręciłem filtr....a on w środku suchutki...ani grama oleju....moje pytanie...czy padła pompa oleju ???? dodam jeszcze tylko, że 4 tyg temu piaskowałem kapę od zaworów...ale wypłukałem ją dość starannie i przedmuchałem powietrzem 6 bar......czy to mogło się przyczynić to awarii ??? i czy to w ogóle ta pompa ??? proszę o pomoc :/

pwl
15-04-10, 18:52
Bardzo możliwe, że syfy po piaskowaniu dostały się do oleju i popsuły pompę, ale to chyba dałoby objawy szybciej.

fajgus
15-04-10, 19:19
ale jak nie ma oleju w filtrze nawet a na bagnecie ładnie stan taki jak był taki jest....czyli pompa nie podaje tak ?????

Skoti
15-04-10, 22:10
raczej tak. jak sama nazwa mówi pompa przepompowywuje olej. w twoim przypadku on stoi w miejscu(czyli w misce) nie polecam teraz jeździć autem bo jeszcze zatrzesz silnik bo nie ma smarowania.

fajgus
16-04-10, 06:35
spokojnie :) auto od razu jak sie zapaliła kontrolka zostało zgaszone i zaholowane do garażu....dziś bedzie zaciągnięte do mechaniora i się dowiemy w jakim stanie jest pompa...troszkę szkoda bo kaska miała iść na glebę ale ta będzie musiała poczekać do nastepnego miesiąca :/

tylko pewnie będzie problem żeby dostać używkę pompę....są na allegro 3 szt ale nie wiem czy to właśnie te....będzie szukanie :/

fajgus
17-04-10, 09:54
nie mogę w mojej okolicy dostać pompy oleju...i znowu problem...ehh...powiedźcie mi panowie, czy pompy w silnikach serii D sa takie same ??? bo może by pasowała od d13b2 ???

panowie mam okazje kupi cpompe oleju od Z6....czy pasuje do y7 ?????

fajgus
22-04-10, 16:36
wychodzi z tego, że nie pasuje bo bagnet nie wchodzi w nią...nie ma nawet na niego miejsca.....by to szlak trafił....dałem sobie wysłać niepasującą pompe.....no cóż....kasa w błoto :/