PDA

Zobacz pełną wersję : remont silnika



korbi
18-04-09, 12:41
Witam forumowiczow bardzo serdecznie i znowu prosze o pomoc i porady. Mianowicie sprawa jest taka ze moja hondka bierze olej. Nie wiem dokladnie jakie ilosci ale duzo. Bylem na hamowni w zastecu na puszkina i wyszlo 104 KM i 133 nM. Strasznie kopcila na niebiesko wiec panowie sprawdzili kompresje. 1,3,4 cylinder maja po 10,1 a drugi niestety 5,5 do 6. Panowie powiedzieli ze do wymiany uszczelniacze zaworowe pierscienie tlokowe a przy okazji mozna wymienic panewki itd. I teraz moja prosba i pytania. Ile taki remont moze kosztowac?? jakie czesci polecacie jakiej firmy?? myslalem moze o minime na z6 albo y8 ale to pewnie bardzo zwiekszy koszta. Co byscie zrobili na moim miejscu?? Moj silnik to d16y7 o przebiegu 178040 na dzien dzisiejszy a auto to coupe ej6. Baardzo prosze o jakies porady i z gory dziekuje.

skolopendra
18-04-09, 21:50
remont ok 1500zł

korbi
19-04-09, 13:50
Dzieki za podanie ceny:) Błąd rowniez juz poprawiony. spieszylem sie i tak wyszlo:) A jakie czesci proponujecie?? jakiej firmy?? i co myslicie o minime i ktore ??y8 czy z6?? i czy duzo wiecej kasy i duzo wiecej pracy z tym jest??

skolopendra
19-04-09, 13:55
i co myslicie o minime i ktore ??y8 czy z6?? i czy duzo wiecej kasy i duzo wiecej pracy z tym jest??

odpowiedzi znajdziesz w dziale turbo

czaju1
21-04-09, 16:59
Heh ja robiłem generalke silnika 2 miechy temu w Y8 i wyszło mnie prawie 4000 zł ... ale przynajmniej teraz wiem co mam :)

Misiekemeryt160
21-04-09, 19:22
ja robiłem generalke silnika 2 miechy temu w Y8 i wyszło mnie prawie 4000 zł

a dlaczego az tak duzo?

skolopendra
21-04-09, 19:24
az tak duzo?

ceny rodem z aso

krzyhar
21-04-09, 19:32
ja jakoś tak też z dwa miechy temu robiłem remoncik i w sumie wyniosło mi to wszystko 800 PLN(silnik d15b2) już go ładnie dotarłem, zmieniłem olej na mobil s 10w40 i nie bierze oleju:)nawet po butowaniu :D

czaju1
21-04-09, 23:07
Wszystkie panewki, polerowanie wału, szlif korbowodów, nowe pierścienie z ASO, sprzęgło Exedy, kompletny rorząd wraz z pompą wody,uszczelka głowicy,uszczelniacze zaworów, szlif cylindrów nowy olej plus filtry reglacja zaworów, zapłonu, wymiana czujnika spalania stukowego i jeszcze pewnie by się coś znalazło no i oczywiście robocizna znajomego mechaniora :) i co za to wszystko to dużo?? co ciekawe jak bym robił na częściach wszystkich z ASO to dla przykładu sam czujnik spalania stukowego kosztował by 980 zł...a gdzie reszta...przeliczcie...a i dodam że wszytsko oprócz czujnika jest nowe nie używane z innych autek...


w sumie wyniosło mi to wszystko 800 PLN(silnik d15b2)


A co Ty nazywasz remontem silnika?? wymiane pierścieni ?? bo za 800 zł to za cholere nie zrobisz GENERALKI autka...To co powiecie na to jak kumpel D16Z6 generalnie zapłacił 8 tysi z robocizną i regaulacjami na tip top...?? co niemożliwe...U kowalskiego w garażo może i tak ale nie u ludzi którzy się znają...

paweld
22-04-09, 00:18
Przed przystąpieniem do remontu nalażałoby sprawdzić predewszystki stan tuleji cylindrów (czy nie ma beczek itp.) jeżeli nie ma myślimy dalej jeżeli są to szukamy innego silnika bo remont nie będzie opłacalny.

Osobiście jeżeli miałbym coś takiego robić to musiałby byc zdrowy dół (panewki, pierścienie, pompa oleju...), skupił bym się tylko na głowicy frezowanie gniazd szlifowanie i docieranie zaworów wymiana uszczeliniaczy, co do prowadnic to tylko orginał na orginalnych zaworach. Zamienniki są tragiczne, mają za duże luzy. Remont dołu silnika straszna kasa, lepiej znaleść motor z małym przebiegiem:))

Remont głowicy kwota rzędu 400-800zł w zależności od zuzycia elementów + montarz demontarz głowicy 400zł razem z częściami.

Co do kapitalek za 800zł to życzę powodzenia. Jeżeli ktoś mysli że splanuje głowicę wymieni uszczelkę, uszczeliacze i będzie super to się myli (typowy zabieg na sprzedarz:))

cisoboy
22-04-09, 11:47
Daj pare ml oleju na tłok, poczekaj chwilkę, sprawdź kompresję, jeśli wzrosła to wymiana pierścieni.
Prosta sprawa:)
Moje posty poczytaj:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=14612&page=2

Misiekemeryt160
22-04-09, 15:03
.To co powiecie na to jak kumpel D16Z6 generalnie zapłacił 8 tysi z robocizną i regaulacjami na tip top...??

nie chce nikogo obrażac dlatego nie wyraze swojego zdania o właścicielu....


U kowalskiego w garażo może i tak ale nie u ludzi którzy się znają...

kto powiedział że kowalski się nie zna?

paweld
22-04-09, 20:15
też uwaam ze 8tyś to za dużo...\

jeżeli tuleje beczki same pierścienie nic nie dadzą

czaju1
22-04-09, 21:15
nie chce nikogo obrażac dlatego nie wyraze swojego zdania o właścicielu....

Też tak uważam że opinie trzeba zostawić dla siebie...

***Marco***
22-04-09, 21:20
Wszystkie panewki, szlif wału, szlif korbowodów, nowe pierścienie z ASO, sprzęgło Exedy, kompletny rorząd wraz z pompą wody,uszczelka głowicy,uszczelniacze zaworów, szlif cylindrów nowy olej plus filtry reglacja zaworów, zapłonu, wymiana czujnika spalania stukowego i jeszcze pewnie by się coś znalazło no i oczywiście robocizna znajomego mechaniora :) i co za to wszystko to dużo?? co ciekawe jak bym robił na częściach wszystkich z ASO to dla przykładu sam czujnik spalania stukowego kosztował by 980 zł...a gdzie reszta...przeliczcie...a i dodam że wszytsko oprócz czujnika jest nowe nie używane z innych autek...




A co Ty nazywasz remontem silnika?? wymiane pierścieni ?? bo za 800 zł to za cholere nie zrobisz GENERALKI autka...To co powiecie na to jak kumpel D16Z6 generalnie zapłacił 8 tysi z robocizną i regaulacjami na tip top...?? co niemożliwe...U kowalskiego w garażo może i tak ale nie u ludzi którzy się znają...

możliwe, ja zrobilem generalke czyli : glowica + pierscienie. obrobka głowica z rozciagnieciem gniazd zaworowych. i mi wyszlo ponad 900. to kolega polecial po najtanszych cenach i tak wyszlo. a robił np. sam.

czaju1
22-04-09, 22:43
Ale nie robiłeś dołu....i mi doszło sprzęgło rozrząd itp.więc to też liczę.ale oki ja poprostu powiedziałem ile mnie to wyszło i tyle...już się nie będe odzywał bo mnie zjecie :) dla mnie to mało ważne kto co i za ile najważniejsze w jakiej kondycji jest silniczek :) dla mnie koniec tematu nie ma co się przegadywać :) nie po to jest forum, forum jest do opisywania i pomagania innym :)przynajmniej ja tak sądzę...


Remont głowicy kwota rzędu 400-800zł w zależności od zuzycia elementów + montarz demontarz głowicy 400zł razem z częściami.

Co do kapitalek za 800zł to życzę powodzenia. Jeżeli ktoś mysli że splanuje głowicę wymieni uszczelkę, uszczeliacze i będzie super to się myli (typowy zabieg na sprzedarz)

Ale jak by co to popieram to :)

***Marco***
22-04-09, 22:50
spoko kazdy robi to co chce i jak morze. najwazniejsze zeby silnik dzialal a jak i za ile to jest inna sprawa. pozdrawiam

korbi
23-04-09, 13:10
Dziekuje Wszystkim za cenne porady. Spisze sobie wszystkie najwazniejsze rzeczy i rusze chyba na szukanie czesci:) dzieki wielkie Wam wszystkim

wanciak86
23-04-09, 13:14
podsumujmy, remont generalny silnika to :

- wymiana uszczelniaczy zaworowych
- wymiana pierścieni
- wymiana uszczelki pod głowica

cos jeszcze?

Misiekemeryt160
23-04-09, 14:54
podsumujmy, remont generalny silnika to :

- wymiana uszczelniaczy zaworowych
- wymiana pierścieni
- wymiana uszczelki pod głowica

cos jeszcze?


szlif wału plus panewki nowe
docieranie zaworów
nowe uszcelki wąłu korbowego oraz wałka rozrządu
nowe płyny silnikowe.

teg
23-04-09, 16:51
Moim zdaniem powinno się zrobić honowanie cylindrów jeśli wymieniamy pierścienie, jakoś mechanicy tego najczęściej nie robią a potem zonk - 2 tys wydane a problem jest nadal... Albo chociaż zmierzyć, czy nie są "jajowate". Docieranie zaworów - to też zależy, mogą już się nie nadawać do regeneracji.

Generalnie to trzeba rozebrać silnik i obejrzeć, co jest do zrobienia.

Misiekemeryt160
23-04-09, 17:37
Moim zdaniem powinno się zrobić honowanie cylindrów jeśli wymieniamy pierścienie,
nie zawsze jest to konieczne.

paweld
23-04-09, 19:35
"teg" ma racje popieram:)

***Marco***
23-04-09, 22:26
Moim zdaniem powinno się zrobić honowanie cylindrów jeśli wymieniamy pierścienie, jakoś mechanicy tego najczęściej nie robią a potem zonk - 2 tys wydane a problem jest nadal... Albo chociaż zmierzyć, czy nie są "jajowate". Docieranie zaworów - to też zależy, mogą już się nie nadawać do regeneracji.

Generalnie to trzeba rozebrać silnik i obejrzeć, co jest do zrobienia.


najlepiej to w aso kupic nowy silnik po co stary naprawiac?

PeJot
26-04-09, 18:15
Czaju1, ile dałeś za pierścienie w ASO ?

czaju1
27-04-09, 23:39
Hmm kurde nie pamiętam teraz już dokładnie ale chyba gdzieś między 300 a 400 zł mogę się myslić ale coś koło tego.

PeJot
28-04-09, 20:29
To chyba niezła cena, jak ja się kiedyś pytałem do D14 to usłyszałem 600zł 8-)

zabas
28-04-09, 22:11
a ja mam takie pytanko jakbym robił remoncik uszczelniaczy, pierscieni, uszczelki głowiecy i itp wymianna i do tego bym wymienił tłoki na takie co robią większa kompresje to na co musiałbym zważać ? autko nie będzie robione pod turbo tylko myślalem o zmianie tłoków. przy takiej zmianie trzba co jeszce wymienić ? korbowody ? panewki to na pewno ale co jeszce ? lepsza uszczelka głowicy ?

pawel240
28-04-09, 22:39
szlif wału plus panewki nowe
docieranie zaworów
nowe uszcelki wąłu korbowego oraz wałka rozrządu
nowe płyny silnikowe.

wału w Hondzie sie nie szlifuje dlatego że utwardzana jest tylko wierzchnia warstwa, panewki jak najbardziej przy remoncie można wymienić ale nie zawsze wymagają wymiany,


a ja mam takie pytanko jakbym robił remoncik uszczelniaczy, pierscieni, uszczelki głowiecy i itp wymianna i do tego bym wymienił tłoki na takie co robią większa kompresje to na co musiałbym zważać ? autko nie będzie robione pod turbo tylko myślalem o zmianie tłoków. przy takiej zmianie trzba co jeszce wymienić ? korbowody ? panewki to na pewno ale co jeszce ? lepsza uszczelka głowicy ?

jak byś wymieniał tłoki pod turbo to musiał bys szukać takich w druga strone czyli odprężających, ważna jest uszczelka głowicy bo zamienniki czasem bywają grafitowe np TAKOMA, w swoim d16z9 sam robiłem remont i dosyc sporo splanowałem głowice bo 1mm sprezanie skoczylo do prawie 10:1, uszczelke miałem brać ASO ale jednak kupiłem Nippartsa metalową, jak narazie wszystko ok a ponad 10tys zrobiłem, jak za bardzo przesadzisz ze sprężaniem może występować spalanie stukowe i wtedy będziesz musiał lać Pb98 albo LPG
masz kalkulator CR http://www.knology.net/~jediklc/D.htm

zabas
28-04-09, 22:56
dobra wielkie dzieki :) czyli se raczej odpuszcem

ale w sumie można założyc OEM uszczelke do mojego d16 z7 z d16y8 ? plug and play ? podbija kompreche lekko ? plus planowanie oczywiscie !

skolopendra
30-04-09, 15:41
d16y8

jest ona najcieńsza z d serii

pawel240
01-05-09, 02:10
mozna mozna tylko że w d16y8 były 2 rodzaje uszczelek, Tobie chodzi pewnie o tą cienką "layer 2", sam szukałem takiej uszczelki ale niestety cieżko, możesz kupić zwykłą metalową 3 warstwową i wyciągnąć środkową warstwe wtedy bedzie taki "layer 2" jak byś mial nr OE takiej cienkiej uszczelki podaj na forum, zamiennika raczej nie znajdziesz

zabas
04-05-09, 22:07
do mojego małego remontu poprosiłem kumpla co to robić będzie o małą liste. powiedzcie czy ok ( poprostu wypowiedzcie sie na temat ) chodzi mi głównie o wymiane uszczelniaczy

1. Uszczelki :
- głowicy ( OEm czy V.REinz ? bo kumpel sie na REINZA upiera ? )
- pokrywy zaworów ( zamiennik ? )
- kolektorów ss/wy ( zamiennik ? )
- misy olejowej ( zamiennik ? )
2. uszczelniacze zaworowe x16
uszczelniacze wału rozrzadu
3. olej ( w tym wypadku wsadzam motula) plus filtr
4. płyn do chłodnicy bo troszke ucieknie napewno
5. pierścienie tłokowe
6. prowadnice zaworów x16
7. szpilki głowicy ( oem czy arp )

do tego planowanie głowicy i sie zobaczy jak reszta czyli choćby korby w jakim sa stanie. ale tego na chwile obecna sie nei stwierdzi. Do powyższej listy co byście dodali i zaproponowali z firm !?

skolopendra
08-05-09, 11:30
możesz kupić zwykłą metalową 3 warstwową i wyciągnąć środkową warstwe wtedy bedzie taki "layer 2"

no bez jaj panowie
takich rzeczy to się nie robi :confused:

zabas
12-05-09, 14:08
gdzie moge dostać jakieś pierscienie tłokowe. i jakie załozyć ? npr ? rik ? możecie jakiś katalog cześci podesłać. chcialem wszystko przez neta zamówić.
i wogle to co powiecie na temat firmy ajusa ?

PeJot
13-05-09, 22:51
Szkoda czasu na Ajusa, wszystkie gumki najlepiej mieć z ASO (sporo rzeczy OEM można kupić na forum od prywatnych importerów)

Lcfr
14-05-09, 08:37
do mojego małego remontu poprosiłem kumpla co to robić będzie o małą liste. powiedzcie czy ok ( poprostu wypowiedzcie sie na temat ) chodzi mi głównie o wymiane uszczelniaczy


hech-dlaczego nie chce Ci się poszukac-tyle razy było o tym pisane...
1. Uszczelki :
- głowicy ( OEm czy V.REinz ? bo kumpel sie na REINZA upiera ? ) - tylko OEM bądz lepsza
- pokrywy zaworów ( zamiennik ? )tylko OEM
- kolektorów ss/wy ( zamiennik ? )w D series śmiało zamiennik-najtańszy daje rade za 10zł
- misy olejowej ( zamiennik ? )tylko OEM
2. uszczelniacze zaworowe x16tylko OEM
uszczelniacze wału rozrzadutylko OEM
3. olej ( w tym wypadku wsadzam motula) plus filtr
4. płyn do chłodnicy bo troszke ucieknie napewno
5. pierścienie tłokowe
6. prowadnice zaworów x16a sprawdzałeś czy sa potrzebne-moze niekoniecznie
7. szpilki głowicy ( oem czy arp ) tez było o tym-manual zaleca wymiane przy każdej robocie a w praktyce OEM wytrzymuja ze 3 złożenia smiało jak nie montujesz jakiegos hardcore i nic nie popsujesz

zabas
14-05-09, 12:03
DZiekuje Ci Lcfr serdecznie bo takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Szukałem i czytałem dużo. Przed zmianami i zakupami jestem wręcz pedantyczny i wole zapytać 10 razy niż potem żałować . tak juz mam. a spotkałem sie z różnymi opiniami na róźnych forach. Nie którzy pisza że wszystko spod znaku H ma być bo inne sie posypie a drudzy że uszczelniacze i uszczelka głowicy OEM reszta poprostu dobra i też będzie hulać. więc wydaje mi sie ze zapytań jest wiele...
co do prowadnic to fakt nie sprawdzałęm ale musze mieć rezerwe pieniężna w razie czego, tak na szpilki i jeszce możliwe panewki.

Lcfr
14-05-09, 12:31
warto poczytac także:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=34839&highlight=uszczelka
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=13587&highlight=uszczelka%2C
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=16023&highlight=uszczelka%2Czamiennik
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27553&page=3&highlight=uszczelka%2Czamiennik
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=4918&highlight=uszczelka%2Czamiennik&page=9
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17487&highlight=uszczelka%2Czamiennik
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=16823&page=2&highlight=uszczelka%2Czamiennik

djibiza
07-11-09, 13:02
Elo, trochę odświeżę temacik. Mój silnik wreszcie doczeka się remontu. Ogólnie było tak:
hondka sobie ładnie jeździła, przyjechałem, zgasiłem, po około 6-ciu godzinach postoju odpaliłem i słyszę mega klekot taki metaliczny. Po chwili ucicha, jak się lekko rozgdzeje silnik. Podejrzewam panewy.
Chcę zrobić remont całości żeby hondą jeszcze kilka latek pośmigać.
Czytałem dużo dużo albo i więcej nt. remontu. Dowiedziałem się takowych rzeczy:

- panewki główne - JAKIE? ile szt
- panewki korbowodowe - JAKIE? ile szt
- pierescienie: CTI-175pln/RIK -???pln 3szt
- uszczelka głowicy: TYLKO ASO - 260-90zł (takomy róznne po 170są)
- uszczelka pod pokrywe zaworów: TYLKO ASO - 54pln (zamienniki po ok30zł)
- uszczelniacze zaworowe: tylko ASO -360zł/kpl (zamienniki po 4-5pln/szt)
- uszczlniacze wałka/wału: zamienniki np. TAKOMA/ ERLING - 20-30pln ile szt?
- uszczelka miski olejowej: zamiennik - 30pln


Jeżeli ceny są złe (a pewnie są) to prosiłbym znawców o korektę. Sam będę poprawiał w miarę moich możliwości i zdobytej wiedzy.

I teraz jeszcze jedno pytanie. Pierścienie i panewki o rozmiarach NOMINALNYCH czy jak to się dobiera?

Podziękował :o

PeJot
08-11-09, 20:17
Jak otworzysz silnik i obejrzysz gładź cylindrów oraz pomierzysz "dół" to dowiesz się jakie potrzebujesz pierścienie / panewki
(ztcw najłatwiej można kupić do D15Z1 nadmiarowe pierścienie/panewki widać hurtownie zakładają, że przy tym wieku to nie obejdzie się bez szlif'ów przy remoncie ;)

Uszczelki "góry" tylko OEM ...

Piotrek.
05-06-10, 14:22
Odgrzeje kotleta i podepnę się pod temat,a więc Panowie chodzi mi o generalny remont silnika H22A.W silniku obróciła się panewka,więc trzeba usprawnić to wszystko aby silnik był w jak najlepszej formie.Może ktoś mi przybliżyć koszta ?

jacente
05-06-10, 17:29
Myślę, że musisz szykować minimum 2000zł. Górna kwota zależy od tego co chcesz w nim wymieniać i kto Ci to będzie robił. W tej cenie możesz mieć słupek silnika, może trafisz jakąś okazje :)

PeJot
05-06-10, 22:31
Możesz poszukać wału w dobrym stanie, założyć nowe panewki i śmigać dalej ;)

Za 2k+ mógłbyś zrobić mały remont H22A na nominalnych pierścieniach tylko czy stan tulei na to pozwoli ?
Remont generalny na nadwymiarowych gratach (z Ebay USA ofcourse... ) kosztowałby majątek ...