PDA

Zobacz pełną wersję : Gorące koło! [b16a2] (zapieczone zaciski)



typeR
04-03-06, 15:33
Dzisiaj obudziłem moje auto ze snu zimowego i wytoczyłem je z garażu. Po 30 min jezdzie zatrzymałem się i poczułem charakterystyczny zapaszek. Spod maski ogień nie buchał więc się uspokoiłem. Okazało sie, ze prawe tylne kolo jest strasznie gorące (stalufelga) - parzy przy próbie dotknięcia - no i kompletnie suche (woda się na nim gotuje! Na pewno ponad 100 stopni C). Pytanie:

1. Czy to mogą być zapieczone tylne zaciski (auto stalo na zaciagnietym recznym)?
2. Łozysko się zaciera?
3. Inne propozycje?

Powiem jeszcze, ze z kola nie dochodzą zadne niepokojące odglosy.

Pozdros

Matey
04-03-06, 15:35
Ja bym obstawial zapieczone tylne zaciski...

jinjet
04-03-06, 15:41
zapieczone zaciski - uderz młotkiem , albo spróbuj ruszyc, do przodu, do tyłu i odpusci ale tedy jesr ryzyko złamania, ja tam miałem juz 2 razy po powrocie ze stanow. - no i uzupełnij temat zgodnie z szablonem ( rok, gen. buda) albo trzeba bedzie usunac. dzieki

TDP
04-03-06, 16:03
(auto stalo na zaciagnietym recznym)?
niemądrze :/ na zime tak sie nie robi

tak jak Jinjet mowi powinno pomoc ... ja robilem tak w maluchu (odkrecilem kolo i napierdalam mlotkiem w bemben) pomogło

kosiniak
04-03-06, 16:13
Czy to mogą być zapieczone tylne zaciski (auto stalo na zaciagnietym recznym)?
99%

reXio
04-03-06, 20:05
moim zdaniem rowniez zaciski tyl. I rowniez twierdze ze zostawianie na recznym to niedobry pomysl!!! :sad:

Pati
04-03-06, 21:43
zostawianie na recznym to dobry pomysl bo trzeba uzywac (nieuzywany jest jeszcze bardziej podatny na awarie), ale nie zostawiac na tak dlugi czas.
zdejmij kolo i opukaj mlotkiem beben.

kosiniak
04-03-06, 21:50
zdejmij kolo i opukaj mlotkiem beben.
no no beben :D

Pati
04-03-06, 22:45
tfu psik. zacisk mialem na mysli :D
sprawdz tez w jakim stanie jest tloczek (nowy w aso kosztuje 140 pln, a nie ma zamiennikow na tyl).

Kuba007
05-03-06, 00:29
moze to byc tez lozysko

reXio
05-03-06, 08:44
moze to byc tez lozysko

byc moze ale jesli nie szumi podczas jazdy to raczej nie.

Sprawdz jeszcze jak postawisz auto na lewarku i sprobuj poobracac kolem - jesli chodzi lekko to zaciski raczej ok :?

jinjet
05-03-06, 11:37
nie obruci kołem bo jest zablokowane. to zacisk , Type R juz to pewnie rozwiazał od wczoraj wiec zamykam.

typeR
05-03-06, 16:33
Dzięki za rady! Pomajtałem kilka razy ręcznym i pomogło, koło już się nie nagrzewa :) Wychodzi na to, że rzeczywiście był to zacisk. Pozdrawiam, można zamykać.