PDA

Zobacz pełną wersję : jaka chłodnica do coupe 1.5LSi EJ2 wersja USA?



madhunter
15-04-09, 15:20
Witam tak jak w temacie, zamierzam wymienic plyn chlodniczy na Shell glukogenowy i patrze tak na swoją chłodnicę że już przyrdzewiała w wielu miejscach a to oryginał Hondy made in USA wiec ma 13 lat jak i autko i zastanawiam się czy nie warto by było przy okazji wymienic jej na nową jakąś aluminiową? mam na uwadze taką:

http://motoallegro.pl/item591558237_honda_civic_91_01_1_3_1_4_1_6_1_8_ch lodnica_nowa.html

jednak w opisie nie ma podanego mojego modelu hondy i nie mam pewnosci czy podpasowałaby mi, czy ktoś mógłby napisać w oparciu o jakies inne modele hondy jaka by pasowała chlodnica do mojej EJ2 1.5 coupetki? z góry będę bardzo wdzieczny.

Andrew98
15-04-09, 22:26
Podłączam się również pod to pytanie:)

paweld
15-04-09, 23:16
Wszystkie silniki od d13b2 do d16z6 mają takie same chłodnice nie zależnie od nadwozia. Są dostepne dwie wersje chłodnic cieńsza (taka jak szła orginalnie) i grubsza (wzmacniana do większych obciążeń)

Co do płynu to polecam G12, lub G12plus hepu albo swag. Znakomita przewodność cieplna, konserwuje układ chłodzenia, zapobiega osadzaniu się kamienia a nawet czyści :). Produkt bez konkurencyjny w swojej klasie cenowej...

Andrew98
15-04-09, 23:19
No a czy warto brać tą chłodnice z ogłoszenia??

paweld
15-04-09, 23:23
Jeżeli nie masz dystrybutora polcar u siebie w mieście i nie ma tego gdzieś taniej to tak. Ja za swoją 1,5roku temu dałem 100zł wiadomo ze to chiny ale do dziś działa, nie przegrzewa się itp. Trzeba tylko uważać z niektórymi bo plastik jest bardziej kruchy niż orginał.

Tak pozatym ok i po co przepłacać:)

Lukasyaho
16-04-09, 01:07
Mam tą chłodnicę, chłodnica jak chłodnica możesz brać śmiało :)

fachowiec83
16-04-09, 08:19
a skrzynie masz automatyczna (pytam bo masz wersje USA) czy manualna? Do samochodow ze skrzyniami automatycznymi jest ciutke inna chlodnica... a tez kupilem jakis nowy zamiennik z gwarancja 2-letnia i narazie smiga (13 tys km) elegancko...

PS> mam silnik D15B2, EG4, rok93

madhunter
16-04-09, 08:36
mam manuala :) automat odbierałby mi całą przyjemnosc z jazdy :) czyli ta chłodnica jest ok? w sumie mozna wychodzic z zalozenia, ze jak dziala to po co wymieniac, ale faktycznie 13letnia oryginala jest juz podrdzewiała tu i tam jak i ma juz w wielu miejscach zielony osad co moze swiadczyc o jej nieszczelnosci prawda? - mam zielony plyn w chlodnicy obecnie. No to się porywam na tą chłodnicę z linku, który podałem powyżej, dzięki za porady i na koniec jak ktos ma fotke lub manual ze wskazaniem gdzie na bloku jest dokladnie sruba do spuszczania pozostalosci plynu chlodzącego z bloku silnika D15b7 bylbym wdzieczny :)

fachowiec83
16-04-09, 15:30
mam manuala :) automat odbierałby mi całą przyjemnosc z jazdy :)

zalezy co dla kogo jest przyjemnoscia... :D


ma juz w wielu miejscach zielony osad co moze swiadczyc o jej nieszczelnosci prawda?

prawda

stashek
17-04-09, 10:31
Ja za delphi grubszą dawałem 290zł. Jak narazie przeszło rok nie ma problemów

madhunter
17-04-09, 22:38
kupilem tą z allegro patrze ze masa ludzi kupuje u tego allegrowicza te chlodnice do hond, jak przyszla wyglada przyzwoicie leciutka, w weekend bede wymienial, poki co wymienilem wkladke w stacyjce nawet prosta sprawa z tym była kazdy sobie tez poradzi, i problem gasniecia autka jak i problem z odpalaniem odeszly w zapomnienie, jeszcze pomajstrowalem i swiatla drogowe w klapie zrobilem, wyglada to zaje*biaszczo :)

JarekEJ2
25-04-09, 20:51
A co jest lepsze, chłodnica aluminiowa czy miedziana? I czemu nikt wcześniej nie pisał że grubsza jest lepsza!!! Wyszłem z założenia że najlepsza będzie taka jak oryginał i kupiłem cienką miedzianą KOYORAD :( Ale przynajmniej japońska :)

skolopendra
25-04-09, 21:05
czy miedziana?
wiadomo że miedziana ,lecz jest cięższa i droższa .i dlatego coraz rzadziej stosowana

JarekEJ2
29-04-09, 21:18
O to super i wcale nie była taka droga, dałem 200 zł. Ale przez kumpla więc bez marży sklepu.