PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wolnymi obrotami d16z6



MrCk
15-04-09, 10:37
Mam taki problem, mianowicie obroty oscylują około 500. I teraz tak, wyczyściłem w przepustnicy kanały, śrubę do regulacji, krokowy. Wszystko chodzi ładnie, pięknie, obroty na zimnym są ok 1800-2000 tak ze do tego nie ma sie co przyczepić, natomiast samochód nie reaguje w ogóle na regulacje śruba w przepustnicy. jak bym nie kręcił to i tak obroty są 500, fakt, jak kręcę słyszę ze silnik na moment przyśpiesza, po czym po 2 sekundach znów wraca do tych 500, tak jak by coś te obroty zbijało. Wiem ze jest pełno tematów związanych z ustawianiem wolnych obrotów, ale nigdzie nie znalazłem czegoś takiego. Cała przepustnica i krokowy została wyczyszczona, jak wkręcam śruba do końca to samochód przygasa, po czym znów ma te 500 obr, wykręcam śrubę praktycznie do końca ( słychać ze samochód ma z 1000 obrotów po czym znów po chwili obroty spadają do 500, no i nie mam już pomysłów. Jak juz pokrece ta sróbka i wsiadam i przygazuje smaochod np do 3 tys to obroty spadają, zatrzymują się na 1s na 1000 i spadają na te 500 obrotów. hmmm :confused: Z góry dzięki za pomoc ;)

siemens_15
15-04-09, 18:31
Najpierw zrób samodiagnostykę, sprawdź czy nie wywala błędów. Jeżeli wszystko ok

Cofnij to pokrętło na pierwotne położenie i zrób reset ECU, czyli wyjmij bezpiecznik 7,5A na 10 sekund, odpal i niech chodzi na wolnych obrotach aż wentylator się załączy 2 razy (trochę to może potrwać, ok 20 minut). Jak wentylator się załączy drugi raz to wsiądź do samochodu i pojeździj na początku spokojnie do 3tys obrotów, a po kilku kilometrach przypałuj go trochę. Tym sposobem nauczysz ECU wszystkiego od nowa.

MrCk
15-04-09, 19:20
Najpierw zrób samodiagnostykę, sprawdź czy nie wywala błędów. Jeżeli wszystko ok

Cofnij to pokrętło na pierwotne położenie i zrób reset ECU, czyli wyjmij bezpiecznik 7,5A na 10 sekund, odpal i niech chodzi na wolnych obrotach aż wentylator się załączy 2 razy (trochę to może potrwać, ok 20 minut). Jak wentylator się załączy drugi raz to wsiądź do samochodu i pojeździj na początku spokojnie do 3tys obrotów, a po kilku kilometrach przypałuj go trochę. Tym sposobem nauczysz ECU wszystkiego od nowa.

A teraz zadam ci pytanie :D Wierzysz ze to pomoże ? :D Bo ja nie, Jeśli miało by być dobrze to bez takiej wielkiej nauki ecu by dobrze chodziło i dało się regulować. Wg mnie przyczyna leży gdzie indziej...

A kodów żadnych nie wywala

siemens_15
15-04-09, 20:27
po prostu warto zacząć od najprostrzych rzeczy

reaktor
15-04-09, 20:42
a co jest nie tak z obrotami na poziomie 500, przygasa ci czy o co chodzi u mnie tez jest 500 na wolnych i wszystko działa bez zarzutów mam d16

MrCk
15-04-09, 20:49
no nie przygasa, ale 500 to ciut za mało, chyba ze tak po prostu ma być :D

reaktor
15-04-09, 21:02
jeśli nie przygasa to po co więcej? pracuje stabilnie a obroty nie skaczą? to chyba nie ma czym sobie głowy zawracać, komp sam sobie dobiera obroty jeśli by mu było za mało na pewno dał by o sobie znać , za mało to coś koło 300 mam tak czasami po rozłączeniu aku kiedy komp się restuje,

paweld
15-04-09, 22:37
czujniki temperatury (woda i powietrze) :) nauka ECU to sciema

Terrence
16-04-09, 16:58
reset często pomaga, a odnośnie adaptacji, to wystarczy, że wentylator załączy się tylko raz. Czyli na zimnym odpalasz (po resecie), nie włączając dodatkowych odbiorników w aucie czekasz jak włączy się wiatrak. Po jego zatrzymaniu gasisz auto i już. Teraz już można śmiało jechać.

81saren
16-04-09, 17:11
Masz poprostu na Kompie wbite na stale 500 -+ i juz tak ma byc nic ci nieda regolacja.
d16z6 ma tak na cieplym motoze 500-700 obr
Ja np mam w swoim ustawione w kompie 1000 obr i tak mam
niewazen co bym robil ze srobka itak same wracaja na 1000.. jak niepasuja ci te twoje obroty to zadzwon do znawcow od strojenie zaplacisz odpowiedni i zmienia ci na ile bedziesz chcial :d

javor
16-04-09, 18:27
a odłączyłeś wtyczke od krokowego? wnioskuje że nie i dlatego po przekręceniu śruby regulacyjnej robi korekte. reguluje się z odłączonym krokowym i ma wtedy być 450-500 rpm. z podłączonym ma być 750 +/-50.
zauważyłem też że wielu ma dobre obroty a twierdzi inaczej bo wydaje im się że skoro wskazówka jest w połowie między zerem a 1000 to mają 500 a przecież 500 rpm ma swoją kreseczke zaraz nad zerem!