PDA

Zobacz pełną wersję : OSIAGI EJ9



lvkasz9
03-03-06, 21:05
Mam takie pytanko ...jakie osoagi ma civiczek ej9 1.4 16v 90 KM .... albo gdzie takie info moge znalezc ?? Albo moze niech sie wypowiedza uzytkownicy tych aut :) AAA i jeszcze jedno ...co mozna zrobic z tym silnikiem aby osiagi byly lepsze !!!


P.S. Jezeli taki temat sie juz pojawil to bardzo byl bym wdzieczny za podanie llinka ... dzieki

pirus
03-03-06, 21:21
uzyj szukaj leniu :!: wpisz sobie D14A4 i wiesz juz wszystko...

carlose
04-03-06, 10:33
Mam takie pytanko ...jakie osoagi ma civiczek ej9 1.4 16v 90 KM .... albo gdzie takie info moge znalezc ?? Albo moze niech sie wypowiedza uzytkownicy tych aut :) AAA i jeszcze jedno ...co mozna zrobic z tym silnikiem aby osiagi byly lepsze !!!


P.S. Jezeli taki temat sie juz pojawil to bardzo byl bym wdzieczny za podanie llinka ... dzieki
osiągi...
najlepszy czas na gtech (europejskim, czyli do 100km/h) 17,22 na 1/4 i jakoś 9,7 do 100.
Co można zrobić z tym silnikiem, tak naprawde nie wiele, możesz wydech sobie założyć i jedynie co to np głowice od d16z6, d16y2 itd ale chyba lepiej zrobić poprostu swapa....

prz3mo
04-03-06, 10:53
Mam takie pytanko ...jakie osoagi ma civiczek ej9 1.4 16v 90 KM .... albo gdzie takie info moge znalezc ?? Albo moze niech sie wypowiedza uzytkownicy tych aut :) AAA i jeszcze jedno ...co mozna zrobic z tym silnikiem aby osiagi byly lepsze !!!


P.S. Jezeli taki temat sie juz pojawil to bardzo byl bym wdzieczny za podanie llinka ... dzieki

Standardowo ma jakos ponad 10s do 100km/h.
Co do tuningu to: dolot, kolektor, wydech itd...itd....Ale cudów nie oczekuj, to nie silnik do wyscigow :)

LIO
04-03-06, 12:51
www.hondapl.org

tomekk
04-03-06, 13:09
Mój kolega poszedł w turbo z tym silniczkiem. Ja bym się chyba na to nie zdecydował (w tej kasie to bym wolał sobie swapa zrobić), ale on jest bardzo zadowolony. Moc w okolicach 150-160KM, a ostatnie pomiary sprintu na g-techu dawały powtarzalne wyniki w okolicach 8 sekund. Jeździ się naprawdę przyjemnie - szczególnie jak ktoś lubi dźwięk pracującej turbinki :) Inna sprawa, że z dolnych obrotów to się raczej kiepsko zbiera, ale tak jak mówię - wrażenia bardzo pozytywne.

lvkasz9
04-03-06, 14:12
a ile go takie uturbianie wynioslo ... i gdzie takie operacje mozna wykonac ... moze jakies adresy stronek ... bylbym bardo wdzieczny!

carlose
04-03-06, 14:38
grabowski robi to za około 5tys do 6tys... ale za tą kase lepiej rób swapa ! no chyba że się uprzesz to może turbo, ale wtedy trzeba odprężyć silnik i założyć jakieś trubo.. cena pewnie koło 10 tys a może i więcej !

prz3mo
04-03-06, 14:58
A moze mi ktos odpowiedziec na pytanie jaki jest sens kupowania 1.4i i za chwile pytania o turbo itp.? Gdybym chcial duzo mocniejszy silnik to po prostu takiego bym szukal, a nie zawracal sobie glowy 1.4...
Wydajac 5,6K na turbo do 1.4 to wolalbym sprzedac cale auto i kupic np. VTi.

tomekk
04-03-06, 15:38
A moze mi ktos odpowiedziec na pytanie jaki jest sens kupowania 1.4i i za chwile pytania o turbo itp.?


U mojego kumpla wyglądało to troszkę inaczej. Auto dostał od mamy - samochód od początku u nich w domu, serwisowany i w ogóle, więc przynajmniej był pewny co do stanu technicznego. No i postanowił sobie, że jego właśnie będzie modyfikował 8)
Zainwestował w sumie kupę kasy --> sportowe zawieszenie, sportowe hamulce, sportowe fotele, buty 17" no i to turbo, które ogólnie kosztowało go jakieś 8-9kPLN chyba.
Mi się całokształt bardzo podoba, ale osobiście w tych pieniążkach raczej zrobiłbym swapa - chodziłoby lepiej i jeszcze by trochę hajsu zostało... :)

Każdy robi, jak uważa i w zależności od zasobności portfela - jeśli Cię na to stać i chcesz taiego rozwiązania, to dlaczego nie? Mi to jakoś osobiście nie przeszkadza. Wielu ludzi jest co najmniej oburzonych, że ktoś tam uturbił 1.4 - a ja myślę, że to sprawa tego, kto za to zapłacił ;)



i gdzie takie operacje mozna wykonac

Takie operacje można wykonać w wielu miejscach - najlepiej poszukaj w necie, albo zapytaj kolegów z regionalego podforum - może oni doradzą Ci kogoś sprawdzonego... Mój kumpel robił w Krakowie, więc jak dla Ciebie to chyba troszkę za daleko... Niemniej jednak, jak jesteś zainteresowany, to uderz na priva - dam Ci jakieś namiary jak coś.

prz3mo
04-03-06, 15:46
Każdy robi, jak uważa i w zależności od zasobności portfela - jeśli Cię na to stać i chcesz taiego rozwiązania, to dlaczego nie? Mi to jakoś osobiście nie przeszkadza. Wielu ludzi jest co najmniej oburzonych, że ktoś tam uturbił 1.4 - a ja myślę, że to sprawa tego, kto za to zapłacił ;)

Spoko, masz racje... Mi tez to nie przeszkadza.
Tyle tylko, ze nie wierze, ze ktos nie ma co z kasą robic i woli wywalic kupe siana, gdy moze to osiagnac taniej i lepiej (swap lub zmiana auta)... No, ale tak jak napisales.. Kazdy robi jak uwaza :)

carlose
04-03-06, 17:26
krótko mówiąc za około 4 tysiaczki jak dobrze pójdzie można zrobić około 140 koni w NA (czyli motot np. d16z6 + wydech)

itr
04-03-06, 17:29
a ile go takie uturbianie wynioslo ... i gdzie takie operacje mozna wykonac ... moze jakies adresy stronek ... bylbym bardo wdzieczny!

naucz sie CHCIEC i zacznij szukac - od tego jest GOOGLE i opcja SZUKAJ na tym forum, to nie jest trudne, popros mame lub tate, napewno ci pomoga.
Ostrzezenie polecialo do ciebie.
Teraz, koledzy moga ci pomoc ale najpierw odpowiedz na pytanie - ile chcesz na to wydac?