PDA

Zobacz pełną wersję : Głośnik



dlugi
14-04-09, 14:09
Wie ktoś czy jest możliwość odłączenia albo dezaktywowania tego głośniczka który wydaje dźwięki np. przy otwartych drzwiach kierowcy, niezapiętych pasach itd.?
pzdr ;)

Mariusz1
14-04-09, 18:04
pod kierownicą masz duzy kawał plastiku w którym jest ten brzeczyk.Nic prostrzego jak wypiąc kostkę

zyga502
14-04-09, 20:06
pod kierownicą masz duzy kawał plastiku w którym jest ten brzeczyk.Nic prostrzego jak wypiąc kostkę

masz to już zrobione u siebie,bo ja jak chciałem to zrobić w serwisie,to wyłączyli mi brzęczyk ,ale nie było też wtedy np podświetlenia stacyjki,jakby ona nie "widziała " kluczyka,więc się nie zdecydowałem na to,bo cholera wie jak np zareaguje immobilajzer ,gdzieś w czasie pobytu na wakacjach :)

kubzach
14-04-09, 20:56
pod siedzeniem masz taka niebieska kostke (siedzac na fotolu kierowku po prawej stronie) wypniesz i nie masz dwzieku a u pasazera to po lewej stronie, tylko uwazaj bo przy wypadku moze poduska nie wystrzelic, niby nei powinno tak byc ale roznie to bywa.

zyga502
14-04-09, 21:42
pod siedzeniem masz taka niebieska kostke (siedzac na fotolu kierowku po prawej stronie) wypniesz i nie masz dwzieku a u pasazera to po lewej stronie, tylko uwazaj bo przy wypadku moze poduska nie wystrzelic, niby nei powinno tak byc ale roznie to bywa.

brzęczyk otwarcia drzwi to jest co innego niż brzęczyk zapięcia pasów,o ile auto jadące "zawsze" ma kierowce ,o tyle odpięcie czujnika od fotela pasażera raczej nie odpali poduszki przy wypadku,a to chyba nie o to chodzi,brzęczyk pasów lepiej oszukać kupując samą końcówkę pasa o ile komuś na tym zależy,a brzęczyk otwarcia drzwi to tak jak napisałem wyżej

Kozo
15-04-09, 08:19
brzęczyk otwarcia drzwi to jest co innego niż brzęczyk zapięcia pasów,o ile auto jadące "zawsze" ma kierowce ,o tyle odpięcie czujnika od fotela pasażera raczej nie odpali poduszki przy wypadku,a to chyba nie o to chodzi,brzęczyk pasów lepiej oszukać kupując samą końcówkę pasa o ile komuś na tym zależy,a brzęczyk otwarcia drzwi to tak jak napisałem wyżej

widzialem u jednego goscia patent ze siedzial na zapietym pasie :) ale po co ktos takie cos robi to tego nie rozumiem :eek: zycie ma sie tylko jedno -- niestety

zyga502
15-04-09, 08:55
widzialem u jednego goscia patent ze siedzial na zapietym pasie ale po co ktos takie cos robi to tego nie rozumiem zycie ma sie tylko jedno -- niestety

dokładnie tak, ja też wiele razy widziałem coś takiego,a potem taki koleś wyleci przez szybę i np trafi w przechodnia :D

browocofil
15-04-09, 10:26
dokładnie tak, ja też wiele razy widziałem coś takiego,a potem taki koleś wyleci przez szybę i np trafi w przechodnia :D

większość taksówkarzy tak robi...oni niby nie muszą zapinać pasów

lokcio
15-04-09, 19:56
a mi pasy uratowaly zycie :) wiec polecam ten wynalazek

luckie
15-04-09, 20:47
Temat nie dotyczy zapinania pasow tylko wylaczenia brzeczyka :)
Tutaj troche o tym chlopaki napisali:
http://www.civinfo.com/forum/how/5228-stop-seatbelt-beeper-merged.html

dlugi
18-04-09, 18:58
Przy niezapiętych pasach to może sobie brzęczeć bo i tak je zapinam ale najbardziej denerwuje mnie jak brzęczy przy otwartych drzwiach kierowcy kiedy kluczyk jest w stacyjce :). Głupi pomysł z tym brzęczeniem :[
dzięki za rady ;)

argentina10
08-06-17, 17:26
Temat nie dotyczy zapinania pasow tylko wylaczenia brzeczyka
Tutaj troche o tym chlopaki napisali:
http://www.civinfo.com/forum/how/522...er-merged.html

Heh ja szukam po forach na całym świecie a miałem to podane jak na tacy :) Dla tych którzy chcą wyłączyć przypomnienie o pasach przynajmniej na siedzisku kierowcy a nie chcą stracić poduszek to idealne rozwiązanie. Tylko uwaga nie dotyczy to fotelu pasażera ! Oczywiście nie jestem za nie zapinaniem pasów ale bez przesady żebym kawałek po polnej drodze do sąsiada wysłuchiwał akompaniamentu brzęczyka...

Lucas.FK2
08-06-17, 17:38
ja sprawiłem sobię wtyczkę z pasa bezpieczeństwa typowo od Hondy i wpinam ją kiedy mam ochotę bo też mnie zaczęło drażnić te pikanie

argentina10
08-06-17, 18:58
Dla tych którzy chcą wyłączyć przypomnienie o pasach przynajmniej na siedzisku kierowcy a nie chcą stracić poduszek to idealne rozwiązanie. Tylko uwaga nie dotyczy to fotelu pasażera !

Niestety się pośpieszyłem z radością bo to forum brytyjskie i faktycznie taka wtyczka jest tak jak opisują z tym że u nas tak samo jak u nich czyli po prawej a co za tym idzie odłączymy tylko naszego pasażera. Nasze Civiki europejskie były w większości o ile nie wszystkie składane w swindon i poszli na łatwiznę tak samo kablując modele prawo i lewo stronne...

przemek82
08-06-17, 22:53
widzialem u jednego goscia patent ze siedzial na zapietym pasie :) ale po co ktos takie cos robi to tego nie rozumiem :eek: zycie ma sie tylko jedno -- niestety

Nie lepiej ze szrota wyjąc blachę ze starego pasa i sobie wsadzić w zapięcie.

argentina10
09-06-17, 22:52
No i nareszcie mam święty spokój z powiadomieniem o pasach. Wolałem żeby było powiadomienie ale tylko ikonka na liczniku ale nie chcę usuwać buzzera bo stracę inne dźwięki. Jeśli chodzi o fotel pasażera to wiadomo niebieska wtyczka z kabelkami zółty i czarny po wypięciu działa tak jakby pas był zawsze zapięty.
Z kolei po stronie kierowcy trzeba zmodyfikować klamrę pasa. Najpierw aby go otworzyć trzeba mieć albo torxa 10 ale nie takiego zwykłego ponieważ śrubki mają w środku bolczyki zabezpieczające albo tak jak ja idealnie dobrany płaski śrubokręt którym udało mi się bez problemu odkręcić owe 2 śrubki. Następnie cały pic polega na wyjęciu suwaka który zaznaczyłem na zdjęciu w żółtym kółku. Wówczas obwód jest zawsze otwarty tak jakby był pas. Suwak należy schować aby kiedyś w razie potrzeby znowu go założyć.

Oto środek klamry z czujnikiem i suwakiem

http://www.fotosik.pl/zdjecie/10d2d6aed8ed60be

oraz sam suwak po wyjęciu

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3f7752c3def5e27b

Po powyższych procedurach błędy airbagu się nie pojawiają ale uwaga bo w razie dzwona pomimo że jedziecie sami to wystrzeli też poducha pasażera prawdopodobnie.