PDA

Zobacz pełną wersję : tuning mechaniczny D14Z2 - co da sie zrobic?



genonef
12-04-09, 22:13
Witam forumowiczów!

Od niedawna jestem właścicielem Hondy Civic VI gen coupe z silnikiem 1.4 D14Z2. Według specyfikacji posiada 90km oraz waży 1100kg. Problem polega na tym że przesiadłem się do niej z Civic HB V gen 1.5 (D15B2) która przy tej samej mocy waży 160kg mniej.

W związku z powyższym brakuje mi nieco mocy w nowym aucie (nie żeby jakoś strasznie muliło, ale to już nie to samo ;) ) i zastanawiam się co można zrobić z tym modelem aby podnieść trochę osiągi powiedzmy do 100-110km?

Przeglądając forum i wyszukując informacji po serii silnika jedyne co udało mi się ustalić to kiepski fabryczny dolot który warto wymienić na jakiś porządniejszy stożkowy. Czy dobrze myślę? Niestety większość linków na forum odnosi się do starego forum i po prostu nie działo więc dużo więcej nie znalazłem...

Dlatego bardzo bym się cieszył z jakichś sugestii odnośnie tuningu tego silniku :) Dodam że jest to 100% seria i nic przy niej nie było grzebane.

PS. Wolałbym aby sugerowane modyfikacje nie były jakoś bardzo nadwyrężające dla portfela. Konkretnej ceny granicznej nie podam gdyż sam jeszcze nie wiem ile chce przeznaczyć na ten cel :P Wszystko zależy od spodziewanych rezultatów.

Sławek
12-04-09, 23:31
Kolektor, dolot, wydech, lekki zamach..............czy ten czy inny silnik, modyfikacje podstawowe są takie same. Było o tym mnóstwo tematów.
Poszukaj odpowiedzi w tym dziale: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/forumdisplay.php?f=48

havok
13-04-09, 11:20
Było tam nawet o modyfikacjach silnika 1.4 ...