PDA

Zobacz pełną wersję : łapie muła na niskich, czemu???



Krzynio!
12-04-09, 10:34
Witam,

w ostatnich dniach pojawił się u mnie problem z niskimi obrotami (brak mocy). Po 3 dniach postoju po odpaleniu złapała na biegu jałowym strasznie niskie obroty 0,5 tys (prawie gasł), podczas jazdy zdecydowanie jest słabsza w całym zakresie obrotów. po przejechaniu ok 20 km obroty na jałowym wróciły na normalne a odczuwalny brak mocy pozostał. Dodam tylko że stało się to w coupecie V gen D16Z9. Co to może być????

pozdrawiam.

skolopendra
12-04-09, 10:43
szukajka się kłania
na początek wymiana wszystkich filtrów

sprawdzenie świec ,zapłonu kabli ,wydechu
itp

Krzynio!
12-04-09, 11:21
Filtry wymienione przewodu w pozadku z zaplonem to nie wiem nie ruszalem wiec nie sadze zeby od nieuzytkowania sie cos moglo stac w dodatku ze stal 3 dni w garazu...Nie wiem tylko do czego sluzy taki dziwny grzybek na koncu kolektora dolotowego po prawej stronie (czarny) przez przypadek jego ruszylem moze to cos z tym zwiazane!mi sie wydaje ze to cos od podcisnienia ale nie wiem do konca!

nike69
12-04-09, 17:07
zrob zdjecie tego czegos, albo gdzies zobacz na jakis schemat co to jest, moze lewe powietrze lapie

Krzynio!
13-04-09, 19:18
http://i42.tinypic.com/2s9zwbs.jpg

Krzynio!
13-04-09, 19:19
Wlasnie to cos na koncu pod wezykiem od poscisnienia hamolcow!ale tez mysle ze moze to bycten sesor co jest na przepostnicy na gorze moze ktos cos doradzic?

skolopendra
13-04-09, 19:20
to jest akurat początek kolektora :)
chyba ze masz na myśli map sensor denso?
to może być jego winą

Krzynio!
13-04-09, 19:22
dzis to nawet obroty bardzo niskie miala ciagle ale co jakis czas sie wyrownywaly

Krzynio!
13-04-09, 19:23
fotka jest cala zrobiona przeson sobie i luknij

Krzynio!
13-04-09, 19:24
bo dzis patrzylem jak pracowal silnik z odlaczonym tym map sensore to zaczela ciagnac wiecej powietrza na jalowym tak jak przedtem jak bylo wszystko ok wiec juz sam nie wiem!

skolopendra
13-04-09, 19:25
ale co to znaczy ze ruszyłeś go przypadkiem? kluczem 64 :)

wypinasz wtyczkę przeczyszczasz styki ,psikasz wd40 i powinno być ok dla pewności można odkrecić2 śrubki i oglądnąć

Krzynio!
18-04-09, 18:06
Mam pytanko moze ktos wie gdzie znajduje sie Elektroniczny czujnik obciążenia w D16z9 bo jak dobrze wywnioskowalem z samodiagnbostyki to taki mam blad?pozdrawiam

paweld
18-04-09, 19:34
podmień map sensor, jest to najważniejszy czujnik w silniku odpowiedzialny za skład mieszanki.

Krzynio!
18-04-09, 19:37
podmienialem i dupa ciagle to samo nawet po resecie kompa juz mnie to wkurza bo kuzwa nie moge dojsc co to... juz chyba wszystko robilem i ciagle to samo po resecie tylko obroty sie ustabilizowaly a mullll pozostal ale dzieki wielkie za pomoc

zimek
19-04-09, 09:25
ziom ale nie dererwuj sie bo nikt Ci tutaj nie powie co konkretnie jest ....
Chlopaki Ci podpowiadaja co mozesz jedynie zrobic/zobaczyc by bylo lepiej ....
Na muła w niskich partjach obrotow zbiera sie wiele czynnikow ....
1 - filtry ( powietrza,paliwa )
2 - swiece , przewody
3 - regolacja zaworow
4 - ustawienie zaplonu
5 - przeczysc krokowy ( obroty )
6 - sprawdz węzyki podcisnienia ( lewe powietrze itp )

Krzynio!
19-04-09, 12:39
Spoko ja sie nie denerwuje jestem wdzieczny za pomoc tylko wiesz troche takie cos jest upierdliwe ale coz bede dalej wszystko sprawdzal..moze w koncu dojde co to dzieki za wszystko pozdrawiam!

v---tec
19-04-09, 23:57
może po prostu za dużo wymagasz od tej biednej D16? hahaha

paweld
20-04-09, 09:31
podmien map sensor od innego

Krzynio!
20-04-09, 17:57
Nie wymagam za duzo heheh tylko zachowuje sie inaczej sporo i juz ale dam rade dzieki za wszystko a z map sesorem to juz wszystko robilem nawet miernikiem kable sprawdzalem czy nier sa uszkodzone wszystko wydaje sie ok...pozdrawiam wszystkich!

zimek
20-04-09, 20:28
.pozdrawiam wszystkich!
taki zadowolony - czyli temat Ogarnięty ??

Krzynio!
20-04-09, 20:33
Juz chyba doszedlem co to takiego...ja glopi myslalem ze jak robi sie samodiagnostyke i na zwartym obwodzie kontrolka silnika sie ciagle swieci to nie ma bledow a u mnie wybijalo po pierwsze ciagle mam sensor ktory jest juz wymieniony na dobry napewno i to po resecie zniknal ten blad ale pozostala ciagle palaca sie kontrolka wiec jest to blad 0 ECU i wszystko jasne cos z kompen dzieki wszystkim za pomoc pozdrawaim!

Redrekin
20-04-09, 20:44
pozostala ciagle palaca sie kontrolka wiec jest to blad 0 ECU i wszystko jasne cos z kompen

I tak właśnie ma być.

Krzynio!
20-04-09, 21:08
Mam jeszcze jedna sprawe bo nie za bardzo moge znalesc!bo teraz jak juz wiem co to to moze ktos wie gdzie jest jakas stacja diagnostyczna dla hanek zeby mi ktos zajzal w tego kompa i w ogole powiedzial co tam sie stalo i ile to bedzie $ oczywiscie warszawa i okolice dzieku z gory!

nike69
21-04-09, 00:05
kolego,
jesli kontrolka swieci sie non stop po zmostkowaniu zlacza to znaczy ze nie ma bledow!!

Krzynio!
21-04-09, 07:24
A kiedy wystepuje blad 0 w takim razie czyli ECU???nie moze migac bo wtedy pokazuje bledy podzespolow!wiec swiecac sie ciagle pokaze 0 przynajmniej tak wyczytalem gdzies na jakims innym forym

zimek
21-04-09, 16:32
po zmostkowanu jak sie wogle check nie swieci wtedy jest błąd ECU ( kompa ) !!!

Krzynio!
22-04-09, 07:00
Aha to wiec nie ma bledu to ktos glopote napisal a ja uwierzylem!dobra jak juz dojde co to to napisze chyba ze nie!pozdrawiam :)