PDA

Zobacz pełną wersję : Blad 41, niby uszkodzona sonda, a jednak..



Crafi
11-04-09, 22:01
Wywala mi błąd 41, z tego co wiem jest to grzałka sondy lambda lub jej obwód w silnikach d16z6 ja sam posiadam d16z9, a to prawie te same silniki. Tylko ze nie mam żadnych objawów uszkodzenia sondy silnik chodzi równo, pali 8 litrów, wiec całkiem niezłe zwłaszcza ze mam dosc ciezka noge.

Wymieniłem sonda na inna z innego auta ale sprawna (sonda na 4 przewody BOSH). Blad nadal jest.


Wie ktoś co może być nie tak?

marcocivic1
11-04-09, 22:51
Robiles reset kompa?

Crafi
11-04-09, 23:25
Tak :) wyciągałem i bezpiecznik back up i zdejmowałem klamrę, ale i tak wyświetla blad.

zimek
12-04-09, 09:41
BŁąd 41 ...

- Grzałka Sondy lambda lub jej obwod ( silnik d16z6 , d16z7 , b16a2 )
- Grzałka czujnka liniowego przepływu powietrza lub jego obwod (silnik d15z1 )

Jezeli po wymiani Sondy na inna swieci się nadal check to bląd musi byc gdzies indziej,chyba ze załozyles zupełnie inna sonde od innego silnika !! ...

- zobacz kostke w ktorą wpina się sonde
- zobacz przewody

skolopendra
12-04-09, 11:06
Jezeli po wymiani Sondy na inna swieci się nadal check to bląd musi byc gdzies indziej,chyba ze załozyles zupełnie inna sonde od innego silnika !! ...


dokładnie ,albo zasymilować komputerowi sprawną grzałkę podłączając rezystor ok 10 Ω drutowy

Crafi
12-04-09, 13:00
No włożyłem sondę z całkiem innego auta, bo nie wiem czy na pewno stara jest walnieta a nowa kosztuje 400 zeta wiec...
Ta co wlozylem teraz jest z 4 przewodami i pasuje wiec czemu miala by nie dzialac?


Dodam tylko ze posiadam instalacje lpg 3 gen. nie jezdze na niej ale blad byl juz jak kupilem.

zimek
12-04-09, 17:14
No włożyłem sondę z całkiem innego auta, bo nie wiem czy na pewno stara jest walnieta a nowa kosztuje 400 zeta wiec...
Ta co wlozylem teraz jest z 4 przewodami i pasuje wiec czemu miala by nie dzialac?


Dodam tylko ze posiadam instalacje lpg 3 gen. nie jezdze na niej ale blad byl juz jak kupilem.

To co Ty uwazasz ze wkręcisz sprawną sonde od d13/d15 i bedzie dobrze !!!!
NIGDY

Tylko Orginalna Sonda od d16z6/z9
I nie kosztuje 400zł , bo jak poszukasz to znajdziesz duzo taniej , a i nie musi byc koniecznie Nowa .

Powiem Ci ze jezeli masz zle wyregulowany gaz ( za duza /za mała ) dawka to pozegnaj sie z sprwana sonda lambdą !!

Więc ,
1- Tylko Sonda od d16z6/z9
2 -Jak juz będziesz miał to wyreguluj gaz u gazownika na kompie
3 -Na koniec zrob reset kompa

Crafi
12-04-09, 23:44
1. moze byc zamiennik? nowa w sklepie 160 zl. Tylko ze trzeba dorabiac wtyczke.
2. nie jezdze na gazie :D ale wyreguluje moze czasem sie przyda :P, nie wiem po co poprzedni wlascicel wkladal gaz skoro to pali 7 l na miescie z ciezka noga a na trasie 5 :D
3. Czy do kompa od tego silnika robi sie jakos innaczej reset? Bo dla testu odloczylem wtyczke od vteca (bo nei wiem czy mi dziala) i wyswietlil sie 22, podlaczylem spowrotem zrobilem reset ale nadal wyswietla :/ (reset tzn wyciagalem bezpiecznik back up)

skolopendra
13-04-09, 11:14
1. moze byc zamiennik?

z zamiennikami to różnie bywa :confused:

lepiej




Tylko Orginalna Sonda od d16z6/z9
I nie kosztuje 400zł , bo jak poszukasz to znajdziesz duzo taniej , a i nie musi byc koniecznie Nowa .

Crafi
14-04-09, 17:35
Ale czy to napewno walnieta sonda? Wczoraj na trasie spalil mi 5l/100, obroty nie faluja wiec?

zimek
14-04-09, 20:24
Wczoraj na trasie spalil mi 5l/100, obroty nie faluja wiec?

Więc nie sama Sonda jest uszkodzona a Grzałka Sondy !!!!!
Tak czy siak wymiana by błąd 41 Ci znikł !!!!

Crafi
21-04-09, 17:41
OKii sonda wymieniona na uzywana od d16z6, blad nadal jest.

nike69
21-04-09, 18:04
a jak zrobiles reset ecu i nie wlaczales silnika tylko wlaczyles zaplon zeby sprawdzic bledy to nadal byl ? bo jesli tak to ci sie te bledy wogole nie kasuja, moze sprobuj odlaczyc kleme

Crafi
21-04-09, 20:36
tak robilem reset, sprawdzalem rowniez czy sie kasuje przed odpaleniem, kasuje sie ale sie pojawia. Ma ktos moze schemat elektryczny na ktorym mogl bym znalesc te przewody? Moze gdzies kabel sie przetarl

Haneczka zdechła a raczej jej serce miala zaledwie 233 tys przebiegu.... Takze narazie problem z sonda to maly problem bez znaczenia...