PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie!!!Czy elektryczne szyby muszą mieć centralke??



okurde
10-04-09, 21:51
Koledzy jak w temacie... mam boczki,przyciski,mechanizmy... czy potrzebuje coś jeszcze aby wszystko mi działało ??

skolopendra
10-04-09, 22:09
!Czy elektryczne szyby muszą mieć centralke??

nie

okurde
10-04-09, 22:42
Czyli to wszystko wystarczy aby działało jak należy:) ???? Rozumiem ,że nie bedzię problemu z zamontowaniem takiego zestawku do drzwi przystosowanych na manuale?? / Oczywiście boczki mam nowe. Gdzie podłączy się do zasilania??

karpik85
10-04-09, 23:34
Nie wiem do której to generacji wkładasz, ale w V gen centralka jest już w przycisku kierowcy.
Zasilanie najlepiej ze skrzynki bezpieczników z pod kierownicy, są tam wolne styki na których pojawia się napięcie po zapłonie.

okurde
11-04-09, 09:28
to jest V generacja:) totalny golas,a jak czytałem na forum nie ma chyba centralki od strony kierowcy:( ma ktoś może zdjęcie takich bezpieczników i pokarze w którym miejscu najlepiej się podpiąć:(?? Wybaczcie jestem totalnym laikiem

no i mam problem:( od mechanizmów idzią kable które mają taką dużą kostke :( i nie wiem gdzie ją podłączyć bo nigdzie nie pasuje:(

karpik85
11-04-09, 14:44
Centralka szyb to przycisk kierowcy, ten którym otwierasz swoją szybe i szybę pasażera. Puszkę bezpieczników masz pod kierowbnicą, przyjrzyj się jej dokładnie, nad bezpiecznikami masz wolne miejsca na wsuwki, jedne mają stałe napięcie, a na innych sie pojawia po stacyjce.

Odnośnie dużych wtyczek, to może to są te między drzwiami, a budą ? Bo jak masz golasa, to mogłeś ich w ogóle nie mieć.

slawcio1986r
12-04-09, 17:55
a mi sie dzieje cos z centralnym zamkniem poniewaz jak autko jest zamkniete i otwieram je kluczykiem to sie otwieraja wszystkie drzwi i to nie zawsze a jak zamykamod sroda drzwi od pasazera i wychodze nastpenie zamykam drzwi z kluczyka od kierowcy to od pasazera sie otwieraja i tak musze latac wkurzajace to jest troche bo ciagla niepewnosc czy drzwi zostaly zamkniete z obu stron musze patrzec na pstryczek przez szyby czy nie przeskoczyl ehhh:(

skolopendra
12-04-09, 18:11
z obu stron musze patrzec na pstryczek przez szyby czy nie przeskoczyl ehhh:(

wyreguluj wpierw cięgna siłowników

slawcio1986r
12-04-09, 18:32
skolopendra - a gdzie to sie rteguluje?

skolopendra
12-04-09, 18:46
cięgna sa na siłownikach pod tapicerka,ale lepiej nich to robi ktoś co ma w tym wprawę
w ostateczności siłownik do wymiany