PDA

Zobacz pełn± wersję : sworzeń dolny wachacza



Thomas
10-04-09, 22:51
szukałem szukałem i jak narazie nie znalazłem :/ wymieniałem przeguby w hance i pojawił się mały problem podczas odkręcania nakrętki sworznia okazało się że obraca się wszystko tzn gwint sworznia i nakrętka WD 40 poszło w ruch i udało się jako¶ odkręcić t± łajzę, problem jest jednak dalej jak to poskładać do kupy bo gwint kręci się nadal... jest na to jaki¶ patent? podłożyłem lewarek pod wachacz i dĽwigałem niby sworzeń fajnie wszedł ale jak próbuje wkręcić nakrętkę to zonk :/ mile widziana szybka pomoc:)

qba1983
10-04-09, 23:02
lewarek podkladasz pod wahacz i podnosisz(ostroznie -krzywdy sobie nie zrob:D), w pewnym momecie powinno dac sie dokrecic...
a i nie kladz smaru na powierzchnie styku sworznia z wahaczem..

zimek
10-04-09, 23:08
sciskacz ziom sworzen Rolchakiem w miejscu gumy , b±dz on ma kontre !!!
Jak scisniesz to wkręcaj nakrętke,w pewnym momencie juz zalapie tak ze kontr nie bedzie potrzebna ....

Thomas
10-04-09, 23:31
lewarek podkladasz pod wahacz i podnosisz(ostroznie -krzywdy sobie nie zrob:D), w pewnym momecie powinno dac sie dokrecic...
a i nie kladz smaru na powierzchnie styku sworznia z wahaczem..
no tak wła¶nie robiłem spoko spoko wszystko pod kontrol± będę cały:) tylko no wła¶nie chyba został smar który uciekał z tego przegubu :/ teraz to juz ani w lewo ani w prawo więc za dużo tam nie wyczyszczę :/ fuck


sciskacz ziom sworzen Rolchakiem w miejscu gumy , b±dz on ma kontre !!!
Jak scisniesz to wkręcaj nakrętke,w pewnym momencie juz zalapie tak ze kontr nie bedzie potrzebna ....
że niby czym ¶ciskam??:D hmm niewiem czy kontra nie będzie potrzebna bo ze strony lewej tak było ale z tej strony przy samym odkręcaniu (od piewrszego zwoju) już okręcało się wszystko... więc du... zbita jeszcze jakie¶ pomysły? bo przez 1nakrętke do głowy dostanę

qba1983
10-04-09, 23:45
a gwint masz caly? mi sie zdarzylo rozklepac gwint przy probie rozlaczenia sworznia z wachaczem...potem byl problem...
postaraj sie jeszcze rozkrecic i obejrzyj zwoje, wyczysc wszytsko i probuj jeszcze raz...
tym lewarkiem to musisz prawie podniesc autko... sila ma byc na tyle duza ze sworzen przestanie sie obracac... probuj..
powodzenia

Thomas
10-04-09, 23:49
a gwint masz caly? mi sie zdarzylo rozklepac gwint przy probie rozlaczenia sworznia z wachaczem...potem byl problem...
postaraj sie jeszcze rozkrecic i obejrzyj zwoje, wyczysc wszytsko i probuj jeszcze raz...
tym lewarkiem to musisz prawie podniesc autko... sila ma byc na tyle duza ze sworzen przestanie sie obracac... probuj..
powodzenia

hm hm no wła¶nie wła¶nie muszę to rano lukn±ć może co¶ tam wlazło :/ siła była tak duża że już 5razy auto w lufcie było :D
no nic obejrzymy rano... acha a jak ta guma ze sworznia jest uszkodzona to sworzeń do wymiany?

zimek
11-04-09, 00:09
acha a jak ta guma ze sworznia jest uszkodzona to sworzeń do wymiany?
nie !!

Ziom,zakładasz sworzen,przechodzi Ci on przez przegub,nakręcasz nakrętke i ona Ci sie kręci razem ze sworzniem !!
albo robic kontre jak jest i dokręcaz albo sciskasz ( własnie tym czyms ) albo kluczem chydraulicznym ( ale on jest gruby )
chyba ze własnie jak mowi Qba rozklepales na poczatku gwint !!

Thomas
11-04-09, 15:06
dobra chłopaki dzięki za pomoc WD40 co¶ zdziałał przez noc bo dzi¶ rano bez problemu dałem radę wkręcić :)
oczywi¶cie na lewarku :) temat uważam za zamknięty:) Hanka znów może hulać

Lukasyaho
11-04-09, 15:56
No to powodzenia w dalszym działaniu zamykam :)