PDA

Zobacz pełną wersję : Przerywa szarpie d14z2



bartek3
10-04-09, 18:34
Witam,mam problem tego typu ze miedzy 1500-2000obr auto zaczyna mi szarpac,przerywac.swiece,filtr paliwa kable wymienione na nowe.Powyzej 2000obr jedzie normalnie i raz sa takie objawy a raz jest dobrze.Moze ktos cos doradzic co to moze byc bo wkurza to szarpanie.

Siny26
10-04-09, 20:57
sprawdź czy palec si się nie poluzował

PeJot
10-04-09, 21:59
A na postoju nie pływają Ci obroty silnika ? Może trzeba zdemontować zawór wolnych obrotów i przepłukać w benzynce lub rozcieńczalniku.

Zrób samodiagnostykę może jest błąd czujnika położenia przepustnicy lub sondy lambda, nie świeciła Ci się kontrolka silnika ?

bartek3
11-04-09, 08:37
obroty czasami oscyluja w granicach 500-900.bede musial zrobic samodiagnostyke chyba tak jak mowisz i moze sie cos okaze wtedy bo narazie to nie wiem co mam robic.

Siny26
11-04-09, 11:49
sprawdź luzy na palcu! wystarczy odkręcić 3 śrubki! nie żadna samodiagnostyka . Jeśli silnik ci szarpie gdy się porządnie nagrzeje i obroty falują ogólnie waruje to cewka + moduł do wymiany. przerabiałem wszystko i wreszcie ogarnąłem co czemu hanki maja takie objawy

bartek3
11-04-09, 12:10
ja mam taki objaw jakby nie dostawal paliwaalbo jakby cos z pradem,bo jak puszcze gaz to łapie i jedzie dalej ale sam nie wiem co z tym zrobic.

PeJot
11-04-09, 12:58
Sprawdź te kilka wymienionych rzeczy, zwłaszcza zapłon to podstawa.
Możesz tez za grosze ustawić u mechanika zapłon (niech ustawia przy zwartym złączu od samodiagnostyki na znaki na kole i silniku)

Zawór wolnych obrotów sam sobie przemyjesz (pół godziny roboty) - www.fotoporadnik.prv.pl

bartek3
22-06-09, 15:24
Panowie podmieniłem dzisiaj komputer i dalej lipa,dalej dzieja sie te jaja z ty szarpaniem i gasnieciem.jutro bede podmienial aparat zapłonowy i zobaczymy co bedzie dsie dzialo.jak nie bedzie to aparat to jeszcze zostaje sonda i pompa paliwa i wiecej pomyslow nie mam co to moze byc,juz mi rece opadaja.