PDA

Zobacz pełną wersję : Mrygająca kontrolka od akumulatora.



lucas_cichy
01-03-06, 11:30
Witam mam następujący problem w moim civicu z 92. Otóż gdy wchodze szybciej w zakret na luzie to zaczyna mi mrygać kontrolka od akumulatora. Co może być tego przyczyną?

Pati
01-03-06, 12:01
luzne klemy na aku? lusny pasek alternatora? zaśniedziałe styki na alternatorze?

ERKA
01-03-06, 12:06
obstawiałbym
lusny pasek alternatora?

lucas_cichy
06-03-06, 10:05
A czy pasek alternatora to inaczej pasek klinowy?

ERKA
06-03-06, 10:33
A czy pasek alternatora to inaczej pasek klinowy?
tak

sajmon1100
08-03-06, 00:36
Witam mam następujący problem w moim civicu z 92. Otóż gdy wchodze szybciej w zakret na luzie to zaczyna mi mrygać kontrolka od akumulatora. Co może być tego przyczyną?
może byc pasek ,ale wiem ze jak u mnie w VW sie regulator napiecia uszkodził to tak sie działo -a czemu na zakręcie to pojęcia niemam

lordkubus
07-01-07, 02:25
chciał bym odświerzyć temat też dziś mi sie pojawił problem z zapalającą się kontrolką ładowania... napoczątku na 1-2 biegu na wysokich obrotach sie zapalał a po przejechaniu parunastu kilometrów pali się już ciągle ale powyżej 5tys. obrotów gaśnie i co to może być ? jak uważacie ??? dodam że chyba coś ogrzewanie słabo grzeje po tym jak zaczeła się palić kontrolka tzn grzeje ale mi się zdaje że słabo jakoś tak z góry dzieki za pomoc

tomekpoznan
07-01-07, 07:10
mialem podobny problem kiedys w kadecie i okazalo sie ze mialem mostek napieciowy urwany i podczas jazdy jak dotykal do masy to robilo sie zwarcie i kontrolka mrugala. mialem duzo szczescia ze nie spalilem auta bo troche tak jezdzilem

Furious
07-01-07, 09:50
Masz jakis problem z alternatorem, na poczatek mozesz sprawdzic kostke ktora jest przy alternatorze, rozlacz ja wyczysc, sprawdz napiecie na akumulatorze (czy laduje).
Jak bedzie znowu to samo to pewnie klania sie regeneracja alternatora.

Dzida
07-01-07, 13:38
Ja bym zaryzykował ślizgający sie pasek.

kicus
07-01-07, 13:46
chciał bym odświerzyć temat też dziś mi sie pojawił problem z zapalającą się kontrolką ładowania... napoczątku na 1-2 biegu na wysokich obrotach sie zapalał a po przejechaniu parunastu kilometrów pali się już ciągle ale powyżej 5tys. obrotów gaśnie i co to może być ? jak uważacie ??? dodam że chyba coś ogrzewanie słabo grzeje po tym jak zaczeła się palić kontrolka tzn grzeje ale mi się zdaje że słabo jakoś tak z góry dzieki za pomoc

Jak dla mnie na 87% pasek ...

Pozdrawiam
Kicuś

lordkubus
07-01-07, 18:21
dodam że jakiś tydzień temu zmieniałem pasek rozrządu jutro podjade do kolesia który mi to robil i zeby to sprawdzil

Dzida
07-01-07, 18:33
Pasek rozrządu i pasek napędu alternatora to dwa osobne paski pęłniąe różne funkcje oraz znajdujące się w innym miejscy składające się z innej mieszanki............................... i te pe

baza
07-01-07, 19:17
Być moze że szczotki w alternatorze się kończą.

Piotrek Klag
07-01-07, 22:39
Pasek rozrządu i pasek napędu alternatora to dwa osobne paski pęłniąe różne funkcje oraz znajdujące się w innym miejscy składające się z innej mieszanki............................... i te pe
dzida i tak i nie - jak gozgrzebywa rozrzad to może mecvhanik zerkan ł a za lekko napiety altenrator to go dokrecił i zrobił gorzej niż było - jak był grzebay rozrząd to najpierw alternator i wszystko co do okołoa jest. Z paskiem włącznie :D

Dzida
07-01-07, 23:11
W sumie...

lordkubus
08-01-07, 17:00
okazało się że jednak alternator :P dzieki za pomoc :)