PDA

Zobacz pełną wersję : Pare pytan od szczesliwego posiadacza Civica



skaos
07-01-05, 01:55
Witam wszystkich

niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem Civica 3D '94 D13B2 i po pewnym czasie uzytkowania nasunelo mi sie pare pytan na temat tego zaje...stego samochodziku :D (spodobal mi sie jeszcze zanim sie przejechalem)

1) mam problem z nawiewem - czasami jest ok, ale czasami - szczegolnie jak przelacze z wlotu z zewnatrz na cyrkulacje w srodku - to zaczyna cos trzeszczec tak jakby wiatrak ocieral sie o cos i odglos dochodzi z okolicy schowka - czy ktos moglby napisac co to moze byc albo od ktorej strony i jak sie do tego dobrac?

2) jaka pojemnosc ma zbiornik paliwa w mojej hondzie?

3) czy jest gdzies kontrolka rezerwy? i jezeli tak to ile paliwa zostaje do wysuszenia baku gdy ona sie zapala?

4) do czego sluza podluzne przelaczniki ON/OFF ktore sa umiejscowione w drzwiach kierowcy i pasazera obok przelacznikow do otwierania szyb?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc gdyz za bardzo nie znam sie na samochodach a nawet instrukcji obslugi nie dostalem od poprzedniego wlasciciela

typeR
07-01-05, 03:06
Witam

1) Olej to :wink:
2) 45l
3) najlepszy sposob zeby to sprawdzic to pojezdzic z kanistrem w bagazniku.
4) w pozycji off nie dziala podnoszenie/opuszczanie szyb

Pozdros

ARTX
07-01-05, 08:49
nie masz kontrolki rezerwy paliwa

siemaR
07-01-05, 09:43
1. przecież wszystko sam już sobie napisałeś - wyjmij schowek (dwie śruby) - za nim będzie silnik dmuchawy - i to on o coś ociera - jak rozbierzesz to zobaczysz dokładnie o co, może coś tam wpadło, i przy okazji pewnie wyjmiesz troche starych liści :D

reszte już wiesz.... pozdro.

sc0rpion
07-01-05, 09:43
do czego sluza podluzne przelaczniki ON/OFF ktore sa umiejscowione w drzwiach kierowcy i pasazera


pasazer tez ma taki przelacznik?
nie wiem jak w 5g ale 6g ma tylko po stronie pasazera i sluzy do tego aby zablokowac pasazerowi mozliwosc otwierania szyby, kierowca moze ja otwierac pomimo ze pasazer nie.

maciek
07-01-05, 09:49
do czego sluza podluzne przelaczniki ON/OFF ktore sa umiejscowione w drzwiach kierowcy i pasazera


pasazer tez ma taki przelacznik?
nie wiem jak w 5g ale 6g ma tylko po stronie pasazera i sluzy do tego aby zablokowac pasazerowi mozliwosc otwierania szyby, kierowca moze ja otwierac pomimo ze pasazer nie.
Ja w eg4 mam tylko po swojej stronie. Jak wylacze pasazerowi to sam tez nie moge nim ruszac

sc0rpion
07-01-05, 09:56
Jak wylacze pasazerowi to sam tez nie moge nim ruszac

to masz cos skopane, u mnie tez pod koniec jak sprzedawalem auto nie moglem otwierac szyby pasazera, ale tak to na pewno nie dziala

maciek
07-01-05, 10:02
Jak wylacze pasazerowi to sam tez nie moge nim ruszac

to masz cos skopane, u mnie tez pod koniec jak sprzedawalem auto nie moglem otwierac szyby pasazera, ale tak to na pewno nie dziala
Mozliwe, ale obecnie bardziej spedza mi sen z powiek pad skrzyni :D



Z gory dziekuje za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc gdyz za bardzo nie znam sie na samochodach a nawet instrukcji obslugi nie dostalem od poprzedniego wlasciciela
Sciagnij sobie manual serwisowy ze strony ckp lub tez kup sobie ksiazke obslugi Civika z wydawnict WKŁ - 63zł. Ksiazka dobra ale niektore ich pomysly to trzeba z dystansem stosowac.

ARTX
07-01-05, 10:04
Ja w eg4 mam tylko po swojej stronie. Jak wylacze pasazerowi to sam tez nie moge nim ruszac
mam tak samo


to masz cos skopane
niemozliwe bo w kazdym aucie bylo tak zawsze :)

Hook
07-01-05, 10:08
E cos mi sie wydaje ze robicie czeski blad. U mnie w 5g jest tak ze jak w swoich drzwiach nacisne przycisk to pasazer sie skicha a szyby nie otworzy ale ja za to moge sobie otwierac. Wydaje mi sie to sensowne.
Naprawde w 6g jest w pasazera drzwiach ten przelacznik? Przeciez to bzdet! Po co mu wylacznik jak nie chce to eni musi otiwerac szyby a jesli zechce to zrobic to przelacznik ktory jest w zasiegu jego dloni i tak go nie powstrzyma :lol:

Rikoo
07-01-05, 10:25
Ja w swoim sedanku tez mam ptaki przycisk ale tylko z mojej strony wylaczam nim wszystkie szyby procz swojej

sc0rpion
07-01-05, 10:30
U mnie w 5g jest tak ze jak w swoich drzwiach nacisne przycisk to pasazer sie skicha a szyby nie otworzy ale ja za to moge sobie otwierac. Wydaje mi sie to sensowne.


Ja w swoim sedanku tez mam ptaki przycisk ale tylko z mojej strony wylaczam nim wszystkie szyby procz swojej


sc0rpion napisał:
to masz cos skopane

niemozliwe bo w kazdym aucie bylo tak zawsze n


a widzisz ARTX, tak jak ty myslisz to nie mialoby najmniejszego sensu

szpulek
07-01-05, 10:44
czesc,
ja tez mam od niedawna eg3 94 3d, czy moje oznaczenie silnika to: D13B2?
a co do rezerwy, to rzeczywiscie brak takiej kontrolki.. jak wskazowka doszla do czerwonego pola to od tego momentu zrobilem 110km i auto stanelo :D, wiec wiem teraz ile mozna a ile nie :)
pytanie: czy jesli wsadze zegary od 1.5, gdzie jest obrotomierz to czy pod moimi zegarami sa wszystkie kostki i wsio bedzie dzialac? czy moze cos trzeba przerabaic? robil to juz ktos? pzdr

GoorY
07-01-05, 11:00
czesc,
ja tez mam od niedawna eg3 94 3d, czy moje oznaczenie silnika to: D13B2?
mozesz to sprawdzic np w dowodzie rejestracyjnym ;)

szpulek
07-01-05, 11:47
czyli w numerze VIN jes to zawarte? pytam bo kompletnie nie wiem :) pzdr

sc0rpion
07-01-05, 12:09
szpulek zamiast pytac pszeszukaj archiwum :!:
jest jeszcze strona www.hondapl.org i tam znajduje sie opis poszczegolnych znakow numeru VIN

koniec OT i trzymac sie prosze tematu posta

mighty
07-01-05, 12:57
U mnie w 5g jest tak ze jak w swoich drzwiach nacisne przycisk to pasazer sie skicha a szyby nie otworzy ale ja za to moge sobie otwierac.


mam tak samo u siebie wiec problem chyba rozwiazany

Furious
07-01-05, 13:15
pytanie: czy jesli wsadze zegary od 1.5, gdzie jest obrotomierz to czy pod moimi zegarami sa wszystkie kostki i wsio bedzie dzialac? czy moze cos trzeba przerabaic? robil to juz ktos?
Wszystko bedzie dzialac kostki te same tylko zegary zmien i juz. Wiem po sobie :P

Tomo
07-01-05, 14:37
Jak wcisne guzik to nie otworze szyby pasazera. Wy macie cos skopane :lol:

maciek
07-01-05, 14:44
Jak wcisne guzik to nie otworze szyby pasazera. Wy macie cos skopane :lol:
Kolejny glos mowiacy o tym ze w 5 gen tak jest :)
Ale to przeciez nie ważne 8)
Widocznie w 6 gen jest inaczej. Nie ma sensu sie nad tym rozwodzic.

LIO
07-01-05, 15:37
1. Rozbierz schowek (tylko 4 sruby a nie dwie jak pisal siemar ;) ) od spodu widac przykrecone urzadzenie z wiatrakiem na 3 srubki (odkrecic i wyciagnac wtyczke), wyczyscic.
2. Jak juz wspomniano 45l
3. Jak jej nie ma na desce, to faktycznie jej nie ma, rzadko bywala ;)
4. Tak jak mówi Scrorpion, po przelaczeniu przez kierowce (tylko po jego stronie byc powinno) pasazer nie ma mozliwosci obslugiwac szyby, kierowca natomiast mimo to moze. I tak jest prawidlowo, kto ma inaczej ma zle :D To jest nawet logiczne, ze kierowca który prowadzi samochód decyduje o tym czy okno ma byc otwarte czy nie, a blokada jednego, czy tez 3 okien (w przypadku sedana) w momencie kiedy okno kierowcy nigdy nie jest blokowane byloby troszke bez sensu.

siemaR
07-01-05, 16:17
LIO - a jednak tylko 2 śruby, ale to szczegół ;)
http://strony.aster.pl/siemar/skany/schowe.jpg

ad.4 potwierdzam, chociaż mam tak że jak wyłączy się sterowanie w innych drzwiach oprócz kierowcy to nie działa domykanie szyb z pilota - a to znaczy że coś można namieszać w instalacji żeby było tak że przy off nie działały też z głównego sterownika.

sc0rpion
07-01-05, 16:32
Jak wcisne guzik to nie otworze szyby pasazera. Wy macie cos skopane :lol:

czyli wizyta u elektryka :D

LIO
07-01-05, 16:46
LIO - a jednak tylko 2 śruby, ale to szczegół
Obaj mamy racje, tylko ja sierota, bo sobie juz kilkakrotnie robote utrudnialem. Ja zawsze odkrecalem ta aluminiowa listwe razem ze schowkiem, a ta jest przykrecana do deski rozdzielczej 4 srubami. A najlepsze, ze mialem ten schowek w reku tez pare razy i do tej pory nie zauwazylem tych srubek od spodu. Dodac nalezy, ze odkrecic ta listwe jest spoko, ale potem trafic tam srubokretem razem ze srubka na miejsce wymaga wymówienia kilkakrotnie slów na K.... itp. :D

jamal
07-01-05, 18:34
hmmm mczyli jak ja bym wsadzil do mojej (d13b2 bez obrotomierza) zegary od 1,5 z obrotomierzem to bez zadnych przerobek obrotomierz bedzie dzialac ?:|

ARTX
07-01-05, 23:52
hmmm mczyli jak ja bym wsadzil do mojej (d13b2 bez obrotomierza) zegary od 1,5 z obrotomierzem to bez zadnych przerobek obrotomierz bedzie dzialac ?
tak tak tak tak tak tak tak tak tak, ile razy mam jeszcze powtorzyc :?:
pare postow wyzej juz pisane a ty swoje.. :?



pytanie: czy jesli wsadze zegary od 1.5, gdzie jest obrotomierz to czy pod moimi zegarami sa wszystkie kostki i wsio bedzie dzialac? czy moze cos trzeba przerabaic? robil to juz ktos?
Wszystko bedzie dzialac kostki te same tylko zegary zmien i juz. Wiem po sobie :P

skaos
08-01-05, 01:24
Heh wielkie dzieki chlopaki naprawde jestem wdzieczny,

tak podejrzewalem ze zbiornik moze miec ok 35-40l ale nie ze 45l, wczoraj zalalem paliwka pod sam korek i wyszlo mi 33l a przed tankowaniem byl poczatek czerwonej kreski wiec teraz wyliczylem ze zostalo tam nawet jakies 12l - dziwny jakis ten wskaznik, ale mniejsza o to

z tym przyciskiem ON/OFF to moze troche namieszalem bo jakos wydawalo mi sie ze jest od strony pasazera - szczerze to na poczatku myslalem ze moze to byc podgrzewanie lusterek ale nawet nie mialem kiedy tego sprawdzic - taka zime mamy w tym roku :D



mialbym jeszcze jedno male pytanko jakby ktos byl mi laskaw odpowiedziec: czy konstrukcja mojej hondy wytrzymalaby przyjecie silnika np 1,6 vtec? i czy wymagaloby to wiekszych przerobek np uklad wydechowy, wzmocnienie mostu itp?



maciek@civic - dzieki poszukam jej w ksiegarni

bObOrObOl
08-01-05, 02:08
Tak jak mówi Scrorpion, po przelaczeniu przez kierowce (tylko po jego stronie byc powinno) pasazer nie ma mozliwosci obslugiwac szyby, kierowca natomiast mimo to moze. I tak jest prawidlowo, kto ma inaczej ma zle :D To jest nawet logiczne, ze kierowca który prowadzi samochód decyduje o tym czy okno ma byc otwarte czy nie, a blokada jednego, czy tez 3 okien (w przypadku sedana) w momencie kiedy okno kierowcy nigdy nie jest blokowane byloby troszke bez sensu.

Oczywiście masz rację i tak właśnie jest, a Sc0rpion, pewnie niechcący, napisał tak:

"nie wiem jak w 5g ale 6g ma tylko po stronie PASAZERA i sluzy do tego aby zablokowac pasazerowi mozliwosc otwierania szyby, kierowca moze ja otwierac pomimo ze pasazer nie."

sc0rpion
08-01-05, 09:45
"nie wiem jak w 5g ale 6g ma tylko po stronie PASAZERA

sie czepiacie, przejezyczenie :P



wzmocnienie mostu itp?

stary nie wiem czy wiesz ale w cifie napedzane sa przednie kolka :D
a co sie tyczy swapa to szukaj szukaj w archiwum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

skaos
08-01-05, 14:24
ok wiem ze ma naped na przod ale tak jak wczesniej napisalem nie za bardzo sie kumam w mechanice :sad:

ale dzieki sc0rpion - zajrze do archiwum

LIO
08-01-05, 16:08
wzmocnienie mostu itp?
tez zrobilem wielkie :shock:
a potem :D
zabawne czasem takie sytuacje.

Twoje autko wytrzyma i wsadzenie wiekszego silnika.
Jak chcesz 1.6vtec sohc (125KM) to bez problemu, 1.6vtec dohc (160KM) trzeba przerobic mocowania, ale tez nie ma problemu (tylko ze sprawa o wiele drozsza i ciut bardziej skomplikowana od pierwszej opcji)

skaos
08-01-05, 16:41
LIO no czasami tak mam ze cos palne (bo slyszalem dzwon a nie wiem gdzie on)

zamiana silnika to i tak na razie odlegla przyszlosc (chodzi o $), a poki co to wystarczy mi 1,3 - jakbym sie przesiadl od razu na takiego 125 KM czy nie daj boze 160 KM to bym chyba zwariowal (tak w nawiasie mowiac przed honda mialem malucha i szok byl duzy po zmianie bryki co do kultury pracy jak i do mocy silnika)

wszystko w swoim czasie na razie to w ogole auto musze splacic bo sie troszke zadluzylem ale nie zaluje - super samochodzik zobacze jak bedzie z awaryjnoscia ale chyba juz nie zamienie na inna marke :D

a pierwsza rzecza ktora teraz zamontuje to alarm zeby mi mojego skarbu spod bloku nie wyciagneli hehe

Javo
08-01-05, 16:53
Jak wcisne guzik to nie otworze szyby pasazera. Wy macie cos skopane :lol:

W ITR tez tak jest...

sc0rpion
08-01-05, 18:07
Jak wcisne guzik to nie otworze szyby pasazera. Wy macie cos skopane :lol:

W ITR tez tak jest...

czyli masz zepsuty ITR :D

zastanowcie sie chwile i powiedzcie ze to nielogiczne

ARTX
08-01-05, 23:23
jutro nagram filmik i każdy potwierdzi czy tak ma :twisted: ;)

Javo
09-01-05, 02:02
No nie logiczne, ale tak jest. :wink:

Widocznie Honda kierowala sie wtedy zasada: "Albo wszyscy (moga otwierac ta szybe) albo nikt" :lol:

Rikoo
09-01-05, 10:06
Sadze ze to dla bezpieczenstwa bardziej dzieci zeby czasem nie wypadly

sc0rpion
09-01-05, 10:21
mi sie wydaje ze to jest po prostu element ktory czesto ulega awarii, poniewaz w cifie najpierw mialem tak ze jak dalem na off to pasazer nie mogl otwierac swojej szyby a ja tak. potem mi sie to zjebalo i mialem jak wy
z reszta zapytajcie kojota to wam powie jak ma :D , chlopak tez pewnie mysli ze tak ma byc :lol:

emg
09-01-05, 14:10
U mnie w 4gen po wciśnięciu przycisku nie działały obie szyby
i qpe 6gen tak samo po przełączeniu nie działają obie szyby.
Parę hond robiłem i we wszystkich było tak samo. Może są dwie wersje sterowania: jedna na Bangladesz druga na Mozambik :D

sc0rpion
09-01-05, 15:20
U mnie w 4gen po wciśnięciu przycisku nie działały obie szyby
i qpe 6gen tak samo po przełączeniu nie działają obie szyby.
Parę hond robiłem i we wszystkich było tak samo. Może są dwie wersje sterowania: jedna na Bangladesz druga na Mozambik :D

to wszystkie byly popsute a 4gen to tym bardziej z racji wieku :grin:
w preludzie mam tak jak powinno byc z logicznego punktu widzenia
sprawdze jeszcze jak jest mojej kupecie i utwierdze was w moim przekonaniu :D

AdamCIV
09-01-05, 15:21
Miałem okazję jeździć trzema Civami 5 gen, które miały elektryczne otwieranie szyb i ten magiczny przycisk z pozycjami ON i OFF, który był tylko od strony kierowcy.
- w pozycji ON kierowca i pasażer mogli otwierać i zamykać szybę od strony pasażera
- w pozycji OFF kierowca mógł otwierać i zamykać szybę od strony pasażera, a sam pasażer nie mógł;

sc0rpion
09-01-05, 15:25
- w pozycji OFF kierowca mógł otwierać i zamykać szybę od strony pasażera, a sam pasażer nie mógł;

ktory gej jeszcze sie bedzie ze mna klocil :grin:
normalnie ten temat trza dac na glowna do FAQ hehe

Javo
09-01-05, 15:38
U mnie w 4gen po wciśnięciu przycisku nie działały obie szyby
i qpe 6gen tak samo po przełączeniu nie działają obie szyby

To dopiero jest bez sensu :shock:

LIO
09-01-05, 16:22
Miałem okazję jeździć trzema Civami 5 gen, które miały elektryczne otwieranie szyb i ten magiczny przycisk z pozycjami ON i OFF, który był tylko od strony kierowcy.
- w pozycji ON kierowca i pasażer mogli otwierać i zamykać szybę od strony pasażera
- w pozycji OFF kierowca mógł otwierać i zamykać szybę od strony pasażera, a sam pasażer nie mógł;
dokladnie TAK jest

..ale mimo to Scorpion, mozemy sie poklócic ;) tak dla zasady

sc0rpion
09-01-05, 16:23
..ale mimo to Scorpion, mozemy sie poklócic n tak dla zasady

no ale ty masz tak jak ja mowie wiec o co sie klocic ??

LIO
09-01-05, 16:59
no i co z tego, ze mamy tak samo.
Nie fikaj, bo w dziub ;)
klócic sie mozna i o nic :-)

p.s. to jak zamykamy ten temacik :?: ;)

emg
09-01-05, 21:30
U mnie w 4gen po wciśnięciu przycisku nie działały obie szyby
i qpe 6gen tak samo po przełączeniu nie działają obie szyby.
Parę hond robiłem i we wszystkich było tak samo. Może są dwie wersje sterowania: jedna na Bangladesz druga na Mozambik :D

to wszystkie byly popsute a 4gen to tym bardziej z racji wieku :grin:
:D

:? :? :? :?

Miało być zamiast obie szyby - oba wyłączniki, od pasażera i od kierowcy ten sterujący szybą pasażera.

Post się popsuł a nie HONDY :D :D