PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawianie kół rozrządu D14A2 - pilnie prosze o pomoc.



scorpio33
28-02-06, 18:51
Witam. Krótko - bo na chwilę wyrwałem sie z garażu. Przytrafiła mi się dzisiaj nieprzyjemna rzecz - przeskoczył pasek rozrządu ,na szczescie obyło sie bez szkód w głowicy. Mam teraz problem - ustawiłem koła wg. manuali którymi dysponuję ( nie są to do D14 ,tylko do D15 D16 B16 ) ,i znalazłem rózne info na ten temat - jedno ze ustawiamy górne koło znaki równo z płaszczyzną głowicy ,w innym ze ze znakami na plastikach .U mmnie nie ma znaków na plastikach (po bokach) ,mam tylko strzałke gdzies na godzinie 7 i trzy znaki na kole wałka rozrządu .Dwa z prawej i z lewj jak w manualach ,i trzeci środkowy do strzałki na plastiku na godz 7. Dobra teraz dół i znowu różne info - jedno ze na znaki na kole zę batym napędowym (na wale korbowym) i tak ustawiłem .A w innym manualu że w punkcie
DTC znaki maja się pokrywac nie na kole zębatym a na kole pasowym i pokrywie rozrządu.(U mnie sie nie pokrywaja w ten sposób).I teraz mam taki objaw że roautko odpala ,ale widac cos jest nie tak ustawione ,bo na takim ustawieniu zapłonu jak miałem dotychczas jest fatalnie !! Nierówno idzie na wolnych , mułowaty ,i di tego dzwonia zawory przy przydepnięciu. Sytuacja sie poprawia kiedy opóżnię zapłon maksymalnie ,ile zakresu na aparacie .Pojechałbym gdzies zapłon sprawdzic i ustawić ,ale wydaje mi sie że rozrząd jest przesunięty i nie będę robił z siebie idioty u mechaniora że nie wiem co się stało !!
Teraz pytanka - ma ktos opis do D14A2 jak to na pewno ustawiać ??
CZy dzwonienie zaworów przy przyspieszaniu (za wczesny zapłon ??)pozwala wywnioskowac w którą stronę jest przestawiony rozrząd ?
Panowie - pomóżcie proszę ,na jutro muszę mieć sprawna bryke na wyjazd .Może ktoś ewntualnie na GG albo telefonicznie by pomógł ,bo mam nóż na gardle...

rem36
28-02-06, 19:17
zaloz kolo pasowe i ustaw je tak zeby znak GMP ( pojedyncza kreska na kole pasowym) pokrywal sie ze znakiem an plastiku, jest on pionowo w gore na zewnetrzje obudowie paska, co do kolka rozrzadu to jesli masz plastiki to musz byc na nich znaczniki! one nie sa wystajace tylko sa to wygniecione trojkaciki jesli masz tam sporo brudu to mozesz ich nei widziec, jesli ich faktcyzni enie ma ( w co zabardzo nie wierze) to znacznik od storny przodu samochodu jest dokladnie 4 mm ponizej gornej krawedzi oslony plastikowej.

scorpio33
01-03-06, 08:40
Dzięki @rem36.
Sytauacja opanowana .Nie wiem jak w innych Civicach 5D ,ale w moim znaki do ustawienia kół rozrządu sa tak nieprecyzyjne że załamać się można .Do górnego koła nie ma na 100% znaczków na plastikach pod rozrządem tak jak w manualach ,trzeba sie kierować tym dolnym znakiem i/lub znak z prawej strony koła patrząc od rozrządu ma być dokładnie równo z górną płaszczyzna głowicy . .Natomiast dół musi byc ustawiony tak ,by po założeniu koła pasowego na wał znak GMP pokrywał się z "celownikiem" na obudowie rozrządu (plastik) .Ustawianie na znaczek na dolnej zębatce jest tak niedokładne ,ze bez problemu mozna przesunąć rozrząd o jeden ząb . Pozdrawiam.