PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pedalem gazu i sprzęgłem



civiccoupex1
08-04-09, 23:52
witam. Pierwszy problem polega na pedale gazu. Gdy jeżdze spokojnie to nic sie niedzieje ale gdy agresywnie i do konca dusze pedał gazu to gdy robie na luz to trzyma ok 1,5 do 2 tys obrotów. Po paru minutach jazdy gdzie wpiepszam gaz w podłoge tak trzyma obroty. Musze od spodu podnies pedal gazu nogą i wraca na ok 900 obrotów ale jak jej odrazu wstawie to znowu nie odbija do konca. Niewiem czy linka sie gdzies zaciera czy co. Niemam pojęcia- CO RADZICIE!!???!!!

A jeśli chodzi o sprzęgło. Jest mięciutkie jak by sie wduszało pedał gazu. Biegi troche mi ciężko chodzą ale np jak auto kula się w tył to moge wrzucić jedynke bez problemu bez zgrzytu. Przy szybkiej jezdzie i przy szybkiej zmianie biegow nigdy sie nieślizga wiec niewiem. Co to jest i co z tym zrobić bo mnie wkurza zmiana biegow. Np dojezdzam do garba i cięzko mi włożyć dwójke z trójki przy 30km/h !

CO KTO PORADZI???? Czekam na ODP.

G.R.E.G
09-04-09, 00:40
podpinam się pod pytanie o gaz, bo w niedziele miałem to samo, ale bez wciskania gazu do spodu, tylko tak do połowy.

piotrek-mi
09-04-09, 09:57
Jeśli chodzi o gaz to ja bym pierw obejrzał sam pedał, przeczyścił, przesmarował i zobaczył czy to pomoże...

Co się tyczy pedału sprzęgła to proponuję sprawdzić poziom płynu w zbiorniczku, czy pedałem sprzęgła nie ma wycieku no i odpowietrzyć układ...

nike69
09-04-09, 14:05
no to z gazem to wyglada na zacinanie sie linki, gdzies tu czytalem ze trzeba odpiac linke, trzymac ja pionowo i wlewac po troszku oleju i powinno pomoc
a co do sprzegla to mi tez lekko wchodzi ale to ma tak byc chyba, a jesli biegi ciezko wchodza to wina skrzyni, czesto pomaga zmiana oleju