PDA

Zobacz pełną wersję : woda w bagazniku???



szpulek
07-01-05, 01:08
czesc,
ostatnio pojawilo mi sie troszeczke wody na podlodze bagaznika.. skad w 3d eg3 moze to cieknac i jak to najlepiej sprawdzic? moze uszczelka pod uchylna szyba tylnia sie zuzyla? mial ktos cos podobnego?
pzdr

Koser
07-01-05, 02:03
Ty ja mam to samo, jeżdze bez koła zapasowego i woda się zbiera. Odpowiedź jest prosta pewnie przez jakąs dziurke :)

szpulek
07-01-05, 02:06
dziurka jak dziurka, tylko ktora :D pzdr

typeR
07-01-05, 02:10
hehe ja mam to samo.. wydaje mi sie ze to cos w nadkolu.

szpulek
07-01-05, 02:11
czyli od dolu/boku jakos podchodzi? a moze klej/uszczelka bocznych szyb puszcza? pzdr

przemir
07-01-05, 09:16
jest szyber ? zalatwic kumpla rozebrac bagaznik wsadzis sie do srodka kumpel polewa auto powoli woda - wyjdzie :D

kenny
07-01-05, 11:04
U mnie też. W bagażniku z lewej. Dostała kiedyś w dupę i teraz pewnie wychodzi. A może one lubią jak mają mokro?

szpulek
07-01-05, 11:38
nie, nie ma szyberdachu.. probowalem zdjac caly platik, ktory jest wokol szyby, ale uniemozliwil mi to silownik od tylnej szyby.. jak go odkrecic? tam jest lewy czy prawy gwint? bo za cholere nie umialem tego ruszyc, a nie chce zniszczyc.. pzdr

sc0rpion
07-01-05, 11:41
u mnie w kazdym cifie stala woda w bagazniku i nigdy sobie nie moglem z tym poradzic
jedni mowia ze to wina uszczelki inni ze ze zle zamontowanych lamp, sam nie wiem

szpulek
07-01-05, 11:47
aha, czyli to mniej wiecej normalne, a czy ustaliles mniej wiecej zrodlo wody? co ciekawe jak sciagne plastiki po prawej stornie to blotnik i cala blacha jest sucha.. a wydaje mi sie, ze wlasnie z prawej to cieknie..
czy wode mials tylko tam gdzie kolo zapasowe, czy gdzies jeszcze? pzdr

sc0rpion
07-01-05, 11:53
no wlasnie woda ciekla do kola ale dywanik mokry byl po obyu stronach
tematem sie mocno nie zajmowalem bo auto garazowalem i generalnie dalem sobie spokoj

Snejku
07-01-05, 12:45
Tez mam ten sam problem . Mi cieknie woda -> na tylnim słupku gdzie jest przykrecony zawias od uchylania tylnej szyby. Woda wycieka z pod plastikow. Nie mam zielonego pojecia gdzie co i jak :lol: :lol: :lol:

szpulek
07-01-05, 12:46
no ja wlasnie tez mam makroy dywanik, a ze auto stoi pod chmurka bo mam tylko jeden garaz, wiec ejst to denerwujace.. jak odkrece jakos te silwinki od tylniej szyby to postaram sie napisac jak to rozwiazalem, pzdr

Furious
07-01-05, 14:24
Moze nie uwierzycie ale ja tez mam mokro... tyle ze ja z prawej strony tam przy srubach najwiecej. Wyczailem ze cieknie mi to z prawej storny spod plastikow ale jeszcze nie rozbieralem tego aby cos zaradzic.
Dobry sposob wyczejenia to posypac bagaznik czyms.. jakims proszkiem czy czyms co sie rozpuszcza w wodzie.. bedzie mozna znalezc skad cieknie. Ja tak znalazlem ze spod plastiku ale u mnie tym proszkiem był kurz :D

Maro
07-01-05, 15:10
Było o tym już na forum . U mnie w 5 gen też ciekła woda do bagażnika i za cholere nie wiedziałem z kąd . Gdzieś z pod plastikuw bocznych tych , ale wziełem zrobiłem małą dziurke w bagażniku pod kołem zapasowym i woda już sie nie zbierała w bagażniku tylko sobie spływała na ziemie . :lol: Teraz mam nowego civica 6gen i jest suchiutko . :D :D

FOREST
07-01-05, 15:25
u mnie w 4 gen też cieknie do bagażnika z prawej strony i jeszcze z maskownicy głośników tez z prawej strony. Będe musiał ktróregoś dnia pozdejmować platiki i dokładnie sprawdzic co i jak

szpulek
07-01-05, 15:41
wlasnie to obadalem troche, ciekanie rzeczywiscie z prawej strny, zqastanwiam sie czy nie spod lampy, bo szczerze te plastiki od wewnetrznej trony z lampy nie przylegaja idealnie do blachy i sa dziury, wiec tamtedy moze plynac.. sprawdzalem tez uszczelke przy szybie, ale wszedzie ejst sucho, a woda w bagazniku jest :( pzdr

LIO
07-01-05, 16:44
a mi nie uwierzycie............... NIE cieknie 8)

a le w 3D sobie cieklo, ale to przez tylnia szybe (porwana uszczelka itp), napewno nie bokami ani dolem, bo zawsze po myciu auta musialem wycierac.

szpulek
07-01-05, 20:04
ja uszczelke mam cala i dobrze trzyma.. wiec trzeba bedzie szukac innych miejsc przecieku.. pzdr

szpulek
09-01-05, 00:13
dzisiaj troche tam pogrzebalem przy okazji montazu nowego radyjka.. podnioslem dol tylniej kanapy i sie okazalo, ze pod nia jest kaluza!! masakra.. zaczalem tak pokolei sprawdzac i cale tylnie siedzisko jest przsiakniete, teraz sie suszy w domu.. wode powycieralem.. ale jej ilosc mnie przerazila.. skad to sie kurna leje? bo wszystko wkolo est wilgotne, a sladow wody (struzek sciekowych :) ) brak :( :567:

sc0rpion
09-01-05, 11:22
moze masz zatkane kanaly odprowadzajace wode

Javo
09-01-05, 11:37
W integrze tez mialem ostatnio wode. Malo bo malo ale mialem.

W civicu wiem ze jest szczelina miedzy podloga a klapa bagaznika, i moze tam cos wlatuje ale na tyle malo ze wysycha w garazu bo nigdy nie widzialem zeby tam byla woda.

szpulek
09-01-05, 12:53
sc0rpion: a gdzie te kanaly sa w cifie 3d? bo moze to jest to.. pzdr

Toms
09-01-05, 12:56
przyklad z accorda walnietego e tl , panowie zalozyli stara lampe gdzie uszczelki byly dopasowane a po uderzeniu dobrze nie dolegaly wiec cieklo spod lampa, potem drugi raz walnieta w tyl i znow cieklo tym razem co bardzo dziwne spod uszcelki woklo klapy nie wiem jak to mozliwe ale naniesienie silikonu wokol rozwiazalo problem

szpulek
09-01-05, 13:00
auto mam 100% niewalone, jednak miesiac temu robilem repeaturki po obu stornach na blotniakach - tam gdzie ten model ma w zwyczau gnic bo nigdy w garazu ine stal.. i sie zastanawiam czy czegos nie zdupili.. choc szyby ani lampy ine byly wyjmowane, wiec to mnie zbija z tropu.. gdzie te kanaliki odprowadzajace wode moga byc? pzdr

Cobweb
09-01-05, 14:17
woda była odwiecznym problemem civiców - w moim (przecież świeżym) tez dostawała się woda - i to nawet z lekkim błotkiem - panowie z serwisu usterkę usunęli bez szemrania a jak później z nimi gadałem to z lekkim uśmiechem mówili ze fabrycznie było niedoizolowane nadkole i ze temat znają bo bardzo dużo ludzi z tym do nich przyjeżdżało.... :evil:

szpulek
09-01-05, 14:28
a wiesz moze co dokladnie zrobili? w jakie sposob doizolowali to nadkole? ja mam zamair zdjac wszystkie plastiki w bagazniku, tylko poblem mam z tym wokol szyb bocznych bo zeby go zdjac to trzeba odkrecic silowniki od tylnej szyby.. a one nie wime jaki maja gwint a nie chce ich zniszczyc. probowalem delikatnie odkrecac, ale nic z tego :( a one wlasnie stoja mi na drodze do poznania co tam sie dzieje.. pzdr

sc0rpion
09-01-05, 16:23
szpulek, tego jak ida kanaly odprowadzajace wode w 5g szukaj w manualu bo ja nie pamietam

Cobweb
09-01-05, 20:25
a wiesz moze co dokladnie zrobili? w jakie sposob doizolowali to nadkole? ja mam zamair zdjac wszystkie plastiki w bagazniku, tylko poblem mam z tym wokol szyb bocznych bo zeby go zdjac to trzeba odkrecic silowniki od tylnej szyby.. a one nie wime jaki maja gwint a nie chce ich zniszczyc. probowalem delikatnie odkrecac, ale nic z tego :( a one wlasnie stoja mi na drodze do poznania co tam sie dzieje.. pzdr
rozebrali plastiki wewnętrzne .... potem lali silnym strumieniem wody i patrzyli gdzie przecieka (ale nie wiem czy normalnie czy kercherem) potem zapodali masę sylikonową - ale jaką nie wiem bo samej roboty nie widziałem = w kązdym razie woda juz nie leci

szpulek
10-01-05, 00:05
dzieki, tak wlasnie chce to zrobic, a pozniej jakis uszczelniacz.. tylko problemem dla mnie ejst odkrecenie tych po**banych silownikow.. nie umiem sobie z nimi poradzic..
znajde troche dluzszego wolnego czasu i sie za to zabieram, szkoda, ze sesja idzie :(
pzdr

szpulek
16-01-05, 02:00
troche posiedzialem w civicu.. poweszylem dokladnie.. znalazlem przecieki w tylnej uszczelce, a raczej pod nia.. uszczelke uszczelnilem :) zobaczymy czy to zalatwi sprawe.. tylko ciekawi mnie to, ze jesli to jest przyczyna to jak woda znalazla sie pod tylnia kanapa? pzdr

Cobweb
16-01-05, 12:35
troche posiedzialem w civicu.. poweszylem dokladnie.. znalazlem przecieki w tylnej uszczelce, a raczej pod nia.. uszczelke uszczelnilem :) zobaczymy czy to zalatwi sprawe.. tylko ciekawi mnie to, ze jesli to jest przyczyna to jak woda znalazla sie pod tylnia kanapa? pzdr

Pewnie jak woda się dostawała i :twisted: jak ostro hamowałeś to bokami przepływała pod kanapę (bo raczej nie sądzę żeby z wnęki koła zapasowego) :grin:

szpulek
16-01-05, 12:53
No wlansie nie jestem do konca przekonany, pojezdze z 2 tygodnie bez tylniej kanapy, jak popada to sie okaze.. wroce do tego tematu za jakis czas.. pzdr

Caingorn
16-01-05, 14:00
Ciesze sie ze ten obiaw nie tylko u mnie wystepuje :? szpulek ściągnij listwy z dachu i zobacz co sie tam dzieje mi jak kapało na reke to myślałem ze to z uszczelki a po zdemontowaniu tej listwy koło anteny była dziurka. Oblukaj co tam masz bo może to tłumaczyć wode pod kanapą
OT: Masz wieki opiernicz że cie w czoraj nie było :evil:

Nevada
16-01-05, 14:04
ja też mam mokro w bagażniku, mi się leje z okolic nadkola, jedna tylna lampa jest w środku utopiona- własnie możma w tylnej lampie w 4gen zdjąć klosz?

Chruścik
16-01-05, 14:19
wiatm Cie szpulku :D ty tez tu sie teraz znalazles?? widze ze 2 masz samochody,ja jeden ale nie zaluje! moja corolla od razu po sprzedazy zaczela sie sypac:) no nic koniec OT,przepraszam,ale Szpulek to satry kolega z CClub:)

szpulek
16-01-05, 14:29
Caingorn: mowisz, by zdjac te lsitwy na dachu w rynienkach? ja patrzylem pod plastiki i nie ma tam sladu po zaciekach na blasze w srodku.. daltego tak bardzo mnie to ciekawi..
Na spocie nie bylem bo na razie nie mam czasu na fizyczne udzielanie sie w klubie, ale moze na anstepnym, kto wie..

Nevada: podobno nadkola sa niedoszczelnione, ale tam tez nie zauwazylem zaciekow z wody :(

Chruścik: czesc, milo spotkac kogos z drugiego klubu, nadal mam corolle ale szykujemy ja do sprzedazy :) wtedy prawdodpobnie kupie drugiego civica :)

pzdr

prz3mo
23-05-05, 20:28
Jakis czas temu tez zauwazylem wode w bagazniku (mam 6gen, 3d hatchback). Nie wiedzialem czy cieknie z nadkoli czy moze z czegos innego. Teraz juz jestem pewny, cieknie z nadkoli. Mam wode podczas jazdy w deszczu. Gdy auto stoi na parkingu i leje deszcz wody nie ma. Czyli raczej na bank z nadkoli cieknie. I teraz moje pytanie, jaki jest sposob na uszczelnienie nadkoli? Wystarczy jakas konserwacja ? I ile mniej wiecej skasuje mnie blacharz za cos takiego ?

Dizzy
23-05-05, 20:58
A mi w 6gen 3D cieknie przy tylnich lampach. Na 100% bo sprawdzalem slałfowo-cisnieniowo :) Miedzy lampa a karoseria jest taka owalna uszczelka ktora sie odkleila. Pytanie - czym ja przykleic do karoserii???

onua
23-05-05, 21:49
prz3mo: odkrec tylnie lapy, poswiec latarko i sprzawdz czy nie masz rdzy. Ja mam tam gdzie blacha nad kolem laczy sie z blacha boczna (polakierowana). Moze masz bardziej ode mnie i moze juz masz jakies dziury przez rdze. A ile blacharz wyceni to juz od niego zalezy, sam by musial zobaczyc.

Dizzy: ta uszczelka to taka gumowata gabka, i fabrycznie nie jest przyklejana tylko zakladana na lampe. Wyczysc ja woda z mydlem z tego sliskiego czegos co tam bedzie, dokrec mocniej sruby, moze bedzie szczelniej.

Amadeus
23-05-05, 22:50
Zazwyczaj w 3D cieknie z tylnich bocznych szyb przy uszczelkach , nastepnie przy lampach , jedyne rozwiazanie to czarny silicon z tubki , przetestowalem , jezeli cieknie z uszczelek to wymienic na nowa i bedzie git z lampami troche gorzej bo trzeba sie pobawic.

Dizzy
23-05-05, 22:54
tzn jak z tym silikonem? przyklejasz nim uszczelke do lampy a nastepnie do blachy?

prz3mo
24-05-05, 01:20
prz3mo: odkrec tylnie lapy, poswiec latarko i sprzawdz czy nie masz rdzy. Ja mam tam gdzie blacha nad kolem laczy sie z blacha boczna (polakierowana). Moze masz bardziej ode mnie i moze juz masz jakies dziury przez rdze. A ile blacharz wyceni to juz od niego zalezy, sam by musial zobaczyc.

Ale gdybym tam mial dziury to chyba by tez ciekło gdy auto stoi i na nie pada deszcz.. A wtedy mi nie cieknie. Tylko po jezdzie autem w deszcz (po mokrej nawierzchni) mam tą wodę. Dlatego wydaje mi sie ze zacieka gdzies od wnek kół (nadkoli). Ale OK, sprawdze tam tez gdzie piszesz .Dzieki za podpowiedz :)

onua
24-05-05, 10:07
nie rozumiemy sie, mi chodzi o to miejsce
http://www.2a.pl/~ku234//rdza.JPG
i widzisz, jak mokre kolo sie kreci to strzela kroplami do srodka, a jak samochod stoi to nic do srodka nie leci.

nightcrawler
24-05-05, 17:01
w mojej coupe niestety tez bylo troche wody po lewej stronie w bagazniku :(
przez te dni deszczowe wyszło to na jaw widzac po problemie jest on dosc znany wsrod Hond :)

prz3mo
24-05-05, 17:30
nie rozumiemy sie, mi chodzi o to miejsce
Obrazek (http://www.2a.pl/~ku234//rdza.JPG)
i widzisz, jak mokre kolo sie kreci to strzela kroplami do srodka, a jak samochod stoi to nic do srodka nie leci.

OK, dzieki bardzo :) Musze sie za to zabrac niedlugo i zobacze co i jak :)

szpulek
29-05-05, 12:57
mi cieklo przez uszczelke tylniej szyby, na gornych rogach po obu stronach.. dalem troche silikonu pod uszczelke (miedzy balche a uszczelke) i prolem znikl..
pzdr

Devil
29-05-05, 13:30
u mnie bylo to samo... w sumie nadal jest bo nie mam czasu sie za to zabrac ale przyczyna jest pekniety klosz od lewej tylnej lampy....

Simon DG
29-05-05, 15:37
Miałem tak samo kiedyś, jeżeli cieknie przez uszczelkę to najrozsądniej zrobic tak jak zrobiłem ja - wyciąć i wkleić ponownie szybę jak należy ;)

baza
29-05-05, 21:15
Mi się lało do bagażnika z kanału spustowego wody z szyberdachu!!

szpulek
30-05-05, 01:43
ciekawe, ze te civici tak rpzeciekaja, w moim poprzednim EC8 tez byla z tylu woda :/ pzdr

yjaro
06-09-05, 20:04
w moim woda wpadała do bagażnika poprzez zatrzask otwierający klapkę wlewu paliwa wyjąłęm go uszczelniłem silikonem i jest teraz spokój.

nick__t
06-09-05, 20:24
No i ja cuś dodam :P
Jak ktoś ma butle z gazem to ZAWSZE bedzie sie na zbiorniku woda skraplać :sad: niestety

ppm702
06-09-05, 20:30
Jak ktoś ma butle z gazem to ZAWSZE bedzie sie na zbiorniku woda skrapla
dlaczego tak twierdzisz? Mam butlę w kole i jest OK, może to raczej kwestia dokładności montażu...

nick__t
06-09-05, 20:35
To poprostu prawa fizyki: butla z gazem jest zimna (bo jest w niej gaz :shock: )
i sie na niej para skrapla (czyt. wilgotne powietrze) Niestety bagażniki nie są szczelne do tego stopnia że nie ma do nich dostępu powietrze :wink:

ppm702
06-09-05, 20:38
przesadzasz :) Butla ma temperaturę niewiele niższą od otoczenia :) Właśnie dlatego stosowane jest wypełnianie zbiornika w 80% (jego temperatura jest temperaturą otoczenia i należy zostawić miejsce na wahania objętościowe skroplonego LPG z butli).
ochłodzenie zgodnie z prawami fizyki następuje przy rozprężaniu gazu z fazy płynnej do fazy gazowej. A do parownika gaz trafia w formie ciekłej, więc różnice ciśnienia a tym samym poduszki gazowej w zbiorniku zachodza na tyle powoli, że nie ma prawa być z tego powodu wytrącania pary wodnej z powietrza :) Jeśli występuje woda na zbiorniku to na 100% nie na skutek skroplenia się wilgoci z powietrza :)

rAku*
06-09-05, 21:42
A u mnie dla odmiany cieknie na nogi pasarzera :)
Ostatnio jechalem w ulewe i normalnie kaluza w srodku, nie wiem ktoredy leci ale wiem ze za schowkiem jakos, jak myje auto to nie leci :/ wiec mysle ze to moze jakos kolo chlapie do srodka.

pozdro.

nick__t
06-09-05, 22:09
przesadzasz :) Butla ma temperaturę niewiele niższą od otoczenia :) Właśnie dlatego stosowane jest wypełnianie zbiornika w 80% (jego temperatura jest temperaturą otoczenia i należy zostawić miejsce na wahania objętościowe skroplonego LPG z butli).
ochłodzenie zgodnie z prawami fizyki następuje przy rozprężaniu gazu z fazy płynnej do fazy gazowej. A do parownika gaz trafia w formie ciekłej, więc różnice ciśnienia a tym samym poduszki gazowej w zbiorniku zachodza na tyle powoli, że nie ma prawa być z tego powodu wytrącania pary wodnej z powietrza :) Jeśli występuje woda na zbiorniku to na 100% nie na skutek skroplenia się wilgoci z powietrza :)

No jednak sie nie zgodze :P Teraz jest dość ciepło - Stań chwile przed samochodem a potem idź otwórz bagażnik i połóz sie w bagażniku jak nie zauważysz różnicy temperatur to trzeba się wybrać do dermatologa :wink: Nie twierdze że butla jest zimna z powodu rozprężania się gazu w momencie przejścia ze stanu ciekłego w lotny. Mówie że jest spora różnica temperatur wewnątrz bagażnika/zewnątrz. Efekt jak w zime, kiedy wsiadasz do samochodu pare głębszych oddechów i wycierasz zaparowaną przednią szybe.
Zawsze jest bardziej wilgotno w bagażniku niż na zewnątrz a para będzie sie skraplać w najzimniejszym miejscu - w przypadku osób które mają gaz jest to butla LPG

ppm702
06-09-05, 22:13
:) Nie zgodze się z Tobą - różnica temperatur nie jest tak duża, aby powodowała skroplenie się prary wodnej :) Owszem butla jest chłodniejsza, ale gdyby tak było to kazda betonowa sciana byłaby pokryta wilgocią

Dzida
06-09-05, 22:31
Może to wynika z różnych budowy butli?? Jedna termoizolacyjna - nie przepuszcza temperatur, a druga swobodnie je oddaje... Taka mała teoria...

A LGP wrze w okolicach -20 - -40 stopni, wg. różnych źródeł...

nick__t
06-09-05, 23:53
Ten link "załatwia" całą sprawe
odbijam piłeczke 8) http://www.wojdas.24x7.pl/gaz-lpg.html (http://www.wojdas.24x7.pl/gaz-lpg.html) cyt:"przy eksploatacji na gazie należy szczególnie w warunkach jesienno-zimowych posiadać zbiornik paliwa napełniony co najmniej do połowy z względu na skraplanie się pary wodnej"
pozdr.

ppm702
07-09-05, 00:06
"przy eksploatacji na gazie należy szczególnie w warunkach jesienno-zimowych posiadać zbiornik paliwa napełniony co najmniej do połowy z względu na skraplanie się pary wodnej"
tutaj mowa o zbiorniku benzyny, a nie gazu ;) a to skarplanie o którym mowa dotyczy całego auta i wszystkich blach... ale koniec tego OT, bo będa warny ;)

Norton
12-09-05, 20:55
U mnie woda leci do bagaznika, bo poprzedni wlasciciel jak malowal auto to wkladajac lampy nie wlozyl 'uczelek' wokol lamp. Skad teraz takie gumy wziasc? W salonie Hondy mnie wysmiali, na szrotach nie ma... ;( a silikonem nie chce jakos brzydko zachlapac auta.

Furious
12-09-05, 21:34
U mnie woda leci do bagaznika, bo poprzedni wlasciciel jak malowal auto to wkladajac lampy nie wlozyl 'uczelek' wokol lamp. Skad teraz takie gumy wziasc? W salonie Hondy mnie wysmiali, na szrotach nie ma... ;( a silikonem nie chce jakos brzydko zachlapac auta.
W ASO powinni miec kazda czesc wiec nie wiem czemu Cie wysmiali, chyba ze ta uszczelka jest razem z lampą....

Norton
16-09-05, 10:52
Wyslalem maila do serwisu Hondy z pytaniem o kilka czesci, to odpisali, ze nic takiego nie maja. Jak do nich pojechalem osobiscie to jednak sie okazalo, ze 'serwis mailowy' nie dziala u nich zbyt poprawnie i te czesci moga zalatwic. Same uszczelki wokol tylnich lamp to koszt ponad 300zl - serwisant polecil pojechac do OBI i kupic silikon.
Na razie jeszcze nie chce silikonu, bo moze nie bedzie to wygladalo zbyt dobrze, ale teraz caly czas bedzie padac, wiec cos musze zrobic.

Dzida
16-09-05, 15:02
Ja też w tylnej lampie nie miałem uszczelki i wpieprzyłem taką normalną, oknienną :lol:. Woda nie cieknie, nic nie widać, i to sie chyba liczy, nie?

serus84
06-11-08, 20:57
siema.nie wiem czy sobie poradziles z tym problemem,jak tak to powiedz jak to zrobiles:)bo ja mam identyczny problem w mojej hondzie 5gen i nie wiem co z tym zrobic,a dokladnie wode mam w bagazniku i pod dolna tylnia kanapa kałuze:mad:
rozebralem boczne plastiki,uszczelnilem lampy i kupilem nowe uszczelki i nadal mam wode w bagazniku,zbiera sie z pod plastikow bocznych...niewiem jak z tym sobie poradzic,ma tez szyberdach i moze wezykiem leci,ale niewiem jak sciagnac podsufitke..niechce czegos popsuc...jak mozecie to pomózcie bede wdzieczny.moja 5gen stoi na dworze i niechcialbym zeby mi zgnila....z gory dzieki.pozdrawiam:)

icmen
06-11-08, 21:34
Tematów na ten temat bylo sporo. Ale sprawdz najpierw lampy tylne. Woda lubi wchodzic tez przez odpowietrznik bagaznika. Nie wiem jak to jest w Vgen ale napewno znajdziesz go pod tylnym zderzakiem z boku lub z tylu (zaleznie od budy). U mnie tedy woda leciala. Weze od szyberdachu tez moga byc przyczyna ale raczej maloprawdopodobna. Jak widzisz jest sporo opcji. Zrób test i wyjdzie.

serus84
06-11-08, 22:04
dzięki wielkie.w wekeend bede walczyl z tymi przeciekami....a do tego czasu bede sie modlil zeby nie padalo;)
juz z nia walczyle z miesiac temu i chekto litry wody na nia lałem,porobilem pare rzeczy ale na marne,bedzie trzeba dalej walczyc z hanią:)jeszcze raz dzieki.pozdro.

a mam jeszcze pytanko...wie ktos moze jak rozebrac podsufitke w Vgen?sprawdze te wezyki odprowadzajace wode...moze to bedzie przyczyną powodzi w aucie.pozdrawiam:)

***Marco***
06-11-08, 22:56
ja tez tak mam :( rozebralem w lato bagażnik wszystkie otwory przy lampach w bagazniku zatkalem silikonem... i nic woda jest nadal :rolleyes:

Ocin
07-11-08, 07:47
moze sie to wyda dziwne ale mialem ten sam przypadek w EJ9 w sedanie, trzeba mi bylo wykleic tylną szybe i wymienic uszczelke i wkleic ja na nowa, operacja za 80 zł w Łodzi i po problemie ;)

kris-cf
07-11-08, 11:37
Ocin a mozesz dokładniej powiedzieć któredy ta woda ci leciała do srodka?? bo u mnie wypływa jakby spod półki od spodu jak sa otwory w tym metalowym profili(nie wiem jak to dokladnie opisac) i tez sie zastanawiam czy to moze byc wina zle wklejonej szyby??

icmen
07-11-08, 13:03
Powodzenia chlopaki. Jak widzicie opcji jest wiele. Mi sie udalo to zlokalizowac chociaz litry wylalem z bagaznika.Na szczescie zdazylem przez sezonem deszczowym chociaz u mnie to nakurza deszczem dosyc czeso ;)

serus84
09-11-08, 10:04
wiecie co chłopaki,wczoraj rozebrałem cały samochod dosłownie cała hanie i jestem zadowolony...bo znalazłem przyczyne powodzi w aucie,juz nie bedzie sie moczyła.a wiec przyczyną wody w aucie,były dwie małe symetryczne dziurki w karoserii,a dokładnie w dachu na koncu listew dachowych tych czarnych plastikowych,te dziurki znajdowały sie na tym zgieciu blachy zaraz za listwą i tamtendy woda dostawała sie pod podsufitke i bokiem leciała do bagażnika....a wiec chłopaki sprawdzcie tez tą karoserie za listwą,bo ja próbowałem wszystkiego i nikt by sie nie spodziewał ze tam bedzie leciec......3majcie sie i powodzenia.

Kekacz
10-11-08, 11:38
Opisze tutaj mój przypadek, który rozwikłałem, a byc może komus pomoże.

Pacjent to sedan VI gen.
Woda pojawiała się w bagażniku w miejscu na koło zapasowe i wlewała się od prawej i lewej strony. Sprawcami okazały się dziury w błotnikach, w które wciśnięte są 2-3 centymetrowe plastikowe, białe jakby półeczki podtrzymujące boki zderzaka. Te plastiki przechodzą przez blachę i ta drogą dostawała się woda do środka. Po uszczelnieniu tych miejsc silikonem w bagażniku zrobiło się sucho jak na pustyni.

Lokalizacja sprawiającego problemy plastiku:
http://img262.imageshack.us/img262/7063/9900hondacivicsedanstrzha3.jpg

crx.vti
10-11-08, 11:48
Szpulek
Sprawdz jednak lampy na początek,za nim rozbierzesz ,albo popsujesz coś:)

Momek
22-02-09, 21:46
Witam kolegów. Odgrzeje trochę temat:o .Od dwóch dni po otwarciu tylnej klapy leci mi na głowę fontanna z z zatrzasku zamka. Do tej pory tego nie było:mad:. Macie pomysł którędy się tam moę tyle wody dostawać i czy w samej klapie sa jakieś odpływy? Wszystko zaczęło się rano jak otworzyłem bagażnik i mnie zalało:eek:.Pomyślałem ze to po wczorajszej myjni może przez otwór zamka naleciało, ale wieczorem po całodniowych opadach deszczu otworzyłem bagażnik i znowu mycie głowy;). Jak ktoś już ogarniał cos takiego to bardzo bym prosił o jakąs radę.
Pozdro

Jacobs34
23-02-09, 12:17
Ja miałem podobny problem w moim EG3 co nie otworzyłem bagażnika po deszczu lub przejażdżce po mokrym zawsze w kole zapasowym była woda. Długo szukałem przyczyny. Początkowo myślałem że coś lakiernik źle zrobił i woda mi się sączyła do środka bo miałem przeżarte nadkola;) Ale to nie było to. Po zdjęciu zaślepki osłaniającej żarówki od prawej lampy zewnętrznej widziałem jak kapie po karoserii woda z góry. Pomogło uszczelnienie silikonem uszczelki od szyby bagażnika z zewnętrznej strony. Jak do tej pory suchutko w środku:p

Whiplash
09-03-09, 07:35
U mnie tez jest problem z woda, mam cala mokra kanape w swoim EG :( i nie wiem skad leci ta woda :rolleyes:
i jeszcze jedno pytanie co to za weze kolo tylnich lamp, jakies odprowadzenie wody z dachu ?? bo sa one jakos tak luzno wlozone pod plastiki :(

serwal4
09-03-09, 12:03
U mnie takowe węże służą właśnie do odprowadzania wody z dachu/szyberdachu.
I są wpięte w hmm 'wypustki', którymi to woda spływa pod auto.

Whiplash
09-03-09, 12:22
U mnie takowe węże służą właśnie do odprowadzania wody z dachu/szyberdachu.
I są wpięte w hmm 'wypustki', którymi to woda spływa pod auto.

czyli sa wpiete, u mnie sobie luzno dyndaja :mad: czyli chyba mam powod powodzi :D

nike69
09-03-09, 16:21
mozecie dokladnie powiedziec gdzie macie te weze ? albo zrobic zdjecie?
tez mam mokro w bagazniku i parowaly mi od tego szyby (posmarowalem antypara i jest lepiej :D) ale nie mam pojecia skad ona sie tam bierze bralem kilka miejsc pod uwage m.in. jak otworzymy tylna dolna klape w hb to po bokach pomiedzy plastikami od swiatel ma straszny przeswit od gory i z boku, na razie zakleilem tasma :D ale zaobserwolem ze np po umyciu auta w bagazniku bylo sucho, a teraz jak jest strasznie mokro na drodze to znowu patrze i jest woda czyli tak jakby gdzies przez nadkola wchodzilo moze je przerzarlo i dlatego bo blotniki juz mam pognite

Whiplash
10-03-09, 07:08
podobno wlasnie najczesciej przez lampy leci woda, a weze sa tam gdzie zaslepki dostepu do zarowek swiatlel stopu, jak je sciagniesz powinienes widziec albo namacac bez problemu:)

serwal4
10-03-09, 09:22
U mnie w EJ2 aby dostać się do węży należy ściągnąć boczki (materiałowe) w bagażniku. Biegną sobie gdzieś tam od góry przy nadkolu...

Ja u siebie też miałem jeziorka w aucie... kombinowałem jak się da...
Dopiero później znajomy mi podpowiedział, że kapie bezpośrednio z miejsca gdzie znajduje się lewe mocowanie spoilera...
Ot w DE tak złożyli auta... otwór złapał 'rudą' ... cud, że 3-cie stopu nie spaliło się czy coś...

nike69
10-03-09, 16:19
no coz pozostaje mi szukac przyczyny u mnie ale wydaje mi sie gdzies musiala rdza przezrec bo wczesniej przeciez tez jezdzilem na deszczu i w bagazniku bylo suchutko, ale tak jak mowie po umuciu auta bylo sucho, wiec mysli ze gdzies przez nadkola..

Piterson
10-03-09, 19:04
Tez jestem w trakcie walki z wodą w bagażniku :)
Jak dotąd przemyłem, osuszyłem uszczelki lamp, zmontowałem wszystko z pomocą silikonu.
Kilka dni pojeżdżę z wybebeszonym tyłem i będę obserwował skąd może jeszcze dochodzić woda:rolleyes:

Piterson
10-03-09, 19:05
Tez jestem w trakcie walki z wodą w bagażniku :)
Jak dotąd przemyłem, osuszyłem uszczelki lamp, zmontowałem wszystko z pomocą silikonu.
Kilka dni pojeżdżę z wybebeszonym tyłem i będę obserwował skąd może jeszcze dochodzić woda:rolleyes:

Piotrek78
12-03-09, 16:34
Miałem to samo w Civicu 4d.
Jak wszyscy piszą problem najczęściej z lewej strony.
Po zdjęciu tapicerki okazało się że jest tam wywietrznik bagażnika zasłonięty gumową klapką.
Na początku myślałem że to ta klapka więc ja zakleiłem.
Wtedy wszyło że ktoś zaoszczędził na uszczelce wokół obudowy.
Odkleiłem klapkę, uszczelniłem obudowę i po problemie :)
Radze sprawdzić czy nie macie tego samego rozwiązania - jak się komuś nie chce ruszać tapicerki to niech zerknie pod auto z lewej strony - obudowa wywietrznika będzie widoczna za tylnym nadkolem...

E2rd
12-03-09, 19:06
Ja w EJ6 HB miałem masę wody w bagażniku non stop. Dostawała się przez uszczelki lamp. Rozwiązanie: odkręć lampy, wyczyść uszczelki, posmaruj silikonem z obu stron i wkręć lampy spowrotem :) I już jest sucho. Dobrze jest odkleić też zaślepkę na dnie miejsca koła zapasowego, pod nią jest otworek z kanalikiem na odprowadzenie wody.

Whiplash
16-03-09, 17:26
przewz wekend rozkrecilem wszystko i moim oczom ulazaly sie 2 weze ktore luzno sobe dyndaly , umiejscowilem je tak jak na foto, teraz pytanie czy dobrze ?? http://img212.imageshack.us/img212/121/dsc00078.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=dsc00078.jpg)
http://img212.imageshack.us/img212/7605/dsc00079f.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=dsc00079f.jpg)

makoi
16-03-09, 20:31
Widze opcji jest wiele ;/ mam mokry bagaznik i kanape nie tylko po jeżdzie w deszczu ale i po myciu auta;/ - z lewej i prawej. Musiałam ściągnąć całe obicie i wypruć wszystko z bagażnika, ale chyba będe musiała wpakować kogoś w rozbebeszone auto i niech sie czai, skąd cieknie ;/ uszczelki, swiatła, odprowadzenie szyberdachu, karoseria... praktycznie z kazdej strony jest możliwość;/

tubis18
22-03-09, 15:11
ja tez mam ten problem tylko z nieco gorsza wersja bo mam mokro pod butla z gazem ktora znajduje sie w kole zapasowym i tam ciezko cokolwiek zlokalizowac tam jak wloze szmate to wyciagam cala mokra;/ ze sie wykrecac da ale kropelki tez sa tutaj wyzej w rowkach takich kolo odpowietrzenia czyli zaraz pod dywanikiem w bagazniku nie wiem co jest grane pasowalo by mi to jakos zrobic bo boje sie ze mala zacznie gnic a butli z gazem nie odrkece zeby popatrzec pod nia ;( i lipa musze sie wziasc za to w tygodniu... i jeszcze jedno z tego co obserwuje to ta woda jest zawsze czysta :/ :| wiec (chyba) eliminuje to mozliwosc dostania sie wody z nadkoli czy pryskania z kol itp.

kj-19871
22-03-09, 19:38
U mnie to samo teraz podnoszę skrzynie (głośnik) i cały róg mokry patrze pod dywanik od lewej strony stała woda :/ w kole zapasowym tylko trochę ... nie wiem nawet od czego zacząć ale problem lokalizował bym że nadkole ..

reaktor
22-03-09, 19:50
ja nie mam problemu z wodą ale jakieś śladowe ilości zdecydowanie dostaje się przez nadkole zwłaszcza lewe. Wczoraj czyściłem auto i zdziwiło mnie skąd z lewej strony w bagażniku wzięły się zacieki z błota??:eek: błoto spływało z tej kratki wentylacyjnej która jest tylko z lewej strony dlatego domyślam sie ze woda pochodzi raczej z kół

stashek
22-03-09, 20:46
Czytalem ze woda pod butla z gazem to norma

tubis18
22-03-09, 22:46
Czytalem ze woda pod butla z gazem to norma

ale az tyle :| ?? ze wykrecam szmateee jak zanuze ja pod zbiornik i wyciagne... :/ co gorsze tamtej zimy nie zauwazylem tego problemu!! ;(

Whiplash
24-03-09, 07:12
u mnie woda prawdopodobnie leci uszcelkami szyb bocznych, bede musial je na nowo wkleic, przynajmniej na to wyglada bo jak sciagnolem plastiki to mialem zakamuflowana wode na czarna godzine w woreczku oslanijacym zwijarke tylnich pasow:)

nike69
24-03-09, 19:10
to ciekawe bo ja tez mialem mokry tylni pas, wiec moze mi tez tam cieknie

LechuLK
24-03-09, 20:36
Ja już kiedyś robiłem u siebie bo mi tak ciekło, że jak oparłem się o tylna kanapę to wodę wycisnąłem. Wtedy najpierw myślałem, że to przez takie minimalne pęknięcia na końcach tych rynienek dachowych ale już w lakierze. Załatałem to ale nie pomogło. Potem przejechałem sylikonem wokół uszczelki tylnej szyby i nie miałem już problemu. Teraz znowu po jakiś 8 miesiącach trochę wody w bagażniku. Rozebrałem i znalazłem że znowu uszczelka tylnej szyby na górze z prawej strony jest nieszczelna. Czułem wilgoć dokładnie z drugiej strony i tam znalazłem trochę wilgoci na kawałku podsufitki. Woda która stamtąd się dostaje do środka leci również do takiego woreczka który osłania pasy z tyłu.

Whiplash u ciebie też stawiam na to, że cieknie przez uszczelkę tylnej szyby.

tubis18
24-03-09, 22:36
ja tez czekam na jekies lepsze dni cos wolnego albo cieplejszego :) i rozkrece bagaznik w imento moze dowiem sie ocb :)

barnie
25-03-09, 12:55
Kopiuje moje posty z innego tematu o wodzie w bagażniku, może coś zaradzicie :)

woda lała mi się przez odpowietrzniki bagażnika, a dokładniej przez sparciałą uszczelkę (ona jest chyba wykonana z tego samego materiału co uszczelka tylnych lamp). Jest przy tym trochę roboty:

1. Odkręcić tylne boczki, tak żeby można było je trochę odgiąć (nie trzeba zdejmować całych).
2. Odkręcić tylne lampy - jeśli ktoś ma jeszcze starą uszczelkę i nie jest pewny czy lampami też nie cieknie, to polecam je od razu uszczelnić, ja zrobiłem to przy pomocy samoprzylepnych uszczelek do okien, obklejając lampy do około na plastykowych rantach.
3. Zdjąć zderzak - wbrew pozorom nic trudnego.
4. Wyjąć plastykowe odpowietrzniki, wymyć, usunąć starą uszczelkę i w jej miejsce zastosować wspomnianą wyżej samoprzylepną uszczelkę do okien.
5. Wymyć dokładnie całą powierzchnię blachy i dobrze odtłuścić (stosowałem do tego rozpuszczalnik uniwersalny).
8. Zamontować odpowietrzniki, dodatkowo dla pewności objechałem w koło miejsca ich styku z blachą silikonem dekarskim (takim, który jest przeznaczony do uszczelnień powierzchni metalowych).
9. Czekamy chwilę, żeby silikon związał, i montujemy zderzak z powrotem.
10. Odtłuszczamy powierzchnię styku lamp z blachą i zakładamy lampy z nowymi uszczelkami.
11. Składamy boczki i po robocie

Jedyny minus tej roboty, to zapach silikonu w samochodzie, ale pewnie to kwestia czasu i wyparuje... Co prawda po tej robocie nie było jeszcze deszczu, ani nie lałem specjalnie wody na autko, ale myślę, żę na 100% będzie teraz sucho


... niestety myliłem się :/ woda nadal w bagażniku.
Jednak tym razem postanowiłem zdjąć całe boczki i plastyk osłaniający tylne okno, co się okazało woda zaczęła mi się zbierać pod górnym plastykiem osłaniającym podsufitkę:
http://img12.imageshack.us/img12/6022/26071566.jpg (http://img12.imageshack.us/my.php?image=26071566.jpg)
czerwona strzałką zaznaczyłem kierunek spływu wody, która wypływa z rynienki, później pod plastyk osłaniający słupek "c", a następnie przechodzi obok górnego mocowania tylnego pasa bezpieczeństwa, dalej spływa pod boczek i w dól po nadkolu aż pod dojazdówkę.... Zielone punkciki które zaznaczyłem to otworki na rynienką wielkości około 1mm i wydaje mi się, że przez nie dostaje się woda do środka, tylko tego nie jestem pewien. Na zdjęciu poniżej jeden z otworków powinien być bardziej widoczny, widać nawet kroplę wody, która się zebrała:
http://img10.imageshack.us/img10/1161/95720717.jpg (http://img10.imageshack.us/my.php?image=95720717.jpg)
co to są za otworki i skąd odprowadzają wodę?
W jaki sposób to uszczelnić? Czy puścić na długości całej rynienki silikon, tak żeby ją całą zalał? czy może wymienić całą gumową uszczelkę wokół bagażnika, chociaż jak ją sprawdzałem to nie jest w żadnym miejscu przerwana. Dodam jeszcze, że woda nie dostaje mi się pod podsufitkę, nie leci też przez wężyk od spryskiwacza tylnego, a ni przez zawiasy klapy. Skąd on się tam bierze z tych malutkich otworów? czy może w jakis dziwny sposób wypływa spod uszczelki? Poradźcie coś bo już jestem głupi i nie wiem skąd ta woda się leje :confused:

... i co panowie pomożecie jakoś?
właśnie wróciłem z garażu - patrzyłem i tak i siak i zielonego pojęcia nie mam skąd ta woda się bierze :confused:

Uszczelka osłaniająca wnękę bagażnika została zasilikowana od zewnętrznej strony, myślałem, że będzie ok, jednak po nocy kiedy na dachu autka był śnieg znowu w bagażniku zebrało się trochę wody, która spływa po słupkach (pod plastykami osłaniającymi słupek "C") w dół z rynienki, (rynienka jest w miejscu na fotce, tam gdzie są zielone punkciki). Jakim cuda ta woda dostaje się do tej rynienki? spod uszczelki? - nawet po jej zasilikowaniu od zewnętrznej strony?... powoli zaczynam tracić nerwy na tą wodę :mad:

marcocivic1
25-03-09, 14:20
Wydaje mi sie ze gdzies z pod lampy tez mialem ten problem w dwoch civicach ale nie wnikam nie ma sensu teraz do lata idzie:)

stashek
25-03-09, 14:57
Kopiuje moje posty z innego tematu o wodzie w bagażniku, może coś zaradzicie :)

woda lała mi się przez odpowietrzniki bagażnika, a dokładniej przez sparciałą uszczelkę (ona jest chyba wykonana z tego samego materiału co uszczelka tylnych lamp). Jest przy tym trochę roboty:

1. Odkręcić tylne boczki, tak żeby można było je trochę odgiąć (nie trzeba zdejmować całych).
2. Odkręcić tylne lampy - jeśli ktoś ma jeszcze starą uszczelkę i nie jest pewny czy lampami też nie cieknie, to polecam je od razu uszczelnić, ja zrobiłem to przy pomocy samoprzylepnych uszczelek do okien, obklejając lampy do około na plastykowych rantach.
3. Zdjąć zderzak - wbrew pozorom nic trudnego.
4. Wyjąć plastykowe odpowietrzniki, wymyć, usunąć starą uszczelkę i w jej miejsce zastosować wspomnianą wyżej samoprzylepną uszczelkę do okien.
5. Wymyć dokładnie całą powierzchnię blachy i dobrze odtłuścić (stosowałem do tego rozpuszczalnik uniwersalny).
8. Zamontować odpowietrzniki, dodatkowo dla pewności objechałem w koło miejsca ich styku z blachą silikonem dekarskim (takim, który jest przeznaczony do uszczelnień powierzchni metalowych).
9. Czekamy chwilę, żeby silikon związał, i montujemy zderzak z powrotem.
10. Odtłuszczamy powierzchnię styku lamp z blachą i zakładamy lampy z nowymi uszczelkami.
11. Składamy boczki i po robocie

Jedyny minus tej roboty, to zapach silikonu w samochodzie, ale pewnie to kwestia czasu i wyparuje... Co prawda po tej robocie nie było jeszcze deszczu, ani nie lałem specjalnie wody na autko, ale myślę, żę na 100% będzie teraz sucho


... niestety myliłem się :/ woda nadal w bagażniku.
Jednak tym razem postanowiłem zdjąć całe boczki i plastyk osłaniający tylne okno, co się okazało woda zaczęła mi się zbierać pod górnym plastykiem osłaniającym podsufitkę:
http://img12.imageshack.us/img12/6022/26071566.jpg (http://img12.imageshack.us/my.php?image=26071566.jpg)
czerwona strzałką zaznaczyłem kierunek spływu wody, która wypływa z rynienki, później pod plastyk osłaniający słupek "c", a następnie przechodzi obok górnego mocowania tylnego pasa bezpieczeństwa, dalej spływa pod boczek i w dól po nadkolu aż pod dojazdówkę.... Zielone punkciki które zaznaczyłem to otworki na rynienką wielkości około 1mm i wydaje mi się, że przez nie dostaje się woda do środka, tylko tego nie jestem pewien. Na zdjęciu poniżej jeden z otworków powinien być bardziej widoczny, widać nawet kroplę wody, która się zebrała:
http://img10.imageshack.us/img10/1161/95720717.jpg (http://img10.imageshack.us/my.php?image=95720717.jpg)
co to są za otworki i skąd odprowadzają wodę?
W jaki sposób to uszczelnić? Czy puścić na długości całej rynienki silikon, tak żeby ją całą zalał? czy może wymienić całą gumową uszczelkę wokół bagażnika, chociaż jak ją sprawdzałem to nie jest w żadnym miejscu przerwana. Dodam jeszcze, że woda nie dostaje mi się pod podsufitkę, nie leci też przez wężyk od spryskiwacza tylnego, a ni przez zawiasy klapy. Skąd on się tam bierze z tych malutkich otworów? czy może w jakis dziwny sposób wypływa spod uszczelki? Poradźcie coś bo już jestem głupi i nie wiem skąd ta woda się leje :confused:

... i co panowie pomożecie jakoś?
właśnie wróciłem z garażu - patrzyłem i tak i siak i zielonego pojęcia nie mam skąd ta woda się bierze :confused:

Uszczelka osłaniająca wnękę bagażnika została zasilikowana od zewnętrznej strony, myślałem, że będzie ok, jednak po nocy kiedy na dachu autka był śnieg znowu w bagażniku zebrało się trochę wody, która spływa po słupkach (pod plastykami osłaniającymi słupek "C") w dół z rynienki, (rynienka jest w miejscu na fotce, tam gdzie są zielone punkciki). Jakim cuda ta woda dostaje się do tej rynienki? spod uszczelki? - nawet po jej zasilikowaniu od zewnętrznej strony?... powoli zaczynam tracić nerwy na tą wodę :mad:

Może uszczelka od szyberdachu puszcz wode i spływa do tyłu? Ja bym kmbinował z szyberdachem

barnie
25-03-09, 15:25
Może uszczelka od szyberdachu puszcz wode i spływa do tyłu? Ja bym kmbinował z szyberdachem

Raczej nie, bo woda dostaje się do bagażnika jak leję wodę w szczelinę między tylną lotką a dachem, jak leje wodę z góry na szyber jest sucho.

kolu
28-03-09, 22:48
Sam mam taki problem...
uszczelnilem lampy i wyloty powietrza i po zimie zagladajac do bagaznika sa slady wody chociaz nie takie jak kiedys....
Nawet na dykcie co przykrywa kolo zapasowe cos zakwitlo :):):) Bede musial jeszcze raz sie przyjrzec tym uszczelkom...

LechuLK
29-03-09, 15:47
Nawet na dykcie co przykrywa kolo zapasowe cos zakwitlo

U mnie tak samo grzyba zahodowałem na tej dykcie. :mad: Wywalą tą dyktę w piz** i zrobię sobie nową z jakiejś sklejki i pomaluje bezbarwną.

Będę teraz łatał takie dziurki na końcu rynienek odprowadzających wodę z dachu. Już z jednej strony to robiłem ale wtedy nie pomogło i uszczelka przepuszczała. Ale żeby wyeliminować sposoby dostawania się wody to tu też zakleję.

Chce jeszcze dokładnie uszczelnić połączenie na uszczelkach. (Przykleić te uszczelki) Czy najlepiej na sylikon? Czy coś innego? A tą uszczelkę na krawędzi tylnej szyby na co przykleić też na sylikon?

Whiplash
30-03-09, 17:12
Juz znalazlem gdzie sie leje u mnie, moze macie ten sam problem :) mianowicie pierwsze miejsce to to co pisal barnie przestalo byc mokro po myciu auta, do uszczelnienia uzylem silikon dekarski (brazwy) ale jak ciagle padal deszcz znowu woda sie zbierala i drugim miejscem byly uszczelki kabli do podgrzewania tylniej szyby, narazie sucho czekam na wieksze deszcze :D

tubis18
30-03-09, 18:23
ja tez na deszczyku zlokalizowalem ze jak mam zaparawana tylna szybe to zlewaja mi sie takie 2 rowki po tylnej szybie ale potem dalej nie widze zeby cos bylo mokrego na klapie bagaznika tej otwieranej wiec chyba odrazu sie skrapla na dol ewentualnie w ta szpare miedzy blotnikiem a klapa po jej otwarciu a z tamtad do bagaznika musze cosik pokabinowac ale wydaje i sie ze tak jak pisal barnie z lotka i ta szpara i ta uszczelka musze pomyslec jak to zrobic

barnie
30-03-09, 23:44
Chyba udało mi się rozwiązać problem :)
http://img27.imageshack.us/img27/1631/60042584.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=60042584.jpg)
Otóż zasilikonowałem całą rynienkę, która biegnie pod uszczelką bagażnika (na fotce zaznaczyłem żółta kreską). Na razie spadł tylko jeden większy deszcz, ale w bagażniku suchutko - mam nadzieje, że to i pozostałe modyfikacje wspomniane wyżej załatwiły problem w 100% :)

nike69
31-03-09, 01:56
Będę teraz łatał takie dziurki na końcu rynienek odprowadzających wodę z dachu. Już z jednej strony to robiłem ale wtedy nie pomogło i uszczelka przepuszczała. Ale żeby wyeliminować sposoby dostawania się wody to tu też zakleję.


chodzi ci o takie jakby pekniecia karoserii na zakonczeniu tych listew w rynienkach na dachu ? a myslalem ze tylko ja to mam, dalem tam trochu silikonu ale to nic nie dalo, mysle ze umnie gdzies przez podwozie przecieka, bo wsztstko na to wskazuje, i jeszcze do tego mam wode z przodu po stronie pasazera, tez wydaje sie ze z podwozia leci.. a najgorsze jest to ze strasznie paruja szyby od tego, jak jest tak deszczowo jak dzis to jest masakra szyby cale zaparowane..

EDIT
barnie musze sie temu dokladnie u mnie przyjrzec, byc moze tez tam cieknie, ale po myciu auta np nie zauwazam zeby byla woda w srodku..

LechuLK
31-03-09, 02:38
chodzi ci o takie jakby pekniecia karoserii na zakonczeniu tych listew w rynienkach na dachu ?

Dokładnie już z jednej strony kiedyś zrobiłem nic to wtedy nie pomogło bo te pęknięcia nie są na wylot tylko z wierzchu ale dla pewności zrobiłem. Wcześniej pomogło mi przejechanie silikonem w miejscach łączenia uszczelki przy tylnej szybie. U mnie woda zbiera się w osłonie pasów w takim woreczku z tyłu, więc na pewno gdzieś z góry leci i mniej więcej wiem skąd.


mysle ze umnie gdzies przez podwozie przecieka

Też możliwe bo mam tył rozebrany i go czyściłem to po tygodniu już jest trochę piasku na nadkolach od środka.


jeszcze do tego mam wode z przodu po stronie pasazera

Ostatnio jak wyjąłem dywanik pasażera i odchyliłem wykładzinę to też zauważyłem trochę wilgoci ale możliwe, że to naleciało przez ten otwór w ścianie grodziowej przez który przekłada się np kabel do wzmacniacza.


Wychodzi, że te modele to trochę SITKO :(

nike69
31-03-09, 14:04
tez podejrzewalem ta gume na scianie grodziowej, (chodzi ci o ta gume ktora jest seryjnie nie uzyta? czy jest jeszcze jakis otwor? chyba jest jeszcze tam jakas plastikowa zaslepka o ile dobrze pamietam), wlasnie przez nia przebilem sie z kablem, ale raczej watpie bo ona dobrze przylega do kabla, chociac kto wie ? ale jak patrzylem to ta woda raczej z gory nie leci, bo jest sucho dopiero tak na rowni ze skrzynia biegow jest woda..
zeby rozwiazac ta zagadke to chyba trzeba by bylo zdjac cala tapicerke wyjac pewnie fotele itd. i lac po samochodzie, rowniez od podwozia i wtedy pewnie by wyszlo.. ale nie chcialo by mi sie tak bawic..
myslalem ze ta woda mi tam przywedrowala z bagaznika ale o dziwo pod tylnia kanapa mam sucho

LechuLK
04-04-09, 17:32
Czy uszczelka która jest przy bagażniku i tylnej szybie łącząca się z karoserią powinna być przyklejona czy tylko na wcisk?

Legionista84
04-04-09, 17:40
Witam,

u mnie w hondzie civic 6 gen tez ciekla woda. Dzisiaj wyjalem caly bok i lampe. okazalo sie woda lala sie do bagaznika od dolu ( podczas mycia na myjniach woda mi nie leciala) co bylo wynikiem peknietego nadkola tylnego. Przy okazji wyczyscilem miejsca w ktorym jest osadzona lampa, uszczelke i za pomoca przezroczystego silikonu uszczelnilem uzczelke na lampie. Jutro jade kupic nadkola i zobaczymy czy po wymianie, nadal bezie mi sie zbierala tam woda.

P.S.

dla lepszego dojscia do tylnej lampy, musialem zdjac caly bok wewnatrz.

Piterson
05-04-09, 18:16
przy okazji zwróć uwagę na kratki wentylacyjne bagażnika, tamtędy woda tez może się dostawać do środka

Legionista84
05-04-09, 20:46
przy okazji zwróć uwagę na kratki wentylacyjne bagażnika, tamtędy woda tez może się dostawać do środka

w ktorym miejscu sa te kratki?

Piterson
06-04-09, 18:00
w ktorym miejscu sa te kratki?
zaraz pod lampami, takie otwory plastikowe ( VI gen)

tubis18
06-04-09, 23:47
nowy sacz ? hoho prosze prosze ;) pozdrawiam a co do wody to zaczelo sie robic na polq sucho i cieplo wiec problem znikl wiec mysle ze narazie sobie z nim odpuszcze.

mkr9
11-06-09, 02:44
Witam, jestem tu nowy ale ten temat jest mi znany. Problem wody w bagażniku pojawił się dosyć dawno ale wtedy z nim nie walczyłem. Teraz podczas robienia tylnych błotników, (które jak wiadomo leca w każdej hondzie VI gen.) postanowiłem z tym skończyć. Myślę, że przyczyną moga być dwa otwory znajdujące się pod podłogą bagażnika zaraz obok wgłębienia na koło zapasowe. W te otworki są wpięte spinki od boków. Niestety jak przez nie patrze to widze podłoge w swoim garażu :) Myślę, że to właśnie przez nie wlewała się woda. Ja potraktowałem je silikonem i zobaczymy. Przy okazji zrobiłem teżkilka innych rzeczy:

- załatałem błotniki
- bezbarwnym silikonem uszczelniłem uszczelkę bagażnika,
- tak samo uszczelinłem też lampy,
- oraz tak samo odpowietrzniki z tym że oryginalne uszczelki wymieniłem na gumowe okienne :)
- zakupiłem nadkola i zamierzam założyć

Jestem ciekawy czy po tych operacjach woda na zawsze zniknie z bagażnika. Musze tu nadmienić, że deskę podłogową w bagażniku zjadł grzyb w połowie a w drugiej połowie pleśń :) Teraz już wiem skąd dochodził ten smród :)

Aha. Od tej wilgoci pordzewiały mi także siedzenia tylne. Wyczyściłem i pomalowałem podkładem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z wodą w bagażniku. Napiszę potem czy moje starania na coś się zdały.

tom7820
11-06-09, 16:59
witam u mnie tez w ek3 zaczela cieknac woda po wymianie lamp na diodowe cieklo pod tym plastikiem ktory nachodzi na rynienke od bagaznika przy orginalnych lampach ladnie przylegalo a tak przy duzej ilosci wody nie nadarza odprowadzac wiec uszczelnilem silikonem i jest dobrze

dzialos82
12-06-09, 01:09
[QUOTE=Legionista84;646071]Witam,

Jutro jade kupic nadkola i zobaczymy czy po wymianie, nadal bezie mi sie zbierala tam woda.

..są nadkola tylne do VI grneracji ?

skolopendra
12-06-09, 12:54
.są nadkola tylne do VI grneracji ?

chyba nie bardzo ,ale przypasuje zapewne od innych modeli

Legionista84
12-06-09, 23:27
nie wiem czy sa czy nie.....ja kupilem, troche musialem je przyciac ale udalo sie je zalozyc....jezeli chcecie to moge podac namiar do typka od tych nadkoli

dzialos82
13-06-09, 00:21
no to pewnie ze podaj..ale juz dopasowane?

mkr9
13-06-09, 02:27
Ja też kupiłem nadkola, tyle że nie wiem jak je przytwierdzić. Chciałem coś spróbować do zderzaka zamocować i do progu ale narazie to odłożyłem. Nie chciałem dziurawić blachy błotnika.
Legionista jak Ci sie udało zamontować nadkola? Dałeś na spinki czy na co?

dzialos82
14-06-09, 15:43
apropo wody w bagażniku..też sie zbierało..szczególnie po ostatnich dniach:)..zdjąłem lampe..i oczym mym ukazała sie 3cm dziura w łączeniu blachy..silikon w ruch i teraz czekam na deszcz

Legionista84
14-06-09, 16:55
z nadkolami musialem troche powalczy, bo trzeba bylo je naciac w okolicach amortyzatora...ja je wzialem przytwierdzilem to blotnika i zderzaka, innego wyjscia nie widzialem niestety....
nr tel 501 702 403 - facet jest z okolic Grodziska Mazowieckiego k. wawy - u niego dostalem nadkola do swojej Hanki

a tutaj nr do klienta z gieldy z Zerania - 501 010 050

pwl
14-06-09, 18:12
apropo wody w bagażniku..też sie zbierało..szczególnie po ostatnich dniach:)..zdjąłem lampe..i oczym mym ukazała sie 3cm dziura w łączeniu blachy..silikon w ruch i teraz czekam na deszcz

Silikon lekiem na wszystko... nie zrobi przypadkiem krzywdy blachom?

marek44em
15-06-09, 14:34
U mnie na problem wody w bagażniku pomogły ori chlapacze. Jak ich nie było koło rzucało wodę prosto na wywietrznik znajdujący się z lewej strony za zderzakiem. teraz jest wszystko ok.

dzialos82
17-06-09, 22:01
apropo wody w bagażniku..też sie zbierało..szczególnie po ostatnich dniach:)..zdjąłem lampe..i oczym mym ukazała sie 3cm dziura w łączeniu blachy..silikon w ruch i teraz czekam na deszcz
..niestety..jak przyszedł deszcz to pojawiła się też i woda...czyli znów jest zagadka skąd???

Maverick
17-06-09, 22:13
ja tez mam wode w bagazniku i nie wiem z kąd, mam ogolnie lipe bo zamiast kola sapasowego mam butle z gazem i nie moge dostac sie i zobaczyc z kąd to leci, a pod butlą mam pęłno wody

rooter666
17-06-09, 23:50
ja tez mam wode w bagazniku i nie wiem z kąd, mam ogolnie lipe bo zamiast kola sapasowego mam butle z gazem i nie moge dostac sie i zobaczyc z kąd to leci, a pod butlą mam pęłno wody

pod butla woda stoi bo to najnizszy punkt natomiast ona tam sie dostaje gdzies z gory,
ja u siebie zrobilem tak ze zdjąłem boczne plastki calkowicie ,zamknalem sie w srodku i patrzylem skad woda leci jak ojciec polewal z węża ;) u mnie to byly tyle lampy, obie popuszczaly :D

jaroszx
17-06-09, 23:55
Lampy... Umnie po lekkim ciosie w pupe zaczeły puszczać...

fantomas2479
18-06-09, 00:44
Miałem podobny problem z poprzednią Hanią. I na spocie w Białymstoku już pokazałem dla jednego klubowicza z skąd ta woda leci.

Podnieś tylną szybe do góry i zerknij tam gdzie kończą sie listwy na dachu. Jeżeli widać choćby małe pekniecie to właśnie w tym miejscu woda dostaje sie do środka. A żeby nie było za łatwo. woda leci pod plastikami i w ten sposób dostaje sie aż do koła zapasowego.
No jestem ciekaw czy masz ten sam problem co ja ze swoim byłym jajkiem.

mkr9
18-06-09, 17:34
Ja raczej bym nie szukał pod listwami ale w podłodze. Przy rozbiórce hani znalazłem takie dwa otwory do których mocowane są "boczki" na spinki. te dziurki prowadzą do profili w podwoziu, stąd też może lecieć woda. Radzę uszczelnić silikonem. U mnie po zabiegach silikonowych narazie sucho.Sprawdźcie też czy nie macie dziurek w nadkolach.

dzialos82
22-06-09, 14:30
..niestety..jak przyszedł deszcz to pojawiła się też i woda...czyli znów jest zagadka skąd???
..tym razem zająłem sie listwami na dachu..przy końcach były pęknięci ..sylikon poraz drugi..i w bagażniku sucho na razie:)

fishki
25-06-09, 17:53
..tym razem zająłem sie listwami na dachu..przy końcach były pęknięci ..sylikon poraz drugi..i w bagażniku sucho na razie

Hej
Mozesz dac jakis opis i foto co zrobiles. Mam prawdopodobnie dosc podobny problem, bo u mnie ewidentnie woda leci z gory a na dół spływa pod górna czescia tapicerki. Moze pomozesz mi rozwiazac problem :(
Pozdro

Maverick
25-06-09, 18:09
Sprawdzałem moje auto czy jest woda i nie było po 2 dniach padania spojzałem i w aucie była woda, choc auto cały czas stało, wiec jest to jakas uszczelka albo cos podobnego na gorze. Musze rozebrac i patrzec gdzie sie leje

PaĆko$
25-06-09, 19:21
ja walcze z problemem...raZ TO usczelnienie lamp, dwa to pekniecia przy listwach , trzye to usczelki od klapy ale to wychodzi przy polewaniu...cztery to njagorsze czyli nadkola...ktos wspawal wczesniej repertuarki ...ale nadkoli nie zabezpieczyl..naje... boola puszkce ale to jesce niekoniec bo jesce sie leje.....,ysle ze jak wpierdziele 2 kilogram to przejdzie...ahhh a takie bylo fajne akwarium...teraz to mmoze pomoze...:)pzddr:D

fishki
25-06-09, 21:52
U mnie nie ma duzo wody. Woda leje sie raczej po dzeszczu i to z góry. Uszczelniłem lampy. Z uszczelkami nie jest tez najgorzej. Niedlugo auto dostanie plastikowe nadkola - profilaktycnzie. Szczerze mowiac mialem rozebrane wszystko do rosołu poza górna tapicerka co odkopuje w poscie http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=48870 Woda kapała własnie z góry. Teraz poskladane, ale temat wody dalej mnie martwi. W ciepłe dni sprobuje to rozebrać i chciałbym juz konkretnie zwalczyć ten mankament

dzialos82
26-06-09, 07:41
Hej
Mozesz dac jakis opis i foto co zrobiles. Mam prawdopodobnie dosc podobny problem, bo u mnie ewidentnie woda leci z gory a na dół spływa pod górna czescia tapicerki. Moze pomozesz mi rozwiazac problem :(
Pozdro
zdejmujesz listwy z dachu (przesuwasz najpierw w w strone tyłu auta a potem podnosisz)..nastepnie oczyszczasz miejsce i szukasz pęknięć blachy na początku lub i przed wszystkim na koncu zagłębień)..smarujesz silikonem

fishki
26-06-09, 14:59
Hej.
Wyjalem plasitkowe rynienki. Faktycznie pod spodem mam tam pekniecia. Mozecie miec racje, ze tamtedy dostaje sie u mnie woda. Planuje zalatatanie, tylko czym? Silikon ponoć nie wpływa korzystnie na lakier? Czym to załatać, zeby glupio nie wyglądało? Biały kolor na niebieskim lakierze nie specjalnie bedzie sie prezentował

Foto: Czy woda moze dostawać sie tymi pęknieciami?

http://img151.imageshack.us/img151/2761/dziury.th.jpg (http://img151.imageshack.us/i/dziury.jpg/)

DIDUL
27-06-09, 21:23
U mnie w poprzedniej Hance woda leciala przez nadkole i pod prawa lampa z tylu Jedyne co mozna zrobic to zdjac plastiki wejsc do srodka lac woda i patrzec skad leci Tak jak to juz wczesniej mowili Nadkole zrobilem sobie ak ze wylozylem je mata z wlokna szklanego i cala zasmarowalem bitgumem jezdzilem rok i nic sie tam nie dzialo tanio "chyba " praktycznie lampe niestety musialem potraktowac silikonem poniewaz dookolaniej zaczela pojawiac sie ruda i nie bylo sensu wymieniac uszczelek Co do tych pekniec pod listwami to tez je mialem ale nie wiem czy tamtendy mogla dostawac sie woda z tego wzgledu ze po zdjeciu plastikow nie byo zadnych sladow zeby cos tam lecialo Czego nie mozna powiedziec o lampie Bylo widac spore zacieki bo wodal wymyla caly brud ktory zebral sie przez wszystkie te lata Moze komus to pomoze PZDR

kaza59
17-08-09, 23:17
U mnie również zbiera się woda po lewej stronie w bagażniku. Powierzchowna ocena sytuacji pozwoliła wyciągnąć wnioski że to popuszcza albo lampa bo widać ślady zlewania się wody w jej pobliżu albo jest gdzieś jakaś dziurka w nadkolu. Muszę ogarnąć ten temat bo mam wiecznie zaparowane szyby :mad:

kedzior.kedzior
22-10-09, 21:54
Ponieważ zaczęła mi się gromadzić woda w bagażniku uszczelniłem odpowietrzniki kabiny (wcześniej uszczelniłem lampy niestety nie pomogło)
dzięki poradzie z linka http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=54987&highlight=woda+baga%BFniku
http://img27.imageshack.us/img27/4900/schowek.png

kaza59
22-10-09, 22:35
Bingo! u mnie też pomogło.

Sąsiad
27-11-09, 00:31
U mnie takowe węże służą właśnie do odprowadzania wody z dachu/szyberdachu.
I są wpięte w hmm 'wypustki', którymi to woda spływa pod auto.

Czy jak nie mam szyberdachu to takie węże też mam ?
Może pytanie dziwne, ale już schizuję, bo piach i woda mi się leją.
Mój temat tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=61402

bboyangel1
28-11-09, 11:43
miałem dokładnie ten sam problem w hatchbacku V woda lała się do bagażnika po deszczu nie wiadomo skąd rozmontowałem wszystkie plastiki i nie doszedłem skąd to może lecieć
jedno co zrobiłem to wywierciłem kilka dziur w "dołku" w kole zapasowym w najniższych punktach i woda elegancko sobie spływa nawet śladu nie ma
prosty i skuteczny sposób

Sąsiad
28-11-09, 14:21
miałem dokładnie ten sam problem w hatchbacku V woda lała się do bagażnika po deszczu nie wiadomo skąd rozmontowałem wszystkie plastiki i nie doszedłem skąd to może lecieć
jedno co zrobiłem to wywierciłem kilka dziur w "dołku" w kole zapasowym w najniższych punktach i woda elegancko sobie spływa nawet śladu nie ma
prosty i skuteczny sposób

Może na wodę tak, ale piasek nie wyleci...

kubson012
28-11-09, 18:00
czesc,
ostatnio pojawilo mi sie troszeczke wody na podlodze bagaznika.. skad w 3d eg3 moze to cieknac i jak to najlepiej sprawdzic? moze uszczelka pod uchylna szyba tylnia sie zuzyla? mial ktos cos podobnego?
pzdr

Nie wiem czy w jajku tez jest to samo ale pewnie tak: Odkrecic zderzak, pod lampami znajduja sie po obu stronach dwa wyloty powietrza ktore maja nedzna uszczelke , wyczyscic, i zalac dookola silikonem lub czym co to uszczelni w ek4 pomoglo warto sprobowac.

markus1975
25-07-10, 15:33
Witam,

Dzisiaj i ja zawalczyłem z wodą w bagażniku, po wczorajszych deszczach miałem w środku szklankę wody :).

Poczytałem wasze opinie, większość miała problemy z nadwoziem HB ja mam SEDAN. Ktoś już podał jako źródło nieszczelności w sedanie plastikowe podpórki przytrzymujące zderzak po bokach (są po obu bokach zderzaka, przy jego górnej krawędzi, około 15 cm od jego końców). U mnie na 100% z nich się lało (polałem wodą z butelki po błotniku i już miałem mokro po ich drugiej stronie). Plastiki zasilikonowałem i czekam do następnego deszczu :)

Myślę, że w EJ9 w wersji SEDAN te plastikowe podpórki bagażnika to słaby punkt i częste miejsce nieszczelności, warto od nich zacząć.

Pozdrawiam,
Marek

Saiti
25-07-10, 15:57
Zaspawać bagażnik. A tak serio - w mojej kupecie miałem identyczny problem. Tylko że raz otwierając bagażnik chciałem wyjąć koszulkę którą tam wsadziłem dzień wcześniej.

I TAK MI WTEDY STĘCHLIZNĄ ZALECIAŁO! Że musiałem go zamknąć.

Osuszyłem gazetami, obejrzałem uszczelkę i właśnie mój kiedyś też był rżnięty w tył. Źle spasowana blacha pod uszczelką bagażnika, ściągnąłem ją do siebie, przeleciałem silikonem (na zaś całą uszczelkę), przeciągnąłem silikonem w sprayu i jak ta lala!

No, może nie jak lala, bo sucha lala to też nie fajnie :p

czacha19
28-07-10, 17:53
W moim przypadku pomogło odkręcenie tylnych lamp i zakręcenie ich po uprzednim posmarowaniu silikonem.

WaSSIL
28-07-10, 21:25
u mnie też ciekło z lamp - uszczelka z czasem po prostu się odgniata i zaczyna przepuszczać wodę - u mnie to się pogorszyło od kiedy lakiernik zdemontował i ponownie założył lampy - u siebie zrobiłem to najtańszym sposobem (przed zakupem nowych uszczelek chciałem sprawdzić czy zadziała bo w aso 2szt. to koszt 150zł) - uszczelki powyciągałem i ten nadmiar gumy wystający poza na zewnątrz obrysowałem sobie na grubość 1cm i wyciąłem z nich - pasek który powstał nakleiłem na już nałożoną starą uszczelkę - mocno dokręciłem lampy i od tej pory suchutko jest a było kiedy sprawdzać bo mokrych dni mamy ostatnio pod dostatkiem... 1godz roboty - 0zł wydanych

Paso
29-07-10, 23:49
a ja zwalczyłem wodę w HB doszczelniając uszczelkę tylnej szyby i oczywiście lampy też

Sąsiad
02-08-10, 23:41
a ja zwalczyłem wodę w HB doszczelniając uszczelkę tylnej szyby i oczywiście lampy też


Paso, ale jak uszczelniłeś uszczelkę szyby ? Dokleiłeś jakąś okienną taśmę, czy jak ?

norekdt
23-09-10, 22:46
odświeżę trochę temat, jako, że w sobotę chce się zająć problemem wody w bagażniku w 6 gen, mam pytanie, z jakiego miejsca woda może dostawać się do dna bagażnika (koło zapasowe) jeśli zbiera się w tylnich lampach, tzn. po większych opadach wystarczy, że pobujam tyłem auta i widzę wodę tak na 3-4 cm jak faluje za dolną częścią plastików tylich lamp, ktoś ma jakiś pomysł ? Mi się wydaje, że to chyba wina uszczelek koło lamp oraz zauważyłem niedużą szczelinę pomiędzy plastikiem okalającym lampę od góry.

Kubuniek
24-09-10, 01:34
ja też miałem wodę ale moja Hanka była lekko uderzona. Woda leciała przez pęknietą masę uszczelniającą między błotnikiem a wnęką na lampę. Kolega wyżej dał proces ustalenia. Rozbierasz całe wnętrze z tyłu i bierzesz ochotnika do polewania i patrzysz od środka

pawlakowski
24-09-10, 16:31
Mi przykładowo w ej9 lała sie woda kolo lamp rozebrałem to na uszczelke dalem silikon i byl spokój.. a teraz mam coupe i cieknie mi uszczelka wokół bagażnika i nie wiem co ztym zrobic..:(

bladyjg
29-09-10, 16:53
Witam, przeczytalem caly temat niestety nie wiele mi to pomoglo, otóz u mnie problem wyglada nastepujaco, posiadam coupe ej8 i od dluzszego czasu nie moge sobie poradzic w woda w bagazniku, załaczam foto jak to wyglada mniej wiecej

http://img827.imageshack.us/img827/7839/61898748.jpg (http://img827.imageshack.us/i/61898748.jpg/)

http://img827.imageshack.us/img827/1160/57714118.jpg (http://img827.imageshack.us/i/57714118.jpg/)

na pierwszym zdjeciu zaznaczylem w ktorym miejscu jest mokro , natomiast na drugim zaznaczylem miejsce z ktorego moze ewenetualnie ciec woda, choc z drugiej strony dosc dziwne miejsce zwlaszcza ze wlazlem od wewnatrz do bagazniku i probowalem zaobserwowac skad woda leci gdy kolega lal wode po klapie bagaznika od zewnatrz,z góry nic kapalo, jednakze nie bylem w stanie zaobserowac skad nagle pojawila sie woda, moze macie jakies sugestie skad moze to leciec?

WaSSIL
29-09-10, 18:16
bierze ci rdza nadkola ?? bo to też jest trop - z lamp też może więc najlepiej sprawdzić od wewnątrz czy nie cieknie z uszczelki. Z uszczelki klapy też może ciec ale to być raczej zauważył...

xandu
30-09-10, 15:11
u mnie woda wbija do bagaznika zewszad w ej8, a to z dziurawych nadkoli, a to gdzies z gory ;p moze u Ciebie tez gdzies z gory sie po sciankach leje a nie od dolu tak jak Ci sie wydaje?

kris-cf
30-09-10, 21:24
bladyjg ja w swoim sedanie (EK3) wode miałem w tym samym miejscu,jak lałem tak jak piszesz czyli po klapie,lampach itp to było sucho,rozbebeszyłem cały tył łącznie z plastikami wokół szyby i wtedy lałem wode po dachu i tylnej szybie i niestety okazało sie ze pod szyba była ruda i tamtedy lała sie woda strumieniami,pomogło wycięcie szyby i likwidacja rudej.

Civic_Zakopane
01-10-10, 13:26
mi tez leci woda i zrobilem 2 dziurki minimalne i sobie spływa i mam suchutko xD

pablo12
02-10-10, 16:42
tez zdjęcia to wiesz nic nie powiedzą wyjmij wszystko z bagażnika i lej z 30 min musi się strużka wody pokazać lub kapać, najczęściej to lampy, dziury w nadkolu uszczelka klapy

DaRoN
08-10-10, 09:24
Pojawiła mi się ostatnio woda w bagaju w moim MB i szukam przyczyny. Tam też są jakieś dziwne odpowietrzniki czy jak?

Artek82
08-10-10, 12:13
również miałem problem z woda w bagażniku [ej9 sedan]
przyczyna to sparciałe ze starości uszczelki bocznych wsporników zderzaka [takie białe "coś"]
przyciąłem nowe ze starej dętki i jest git malina, sucho jak w gardle na kacu
powodzenia

skolopendra
08-10-10, 12:57
Tam też są jakieś dziwne odpowietrzniki czy jak?


tak ,czasem wystarczy je przeczyścić i osadzić na sylikonie

pablo12
08-10-10, 19:00
jakie te co trzymają zderzak po bokach na błotnikach?

Artek82
08-10-10, 20:44
jakie te co trzymają zderzak po bokach na błotnikach?

dokładnie, pod nimi jest uszczelka, a raczej po tylu latach jej resztki i to ona jest odpowiedzialna za wpuszczanie wilgoci do bagażnika

miki822
09-10-10, 01:06
No to widzę że nie jestem jedyny. Widocznie to częsty problem. U mnie woda jest z lewej strony. Od takiej śruby, ale nie ma tam żadnej dziury.

shuvit
09-10-10, 02:09
oj chlopaki chlopaki :) w bagazniku woda dostaję się przez stare rozszczelnione uszczelki od tylnych lamp :) poważnie. wyjmijcie sobie lampy i tam jest taka uszczelka z pianki tak jakby i ona po prostu po tych kilkunastu latach sie wykrusza i tyle. metoda ? uszczelnic silikonem.

barott
15-10-10, 00:39
ten sam problem mnie dopadł..
dzięki za rady!

Ocin
17-10-10, 23:24
Dla przykładu w moim sedanie z 97 roku, woda dostawała sie do bagaznika poprzez uszelkę tylniej szyby... Najlepiej sprubować ja delikatnie wypchnąc od środka, jezeli sie troszke chociaż ruszy to to ;) u mnie wymiana uszczelki pod tylną szybą zakończyło problem wody w bagazniku :)

PlushaQ
18-10-10, 18:37
No nie wiem, u mnie w Vgen leciało przez… pęknięcie karoserii w miejscu gdzie kończy się rynienka plastikowa (te czarne paski na dachu). Uszczelnione - nie cieknie. Nie wiem dlaczego blacha pękła w tym miejscu, może solidny dzwon przed importem do polski? Cholera wie…

dyzio6969
18-10-10, 20:32
U mnie w VI też była zwaliłem tylny zderzak tam są takie 2 koreczki przeźroczyste, wkleiłem ja na sylikon i woda w bagażniku się skończyła:)

drykan
27-01-11, 16:33
temat wałkowany juz trochę ale na temat coupe ej6 jest bardzo mało, otóz u mnie tez siedzi woda w bagażniku a ostatnio jak sie okazało i opd tylna kanapą;/ jakies rady gdzie szukać??

Bening
27-01-11, 18:44
owszem mogę stwierdzić że woda dostaje sie przez uszczelki pod lampami w EJ6/8 ja wkleiłem na silikon i nie leci jak narazie :))

woPo
27-01-11, 18:44
Lampy, uszczelki lamp, odpowietrzniki kratkowane takie pod zderzakiem.

SajmonLP
27-01-11, 19:06
eg4, woda w bagazniku, rozebrane wszystko do golasa na tyłach, lampy uszczelnione -sucho, wloty, kratki -sucho. wyjmowałem dachowe listewski, tak były mikropekniecia, uszczelnilem sylikonem dekarskim, troche było dobrze, teraz leci po tylnym prawym słupku do bagaznika przy rozstopach kropka po kropce....na wiosne trzeba wszystko od wewnatrz dokladnie zamalowac jakims dobrym podkladem, no i uszczelniac jeszcze raz rynienki dachowe...

drykan
27-01-11, 19:57
no to widze ze czeka mnie długa przeprawa heh

Włóczykij
27-01-11, 22:37
Lampy, uszczelki lamp, odpowietrzniki kratkowane takie pod zderzakiem.

+ np czarny silikon w tubce żeby się kolor nie różnił i problem z głowy. W EJ9 ciekło mi przez obie lampy (gąbkowe uszczelki za lampami prawie się pokruszyły jak je wyjąłem) i przez te odpowietrzniki. Dwie tubki silikonu i bagażnik suchy jak pieprz.

woPo
28-01-11, 00:09
Dokładnie, ja zanabyłem czarny sylikon i czekam na to aż wyzdrowieję i będzie trochę cieplej :cool:

Ale ogólnie wodę też mam w deszczowe dni pod kanapą !

Daniel_mg
28-01-11, 15:55
Też mam problem z wodą w bagazniku. Po obserwacjach i kombinacjach jedya opcja to lampy tył... Woda spływa z dachu i leci kanalikami przy klapie akurat koło lamy...

drykan
28-01-11, 16:50
troche poszperałem w bagażniku i miałem mokro przy tylnych lampach oraz przy kratce kolo lewego nadkola, jutro idzie w ruch silikon, zastanawia mnie jedynie jakim cudem woda doszla aż pod tylną kanape?? jak ją zdjąłem to zostały ślady po wodzie w rogach siedzenia tak jakby woda spływała z pod bocznych plastików?

jay jay
28-01-11, 16:55
siemano, ja mialem podobny problem z woda w bagazniku. u mnie woda sie zbierala przez nadkola dziurawe ktore byly robione w tamtym roku. ale zauwazylem ze w pawej lampie zbiera mi sie akurat woda, wiec prawdopodobnie moze to byc uszczelka tez.

ej9

drykan
28-01-11, 18:09
wiec prawdopodobnie moze to byc uszczelka tez.

ale która uszczelka??

jay jay
29-01-11, 00:37
lampa lub klapa

kubaszow
29-01-11, 12:13
Ja w coupe VI tez miałem wode i sie okazało ze przy uszczelkach (nie pod uszczelkami)od klapy w tych kanalikach popękalo łaczenie blach i lakier i przez te szczeliny woda sie skraplała od spodu i sobie kapalo na wykladzine. Z braku czasu wyczyscilem z brudu te kanaliki i lekko te pekniecia przemalowalem srebrna farba ( na wiosne do poprawki) i ciesze sie teraz suchym bagarznikiem:D
Niby takie pekniecia prawie nie widoczne dla oka a jednak woda przez to przechodzi!
Możliwe ze u was to samo łączenia gdzies popekały od starosci i ladnie sie woda skrapla i zbiera a aucie?

Heiner
30-04-11, 10:57
Mnie ostatnio woda zaczela sie dostawac do bagaznika przez... sruby mocujace spoiler na tylnej klapie :p Najpierw podejrzewalem lampy w klapie, a tu taka niespodzianka ;) Najlepsze, ze od wewnatrz jakis czas temu oblecialem je silikonem - chcialem poprawic spoiler, ale okazalo sie, ze sruby sa poukrecane i nie mozna odkrecic nakretek, a dodatkowo spoiler jest przyklejony, tylko ze klej/uszczelka miedzy nim, a klapa sie powykruszal i tamtedy dostala sie woda, skorodowala klape wokol srub i do bagaznika :p Idzie klapa bzzz spoilera ;)

mundek
03-08-11, 13:09
Czołem
Od kilku dni zmagam się z problemem wody w bagażniku. Uszczelniłem wloty powietrza. Lampy kleiłem już ze 3 razy. Cieknie dalej. Leję wodę na lampy i po 5 sekundach zaczyna się sączyć. Już nie wiem co to może być !!!!
Woda pojawia się jakby za lampą ( między blachą/wnęką lampy a błotnikiem ). Nie jestem w stanie się tam dostać. Uszczelka lamp jest sucha.
Poradźcie proszę coś bo zaczyna mnie to strasznie irytować !!!
pozdrawiam

hangetsu
04-08-11, 21:40
moze byc spod uszczelek odpowietrznikow bagaznika one sa pod lampami

Whiplash
05-08-11, 00:17
masa uszczelniajaca i wysmaruj wneki lamp, poprostu blotnik sie z pasem rozchodzi i takie jaja sie dzieja, mialem to samo, i jeszcze zobacz jak otworzysz szybe tak w polowie wysokosci masz laczenie blotnika, zobacz czy nie jest pekniety lakier:-) jutro zrobie zdiecie tego miejsca