PDA

Zobacz pełną wersję : kompletowanie zawieszenia-na wiosne wymiana.



djreals
25-02-06, 23:15
Witam.
Sporo sie naczytalem o zawieszeniu w tym dziale, a wlasnie nadchodzi okres kiedy trzeba wymienic amorki bo juz sprezyny bija :)
Tak wiec duzo czytalem ale konkretnie nie moglem znalezc info o konkretnym modelu...

Nie wiem czy w ogole mozna porownywac obydwa modele- twardosc,kompatybilnosc z krotszymi sprezynami itp. ale jesli tak to widze ,ze moge sporo zaoszczedzic na inne podzespoly do mojej Hani ...ale czy warto...bo roznica w cenie jest znaczna.

Oto obydwa modele:

http://amortyzatorysklep.waw.pl/index.php?m=ass&s=oxgo85nfjxdz67j43pt5acftap890eql&id_ass=34556

a drugi (znacznie tanszy)

http://www.allegro.pl/item88315463_amortyzatory_honda_civic_tyl_nowe_naj taniej_.html

oba sa gazowe i nie karccie mnie za probe porownania,bo moze robie wielki grzech,ale przy 4 sztukach mam mase oszczednosci :)

Pozdrawiam.

LIO
26-02-06, 00:36
Bilstein to bilstein i nie ma co porównywac
sachs jakas tam marka amorów jest i to nie najgorsza, wiec bólu nie ma (nie jest to jakis noname z allegro).
Ja wolalbym opcje pierwsza, ale mysle ze druga nie jest jakims nieporozumieniem

Rikoo
26-02-06, 18:52
jak masz kaske bierz opcje 1 jak niemasz to bierz 2 ale ogolnie jedna i druga jest spoko

rAku*
26-02-06, 19:14
A powiedzcie mi co warto jeszcze wymienic w zawieszeniu przy wymianie amorow i sprerzyn ? wiem ze napewno musze wymienic "cukierki" bo juz sie rozpadly. Auto jest z 92roku wiec inne gumki tez moga byc w nienajlepszym stanie.

pozdro.

LIO
26-02-06, 19:36
wróżyć nie będziemy
pojedziesz na kanał, to mechanik Ci powie, które gumy w zawieszeniu warto wymienić, jakie poduszki itd. Moze sie okazac, ze nic nie trzeba bedzie, a moze byc ze wszystko
To ze auto jest z 92 roku, nie oznacza ze nie moglo miec juz czegos wymienianego

rAku*
27-02-06, 00:24
No wlasnie problem w tym ze ma wszystkie czesci sa jeszcze orginalne i nie mowie ze moga byc popsute ale czas tez robi swoje.
POjade na kanal i sie zobaczy.

pozdr.

Chloru
28-02-06, 00:11
rAku*, Za niecale 900 PLN kupilem komplet KYB Ultra-SR. To taki troche twardszy amor od serii. B4 to natomiast zwykla seria. Cena podobna, kwestia wyboru.

rAku*
28-02-06, 01:03
Amorki i sprezyny to ja juz mam i to dosc twarde, a zeby mi dluzej posluzyly i spelnialy swoje zadanie musze przejrzec reszte zawieszenia, czywli wszyskie te tuleje.

pozdr.

djreals
03-04-06, 13:37
to ja jeszcze raz zapytam - zeby nie robic nowego tematu:

taniej wyjdzie mi zakladajac na przod Bilstein-a a na tyl sachs-a ,niz kupywanie calego kompletu sachsa.

I teraz spytam -czy lepsza opcja brac przod bilsteina + tyl sachs-a czy moze przod i tyl sachs-a ?

Pozdrawiam i zycze wiosny:)

ppm702
03-04-06, 13:45
jaki bilstein i jaki sachs?

LIO
03-04-06, 16:36
przód i tyl bilsteina

djreals
03-04-06, 17:51
jaki bilstein i jaki sachs?

na samej gorze strony masz linki do tych amorkow.

Pozdrawiam

ppm702
03-04-06, 17:52
w tej sytuacji

przód i tyl bilsteina

djreals
03-04-06, 17:55
przód i tyl bilsteina

a wlasnie mi chodzi o kompromis (tylko niestety te 2 rozwiazania co podalem), bo czeka mnie zrobienie 2 reperaturek tylnych nadkoli....

zadzwonilem do autobody i za 2 strony krzykneli mi 1200 zl -musi byc az tak duzo???

no i wlasnie czy moge mieszac te 2 marki....oba gazowe,standard..... kupilbym sobie jeszcze sprezynki obnizajace do nich.

Zrobie wszytsko -to dam fotki na server:):)

Pozdrawiam

LIO
03-04-06, 18:44
zadzwonilem do autobody i za 2 strony krzykneli mi 1200

jak na gotowo z reperaturkami, lakierem itd to niezla cena

ja zrobilem za 550zl strone i to bylo w miare tanio, chociaz lakiernika moglem tanszego znalezc

[ Dodano: Pon Kwi 03, 2006 5:45 pm ]

a wlasnie mi chodzi o kompromis

nie ma kompromis
decyduj sie na jedna firme i rób

Wombat
04-04-06, 03:00
no i wlasnie czy moge mieszac te 2 marki....oba gazowe,standard..... kupilbym sobie jeszcze sprezynki obnizajace do nich.

Mieszac to sobie możesz - tylko co z tego.
Bilsteiny z linka w pierwszym watku to amorki z serii B4. czyli czarny amorek - bardzo mieciutki zamiennik serii. Nie ma nic wspólnego ze sportowymi/twardszymi (zółtymi) amorkami serii B6 i B8 oraz wyższych.
Nie mają szans z obniżającymi sprezynami.


te Sachsy to też seryjniaki i nie ma sie na nie co napinać w wypadku obniżanego zawieszenia.

Wiec jeżli pod tym katem pytasz które z tych dwu modeli to odpowiedź brzmi:

- żadne z powyższych. "kompatybilnośc" z krótszymi sprezynami =0

gdybym jednak miał brać do serii kupił bym B4. Wierze w firme - choc ostatnio mi sie 2 tygodniowe B4 rozsypało w maździe i został wymieniony na gwarancji. teraz juz jeździ z pół roku jak nie wiecej

rAku*
05-04-06, 23:31
No ja juz wkoncu zrobilem zawieche, wymienilem "cukierki" a z nieprzewidzianych rzeczy doszly tuleje w wachaczach bo sroby sie zapiekly w tylejce i nie chcialy wyjsc trzeba bylo ciac i nowe gumki wbijac, a co za tym idzie dodatkowe koszty :/ Ale ciesze sie ze jest to juz za mna odrazu inaczej sie jezdzi nic nie wali wkoncu i wreszcie zalozylem nowe amorki :) wiecej o tym w moim poscie http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8052 mile widziany komentarz :)

pozdro.

Wombat
06-04-06, 19:23
no i to jest z sensem.