PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie "jaki kod silnika 1,4 6 gen. 3D 90 KM 1995 rocz

tomski
25-02-06, 00:47
Mam pytanie- nie udało mi się na nie znaleźc odpowiedzi w archiwum...
Jakie dokładnie silniki wsadzano do civica 1,4 z 1995 roku (6 generacja) 3 drzwiowy 90KM.
Czy było to D14A2 (wg tabeli którą gzieś tu znalazałem był on tylko w 5 drzwiowej wersji)
czy tez może D14A4 (wg. innej tabeli - ten silnik był dopiero od 1996).
Kumpel znlazł ciekawe ogłoszenie- civic 6 Gen , 3D, 1,4 90KM, 1995 No i chciałem czegoś dokładniej się dowiedziec - na temat parametrów osiągów itp.- ale nie wiem póki co dokładnie jaki tam jest silnik...
Pewnie zaraz zostane zrugany - że już było milion razy, że powinienem poszukać - no więc :szukałem i jestem w jeszcze większej kropce niż byłem - bo albo kolo źle podał rocznik w ogłoszeniu - albo sa jakies błędy w przestawionych na CKPL tabelach...
HELP. :570:

pirus
25-02-06, 00:52
jak to jest 6 gen 3d 1,4 to na bank d14a4 lub ew jak od helmuta to d14a3

prz3mo
25-02-06, 00:53
6 gen jest robiony od konca 95r. Jesli chodzi o 1.4i to wsadzano:

- na Niemcy - silnik D14A3, 75KM (dławiony zwężką, do poczytania na forum)
- D14A4 - 90KM

Niekiedy podaje sie za rozpoczenie produkcji 6 gen. rok 96, ale tak naprawde byl produkowany juz pod koniec roku 95. Stad rozbieznosci.

ps. Nie chcialo sie poszukac, co? :?
ps. 2 Zmien temat posta.

havok
25-02-06, 01:02
W tej tabeli z Exela, do której jest nawet link w FAQ o silnikach masz te dane. Jedna mała uwaga: to że 6 gen jest od 1996 roku (nie licząc "Anglików"), to nie znaczy, że fabryka nie produkowała ich już w 1995. Głupi system datowania dilerów...

tomski
25-02-06, 09:39
Wielkie dzięki :)

ps. Nie chcialo sie poszukac, co? :?

No przykro mi szukałem i nie znalazłam. Poza tym idąc takim tokiem myślenia: Chyba już wszystkie tematy dotyczące parametrów technicznych - były w jakiś sposób poruszane na CKPL - więc może powinno się zablkowoać mozliwość pisania nowych postów. Przecierz każdy może znaleść w archiwum.
Przeciez idea forum polega na szybkiej wymianie informacji. SZukałem dwie godziny po archiwum nie znalazłem - więc zakładam nowy temat z pytaniem. Wiesz na każde pytanie można komuś odpowiedziec "Stary poszukaj w googlach, albo idź do biblioteki i poszukaj - a nie nam dupe zawracasz".

Temat zmieniłem :)
peace