PDA

Zobacz pełną wersję : Katalizator mieć czy niemieć o to jest pytanie ?



Dominik_bb
06-01-05, 00:33
Witam mam pytanko czy warto usunać katalizator w silniku 1,5 bez V-TEC tłumik srodkowy juz wywalony z spowodu tłumika sportowego (przelotówka na kielce )czy bez KATA bedzie lepszy efekt dzwieku i o ile moze wzrosnąc moc

hcc
06-01-05, 00:55
nie wywalaj kata ! badz ekologiczny ;)

PAT
06-01-05, 00:59
e tam ekologiczny, jeden KAT mniej duzo nie zmieni, wywalaj bedzie lepiej :twisted:

ZAKi
06-01-05, 03:44
No właśnie. Dołączam sie do pytania. Sam mam u siebie kata od nowości i zastanawiam sie czy nie wymienić na coś takiego :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33629&item=7945151040&rd=1

Co o tym myślicie ? Czy faktycznie wymiana na takie coś może przynieść odczuwalne zmiany ?

Maro
06-01-05, 08:48
Ja u siebie w 5gen D15B2 wywaliłem kata i jakiejś znacznej różnicy w mocy to nie odczułem i troszke głośniej było. Także wybór należy do ciebie. :)

przemir
06-01-05, 11:10
po przebiegu kolo 110tys km ja bym wywalil kata - i tak on juz nie spelnia swojego zadania katowanym naszym wspanialym paliwem

MrRedi
06-01-05, 15:55
Z tego co wiem to moc ani moment sie nie zmienia tylko dzwiek jest spoko :D

LIO
06-01-05, 16:11
Stary zapchany kat, jak i caly uklad wydechowy ostro zamula. Mimo to bym pozostal przy opcji z katem, ale nowym, np. takim jak zaproponowal ZAKI. Ja mam calutki seryjny uklad wydechowy i na moc nie narzekam, Jesli bym zmienial wydech, to tylko na porzadny kolektor+sportowy kat+dobry tlumik+wiekszej srednicy rurki z kwasówki. W starym cifie mam wycietego kata i jakas rzezba z przelotowym ukladem i wcale zadowolony nie bylem, a do tego skur***ynsko glosno, smierdzi spalinami......
Rada: wywal kata i wstaw nastepnego.

Nevada
06-01-05, 20:17
ja mam kata w dobrym stanie (oglądałem wewnątrz) i myśle nad przeprowadzeniu porównania na hamowni

katalizator vs. rurka zamiast, jestem ciekawy wyników- bo mówiło się o tym na wszystkich forach X razy, i co człowiek to opinia

LIO
06-01-05, 20:30
takie testy moze sobie robic wojtrek ze swoja hamownia, a ty zaplacisz za dwa pomiary, zeby sprawdzic ta róznice 3KM ;) :?:

Nevada
06-01-05, 21:34
8)
dwa pomiary- dwa gramy/dwie połówki

preferuje transakcje bezgotówkowe :wink:

szpulek
07-01-05, 01:02
czesc,
ja mam 1.3 (nie znam oznaczenia bo jestem tu nowy) w eg3 i tez sie nad tym zastanawialem, u nas w corollaclub robiono pomairy, silnik 1.4 bez kata mial lepszy przebieg momentu i chyba kilka koni wiecej w stosunku do auta z katem, natomiast przy 1.6 (ktory mam) jest odwrotnie, wycaecie kwiatka dalo negatywne rezultaty..
moze w roznych silnikach civica jest podobnie??
pzdr

MrRedi
07-01-05, 12:11
Tyle odmiennych zdan i co tu zrobić ? :wink:

szpulek
07-01-05, 12:48
sadze, ze hamownia jest rozwiazaniem, tylko kogos musi byc na to stac, w corollaclub nam sie udalo bo ktos to udowodnil na hamowni :) pzdr

MrRedi
07-01-05, 12:56
to moze warto uzbierac na ta chamownie

maciek
07-01-05, 13:42
Proponuje odwiedzic przyklejony post FAQ w dziale technicznym forum.tuning.pl
Bylo tam tak duzo napisane na ten temat ze nie warto marnowac czasu i strzepic jezyka. Po porstu czytac :)
http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=9818

mufaz
07-01-05, 14:45
Nie wywalaj kata,kolega wywalil w nexi(wiem wiem to gowniane badziewie daewo silnik 1.5)kata,i wspawal strumiennice(80zl firmy nieznam) niby jest git bo ta padlina glosniej chodzi,ale......z niskich obrotow sie dlawi,i cos zaczela ciezko odpalac(wiem,ze te padla maja to w genach,ale kiedys tak niemial)

maciek
07-01-05, 15:26
Nie wywalaj kata,kolega wywalil w nexi(wiem wiem to gowniane badziewie daewo silnik 1.5)kata,i wspawal strumiennice(80zl firmy nieznam) niby jest git bo ta padlina glosniej chodzi,ale......z niskich obrotow sie dlawi,i cos zaczela ciezko odpalac(wiem,ze te padla maja to w genach,ale kiedys tak niemial)
Wniosek z tego ze popsul sobie wydech strumienica - ale to nie jest argument za tym zeby nie wywalac kata.
Jesli katalizator ma duzy przebieg i jest zapchany - czyt. nie sprawny to znaczy ze trzeba go wymienic na sprawny albo na jakis substytut (pusty przelot o tej samej pojemnosci) a nie spawac w jego miejsce trzeci reduktor od sputnika.

F-I-F-E-R
07-01-05, 18:30
Ja miałem starego kata wyciołem go i wstwiłem rurke w miejsce kata .Wyjechałem z warsztatu i sie chwilke przejechałem zaraz tam wruciłem i założyłem spotowego kata o zwiększonej przepustowość .Kata sie nie opłaci wywalwć popierwsze wali spalinami najlepiej to czuć jak sie parkuje w garazu po drugie policja sie czepia jak jadą za tobą to czuc spaliny a po trzecie nie było zadnej róznicy okrągłe zero.
P.S. mój silnik 1,5 16v

jamal
07-01-05, 19:23
hmmm kolega montowal i tydzien spendzil na hamowni zeby ta strumienica (koszt strumienicy 500zl) cos niecos dala i na caly uklad wydechowy jest ino jedno takie miejsce to dla kazdego autka inwidualnie a zaduzo niedala wiec 500zl wyzucone w bloto i czasu kupa

GoorY
08-01-05, 11:55
a ja ma rurkie zamiast kata i nie narzekam... fajny dzwiek wolnego wydechu sie robi :D

AdamCIV
08-01-05, 13:18
Witam.
Tak czytam różne wątki dotyczące katalizatorów, czy je wywalać, nie wywalać, itp.. Interesuje mnie natomiast to w jaki sposób sprawdza się jego sprawność, tzn. kiedy działa, a kiedy już nie działa?
Można to sprawdzić zdaje się za pomocą analizatora spalin, wiadomo że spaliny muszą spełniać swoje normy i nie powinny przekraczać dopuszczalnych parametrów. Sprawny kat spełnia swoje wymagania, ale czy np. lekko przytkany, przypalony, przypchany (itp., itd.) może spełniać jeszcze swoje zadanie (pozytywny wynik na analizatorze spalin)?
1. Jaka jest żywotność katalizatora względem przebiegu? 100 - 150 tkm? Mój Civ ma przebieg 175 tkm, jest jeszcze katalizator, ale czy spełnia swoją rolę? Po zapaszku spalin czuć, że chyba działa (wiem wiem, słaby przykład). Auto mułowate raczej nie jest. Pozostaje mi chyba sprawdzenie na przeglądzie technicznym.
2. Zamiast kata wstawić można katalizator sportowy - co to jest za cudo, jaki jest jego koszt, są uniwersalne czy dedykowane pod konkretny model?
3. Można wstawić tłumik np.: od silnika D16A9 ? Ta wersja nie miała kata, miała za to dwa tłumiki środkowe wielkościowo podobne do kata. Pytam bo mogę mieć taki tłumik free.

Dominik_bb
08-01-05, 23:24
Witam juz sie zdecydowałe wywaliłem KATA zdecydowałem sie poniewaz samochód ma przejechane prawie 300tys wiec jezeli to był to orginalny kat to i tak juz chyba za bardzo nie spełniał swojej funkcji ALE dzieki za opinie teraz mam typową PRZELOTÓWE NA KIELCE

wieshaq
24-03-05, 19:08
ciekawy temat to tez sie podziele :-)

w d13b2 wycialem kata przy okolo 150tys bo jezdzilem rok na gazie i pewnie wygladal nieciekawie.

efekt?
na gazowni wzrosla na prawde znacznie elestycznosc. na benzynie LIPA! muli sie na niskich obrotach, wali spalinami i pierdzi okrutnie :-)

teraz LPG poszlo OUT i juz mam wy*****e z silnika wiec w tym tygodniu zakladam kata (uzywany do tego modelu) glownie po to zeby troche wyciszyc ale podziele sie opinia co do jazdy!!
oby nie bylo wolniej :-)

Kvasir
08-04-05, 15:50
Nie bierz używanego Kata !! Sport firmy Lindo Gobex załóż

omnipower
08-04-05, 16:41
Jeśli chodzi o katalizatory to ja również bym się przyłączył do zastąpienia go sportowym. Co do firmy kata to nie mam pojęcia, ale różnice między seryjnym a sportowym są takie, że seryjny ma 100 kanałów na cal kw. natomiast sportowy kat ma 50 kanałów na cal kw. Jest ich o połowe mniej, więc napewno nie zapychają wydechu, a brak kata może mieć ujemne skuti na prace silnika, wszystko zależy od jego konstrukcji. W niekturych autach barak kata podwyższa moc w innych moc spada. Pa za tym wszystkim kat tłumi drgania poprzeczne, co też ma swoje korzyści

Ralf
08-04-05, 17:08
KATA NA ŚMIETNIK !! :D u mnie na pewno sie poprawiło. koszt sportowego katalizatora jest spory a wspawanie rurki (tylko nie jakiejstam strumiennicy śmiesznej) to groszowa sprawa.

Furious
09-04-05, 22:52
OK prosiłbym o komentarze osob ktore wycieły kata (zastąpily rurka) i maja na to dowód w postaci zmierzonych osiagow G-Techem czy pomiaru na hamowni, a nie jak na oko sie wydaje :D (jak bylo przed a jak po)
Dzieki

havok
09-04-05, 23:06
A może mi ktoś podać ceną do sportowego kata? Tego Lindo Gobex? Bo nigdzie znaleźć nie mogę?
Pewnie słabo szukam...;).

Ralf
10-04-05, 01:22
Furious zapewniam Cie ze poprawiło sie po wyrzuceniu kata :wink: jakby co to zapraszam na wyscig jakies D16Z2 z katem to bedzie porównanie :D

Kvasir
10-04-05, 01:27
havok ja mogę takie cudeńko załatwić za ok 300 zł + koszty przesyłki ( Nie ma jak rodzice ze sklepem motoryzacyjnym ).

rem36
10-04-05, 12:16
Furious zapewniam Cie ze poprawiło sie po wyrzuceniu kata :wink: jakby co to zapraszam na wyscig jakies D16Z2 z katem to bedzie porównanie :D

No jak miales zapchanego kata to wiadomo ze poprawilo, pytanie tylko czy nie bylo by lepiej jakbys tam cos włozysz np tlumik przelotowy albo sportowego kata.

Furious
10-04-05, 19:50
To co jak w dowodzie nie mam wpisane ze Cif posiada katalizator to teoretycznie nie musze go miec? Tylko badaja spaliny tak?

LIO
10-04-05, 20:22
Jak w dowodzie nie masz wpisane, ze masz kat, to miec go nie musisz i podczas badania spalin, masz norme jak dla auta bez katalizatora.

Ralf
11-04-05, 00:50
rem36 mialem 5 evolucji wydechu jak do tej pory :wink: mialem równiez zamiast kata srodkowy od d16a9 itd... a praktyka pokazała ze im bardziej odetkalem tym lepiej......

Kvasir
11-04-05, 23:05
Poczyniłem pewne kroki w celu uzyskania dojścia do Kat sportowych w naprawdę dobrych cenach. Jak wypali to będę się ogłaszał i na allegro puszczał aukcyjki.

havok
11-04-05, 23:20
Kvasir, to może byś mi napisał jakieś konkrety na PW, o których rozmawialiśmy?

Vex
12-04-05, 00:17
Jak zwykle 10 osob, 10 glosow i jak zwykle wszystko sie sprowadza do kasy. Ja takowej nie bede mial :D jutro zakupuje ulterka za 199zl i pytanie tylko co lepsze, zywkly przelot czy "wydlubanie" katalizatora, tylko wtedy to chyba dzwiek bedzie nieznosny a co do prostej rurki to w tym miejscu (zaraz za kolektorem) nie powinno byc miejsca na rozprezenie spalin, tlumik cyz katalizator.

havok
12-04-05, 00:23
W wydłubanie się nie baw! Nie wiem, czy to nie przez takie zabawy u mnie lambda ma dziwne odczyty (cofanie się fali?). Jak już to rurkę w środek wydłubanego.

Daniels
16-04-05, 11:03
Cześć,
od 2 tygodni nie mam kata, wtawiony tłumik przelotowy, przebieg 200 tys. (d15b7). Jest lepiej, napewno odetkało auto, zwłaszcza dół się poprawił, dzwięk się nie zmienił. Minus to śmierdzi spalinami :(.
Tak więc chyba kupię kata sportowego, cena ok 300 zł, tłumik z wstawieniem kosztował 140 zł.
Tyle moich doświadczeń z wycinaniem.
Daniel

LIO
16-04-05, 14:48
I to sa slowa które potwierdzaja moje doswiadczenia. Brak kata to smród spalin w aucie. Wszyscy sie ciesza, ze sie poprawilo po jego wycieciu, ale to tak jest jak sie wywala wyeksploatowany i zapchany katalizator. Wymiana na nowy, badz sportowy to najlepsze rozwiazanie, przy uzytkowaniu codziennym auta. Mialem bez, teraz mam z i jestem teraz pozytywnie do niego przekonany.

zed
10-03-06, 21:59
Poczyniłem pewne kroki w celu uzyskania dojścia do Kat sportowych w naprawdę dobrych cenach. Jak wypali to będę się ogłaszał i na allegro puszczał aukcyjki.

Jak juz bedziesz mial to dojscie to wyslij mi pw jakie sa i za ile z gory dzieki

Ja tam nie bede u siebie nic wycinal.Wymieniam kolektor a zamiast kata wstawie jakis sportowy bo po pierwsze nie chce miec halasu ze wytrzymac nie mozna a po drugie kat mam swoje zadanie jak kazdy element wydechu takze jego usuniecie to extrema a rewelacji i tak raczej nie przyniesie ale jak ktos lubi to ok pozdro

Dzida
10-03-06, 22:53
Troche nie ogarniam, ale czemu śmierdzi spalinami jak sie coś w miejsce kata wspawa?

:oops:

zed
10-03-06, 23:09
W katalizatorze dopalaja sie resztki paliwa i nagrzewa sie on przy tym do niezlych temp

vtecmatti
12-03-06, 15:16
kiedys dawniej jak mialem passata 1.8 to wywalilem kata i pozniej osiagi byly moze nieznacznie lepsze, ale faktycznie smierdzialo spalinami znacznie bardziej. wydaje mi sie ze sportowy kat to dobry pomysl.

havok
12-03-06, 15:45
Jak ostatnio rozmawiałem z Michałem z MG, to mówił że ma dojście do jakiś dobrych sportowych Lindo Gobex. Może warto sprawdzić?

Tomac
12-03-06, 16:42
Z tego co ja wiem to w nowoczesnych silnikach kat jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania silnika. Nie wywalałbym katalizatora tylko wstawił sportowy, o deczko większej przepustowości.. poza tym jak wywalisz kata to licz się z pogorszeniem parametrów tj. momentem i mocą.. 8)

[ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]

Jak ostatnio rozmawiałem z Michałem z MG, to mówił że ma dojście do jakiś dobrych sportowych Lindo Gobex. Może warto sprawdzić?

Ja taki mam u siebie.. 8)

zed
12-03-06, 18:04
Dobra a co z tymi megan racing i omni power?Ktos ma u siebie zalozonego i czy w ogole cos daje?

BurnOuT
12-03-06, 19:40
Dziwnie macie. Mam cały wydech przelot 2,25" na dwóch tłumikach, kata brak. Auto ma bardziej metaliczny dźwięk, lepiej sie zbiera zarówno na górze jak i na dole, nie jest za głośno i strzela z wydechu jak schodze z obrotów :lol: ,czego chcieć wiecej? :twisted:

san3o
12-03-06, 23:22
Mi się katalizator rozsypał po200tyś. i strasznie zatkał wydech ,po wycięciu było ekstra. Niestety do 1 dłuższego wyjazdu. W aucie jest za głośno, natomiast nie zauważyłem smrodu spalin. Jak się odrobię to zakupie sportowego.

TENCIO
13-03-06, 11:00
nie mialem kata zarowno w d15b7 jak i obecnie b16a2 na dwoch roznych wydechach (50mm, 60mm) i nie czuje smrodu spalin, lambda nie szaleje, glosno i tak jest, ale im szybciej tym ciszej

mighty
13-03-06, 13:17
nie czuje smrodu spalin, lambda nie szaleje, glosno i tak jest, ale im szybciej tym ciszej
u mnie tak samo

Waski
13-03-06, 21:59
I to sa slowa które potwierdzaja moje doswiadczenia. Brak kata to smród spalin w aucie. Wszyscy sie ciesza, ze sie poprawilo po jego wycieciu, ale to tak jest jak sie wywala wyeksploatowany i zapchany katalizator. Wymiana na nowy, badz sportowy to najlepsze rozwiazanie, przy uzytkowaniu codziennym auta. Mialem bez, teraz mam z i jestem teraz pozytywnie do niego przekonany.

a chcialem sie zapytac, czy jak sie wyrzuci kata i wstawi strumienice to czy cos sie stanie ??

pozdrawiam

LIO
13-03-06, 23:14
zepsuje sie wydech

kwazi
14-03-06, 15:51
ja u siebie wywaliłem kata, wstawilem tlumik srodkowy od vectry(pusty) a zaraz za nia strumienice a na koniec tlumik przelotowy i wszystko git, ale z przyrostu mocy jakos sie nie odczywa za to glosnosc tak:)

Slayer47
16-03-06, 17:28
A czy zamontowanie strumiennicy zamiast kata poprawi cos w dzwieku lub mocy??

reXio
16-03-06, 17:58
A czy zamontowanie strumiennicy zamiast kata poprawi cos w dzwieku lub mocy??

co do strumiennic jest wiele skrajnych opinii. Opowiem Ci o moich odczucaich :)

Zeszlego lata wyprulem caly wydech. Zamiast kata jest strumiennica ATM, srodkowy seria, koncowy ULTER. Nie wiem czy to za sprawa braku kata czy wsadzeniu strumiennicy ale odczulem poprawe zbierania autka w przedziale okolo 2.000 - 3500 obr/min. Gora pozostala taka sama ale wydaje mi sie ze dol dostal kopa.

Dzwiek jesli sie zmienil to ja tego nie slysze a mam lekkiego bzika wiec luz. Jedno co slychac to jadac np. 60 km/h na 4 biegu i wciskajac gaz slychac delikatne syczenie wlasnie z okolic strumiennicy.

Nie zakladalem jej po to by cos tam zyskac. Chcialem miec zrobiony wydech od A do Z i miec cos co wyglada jak kat ;)

LIO
16-03-06, 18:32
jak masz odrzutowiec, to wstawiaj strumiennice, w przeciwnym razie zapomnij

zed
16-03-06, 23:20
Ja znawca nie jestem ale u siebie na pewno nie bede zakladal strumienicy tylko kat jakis sportowy+kolektor+koncowy (pewnie ulter NSR-moze ktos ma jakies opinie o tym tlumiku??).Nie mam 500km zeby robic wolny wydech a poza tym sporo jezdze wiec halas by mi przeszkadzal.Jak to zaloze to dam znac jak sie zbiera pozdro

tomi
16-03-06, 23:55
Ze strumienicami to jest tak jak z magnetyzerami pomagaja tylko tym co chca w to wierzyc, niestety w 90% przypadkow szkodza, zamontowanie strumienicy tzw. "uniwersalnej" nie pod model to juz wogule porazka.
Zamiat kata polecam : rura lub katalizator sportowy. Struienica tak jak Lio napisał tylko do odrzutowca

rAku*
17-03-06, 13:52
Strumienica jest dobra dla osob ktore chca wywalic kata i nie chca zeby sie do nich na przegladzie dopieprzyli, a czy daje cos mocy nie wiem.

pozdro.

Cobweb
17-03-06, 16:09
o boszz to straszene zaraz i tutaj zaczną się dyskusje o strumienicach magnetyzerach i CD antyradarowym... :roll: :lol:

makinen_rally
17-03-06, 17:38
wszystkie te eksperymenty to mozna spakowac i wyslac na grenlandie.... dobry wydech musi mieć odpowiednia średnice i długość dobrana do charakterystki silnika dlatego też sportowy wydech kosztuje bo pan kazio go nie zaprojektował tylko inżynier z katami jest roznie w jednym wyciecie poprawia w innym, pogarsza bo zalezy gdzie jest umiejscowiony kat oraz jaka ma charakterystyke silnik,,, wiemy wszyscy ze w D15Z6 poporawia osiag lecz w gornym zakresie,,, wyciecie z D14Z2 mija sie z celem bo straszny muł sie robi z dolnych obortow,

aha jesli chodzi o strumienice to z prawdziwego zdazenia ceny strumienic zaczynaja się od 400zl i najlepsze są inż PAchonia te strumienice za 80 czy 100 pare to mozna porownac do lumika drgań

aha wiem co pisze bo eksperymentowalem z wydechem na swojej A grupowej ładzie i moich hondkach

Slayer47
17-03-06, 20:57
w jakich cenach kształtuja sie ceny tych sportowych Kata?? I czy po zamontowaniu owego kata nalezy przerabiac tlumiki??

makinen_rally
17-03-06, 23:43
sportowe ponad 300zl ceny padly w wątku,,, wypada poczytać forum....

raceboarder
21-03-06, 17:15
czyli reasumujac :

jak załoze przlot 2.25-2.5'' , +/- srodkowy , +/-kat sportowy to :
polepszy mi sie gora , urwie mi głowe ?

ps: koncowy rowniez przelot rozumiem /czy moze byc np upgrade a'la mugen z wkladka/wyciagamy i jest przelot/.....

silnik :
D16Z6 głowica
D16Z2 blok
uklad wydehowy : seria z D15B2 /oprócz kolektora(D16Z6)

:?

tomski
21-03-06, 17:24
Strumienica jest dobra dla osob ktore chca wywalic kata i nie chca zeby sie do nich na przegladzie dopieprzyli, a czy daje cos mocy nie wiem.

pozdro.

Jeśli zajżą tylko pod samochód to ok - ale jeśli zrobią analize spalin- to wyjdzie brak katalizatora- i na to żadne strumienice - magnetyzery - ani nawet Płyta CD pod lusterkiem nie pomoże.

LIO
21-03-06, 18:52
polepszy mi sie gora , urwie mi głowe ?
ja to sie boje zeby nie pogorszylo calosci, do wolnossaka z tym silnikiem, bez modyfikacji, to wedlug mnie zbyt duza srednica

raceboarder
21-03-06, 19:28
polepszy mi sie gora , urwie mi głowe ?
ja to sie boje zeby nie pogorszylo calosci, do wolnossaka z tym silnikiem, bez modyfikacji, to wedlug mnie zbyt duza srednica

wiec co radzisz ? mniejsza srednica ? inne mody ? :roll:

LIO
21-03-06, 20:14
2,25 to maks przy tym silniku i to wydech z kolektorem, dobry dolot i jeszcze troszke dlubniete. Ja bym zrobil 2 cale po wewnetrznej

K@p3K
04-05-07, 00:23
ja mam tylko pytanie czy w D15B7 brak kata zgrubsza polepsza czy nie...bylo kilka wypoowiezi w tym temacie i innych o tym ale kazda jest inna:(...i jesli wywalic to jaka srednica rurki zamiast tego??(sportowy kat narazie odpuszczam bo mnie nie stac:/)

Bono
04-05-07, 00:46
w b7 polepszyła sie góra i troche środek, ale żeby to miało ręce i nogi, to trzeba zmienic kolektor wydechowy itd. wtedy coś da.

analogue
04-05-07, 00:54
mysle ze 2' to jest max w tym silniku, jesli dasz wieksza srednice spaliny straca cisnienie na wylocie!to nie turbo ani silnik ponad 2l!ja osobiscie u siebie mam caly uklad wydechowy przelotowke, na 52mm wewnetrznej (silnik b16a2) zadnych strumienic!tlumik koncowy z jedna komora, sprawdzone na hamowni wszystko na ++
pozdro

siwy84-84
05-05-07, 17:45
a jak jest z silnikiem 15b2 po wywaleniu kata jest jakas poprawa w osiagach?

seb1500
06-05-07, 02:08
nie jestem inżynierem fizyki tylko kierowcą. Dlatego podam swoją opinię może nie zbyt naukową. Katalizator który działa, działa dobrze. Oszczędza wróbelki i mewy. Aczkolwiek jeżeli mamy przejechane ponad 100tyś km. wtedy działa jak skarpeta z 4-pancernych wrzucona w wydech. Niższa moc, większe spalanie itp. Prosta rada bez zbednych filozofii. Wykręc katalizator, prętem wywal wnętrzności, sprzedaj na skupie za 100 zł i wstaw spowrotem. masz dalej funkcjonalne auto, nikt nie przyczepi się na przeglądzie (o ile nie palisz kupę oleju), mniej pali i lepszy dźwięk. O moc nie pytaj bo nie tędy droga. Poprostu nie spadnie moc a będzie bliżej serii...

majdan
12-05-07, 23:00
Koledzy, ja chce zrobic cos takiego:

Z katalizatora (160tys) wypruć wnętrzności a zamiast tłumika środkowego wstawić strumienicę. Czy takie rozwiązanie ma sensowne zastosowanie?

woytaz
13-05-07, 00:50
a jak jest z silnikiem 15b2 po wywaleniu kata jest jakas poprawa w osiagach?

ja jestem swiezo po wycieciu kata i jestem jak najbardziej zadowolony..

miesiac temu sciagalem kata zeby go przedmuchac sprezonym powietrzem, ale chyba nie byl zapchany bo roznicy nie bylo, ale po wycieciu jest pieknie :D
jest bardziej elastyczny, i rzeczywiscie poprawia sie gora....
a dzwiek...... poezja, od 2 dni jezdze bez radia :P juz mi jest nie potrzebne, hehe
polecam ten zabieg w 100%

BRNK
13-05-07, 00:58
wyjmował ktos z d15z1?
a dokladnie podmieniał caly kolektor (bo w nim jest kat) na d16z6?

gen_jaruzelski
13-05-07, 02:27
a jak jest z silnikiem 15b2 po wywaleniu kata jest jakas poprawa w osiagach?

ja jestem swiezo po wycieciu kata i jestem jak najbardziej zadowolony..

miesiac temu sciagalem kata zeby go przedmuchac sprezonym powietrzem, ale chyba nie byl zapchany bo roznicy nie bylo, ale po wycieciu jest pieknie :D
jest bardziej elastyczny, i rzeczywiscie poprawia sie gora....
a dzwiek...... poezja, od 2 dni jezdze bez radia :P juz mi jest nie potrzebne, hehe
polecam ten zabieg w 100%

A jak z odczuwaniem spalin w kabinie? zmieniło się coś na minus ?

Frydzio
13-05-07, 02:40
czy emisja spalin wzrasta takdrastycznie ze pały doczepia sie do mnie po wycieciu kata w eg3?

gen_jaruzelski
13-05-07, 11:19
czy emisja spalin wzrasta takdrastycznie ze pały doczepia sie do mnie po wycieciu kata w eg3?
Raczej nie ale, można spotkać się z opiniami niektórych, że zaczęli czuć spaliny w kabinie...

woytaz
13-05-07, 14:10
na pewno czuc spaliny bardziej, ale czy w kabinie az tak bardzo ? nie sadze,
jak go teraz troche pomecze to czuc baardzo,

dla mnie to fajny zapach :D

matekLDZ
13-05-07, 14:15
kupa prawda... ja mialem d16z2... szalal jak szalony... po wycieciu kata i wstawieniu rurki CIFF wrowal na skrzyzowaniach... i nikt mi nie powie ze nie ma efektu po wycieciu kata lub efekt jest negatywny... no i te dzwiek... jak WRC... :aloha:

woytaz
13-05-07, 14:36
zgadzam sie z Toba :D

majdan
13-05-07, 15:21
W
związku z brakiem odpowiedzi ponawiam Pytanie


Koledzy, ja chce zrobic cos takiego:

Z katalizatora (160tys) wypruć wnętrzności a zamiast tłumika środkowego wstawić strumienicę. Czy takie rozwiązanie ma sensowne zastosowanie?

woytaz
13-05-07, 16:36
czy ma to sensowne rozwiazanie ? hmn....
nie znam sie na strumienicach ale z tego co wyczytalem na forum, wiekszosc uwaza strumienice za kwote ok 50zł za bezuzyteczne i pogarszajace osiagi, wiec
jezeli takowa chcesz wstawic zamiast srodkowego to chyba nie ma sensu

ale roznicy chzba nie ma, gdybys katalizator zastapil strumienica i rurka zamiast srodkowego

a jaki masz koncowy ?

majdan
13-05-07, 17:08
woytaz, strumienice mam "pseudo sportową" za 70 zł z El-tec`a. Planowałem ja wstawic w miejsce katalizatora, ale przyszło mi do głowy jeszcze opisane rozwiazanie.

Teoretycznie taka sturmienica dzieki wewnetrznej budowie nadaje spalinom ruch okrężny - przyspiesza ich uwalnianie. Dlatego wydaje mi sie ze lepiej by bylo gdyby byla tuz przy silniku - a moze i przy silniku i w miejscu tlumika wewnetrzego?

Szkoda ze spece wybili na zlot :)

mortas
13-05-07, 20:41
Ja bym zrobil tak jak mowi LIO ale u mnie to by chyba byly koszta byly *****iste za nowego kata(d15z1) a przebieg mam nie maly 165 tys i pasowalo bo cos z tym zrobic :/

BRNK
13-05-07, 20:54
Ja bym zrobil tak jak mowi LIO ale u mnie to by chyba byly koszta byly *****iste za nowego kata(d15z1) a przebieg mam nie maly 165 tys i pasowalo bo cos z tym zrobic

tez mam z1, i 182k na liczniku i nosze sie z zamiarem zalozenia 4-2-1 z d16z6 i ponawiam moje pytanie czy ktos to zrobił i jak bylo z osiagami, kopcenie, smrodem w aucie i inne takie

mortas
13-05-07, 21:09
No prosze BRNK i ten sam kolorek :d Ale wracajac do tematu czy zalozenie tego kolektora to dobre rozwiazanie w naszym wypadku ??

gen_jaruzelski
13-05-07, 23:45
No prosze BRNK i ten sam kolorek :d Ale wracajac do tematu czy zalozenie tego kolektora to dobre rozwiazanie w naszym wypadku ??
Nie wiem jak się to ma do Z1 ale w D13B2 daje to jakieś efekty...

woytaz
14-05-07, 11:02
woytaz, strumienice mam "pseudo sportową" za 70 zł z El-tec`a. Planowałem ja wstawic w miejsce katalizatora, ale przyszło mi do głowy jeszcze opisane rozwiazanie.

Teoretycznie taka sturmienica dzieki wewnetrznej budowie nadaje spalinom ruch okrężny - przyspiesza ich uwalnianie. Dlatego wydaje mi sie ze lepiej by bylo gdyby byla tuz przy silniku - a moze i przy silniku i w miejscu tlumika wewnetrzego?

Szkoda ze spece wybili na zlot :)

no tak, ale moim zdaniem nie ma roznicy czy wsadzisz ja zamiast kata czy zamiast srodkowego bo srodkowy mam rozumiec i tak chcesz wywalic,

musialby to ktos jakos fizycznie wytlumaczyc :P jaka role tutaj odgrywa odleglosc od wylotu

Clark
16-05-07, 19:40
Ci co piszą ze kat po 100tys nie spełnia swojego zadania pisza bzdury- po wyciągnięciu kata na technicznym badaniu zawartosc HC (węglowodów) w spalinach przekroczylem o 3000%, 30 razy za duzo, smród był potęzny, po wsadzeniu zpowrotem katalizatora z 120tys przebiegiem bylo juz w normie i w koncu zaliczylem przegląd, jezdząc na strumienicy nie bylo ani głosniej, ani tez nie odczułem zmian w mocy ani w spalaniu.

woytaz
17-05-07, 11:12
katalizator jest dla ekologow ;p a nie dla nas, muli auto i tyle !!!!

majdan
17-05-07, 13:13
katalizator jest dla ekologow ;p a nie dla nas, muli auto i tyle !!!!

Trafne ujęcie.
Zrobione :) Katalizator wypatroszony, strumienica wstawiona za nim. Jest dobrze, ale zgodnie z przewidywaniami bez cudów. Jeden z dobrych sposóbów na odmulenie.

woytaz
17-05-07, 20:11
to wkoncu jak zrobiles ?
katalizatro wybebeszony, srodkowy wyciety i zamiast srodkowego strumienica tak ?

BartCRX
17-05-07, 22:44
Ostatnio wywaliłem katalizator... wsadziłem coś na wzór katalizatora ale w środku z jakaś lipną strumiennicą... Efekt? chyba żaden... może lekko poprawiła się dynamika w mojej świadomości... Obawiałem się bardzo smrodu spalin.. ale musze powiedzieć że nie jest aż tak źle.. jak cały układ jest szczelny to nie czuć nic.. w sumie te spaliny na węch nie są takie śmierdzące... (miałem wcześniej CRXa bez kata i tam to był smród..)

Clark
18-05-07, 00:17
W srodku nie czujemy nic, zgadza się, ale pomysl co czują ci, co jadą za Tobą, albo stoją w korku, za Tobą, czują oni to co my gdy np jedziemy za trabantem co pali więcej oleju niz benzyny, albo za jakims zukiem- WIOCHA i tyle (nie wspomne o palarzach, albo gdy przejezdzasz przez granicę, a celnicy mają takie fajne sprzęty którymi dokonują pomiarów i nie mam tu na mysli plastrów na czoło ;) po prostu wystarczy zostawic auto włączone na parę minut, wysiąsc i pojsc do tylu i się sztachnąć :d

BartCRX
18-05-07, 00:25
To fakt...
Nie ukrywam że za jakiś czas będe wsadzać sportowy katalizator, ale na razie poczekam do przeglądu...
A z katalizatorem moje spaliny tak ładnie pachniały :(

cifek wawa
18-05-07, 17:24
pozbylem sie kata...
efekty..+ 150KM... :P
a tak naprawde....zapach z rury ten sam co z zapchanym katem......dzwiek delikatnie glosniejszy, ledwo odczuwalny....no i wydaje mi sie ze lepiej chodzi ale raczej to normalne skoro kat byl zapchany :agent:

majdan
18-05-07, 17:52
to wkoncu jak zrobiles ?
katalizatro wybebeszony, srodkowy wyciety i zamiast srodkowego strumienica tak ?

Katalizator został pozbawiony wkładki, strumienica jest wmontowana tuż za nim.
Tłumik środkowy nie jest ruszony.


dzwiek delikatnie glosniejszy, ledwo odczuwalny....no i wydaje mi sie ze lepiej chodzi ale raczej to normalne skoro kat byl zapchany :agent:

U mnie poprawiła się (chociaż bez szaleństw) reakcja na gaz w momencie zmiany biegów lub redukcji.

cifek wawa
18-05-07, 19:02
ja tez kata pozbawilem wkladki ale wydaje mi sie jakby slabiej chodzil miedzy 6-7tys obr... natomiast na nizszych jest lepiej niz bylo....moze wina lezy po stronie puszki w ktorej spaliny sie rozprezaja a nastepnie znowu probuja sie wcisnac w wydech za katem...jak to sprawdze to ew wmontuje w puszke rurke... jak ktos ma madre rady niech pisze...pozdro

Zbenek
27-06-07, 14:34
Ziomy, a czy ktoś jest w stanie opisać jak reaguje sonda lambda? Mam jedną w kolektorze wydechowym i drugą (chyba, bo ktoś na forum pisał, że nie wszystkie D16Y7 mają dwie) za katalizatorem. Kolektor wymieniam na 4-2-1, więc KAT też wyleci. Pierwsza sonda będzie miała swoje miejsce, ale druga (jesli jest) jak zareaguje na brak KAT-a? Komp będzie wywalał błedy?
Z góry dzięki, pzdr

bidz
27-06-07, 15:29
Kolektor wymieniam na 4-2-1
w niektorych jest otwór na druga sondę, sprawdz to najpierw.

Pasiu
27-06-07, 16:22
Witam!

Przeczytałem cały temat i nasunęło mi się małe pytanko... Ktoś wspomniał o przedmuchaniu kata sprężonym powietrzem.... Czy taki zabieg ma sens? Wydaje sie to całkiem logiczne w aucie z przebiegiem 170tys jak u mnie :)
Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

skolopendra
27-06-07, 18:29
Wydaje sie to całkiem logiczne w aucie z przebiegiem 170tys

a ja sadze ze nie jest to ani trochę logiczne :agent:

poczytaj trochę o budowie katalizatorów

Zbenek
27-06-07, 20:45
Kolektor wymieniam na 4-2-1
w niektorych jest otwór na druga sondę, sprawdz to najpierw.

Dwa otwory są, ale z tego co się domyślam druga sonda (ta za katalizatorem) "oczekuje" trochę innego składu spalin niż ta przed katalizatorem i co w sytuacji gdy kat-a nie ma i sonda z pierwszej i drugiej ma takie same odczyty...?? Nie znam sie na tym i może problem nie istnieje, ale jeśli jednak tak, to wolałbym być przygotowany na to, że po zmianie kolektora, a co za tym idzie wywaleniu kata, "check engine" może mi nie gasnąć. Więc jak w końcu?, mając dwie sondy i wycinając katalizator, komputer działa ok i silnikowi nic nie jest, czy świci "pół" deski i spalanie rośnie do 15//100km?? ;-)

pzdr
zbenek

skolopendra
27-06-07, 20:55
mając dwie sondy i wycinając katalizator,

zostawia sie pierwsza sondę

a zamiast drugiej wstawia symulator

Zbenek
27-06-07, 21:04
skolopendra, ok :) dzięki. W takim wypadku pojawia się pytanie (odpowiedź pewnie nie tylko mi sie przyda) ile kosztuje i gdzie można kupić ten symulator?

rafalb33
27-06-07, 22:19
Gazownicy maja sposoby na sondy. POdjedz do jakiegos warsztatu lpg to jakis emulator wstawia.

Roslina
01-07-07, 13:36
hmmm kolega montowal i tydzien spendzil na hamowni zeby ta strumienica (koszt strumienicy 500zl) cos niecos dala i na caly uklad wydechowy jest ino jedno takie miejsce to dla kazdego autka inwidualnie a zaduzo niedala wiec 500zl wyzucone w bloto i czasu kupa fuck.... piec stowek za strumienice? Ja dalem 70 w ElTec. Fakt jest taki ze ch... strzelil mi kata i nie oplacalo sie montowac nowego. Dlatego wstawilem strumienice. Wrazenie jest takie, jakbys mial lzejszy samochod o pare kg.

ArtK
24-09-07, 18:11
Dołącze się do tematu katalizatorów.
Myśle że aby był sens wypowiedzi każdy musi pisać w jakim aucie i czym zastąpił katalizator, bo w różnych autach różne mogą być efekty.
Ja zastąpiłem katalizator w Hondzie Concerto 1.5 d15b2 tłumikiem przelotowym z civica 5 generacji (chyba środkowy).
Jeżeli chodzi o porówanie to auto z katalizatorem wypada lepiej niż w opcji tłumik zamiast katalizatora. Zdecydowanie lepszy jest moment w obrotach 2-4,5 tys z katalizatorem. Opcja tłumik zamiast katalizator wypada podobnie albo lepiej dopiero powyżej 5 tysięcy , ale ucina na tyle moment z dołu że w przypadku concerto dużo lepiej się jeździ z katalizatorem. Po 230 tysiąch katalizator nie był zapchany, choć przedmuchałem go sprężonym powietrzem.

skolopendra
24-09-07, 18:51
ile kosztuje i gdzie można kupić ten symulator?

;)

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=4109&highlight=symulator

Roslina
25-09-07, 15:26
Spotkalem sie tutaj z taka opinia ze strumienica moze popsuc tlumik. Przedni czy koncowy? Jak to jest mozliwe?

gruszkin
08-10-07, 01:17
mam d15z1, miałem katalizator i kolektor 2 in 1, zastapiłem ten zestawik kolektorem 4-2-1 od d16y8 i raczej zauwazylem zmiane na niskich obrotach, odczuwalnie przyspiesza lepiej a smrod spalin ...nie zarejestrowany:).

grzechu.sz
19-10-07, 12:04
Ja mam natomiast konkretne pytanie i mam nadzieję, że ktoś udzieli konkretnej odpowiedzi: Tłumik czy strumienica w miejsce kata? Kupiłem już strumienicę i chcę ją założyć nie po to aby moje 1.3 zamieniło się w pocisk ;) tylko żeby ją wsadzić zamiast czegoś co poprzedni właściciel wstawił zamiast katalizatora. To coś jest strasznie skorodowane i dziurawe więc muszę to wywalić. kata nie chcę wstawiać bo narazie szkoda mi kasy. Nie zastanawiał bym się gdyby nie Wasze krytyczne uwagi na temat strumienicy. przecież wygląda ona w środku jak tłumik przelotowy tylko ma takie łuskowe kanaliki żeby wprowadzić w ruch wirowy spaliny. To chyba dobrze że będą one szybko wypieprzać z rury ?? Chyba że się mylę :/ zaznaczam, że kupiłem jakieś zwykłe badziewie za 80 plnów. i jeszce raz zaznaczam że nie spodziewam się cudów po wstawieniu tego shitu, ale nie chciał bym żeby przymuliło moje skromne 75 KM.

Lcfr
19-10-07, 12:11
chcę ją założyć nie po to aby moje 1.3 zamieniło się w pocisk ;) t


niezłe.... :) :aloha:


w skrócie:
założyłbym rurę i tyle.....

co do strumienicy łuskowej to kiedys maiłęm takie cus....
wrazenia dokładnie opisane tu:

http://www.honda.gda.pl/smf/index.php/topic,10674.0.html


czyli w sumie do d13/d15 na gaźniku to szkody ona nie zrobi (moze nawet cos delikatnie poprawi-nie jest to udokumentowane) ale zakładac jej nie ma w sumie sensu
taniej wyjdzie rura zwykła i wcale nie gorzej...

grzechu.sz
19-10-07, 12:32
co do strumienicy łuskowej to kiedys maiłęm takie cus....
wrazenia dokładnie opisane tu:
Dzięki bratku za taką szybką i rzeczową odpowiedź. Powiedz mi tylko czy w dawnych szaleńczych czasach hehe :) założyłeś to ustrojstwo zamiast kata czy za nim ?? bo zrozumiałem że za katem. chyba się zdecyduję ją tam wsadzić bo już kupiłem i zależy mi na czasie bo pierdzi to moje małe niczym WRC ;)

Lcfr
19-10-07, 12:39
zamiast srodkowego
tamtejszy mój cif nie miał kata seryjnie

grzechu.sz
19-10-07, 12:43
Aha. Dzięki jeszcze raz! :piwo2:

Barry
23-11-07, 22:45
A jak się ma sportowy kat do głośności. Jest tak samo cichy jak seria czy głośniejszy ?

skolopendra
24-11-07, 10:20
A jak się ma sportowy kat do głośności.
a co masz dokładnie na myśli?
................................................je śli to nie rezonator to różnicy nie będzie w głośności :)

sadam
24-11-07, 11:24
jeśli to nie rezonator to różnicy nie będzie w głośności
bedzie roznica bo zawsze jednak spaliny sie troche "zakreca" jak niebedzie glatkich powierzchni przez ktore przelatuja.moznaby zec ze zaczepiaja o ten katalizator :)

skolopendra
24-11-07, 11:32
jak niebedzie glatkich powierzchni przez ktore przelatuja.moznaby zec ze zaczepiaja o ten katalizator

to nie jet pytanie o brak kata
.tylko o różnice ,w głośności wynikające z budowy katów

Barry
24-11-07, 14:38
Po prostu interesuje mnie czy sportowy kat jest głośniejszy od seryjnego. Mój ma już 240 tysiaków i chyba pora aby go wymienić.
Jeżeli mam zainwestować w ochronę środowiska to może przy okazji usprawnić wydech.

havok
24-11-07, 15:03
W budowie katalizator sportowy nadal ma siateczki i to, co powinien mieć w środku, natomiast jego budowa jest bardziej przelotowa. Powiem tak - wyniki z katalizatorem sportowym i na test-pipe dają te same rezultaty. Porównywane wiele razy z Octanem, zanim zrobił swapa i mi uciekł ;)

skolopendra
24-11-07, 15:15
W budowie katalizator sportowy nadal ma siateczki i to, co powinien mieć w środku, natomiast jego budowa jest bardziej przelotowa.

tak właśnie jest


Mój ma już 240 tysiaków i chyba pora aby go wymienić.
jak najbardziej :)
................................
czy głośniejszy ?

jeśli to nie rezonator to różnicy nie będzie w głośności :)

Barry
24-11-07, 17:07
Czy możecie mi jakiś polecić ?


Chodzi o firmę. Coś niedrogiego i dobrego

skolopendra
24-11-07, 17:19
o ile sie nie mylę to polska firma LINDO GOBEX i robi katy tgzw sportowe ;)
.i są ponoć niezłe

Barry
24-11-07, 17:22
W takim razie już szukam w necie.



Wielkie dzięki !

kamch
15-04-08, 13:45
Sory że odkopuje:) Ale mam pytanie, przebieg w d15b7 mam prawie 190 tyś, jest to wersja protec, w dowodzie nie ma wpisane że ma katalizator, w takim razie ma tego kata seryjnie, czy nie ma? Przy takim przebiegu, kat nadaje się raczej na śmietnik :) Nyślę że zamiast kata wspawać rurkę, czy jest sens? Jaką to ma średnice?

kopernick
15-04-08, 15:20
zrób tak jak ja zrobiłem. wytnij kata i wstaw w to miejsce strumienice luskowa.sa takie ktore z zewnatrz wygladaja jak kat.nie bedziesz mial w zasadzie problemow przy badaniu technicznym. lepiej nie zarzucac tam rurki bo sie przy*** do ciebie.

Jarek104
15-04-08, 15:20
z doświadczenia Ci poweim, że to nie ma sensu.. Ja wyciąłem kata i żałuję.. Może i minimalnie lepiej się zbiera od dołu,ale powyżej 4 tys obrotów rzęzi i hałasuje jak polonez..

Sławek
15-04-08, 15:31
ale powyżej 4 tys obrotów rzęzi i hałasuje jak polonez..

U mnie było to samo, do tego smród spalin. Załozyłem katalizator uniwersalny Bosal'a z metalowym wkładem. Teraz jest ciszej, nie smierdzi tak jak wcześniej, a różnicy w osiągach nie odczułem. No i jestem ekologiczny :d

kamch
15-04-08, 17:28
No to mam dylemat :) Generalnie chodzi mi o to, ze przy takim przebiegu ten kat i tak nadaje się raczej na śmietnik, a nie chciałbym blokować spalin tym katem :) A może dobrą opcją byłoby wydłubać go ze środka?

kolu
15-04-08, 18:32
Panowie a tu rzedzenie to slychac z przodu czy z tylu? :)
Ja tez wlasnie wywalilem kata i zalozylem tlumik sportowy z tylu m-tech...
Niby wszystko ok ale jak dam pedal gazu w podloge to przy 3000-3500or/min slychac z tylu jakby mi srubka w tylnym wydechu latala :)
I teraz nie wiem czy to przez kata czy tez cos zle z montazem tlumika...

zkruk
15-04-08, 18:35
tylny dekiel w tłumiku brzęczy
albo tłumik przelotowy - albo na zamówienie - albo się musisz przyzwyczaić

Lcfr
15-04-08, 19:02
Niby wszystko ok ale jak dam pedal gazu w podloge to przy 3000-3500or/min slychac z tylu jakby mi srubka w tylnym wydechu latala :)
I teraz nie wiem czy to przez kata czy tez cos zle z montazem tlumika...


Normalny objaw w hondach (pisze to na podsatwie 4 szt które miałem i zmieniałem wydechy)
Po wycieciu środkowego (samej puszki) pojawia sie właśnie taki dzwięk - lekki rezonans - zależnie od konfiguracji reszty dolotu czy silnika wystepuje miedzy 2500-3500rpm. Dzwięk ten jest bardzo mało słyszalny - nawet nie każdy go czasem usłyszy)
Po wycięciu srodkowego i katalizatora (a szczególnie katalizatora właśnie) pojawia sie juz wyraźnie głośny metalliczny rezonans - tzw. pierdzenie. :)
Większość hond (wszystkie) na przelocie bez katalizatora to ma ....

michal288
15-04-08, 19:46
ale to wlasnie bardzo fajny dziwiek :) mi sie podoba tez nie mam kata... i wlasnie jak sie jezdzi spokojnie to cicho i wogole... a jak sie jej wdepnie to bardzo ladny dziwiek bez sprtowego tlumika..:) mam przyspawana koncoweczke taka chromowana na koncu i naprawde brzmi ladnie .... i nie zadne pie4dzenie :) tylko ladny dziwiek taki metaliczny :-) pozdro

Lcfr
15-04-08, 19:53
. i nie zadne pie4dzenie :) tylko ladny dziwiek taki metaliczny :-) pozdro

sam mam tak i w sumie to takie metaliczne pierdzenie
mnie tez sie bardzo podoba tyle, że moje jest troszke inne bo całość daje metaliczny dzwięk (supersprint)

kamch
27-04-08, 21:56
No panowie ja już dawno po wycince kata, na samym początku myślę, po hu.. ja tego kata wycinałem, tak jak koledzy wspomnieli brzęczy około 3k rpm, ale w późniejszym czasie mi się to spodobało, odmulił się troszkę w dolnej partii, ogólnie jestem zadowolony :)

olszes
28-04-08, 15:15
Mam takie pytanie, posiadam strumienice łuskową 2" z AWG do forda mondeo 1.8 zetec, no i ze względu że jej nie zamontowałem mysle o włożeniu jej do hondy d16y7 wydech d16y8 czyli kat za kolektorem, czy sadzicie , że taki zabieg może coś zmienic? chciałbym ja zamontować skoro juz ja i tak mam.

lukasz_lo
29-04-08, 16:08
hmm tyle opini ze juz niewiem co zrobic :P powiedzcie mi co leprze... wydłubac wnetrzności z kata ? czy wstawic rurke zamiast kata? :D

CIV85
29-04-08, 16:34
ja tam wywalilem w VIgen v-tec i faktycznie sam metaliczny dziwk byl zalozylem ala Mugena i jest teraz slicznie ale zeby jakis przyrost moc watpie moze moze minimalnie odczowalny ale nie dlamnie :) wiec jak wywalisz nic sie wielkiego nie stanie jak zosatwisz tez nie wiec to wybur nalezy do cibie jak tylko wolisz :P

[ Dodano: Wto 29 Kwi, 2008 ]
CIV85,

havok
29-04-08, 18:23
lukasz_lo, jak już chcesz dłubać, to w środek wstaw rurkę - łatwiej przejść badania techniczne ;)

lukasz_lo
29-04-08, 22:48
mam kupiony kolektor 4-2-1 i wiem ze w d13b2 jest mała roznica jak sie go zamontuje ale czy katalizator nie zepsuje mi tego co ma mi dac ten kolektor ? nie znam sie zabardzo na układzie wydechowym... niewiem co załozyc zeby bylo najlepiej jak sie da i zeby mi wydech nie pierdział na pol osiedla tylko delikatnie nie przeszkadzająco mruczał.
Kazdy ma co innego zamontowane i jest zadowolony ale co najleprze jest do kolektora 4-2-1 ?

sz3rsz3ń
30-04-08, 00:06
Mam takie pytanie, posiadam strumienice łuskową 2" z AWG do forda mondeo 1.8 zetec, no i ze względu że jej nie zamontowałem mysle o włożeniu jej do hondy d16y7 wydech d16y8 czyli kat za kolektorem, czy sadzicie , że taki zabieg może coś zmienic? chciałbym ja zamontować skoro juz ja i tak mam.

Montowanie strumienicy w miejsce kata to całkowita pomyłka ... każdy kto choć odrobinę liznął temat ci to powie. ... przyczyna jest taka, że taka strumienica ma zwiększyć dynamikę ruchu spalin (mówiąc po ludzku przyspieszyć ich przepływ) a w miejscu kata ta dynamika jest jeszcze dość duża. Efekt, który można zauważyć to spora dziura w momencie obrotowym w zakresie 3-4 tys (sprawdzone na D15B7, D16Y7 i B16A). powstaje wtedy złudzenie, że wystrzeliwuje powyżej 4 tys obrotów jednak jest to raczej spowodowane wcześniejszą zmułą. Jeśli chcesz montować strumienicę (łuskową, szczelinową , naddźwiękową czy cholera wie jaką jeszcze) to najsłuszniejszym miejscem są okolice środkowego tłumika (tam się sprawdza)

skolopendra
30-04-08, 00:16
jak sie go zamontuje ale czy katalizator nie zepsuje mi tego co ma mi dac ten kolektor ?
nie powinien

olszes
30-04-08, 11:30
Jeśli chcesz montować strumienicę (łuskową, szczelinową , naddźwiękową czy cholera wie jaką jeszcze) to najsłuszniejszym miejscem są okolice środkowego tłumika (tam się sprawdza

czyli rozumiem,że rozsądnym miejscem będzie wstawienie zamiast środkowego? Czy tak?

sz3rsz3ń
30-04-08, 13:05
lukasz_lo napisał/a:
jak sie go zamontuje ale czy katalizator nie zepsuje mi tego co ma mi dac ten kolektor ?

nie powinien

jeśli dobrze dobrany pojemnościowo to napewno nie popsuje.


czyli rozumiem,że rozsądnym miejscem będzie wstawienie zamiast środkowego? Czy tak?

dokładnie tak....tam spaliny wytracają prędkość a co za tym idzie zmniejsza się ich ciśnienie w tył ...mówiąc po ludzku ...i tam przyda się strumienica,która je przyspieszy.

olszes
30-04-08, 13:08
no dobra a czy to nie przeszkadza, że strumienica jest do 1.8 silnika no i srednica nie wiem ile mam na ukłdzie (jest od y8), a ona ma 2" wewnątrz, czy to nie zamuli?

greknov
02-05-08, 10:31
ja dodam coś od siebie :D wyciąłem katalizator wstawiłem rurkę środkowy został seryjny końcowy był można powiedzieć pół przelotowy po całym zabiegu zrobiłem reset komputera. Autko odmuliło się było może nieznacznie głośniej ale zaczęło śmierdzieć spalinami i powstał metaliczny dźwięk ale po krótkim czasie wstawiłem strumienice zamiast tej rurki smród pozostał ale zniknął metaliczny dźwięk. Następnie wstawiłem przelotowego Ultera autko stało się głośne ale żwawsze smród pozostał ale po jakimś czasie po małym ciśnięciu po obrotach szybszej jeździe bo z takim dźwiękiem aż sie chce smród spalin zniknął wszystko to od wycięcia kata do wstawienia Ultera trwało jakiś miesiąc nie wiem czego tak ale wszystko było git a i dodam jeszcze że w dowodzie nie miałem wbitego kata ale w samochodzie był myślę ze zamieszałem jeszcze bardziej

adzik
21-06-08, 19:29
moje doswiadczenie w tym temacie jest takie.. zamiast kata wstawilem rurke - efekt: autko zbiera sie lepiej, jest troszke dziwny dzwiek, ale najgorsze jest to ze jak porzadnie depne na gaz i obroty przekrocza 4,5 tys to zaczyna smierdziec spalinami :/ dodam ze sprawdzilem caly wydech i nigdzie nie puszcza... jest to na tyle uciazliwe ze zastanawiam sie nad sportowym katem

T-P-O-D
14-07-08, 00:31
witam mam 6gen d14/a4 1.4 przeczytalem wszytske 16 stron az mnie oczy bola i nie wiem co robic, mialem zamiar kupic kolektor 4-2-1 ze strony mtuning.pl czyli w takim wypadku kat wylatuje prawda?czy to polepszy moc i dziwek? czy moze lepiej tylko kupic sportowy kat? na pewno bede kupowal jakis wydech sportowy, ale nie wiem co robic z tym katem czy kupic sport czy kupic kolek 4-2-1 i kat out? pomozcie panowie:(

RISE
21-07-08, 06:02
Mam identyczny problem wiec się podczeoiam pod pytanie T-P-O-D -a

Kobra
30-07-08, 19:07
http://www.motoallegro.pl/item402742543_tlumiki_sportowe_awg_ksztalt_rury_pr omocja_.html a co powiecie o tym w miejsce kata ? czy lepiej jednak zwykla rurka zeby za cicho nie bylo :D

rosiniak99
02-08-08, 12:24
witam mam 6gen d14/a4 1.4 przeczytalem wszytske 16 stron az mnie oczy bola i nie wiem co robic, mialem zamiar kupic kolektor 4-2-1 ze strony mtuning.pl czyli w takim wypadku kat wylatuje prawda?czy to polepszy moc i dziwek? czy moze lepiej tylko kupic sportowy kat? na pewno bede kupowal jakis wydech sportowy, ale nie wiem co robic z tym katem czy kupic sport czy kupic kolek 4-2-1 i kat out? pomozcie panowie:(
Z tego co widzę i się orientuje to wymiana na kolektor 4-2-1 nie wymusza wywalenia kata (bądź czego kolwiek innego co by tam było) ponieważ ten kolektor własnie do kata dochodzi - niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
Jeśli chodzi o dźwięk przy wymianie na 4-2-1 (nie wywalając kata) nie powinien się zmienić ale jest poprawa dolnego zakresu obrotów (tak pisze większość chłopaków na forum). Ja osobiście nie wymieniałem jeszcze nic ale czytam o tym już ze dwa tygodnie i też mam niezły mętlik w głowie ;)
Jeśli chodzi o wymianę bądź wywalenie kata co myślicie o sportowym katalizatorze w ofercie mtuning za 250zł jest on do roczników 88-95 ale do VI gena też powinien (tak bynajmniej zapewnia mnie ten pan z mtuning)

No i ostanie pytanie jak fachowo sprawdzić stan katalizatora - nie na słuch, węch czy inne tego typu sprawy :D

lakazs
02-08-08, 12:32
U mnie w 1.4 D14A3

+9KM, lepszy dół, troszkę głośniej. (z wkładka K&N w filtr)

Koncowy seria

rosiniak99
02-08-08, 12:52
U mnie w 1.4 D14A3

+9KM, lepszy dół, troszkę głośniej. (z wkładka K&N w filtr)

Koncowy seria

Sprawdziłeś to wszystko na hamowni? A nie orientujesz się moze jak by to było bez wkładki K&N.

lakazs
02-08-08, 13:08
Tak.

Niestety nie wiem jak z seryjnym filtrem.

2ga honda której zabieg taki robiłem to D14A4, też taki sam wynik. Z tym, że stożek.

Potem się skończyły moje mody bo gaz założyłem.
Za pełnej świętości, czyli:

Bez kata, końcowy monti ala mugen(przelot), wkładka K&N, i odetkane D14A3 chodziło świetnie.
Sprawa przeglądów to indywidualna kwestia. Ja nie mam wbite w dowód KAT (przez pomyłkę ? chyba tak).
Zresztą Pana Wiesia każdy zna na stacji diagnostycznej…


Teraz będę inwestował w Blosa z Czakramowskim zestrojeniem i wrócę do zabawy.

Ps. Broń Boże nie wyciągajcie środkowego tłumika. Już wtedy będzie za bardzo rozprężony wydech. Bez modów dolotu, kolektora nie ma to sensu.

rosiniak99
02-08-08, 13:21
Małe pytanko (ze względu na to że mieszkam na zadupiu i słabo się orientuje) ile kosztuje mniej więcej zhamowanie samochodu, jeśli mam cokolwiek robić to chciałbym poznać "koszta odpowiedzi" :D

lakazs
02-08-08, 13:34
100-150

rosiniak99
02-08-08, 14:15
lakazs - a bez hamowni - wymiana kolektora na 4-2-1 + wkładka K&N (+9KM) - da się odczuć podczas jazdy - ale tak szczerze bym prosił :) Czytałem trochę o modach z D14A4/3 i piszą, że to jedyne sensowne zabiegi a potem to kasa w prawie w błoto, a jak się to miało w Twoim przypadku
...sorki że trochę odchodzę od tematu :)

lakazs
03-08-08, 00:02
Znajomi zakładając 4-2-1 zawsze chwalą, że dół się poprawia, co w hondach jest ważna rzeczą bo one idą dopiero od 3tys RPM. I troszkę góra.

Ale dolot, wydech to nie taka prosta sprawa. Doświadczalnie na kreskach stawialiśmy Civici i Golfy. Skrócenie nawet o 5cm dolotu robiło różnicę. Już biggy back ustawiony na optymalny start po zmianie dolotu o 5 cm nie dawał takich samych rezultatów. Najlepsza dynamika przesuwała się np o 500rpm.

Dla nie wtajemniczonych chodzi o to, że komputer dołożony do seryjnego przestawiał docinkę na dane obroty, np wiemy, że w naszym aucie mamy najlepsza dynamikę przy 4tys i jak dociśniemy gaz komputer odcina przy 4tys. Dzięki temu mamy idealny start. Skrócenie dolotu powodowało przesuniecie dynamiki i nie dało się tak wystartować jak wcześniej.

Jeśli chodzi o takie modyfikacje najlepiej zaufać firmą, które doloty takowe robią (AEM), zawsze czymś to tam jest zmierzone. Pamiętajmy ze 1.4 silnik a 1.6 VTI nie potrzebują tyle samo powietrza a zazwyczaj schemat jest podobny: kupić kolano, 90, 120 rurę 70srednica i założyć stożek.
A co z podciśnieniem ? Cylindry zasysają na przemian powietrze, w dolocie występuje jego falowanie. Nie możemy tak po prostu zrobić taki wolny dolot.
Taka sama sprawa jest z wydechem.

Fakt faktem producenci aut bardziej skłaniają się do ekonomiki i wygłuszenia dolotu/wydechu. Więc osiągi i komfort są trosze pogodzone ze sobą. Mamy tutaj mała możliwość manipulacji, ale trzeba to robić z głową.

Odnośnie tego odczucia. 2 posty wyżej rozmawialiśmy o klimatyzacji, która jak się załącza jest odczuwalna np jak przyspieszamy autem i nagle się włączy. Ile ona może zabrać 5KM ? myślę, że nie więcej. I jest to odczuwalne. Także 9KM też będzie. Z tym, że są 2 sprawy. Pierwsza to odczucia realne, a drugie to psychiczne. Niektórzy po założeniu niebieskich świecących spryskiwaczy maja odczucie większej mocy. Klimatyzacja daje dobry przykład przy silniku 1.4, bo czujemy to.

rosiniak99
03-08-08, 13:31
Ja mam plan zostawić puchę oryginalną od filtra - w środek K&N - tylko dolot do puchy przerobić (zachowując mniej więcej oryginalną długość ) z tym że wszystko po to żeby pomóc kolektorowi poprawić dół - ktoś to kiedyś robił??
Wyczytałem też że robią komorę rozprężną (mniej więcej gdzie oryginalny dolot wygląda jak "sprężynka") bo to pomaga w przypadku 1.4.
Hmmm jakoś nie mogę się przekonać do stożka i chciałbym pozostać przy oryginalnym dolocie ale nie wiem czy to co planuje w ogóle ma sens :D

lakazs
03-08-08, 13:54
Ja tak to mam właśnie zrobione. Dlatego wkładka K&N bez przeróbki rury bo chyba nie ma to sensu. Dało taki efekt.

W tych silnikach D14A3/4 tez D16Y7 jest ta pucha nad przepustnica. Zakładanie kolanka 90 stopni obniża możliwości zrobienia sensownego dolotu. Wiec zostawienie jej daje dobry efekt.

Jedynie co zrobiłem to wywaliłem rezonator (dolna puszka) i z ciąłem te dolne dojścia (rurki) i je pozatykałem dobra izolacja.

Jeszcze jak komuś chce się bawić. Po lewej stronie przy błotniku po wywaleniu tego rezonatora mamy dużo przestrzeni. Na ścianie jest widoczne wypukłe koło średnica jakieś 60-70mm. Wycinać to ładnie i włożyć tam rurę *flexa idąca od zderzaka. Zrobić zaczepy rury seryjnej i tego flexa tak aby na siebie były skierowane.

*rura flex to taka srebrna do wentylacji, można ja giąć jak się podoba.

Gwarantuje poprawę osiągów.

Dla 1.4 jest to zupełnie wystarczające. Z przepustnicami poziomymi już zakup dedykowanego układu wchodzi w grę. Np. AEM
.

rosiniak99
03-08-08, 20:55
Dziurę w wypukleniu zrobiłem wcześniej :D (czytałem już o tym) a z tą rurą flexa to pierwsze słysze ale w sumie to bardzo dobry pomysł - Dzięki :)
O wrażeniach i spostrzeżeniach napisze jak wszystko zainstaluje.
Zaryzykuje i zakupie z mtuning sportowy kat bo ten co mam ma już 150k km i chyba należałoby go już wymienić... Ale wszystko z czasem. Dzięki za dobre rady :cool:

lakazs
03-08-08, 21:27
Ja to rozwiązałem tak.

Pojechałem do mechanika, kazałem obciąć mocowania z kata. i miedzy nie wstawić rurkę.
Koszt u mechanika 50 zł łącznie z kawałkiem kwasówki.
Kata sprzedałem za 200 zł na allegro.

Wiec, nie to, że auto odmulone, to w kieszeni 150 zł.

Powodzenia w modach.

rosiniak99
03-08-08, 21:41
Hehe można i tak :D rzadko się zdarza żeby można coś było przy modach zarobić lub wyjść na plus :D
A 150 zł mozna zainwestować w coś innego :)

Również życzę powodzonka!

H4WK
11-08-08, 22:01
Też tak zrobiłem, czyli kata sprzedałem i wsadziłem kawałek rurki i jeszcze na czysto przytuliłem 150pln :D
Pokusiłem się jednak o zmierzenie na hamowani mocy i momentu przed i po. Efekt jest taki, że dość znacząco skoczył moment, moc już trochę miej. Jedno i drugie natomiast poprawiło się do 4000 rpm., w dalszym zakresie obrotów w zasadzie jest bez zmian, spowodowane jest to zapewne małą średnicą całego wydechu (seria). W tym miesiącu mam zamiar przejść na 2" i wtedy znowu zrobię pomiary mocy i momentu, zboczymy co w tedy wypluje hamownia ;)

http://img228.imageshack.us/img228/5458/pos9fh5naoonerg3.jpg

May
14-08-08, 10:57
A po czym poznac ze czas przyszedl an wymiane kata ? ( moj ma 167 tys nabite na seryjnym) czasem zamulal ale juz mu przeszlo ale wyskoczyl blad sondy lambda i sie zastanaiwam czy to nie kat :) ups chyba nie ten watek :/ sorki :/

Marianek
28-08-08, 20:19
a może zamiast kata wstawić strumienice

havok
28-08-08, 21:05
Marianek, witamy na forum. Niestety, pierwszym postem się nie popisałeś, więc najpierw czytaj, potem pisz. Dotychczas przeprowadzone doświadczenia wskazują na lepsze wyniki (osiągi) uzyskiwane przy wstawieniu rurki, niż strumienicy - to tak pokrótce. Wiesz w ogóle, że strumienice były projektowane z myślą o silnikach odrzutowców? Zapraszam do lektury.

Maciej B
29-08-08, 16:46
Ja w moim D15B2 najpierw założyłęm E-bayowy 4-2-1. Poprawił się dół. Po roku, czyli teraz wywaliłem kata i wstawiłem przelotowy tłumik zamiast niego. Poprawił się w całym zakresie obrotów. Głośniejszy trochę jest, ale to mi bardzo pasuje przy seryjnym tłumiku. Spalin żadnych nie czuje. Przypuszczam jedynie, że chyba bardziej wchodzi układ wydechowy w rezonans i brzęczy mi blacha osłaniająca rurę wydechową. Zresztą była już słyszalna z katem ale tylko troszeczkę. Przyspawam i będzie si. Pozdrawiam.

dEboo
29-08-08, 19:01
strumienica wylotowa pomaga w zjawiskach falowych i poprawia moc silnika. Pod jednym warunkiem..... że jest to prawdziwa strumienica a nie te ścierwo co sprzedają na allegro wypchane watą która po pierwszej jeździe pali sie i wyfruwa przez tłumik. Niestety prawdziwa strumienica kosztuje więcej niż to "coś" na allegro. Wręcz słyszałem opinię żę te allegrowskie siki.... mogą powodować wydmuchiwanie uszczelek pod głowicą....bo tworzą się niebezpieczne podciśnienia i zawirowania i zjawiska falowe w układzie wydechowym. Tuning kosztuje.....nie wszystko złoto co sie świeci.

Lcfr
29-08-08, 19:17
Ja w moim D15B2 najpierw założyłęm E-bayowy 4-2-1. Poprawił się dół. Po roku, czyli teraz wywaliłem kata i wstawiłem przelotowy tłumik zamiast niego. Poprawił się w całym zakresie obrotów.
dokładnie tak jak piszesz ale odwrotnie :)

kristafari
17-09-08, 20:11
Witam. Ja w swoim D14A2 w najbliższym czasie wymieniam katalizator (ma już 144 tys km) na katalizator sportowy. Przeczytałem prawie cały wątek, bo się wahałem czy nie lepiej strumiennice czy rurkę... Ale jak ma mi śmierdzieć i być głośniejszy... To wole dołożyc trochę więcej i mieć sportowy Lindo Gobex :) Jaki efekt? Podzielę się z Wami za kilka dni :)

-=MARIO=-
25-09-08, 15:16
lepszym rozwiazaniem bedzie rurka czy tłumik przelotowy zamiast kata?

RISE
26-09-08, 22:14
to ja może spytam co najlepiej ... rurka, sportowy kat czy przelotowy tłumik?

skobel
27-09-08, 19:35
Wszystko ma swoje plusy i minusy:)
Rurka - najprostsza i najtańsza, ale zanieczyszczanie środowiska
Sportowy kat - większa przepuszczalność spalin niż w seryjnym katalizatorze
Przelotowy tłumik - ciszej
Nikt nie określi co jest najlepsze dla wszystkich. Ten temat jest przeznaczony do przeczytania i analizy pod własnym kątem.

RISE
28-09-08, 18:36
Ok w taki mrazie zdecyduje sie chyba na przelot ... czy ktoś może podrzucić konkretny link z pasującym do mojego autka przelotu ? (D14A3)

kristafari
01-10-08, 12:11
zakupiłem sportowy katalizator lindo gobex i... problem. On nie ma otworu na sonde lambda. A w mojej wersji hani lambda jest w katalizatorze... co teraz zrobic??? Da sie jakos ominąć tą lambde z katalizatora żeby było dobrze? Czy ktoś z Was zakladal sportowy katalizator bez miejsca na lambde w modelu hani, która ma dwie lambdy???

marecki27
01-10-08, 23:47
a ja odkreciłem kata wybiłem to co było w srodku i załozyłem spowrotem, głosniej nie jest, nie smierdzi spalinami a elastycznosc troszke wzrosła, lepiej ciągnie, :)

Siny26
02-10-08, 12:18
wspawałem strumienice zamiast brzęczącego kata same plusy elastyczność dużo wzrosła chyba kat mnie mulił teraz jest pięknie :) kata opchnąłem za 200zł w skupie

marcin_g2
03-10-08, 17:06
odgrzeje troche... ja wczoraj wywaliłem katalizator. Wspawałem rurkę, i powiem wam, że teraz to nie wiem co robić... Albo wróce do starego kata, albo jakiś sportowy bo tak sie nie da jezdzic... nie dość że spalinami smierdzi jak cholera, to ten dzwięk przy 2500-3000 obr... normalnie wstyd:( I teraz pytanie: czy wstawiłem rurke nieodpowiedniej średnicy (ok 3 mm węższa średnica)?? skąd biorą się takie dźwięki?? czy wstawienie jakiegoś sportowego końcowego troche zniweluje ten odgłos?? Jakbym wiedział, że tak będzie to z całą pewnością nie szarpnął bym sią na wycinanie kata. Zdecydowanie nie polecam...

kristafari
03-10-08, 18:57
Ja dziś wstawiłem sportowy katalizator Lindo Gobex i jest rewelacja! Jeszcze nie moge powiedziec na 100% jakie wrażenia bo zrobiłem kilkaset metrów. Ale czuje, że jest zrywniejszy. I to dużo! Polecam sportowe katy!

marcin_g2
17-11-08, 06:56
dobra... wstawienie przelotowego tłumika np http://moto.allegro.pl/item479853546_tlumik_ob_katalizator_seat_skoda_aud i_vw_honda.html zamiast kata uwolni mnie od tego metalicznego dzwieku w zakresie 2500 - 3000 rpm?? czy może coś takiego to załatwi: http://moto.allegro.pl/item483430513_civic_88_94_high_flow_cat.html ?? z tym, że mam seryjną średnicę wydechu a ten drugi jest na 2,25'', czy to bardzo przeszkadzałoby??

skolopendra
17-11-08, 10:37
zamiast kata uwolni mnie od tego metalicznego dzwieku

obawiam się ze już cic Cie nie uwolni,ale spróbować możesz wstawić HIGH FLOW CA

marcin_g2
17-11-08, 13:41
HIGH FLOW CA

a co to takiego ??
znaczy ze jak juz wycialem seryjnego kata to bedzie brzeczec?? sprobuje wstawic najpierw przelotowy tlumik (ten ze 50 zl:))a jak dalej nic to sportowy kat jakis zaloze...

sublove
17-11-08, 14:17
a ja sądzę, że przelotowy tłumik go uratuje...
Ja nie mam kata, mam strumienicę za 50 zł z allegro, 4-2-1 i na końcu przelot i żadnego wstydliwego dźwęku nie ma!
Zapraszam do Warszawy na odsłuch w razie wątpliwości.
Według mnie to wina braku przelotu na końcu.

marcin_g2
17-11-08, 14:38
tez myslalem nad zalożeniem jakiegos tlumika koncowego, ale nie wiem jaki efekt bylby wlasnie wtedy... moze ma ktos próbke dzwieku z rurką zamiast kata i jakims nieseryjnym koncowym, a reszta seria?? w ten przelot z allegro co pokazalem chyba zainwestuje - pieniadze niewielkie a co to da to sie okaze

_HiszpaN_
01-12-08, 13:20
ziomy ja mam pytanie odnośnie katalizatora, a dokładnie jego całkowitego usunięcia i wstawienia przelotówki zamiast jego...
jezdze na gaz... wypowiadali się Ci co jezdza na beznyzne ze smród spalin jest duży, a jak będzie wygladała sytuacja jeżdząc na gaz... proszę o opinię oraz rady;)

czacha19
12-08-10, 15:45
ziomy ja mam pytanie odnośnie katalizatora, a dokładnie jego całkowitego usunięcia i wstawienia przelotówki zamiast jego...
jezdze na gaz... wypowiadali się Ci co jezdza na beznyzne ze smród spalin jest duży, a jak będzie wygladała sytuacja jeżdząc na gaz... proszę o opinię oraz rady;)

Odświeżę troche temat.
Jak kupiłem hondę ej9 1.4 to już nie było katalizatora. Wymieniłem końcowy Ulter'a , środkowy nowy jest i dalej mam takie brzęczenie jak kolega powyżej. Spróbuje jeszcze przełożyć z drugiej hondy od znajomego katalizator i sprawdzić czy załatwi sprawę. Obecnie zamiast katalizatora mam rurkę i jest dramat z dźwiękiem w granicach 2500-3000 obr. ( brzęczenie).
Było już po zakupie auta na oryginalnych tłumikach (końcowym i środkowym). Wymiana na nowe nie pomogła wcale. Teraz szukam jakiś pomysłów, żeby znowu nie wymienić czegoś bez żadnych korzyści. Mam stary środkowy ( przelotowy) i jak wrócę z wakacji to wspawam go w miejsce rurki, chyba że ktoś ma jakieś pomysły:) Przeczytałem cały wątek i doszedłem do wniosku że każda sytuacja jest inna. Dziś przejechałem się autem z kolegą który ma taką samą hondę bez katalizatora i u niego nie ma tego dźwięku(a też jest rurka zamiast kata).

pyrek
16-08-10, 00:34
Brzęczeć może ta osłona ktora jest nad katalizatorem, zobacz czy bez niej nie bedzie lepiej.

karmel
29-08-10, 00:23
Widział ktoś może na allegro tłumik/rure z mocowaniami do EG? nie chce jeździć po pożal sie boże fachowcach tłumikarzach tylko chce wejść pod samochód i zamontować to co wcześniej kupiłem...
Z ogromu aukcji na allegro wynalazłem to: http://allegro.pl/strumienica-katalizator-honda-civic-1-3-1-4-1-5-i1171884498.html ale na samo słowo strumienica mam mdłości, wole przelot w obudowie kata, zeby miał już pospawane mocowania do EG, spotkał się ktoś z czymś takim już na allegro?

headone
29-08-10, 00:36
Z takim czymś się spotkałem:
http://allegro.pl/sportowy-hi-flow-cat-uniwersalny-2-25-civic-crx-i1192314833.html
Sam mam zamontowany już ponad rok czasu i nic się nie dzieje, jedynie delikatnie głośniej i trochę czuć spa;inami na postoju, ale delikatnie :)

karmel
29-08-10, 02:06
Z takim czymś się spotkałem:
http://allegro.pl/sportowy-hi-flow-cat-uniwersalny-2-25-civic-crx-i1192314833.html
Sam mam zamontowany już ponad rok czasu i nic się nie dzieje, jedynie delikatnie głośniej i trochę czuć spa;inami na postoju, ale delikatnie :)

Nie zrozumiałeś mnie, chodzi mi o to, żeby miał już wspawane mocowania, przyjdzie paczka to wchodze pod samochod, odkrecam 5 śrubek, wymieniam, wkrecam 5 śrubek i jeżdże, bez żadnych pożal sie boże fachowców, którzy mi z łaską te mocowania wspawają... :mad:

headone
29-08-10, 03:04
Aaa..sorry nie spojrzałem na zdjęcie, bo ja mam taki sam i ma mocowania :) Ten był coś podejrzany.
chodziło mi o taki:
http://allegro.pl/konwerter-hi-flow-cat-civic-crx-del-sol-tuning-i1205337523.html
Tylko cena trochę duża :)

skolopendra
29-08-10, 12:16
Aaa..sorry nie spojrzałem na zdjęcie, bo ja mam taki sam i ma mocowania :) Ten był coś podejrzany.
chodziło mi o taki:
http://allegro.pl/konwerter-hi-flow-cat-civic-crx-del-sol-tuning-i1205337523.html
Tylko cena trochę duża :)

swojego czasu były 3x droższe :)

headone
29-08-10, 13:01
swojego czasu były 3x droższe :)

Chyba że się samemu sprowadzało gdy dolar był po 2 zł, to wychodziło dość tanio :)

karmel
29-08-10, 15:09
Cena tragedia... Nie chce zabardzo tej strumienicy, bo wsią wieje... :P

skolopendra
29-08-10, 15:15
http://allegro.pl/konwerter-hi-flow-...205337523.html

ja sam mam taki od kilku lat .i działa.co prawda pod b serie musiałem odciąć flansze,
i pospawać ponownie pod innym kątem
:p

karmel
29-08-10, 16:30
http://allegro.pl/konwerter-hi-flow-...205337523.html

ja sam mam taki od kilku lat .i działa.co prawda pod b serie musiałem odciąć flansze,
i pospawać ponownie pod innym kątem
:p

Link jest niepoprawny:cool:

to to:?
http://allegro.pl/konwerter-hi-flow-cat-civic-crx-del-sol-tuning-i1205337523.html

lysy765
21-02-12, 17:07
czy w hondzie civic 1.6 vtec D16Y2 przy przebiegu 198 tys. jest sens usuniecia katalizatora ?

co proponujecie :
- wstawic rurke ?
- wstawic sportowy katalizator ?
- czy jakas strumienice ?


mulic sie nie muli no ale przy takim przebiegu juz chyba nie spelnia roli ;/

pozdrawiam.

vnv_nation
21-02-12, 18:32
Obojetnie co bys nie zrobil to roznicy nie poczujesz. No jedynie bedzie glosniej jak przelot wstawisz.

skolopendra
21-02-12, 18:54
No jedynie bedzie glosniej jak przelot wstawisz.

albo nawet zacznie nieźle hałasować w pewnym zakresie obrotów



przy takim przebiegu juz chyba nie spelnia roli ;/

jak nie spełni to ci przeglądu nie podbiją

bowwer
21-02-12, 22:35
Witam, Mam CIVIC-a D14A3 odmulonego :) ale coś ostatnio słyszę że środkowy wydech ma gdzieś nieszczelność. Nie znam się ale w środkowym wydechu jest katalizator tak? Czy wymiana na tłumik środkowy np taki:
http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-honda-civic-1-4-1995-2001-i2155742987.html

On jest bez katalizatora tak? Może taki być? Będzie wtedy głośniejszy?

skolopendra
21-02-12, 22:36
ale w środkowym wydechu jest katalizator tak?

nie

bowwer
21-02-12, 22:37
No a ten link co podałem.. na środku ta grubsza rura co to jest? Katalizator w który miejscu jest?

Katalizator jest jeszcze przed środkowym tłumikiem?

skolopendra
21-02-12, 22:49
Katalizator jest jeszcze przed środkowym tłumikiem?

tak
pasuje chyba zaglądnąć do manuala?
co? :cool:

lysy765
23-02-12, 16:47
jak nie spełni to ci przeglądu nie podbiją[/QUOTE]



trzeba zaczac od tego gdzie sie robi przeglad :)

skolopendra
23-02-12, 17:12
trzeba zaczac od tego gdzie sie robi przeglad

wiadomo :)

jeśli silnik jest seryjny a kat nie jest uszkodzony wycinać sensu nie ma...

Maestrro
25-12-12, 03:43
Ok Panowie, czyli reasumując :
Rurka - najlepiej większa średnica niż tłumika, smród spalin, głośny dźwięk (metaliczny), zanieczyszczanie środowiska, teoretycznie nieodczuwalny wzrost mocy, problemy z przeglądem, najtańsza
Tłumik przelotowy - troszkę ciszej, smród spalin, metaliczny dźwięk, zanieczyszczenie środowiska, jeśli w obudowie kata to nie rzuca się tak jak rurka, cena ok 60zł
Strumienica - musimy posiadać odrzutowiec, drgania układu wydechowego (rezonans), mniejszy smród spalin ale odczuwalny, głośny, odmulenie oprócz "dziury" między 3-4tys RPM, wieś, cena ok 120zł
Sportowy katalizator - same plusy, ekologiczny, większy przelot spalin, cichy, bez efektów ubocznych, dość drogi ok 220zł

To są tylko ogólne zalety/wady. U każdego jest inaczej i nie sugerujcie się tym tak do końca. U jednych strumienica coś daje, u drugich zaś rurka więc ile możliwości tyle opini.
Jeśli coś nie tak napisałem to mnie poprawcie :)

RRa
25-12-12, 12:01
Strumienica - musimy posiadać odrzutowiec, drgania układu wydechowego (rezonans), mniejszy smród spalin ale odczuwalny, głośny, odmulenie oprócz "dziury" między 3-4tys RPM, wieś, cena ok 120zł

ja mam strumienice i nie narzekam. dlaczego wieś? dźwięk hani mi się podoba i jest rozpoznawalny. Ludzie wiedzą jak jadę :] dziura miedzy 3-4 ? gó*** prawda. żadnego smrodu spalin >.< ja mam d15b2, który - jak wiadomo - odrzutowcem nie jest. Nie musisz mieć 200ps żeby móc włożyć:o strumienice

vnv_nation
25-12-12, 13:22
Nie musisz mieć 200ps żeby móc włożyć strumienice


No masz racje mozna wlozyc do jakiego auta tylko sie podoba, nawet do malucha.. i tak efekt bedzie zaden.

RRa
25-12-12, 16:20
i tak efekt bedzie zaden
jeśli chodzi o dźwięk to się nie zgodzę. co kto lubi

skolopendra
25-12-12, 16:35
dlaczego wieś?

właśnie dla tego :




i jest rozpoznawalny. Ludzie wiedzą jak jadę :]
:D



To są tylko ogólne zalety/wady. U każdego jest inaczej i nie sugerujcie się tym tak do końca.

w zasadzie tak ,choć tak naprawdę ww elementy u każdego zachowają się inaczej

vnv_nation
25-12-12, 19:32
jeśli chodzi o dźwięk to się nie zgodzę. co kto lubi

nie mialem na mysli dzwieku

RRa
25-12-12, 19:48
nie mialem na mysli dzwieku
to rozwiń swoją myśl. bo jeśli chodzi o strumienice to chyba nic nie zmienia tylko dźwięk przy danym rpm..

ma1ster
25-12-12, 20:50
badania prowadziłem na ek4 z katalizatorem i bez po 200tys. km, i różnica w składnikach HC i NOx jest kolosalna, więc katalizator działa przez taki okres eksploatacji bez problemów, nie prawdą jest że się zużywa, a jeśli tak to w minimalnym stopniu, więc bądźmy ekologiczni i kat miejmy tak jak producent przykazał...

vnv_nation
25-12-12, 22:11
to rozwiń swoją myśl. bo jeśli chodzi o strumienice to chyba nic nie zmienia tylko dźwięk przy danym rpm..


Wystarczy poczytac aukcje na allegro co sprzedaja te wynalazki.. niesamowita przyrost mocy, nizsze zuzycie paliwa i silnika itd itd itd i niestety wiele osob w to jeszcze wierzy, a w gruncie rzeczy strumienica oprocz dzwieku nie daje nic w seryjnych samochodach.

RRa
25-12-12, 22:53
Wystarczy poczytac aukcje na allegro co sprzedaja te wynalazki.. niesamowita przyrost mocy, nizsze zuzycie paliwa i silnika itd itd itd i niestety wiele osob w to jeszcze wierzy, a w gruncie rzeczy strumienica oprocz dzwieku nie daje nic w seryjnych samochodach.

w 100% się zgadzam. strumienicy też bym nie miał zapewne nigdy gdyby nie była zamontowana przez poprzedniego właściciela mojej Hani. Co nie zmienia faktu, że Hania przy ~ 2 - 2,5krpm ładnie mruczy. A te pierdoły o przyrostach mocy etc to tak samo jak i CZIP tuning i magnetyzery. Byleby sprzedać

kjmuszek
26-12-12, 00:54
Dokładnie ,a najlepsze jest to że niektórzy zamontują taką strumienicą czy te magnetyzery i czują ten przyrost mocy :) Dopóki będzie popyt na takie cuda to będą sprzedawać te wynalazki.

Maestrro
26-12-12, 21:26
w zasadzie tak ,choć tak naprawdę ww elementy u każdego zachowają się inaczej

Dokładnie. :) I tu jest problem bo nie ma jakiegokolwiek punktu odniesienia jak się zachowa element lub część po wymianie. Ewentualnie pozostaje metoda prób i błędów do której trzeba mieć cierpliwość.