PDA

Zobacz pełną wersję : Zacinajaca sie przepustnica



najman
31-03-09, 21:39
Zmienialem niedawno kolektor dolotowy na D16Z6 z dolotem i strasznie zacina sie przepustnica. Tzn rano jak wsiade do auta to musze (doslownie!) kopnac w gaz zeby ja odblokowac, potem jest ok. Z kolei potem jak jade i przycisne do 7tys ze 2 razy i potem za jakas chwile np30s chce nacisnac na gaz to znowu jest zacieta ale nie tak mocno jak rano...

Lcfr
31-03-09, 22:12
zobacz spasowanie przepustnicy z kolektorem
sprawdz linke(zagiecia i uszkodzenia) i przesmaruj

reaktor
31-03-09, 22:28
mam to samo z tym ze u mnie d16z6 seria przycinać zaczęło się po zimie , linkę ciężko przesmarować bo jest schowana mam ją zdjąć? mam wrażnie ze to raczej kwestia tego mechanizmu chciałem dzisiaj przegazowac od strony silnika to mało ręki nie rozjebałem jak nagle przepustnica zaskoczyła

Lcfr
31-03-09, 22:32
linke cięzko przesmarowac bo jest schowana mam ją zdjąć?


odepnij od przepustnicy
przywiąż do otwartej maski zeby była pionowo
wpuszczaj co jais czas kilka kropelek nafty z olejem , później juz tylko sam olej lub smar w płynie
w miedzyczasie pedałem gazu ruszaj
operacja na spokojnie-co jakis czas trzeba wpuszczac nową porcje by spłyneła jak najdalej
po tym jak była zatarta to bedzie chodzic...

Piotrek83
20-12-09, 17:12
Czy komuś udało się rozwiązać problem zacinającej się przepustnicy?

Problem podobnie jak u kolegi pojawił się po wymianie kolektora (przepustnica została stara) i dotyczy tylko przepustnicy - nie da rady ruszyć jej ręką z komory silnika.
Przepustnica zacina się w pozycji zamkniętej po ok 1h od zgaszenia auta.
Panujące ostatnio mrozy nasilają problem i boję się, że któregoś dnia przy próbie odblokowania poprostu zerwie się linka.
Pogoda nie zachęca do grzebania pod maską, więc byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, chciałbym za pierwszym podejściem wyeliminować problem.

skolopendra
20-12-09, 17:15
zapewne zamyka się całkowicie,bez prześwitu i zacina

wystarczy delikatnie podregulować śrubka ogranicznika samej przepustnicy w kierunku otwarcia :)
ps śrubka na imbus

ivan667
20-12-09, 17:43
poprzednik dobrze prawi, tez to mialem. regulacja-minimalna i oczywiscie nasmarowanie wszystkiego

Piotrek83
20-12-09, 20:22
Regulację przeprowadzić na ciepłym, tak żeby obroty nie skoczyły w góre?

skolopendra
20-12-09, 20:27
na ciepłym, tak żeby obroty nie skoczyły w góre?

tak

Piotrek83
21-12-09, 19:33
Chyba jednak bez ściągania przepustnicy się nie obejdzie, próbowałem dzisiaj podregulować tą śrubę ale przy pionowej przepustnicy klucz trzeba włożyć od dołu, a tam niestety jest plątanina przewodów z układu chłodzenia.
Czy trzeba ją zabezpieczać po regulacji jak było w oryginale (kropla kleju lub lakieru)?

skolopendra
21-12-09, 19:58
klucz trzeba włożyć od dołu, a tam niestety jest plątanina przewodów z układu chłodzenia.

da rade nie przesadzaj


Czy trzeba ją zabezpieczać po regulacji

pasowało by,choć nie jest to pilne ,śrubka ma kontrę

mayday-82
22-12-09, 10:25
pewnie ze da rade ja wczoraj tez regulowalem :) ciezko sie dostac ale wykonalne bez zdejmowania !!!

Piotrek83
22-12-09, 17:53
Musiałem poświęcić jednego imbusa i dostosować jego wymiary do miejsca przy przepustnicy ale ostatecznie się udało.
Obrotów chyba nie podniosłem, niestety nie podpinałem się z miernikiem, tylko kontrolowałem na słuch i wg. obrotomierza.
Wcześniej przepustnica zamknięta mocniej ręką przycinała się od razu, po regulacji już tego nie ma, ostateczny test jutro rano przed wyjazdem do pracy.

skolopendra
22-12-09, 18:09
ale ostatecznie się udało.

postawisz flaszkę na święta i będzie ok ;)

Piotrek83
23-12-09, 15:49
No i problem z głowy, dzięki za pomoc panowie. A nad flaszeczką można się zastanowić ;)