PDA

Zobacz pełną wersję : Dym z pod pokrywy



reaktor
31-03-09, 20:21
Przy przegazowaniu (z boku koło węża chłodicy) z pod pokrywy wydostaje sie dym , rozumieim ze to albo uszczelka głowicy ew nieszczelne zawory i uszczelka pokrywy, czyli tak zle i tak chu.., uszczelka pokrywy na pewno jest w dosyć kiepskim stanie poniewaz do okoła jest mocno zapocona
kompresja z tego co pamietam jest dosyc dobra
1 cylinder to ten od strony rozrządu ?
pomiary dają taki wynik
1cyl 12,1
2cyl12,5
3cyl12,5
4cyl12,8
odchylenie na poziomie 2-3% więc czy może to być uszczelka głowicy? dymu chyba nie powinno być pod pokrywą jeśli zawory były by szczelne?

marcocivic1
31-03-09, 21:02
Mysle ze wystarczy uszczelke pod pokrywa wymienic ten dym to prawdopodobnie opary oleju ale pewny nie jestem. Cisnienie jest ok

teg
31-03-09, 22:43
reaktor jaki silnik i jaki przebieg? Mam dosłownie identyczne ciśnienia sprężania w D15Z8 z przebiegiem ponad 220kkm.


odchylenie na poziomie 2-3%

Chyba raczej ok. 6%, co nie zmienia faktu, że do 10% bym się tym akurat nie przejmował ;) A potem to i tak pewnie zawory o ile oleju nie bierze.

reaktor
31-03-09, 23:07
silnik to d16z6 przebieg około 166tys, fabryczne parametry dla d16 to 12,5 z tego co pamiętam więc chyba nie jest żle, chciał bym żeby legitymował się takimi wynikami przy 220tys, teg gratuluje motoru i zdrowej hani, chociaż d16 nie wspominając o b16 są nie porównywalnie bardziej obciążone i ciężko wymagać od nich takiej żywotności jak od jednostek 1.5 i 1.4 bez vteca.
Bierze trochę oleju, tragedio nie ma bo zmieniłem na olej valvoline ale mobila pochłaniał w sporych ilościach, dlatego zastanawiam się czy nie pora na wymianę uszczelniaczy zaworowych, jakie to koszta? Opary oleju o tyle mi nie pasują ze olej w normalnej temperaturze pracy chyba nie powinnien parować ?? świece wyglądają normalnie beż oznak oleju trochę sadzy ale to raczej kwestia zbyt bogatej mieszanki
A co do kwestii matematycznej to przyjąłem 12,5 jako właściwy parametr

Loloss
01-04-09, 03:06
Hmmm.... Dym, to trochę dziwne... Gdybyś miał aż tak zużytą uszczelkę pod pokrywą, to by olej ciekł, jak chole.a. A jak odkręcisz korek wlewu oleju, to co się dzieje? A 166tys. to niektórzy maluchami wykręcali (nawet więcej), więc to nie duży przepieg, nawet jeśli mowa o np. B16A2.
Jesli różnice w ciśnieniu na tłokach są w normie, to chyba nie wina uszczelki pod głowica, bo ta akurat najczęściej się "psuje" przy którymś z cylindrów (przerywa się od cylindra w kierunku np. kanału olejowego itp.). Ale dziwne, że bierze ci tyle oleju...

reaktor
01-04-09, 20:14
odkręciłem korek, na wolnych troche oleju wylatuje ale nie jestem pewny czy to cokolwiek udowadnia natomiast pod słonce widać ze przez otowor od korka wydostaje się chmura powietrza, moze delikatnego dymu po przegazowaniu sporo oleju wysrało sie na zewnatrz tak ze mam komore do posprzątania, troche dymu leci jakby z pod silnika okolic osłony kolektora przy wyjętym bagnecie jak i przy wsadzonym

_Z_I_K_
01-04-09, 20:34
z tego co pamietam to kazda 16 dmucha pod korek :D moja tez sra olejem chociaz ostatnio robilem mini i wszystko na nowych czesciach

loczek
02-04-09, 00:58
jak idzie dym z pod korka lub z otworu na bagnet to masz pierścienienie do wymiany