PDA

Zobacz pełną wersję : gaznik d13b2



jamal
05-01-05, 13:14
gaznik d13b2 mam pytanko kto wie i do czego sluzy takie czarne pokretlo za gaznikiem ?:) bo mi tym krecili jak mi gaz zakladali bo mysleli ze to od ssania jest ale ostatnio dowiedzialem sie gdzie sie podkreca ssanie i teraz juz niewiem do czego to sluzy :| prosze o pomoc :D

SAJENS
05-01-05, 16:27
To czarne pokretelko z glowka plasitkowa jest od powietrza.
Nie wiem dokladnie ale z tego co mi kiedys na warsztacie tlumaczyli reguluje sie mieszanke potwietrzna jeszcze w samym gazniku.
SAJENS

jamal
05-01-05, 17:25
ok dzieki bo jak tym krece to sa wysokie i niskie obroty tak chodzby to bylo regulacja obrotow :)ale jak je odkrecam to w pewnej chwili dojdzie na sam dol obrotow odkrecam dalej a tu nic niedzieje sie dziwne:P ale ok dzieki sajens:)

wieshaq
21-03-05, 10:23
spozniona odpowiedz ale dopiero przegladam tematy.
to pokretlo jest od przepustnicy i reguluje obroty biegu jalowego
pozdrawaim

SAJENS
21-03-05, 11:06
No masz konkretna odpowiedz. Ale i tak wszyscy byli blisko :)
SAJENS

jamal
21-03-05, 14:29
ok ok dzieki wam :)

szpulek
23-03-05, 10:42
jamal to tez sie podlacze, a gdzie sie reguluje ssanie? pzdr

jamal
23-03-05, 10:46
szpulek jak bedzies 9.04 na spocie to ci pokarze :) bo sam kiedys szukalem ale toms mi pokazal :) a pisali ze sie nieda :D

wieshaq
23-03-05, 11:08
to tez sie podlacze, a gdzie sie reguluje ssanie?

ssanie mozna regulowac kontem polozenia obudowy blaszki bimetalicznej. to steruje przymykaniem dyszy rozruchowej. ostatnio sie wlasnie tym bawilem. powiem szczerze ze to bardziej skomplikowany proces niz sie spodziewalem. do weszystkiego nie udalo mi sie przykleic teorii :-))

szpulek
23-03-05, 11:16
jamal heh, ok, moze dam rade sie zjawic :)

wieshaq na wsio jest potrzebna teoria 8)

pzdr

wieshaq
23-03-05, 12:19
polecam ksiazke obslugi i naprw. mozna ja kupic w kazdym markecie jak tesco itp. wydatek okolo 55 zeta ale tam masz wszytko na temat gaznika ssani i calej reszty. ja ją mam i na prwde wiele razy sam sobie regulowalwm i rozbieralem gaznik, ssanie i nie tylko. polecam to!!!

ps: jakby mi sie skanet nie spier..lił to bym wrzucil ci to serwer :-/

szpulek
23-03-05, 22:50
a moze jakis Twoj kolega ma skaner 8) ?? pzdr

wieshaq
24-03-05, 00:02
jutro podrzuce kolesiowi zeby mi przerobil to wrzuce

LIO
24-03-05, 00:08
OT
wieshaq popraw linki, bo jak klikam w fotki twojego auta w podpisie, to mam link do serwera imageshack :-)

wieshaq
24-03-05, 00:17
poprawilem wlasnie. nie moge wykombinowac jak to ma byc. moze w koncudo tego dojde heeee

Toms
24-03-05, 08:44
Panowie faktycznie z tylu najwieksza czarna sruba sluzy do regulacji wolnych obrotow biegu jalowego, czujnik bimetalowy nie sluzy do regulacji obrotow ssania tylko skladu mieszanki w zaleznosci od nagrzewania sie. Sruba do regulacji wysokosci obrotow ssania jest od przodu patrzac po lewej stronie , najlepiej byloby pokazac. Nie proponuje mieszac przy ssaniu bo mozna zrobic gorzej!!!!! Ksiazka ktora jest dostepna w kazdym sklepie niestety nie jest do gaznikow wiec o dupe.... Wszystko jasne ;)

wieshaq
24-03-05, 09:41
czujnik bimetalowy nie sluzy do regulacji obrotow ssania tylko skladu mieszanki w zaleznosci od nagrzewania sie.
Ksiazka ktora jest dostepna w kazdym sklepie niestety nie jest do gaznikow wiec o dupe....

wydaje mi sie i wyciagajac wnioski z moich obserwacji, blaszka bimetalicznajest bezposrednio polaczona tylko z dysza rozruchowa i ją przymyka gdy silnik jest zimny tak jak i blaszka. w miare jej rozgrzewania zmienia polozenie i otwiera sie calkowicie. raczej bym obstawial ze podawanym paliwem w tej sytuacji steruje czujnik temperatury bo czytalem ze jesli spadnie temp ponizej 28 stopni to on wzbogaca mieszanke (to musialbym jeszcze sprawdzic). na zimnym silniku probowalem dysze otwierac recznie na dluzszy czas i na obroty nie mialo to wplywu, co z reszta mnie zdziwilo. to robilem kilkukotnie.
za moja opinie nie dam sie zabic ale mam mobilizacje zeby sie doksztalcic w tej kwestii :-)

dzieki za info o srubie do regulacji obrotow na ssaniu. jak mozesz to zrob fotke cyfr i wrzuc na forum!!! czy chodzi o ta srubke na koncu tego cisnieniowego silowniczka po lewej?

popieram opinie zeby sie ssania nie tykac!!

kolejna sprawa to ksiazka w ktorej jest o gazniku i to okolo 10 stron. wiele razy na jej podstawie grzebalem w gazniku. chyba ze nie mowimy o tej samej ksiazce :-)

Toms
24-03-05, 20:25
wieshaq: hmm ale zmiana kata polozenia tego bimetalu przynajmniej w moim przyapdku nic nie dawal wiec to jest ciekawe, jedynie srubka mogelm regulowac wysokosc obrotow, ale coz moze cos mialem nie halo.
Co do ksiazki to chyba mielismy jakies inne ..
Pozdr

W przyszlym tygodniu wrzuce foty bo musze poszukac w archiwum.

wieshaq
24-03-05, 23:40
to fakt - umnie regulacja blaszki tez nic nie dawala. w tej sytuacji zastanawiam sie po co jest regulacja umozliwiona konstrukcyjnie. a ponadto reczne otwieranie przyslony rozruchowej na zimnym silniku tez nic nie zmieniala. a to mi burzy cala teorie na ten temat :-)

barni
16-10-05, 13:40
a czy taka regulacja moze miec tez wplyw na LPG? w d13b2 mam tak ze lpg na zimnym silniku nie pojedzie bo sie dlawi,dopiero jak przejade na benzynie i wskazowka od temperatury sie podniesie to moge przelaczyc i wtedy jest ok.w instalacji lpg juz nie ma chyba co przestawiac,mikser jest na swoim miejscu,reduktor tez ustawiony ok. da sie cos z tym zrobic?no chyba ze d13b2 ma juz taka przypadlosc i trzeba sie przyzwyczaic:]

rAku*
16-10-05, 14:25
barni ja tak wlasnie mialem przy pierwszej instalacji ze jak wyregulowali na cieplym to nie dalo sie jezdzic na zimym a jak wyregulowali na zimnym to gasl na cieplym.
Nie wime czego to przyczyna ale nie kolesie nei poradzili sobie z tym wiec zdjeli instalke, zalozylem gdzies indziej i od poczatku jest dobrze.
Przyczyn moze byc wiele mikser, reguktor lub zle podlaczenie jakiegos podcisnienia ale golnie przy montarzu instalacji lpg nie mozna ruszac i krecic niczym w gazniku bo sie benzynke pokreci i bedzie zle.

poozdro.

jamal
16-10-05, 23:37
zaslep doplyw powietrza co idzie z obudowy kolektora dolotowego zeby niebral tamtedy powietrza jak ja mialem tak to mi szalal na zimnym silniku " ssaniu" a po rozgrzaniu ustabilizowal sie :)
kazdy pomysl jest dobry wiec trzeba probowac :)

jamal
16-10-05, 23:37
zaslep doplyw powietrza co idzie z obudowy kolektora dolotowego zeby niebral tamtedy powietrza jak ja mialem tak to mi szalal na zimnym silniku " ssaniu" a po rozgrzaniu ustabilizowal sie :)
kazdy pomysl jest dobry wiec trzeba probowac :)

wieshaq
16-10-05, 23:40
zaslep doplyw powietrza co idzie z obudowy kolektora dolotowego zeby niebral tamtedy powietrza
to moze byc powod!!
hehee tzn nie zaslepiaj doplywu... odepnij podcisnienie od zamykania klapki przed pucha filtra, zaslep wezyk srubka i zablokuj klapke w pozycji otwartej, czyli puszcza powietrze z rury z blotnika a nie spod kolektora.

wieshaq
16-10-05, 23:40
zaslep doplyw powietrza co idzie z obudowy kolektora dolotowego zeby niebral tamtedy powietrza
to moze byc powod!!
hehee tzn nie zaslepiaj doplywu... odepnij podcisnienie od zamykania klapki przed pucha filtra, zaslep wezyk srubka i zablokuj klapke w pozycji otwartej, czyli puszcza powietrze z rury z blotnika a nie spod kolektora.

barni
16-10-05, 23:55
ok,trzeba wyprobowac:]

dzieki

barni
16-10-05, 23:55
ok,trzeba wyprobowac:]

dzieki

cifek wawa
25-12-06, 14:27
podepne sie do tematu bo widze ze ktos moze mi pomoc...
a wiec pytanko...jak dziala przeslona przy puszce filtra ?? bo u mnie jest caly czas otwarta niezaleznie czu odpalam rano (od razu sie podnosi puszczajac powietrze spod kolektora), jak rowniez jak juz sie silnik rozgrzeje....podcisnienie w wezyku jest ale nie wiem czy zaworek w puszcze dziala prawidlowo....zna sie ktos na tym bo w szukaju nic nie znalazlem na ten temat...a moze zle szukalem to poprosze o link