PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za zjawisko?



djreals
21-02-06, 12:01
Witam.
Czy ktoś wiec co to za zjawisko. Kupilem wlasnie glosniki hertza, sprzedalem stare radio. Nie mialem gdzie ich wyprobowac,wiec podlaczylem je do wiezy. Wczoraj ladnie graly-po odsluchu odstawilem je na polke jeden kolo drugiego.
Dzis rano powtorzylem sobie odsluch :) i zauwazylem ,ze glosniki zaczynaja pracowac nie w rytm kickbassu: :) Trwa to doslownie 3 sek ,glosnik zaczyna chodzic na resorze-wolno,pozniej coraz szybciej,by na koniec calkiem zwariowac:) Co chwile sie to powtarza.
Zauwazylem tez ,ze gdy na maxa wycisze swoj sprzet grajacy -glosniki i tak chodza jak wyzej. Jakby ktos zabujal autem z zupelnie zuzytymi amorkami:):)
Moze to pole magnetyczne , po pozostawionych obok siebie na noc glosnikow wytwarza takie niekontrolowane ruchy?

Pozdrawiam .

MarcinM
21-02-06, 12:20
Chyba głośnik samochodowy jest 4 omowy a z wiezy sygnał wychodzi 8 omów.bądż odwotnie.Moge się mylić ale wiem że takie coś jest.

KuBiK
21-02-06, 12:35
Chyba głośnik samochodowy jest 4 omowy a z wiezy sygnał wychodzi 8 omów.bądż odwotnie.Moge się mylić ale wiem że takie coś jest.

dokładnie ja taka zabawa głośnik Rockforda Fosgata czy jak to sie pisze rozwalilem. :(

głosnik domowy do auta to jeszcze ujdzie ale samochodowy pod wieze nie wolno bo popsujesz!!!

MartinS
21-02-06, 15:27
Moze to pole magnetyczne , po pozostawionych obok siebie na noc glosnikow wytwarza takie niekontrolowane ruchy?
ciekawa teoria :D

ale jak pisza koledzy wyżej....

adami12
21-02-06, 22:59
Chyba głośnik samochodowy jest 4 omowy a z wiezy sygnał wychodzi 8 omów.bądż odwotnie.Moge się mylić ale wiem że takie coś jest.

dokładnie ja taka zabawa głośnik Rockforda Fosgata czy jak to sie pisze rozwalilem. :(

głosnik domowy do auta to jeszcze ujdzie ale samochodowy pod wieze nie wolno bo popsujesz!!!

popsuc to mozesz ale co najwyzej wzmacniacz w wiezy

tfidos
21-02-06, 23:55
popsuc to mozesz ale co najwyzej wzmacniacz w wiezy
a konkretnie koncowke mocy
no chyba ze wzmacniacz tez masz 4ohm :D tak jak glosnik