PDA

Zobacz pełną wersję : Wlewająca się woda przednimi drzwiami



Pablo18Kce
29-03-09, 23:58
Witam.
Odkąd zakupiłem V gen borykam się z pewnym problemem. Otóż po każdym większym deszczu czy myciu wlewa mi się do środka woda tą plastikową maskownicą z głośnika w prawych drzwiach. Zdjąłem boczki z obydwu drzwi i zauważyłem, że w drzwiach kierowcy jest przyklejona folia na drzwiach, tam tego problemu nie ma. W drzwiach pasażera tej folii (osłony) nie ma, wydaje mi się, że to jest problem. Za każdym razem po deszczu mam mokry głośnik, jeden już nawet spaliłem. Jest na to rada ? gdzie kupić taką folię ? lub w jaki inny sposób pozbyć się problemu ?
Pozdrawiam

Skoti
30-03-09, 16:44
z tą folią to cieżko. jeżeli już to najlepiej na szrotach albo samemu coś pomyśleć

sebush
30-03-09, 17:00
Dziwne bo woda powinna sciekac po drzwiach i wyplywac przez otwory z dolu drzwi. Mozesz kupic maty APP i bedziesz mial zaklejone jak i wygluszone drzwi :), a nad glosnik mozesz zrobic daszek z jakiegos plastki lub takiej pianki co sie pod panele daje.

djhubertusss
30-03-09, 18:44
Ja usunąłem ta folie przy okazji montażu centralnego zamka i nic mi nie cieknie. sprawdź sobie otwory odprowadzające wodę pewnie są zatkane

Pablo18Kce
30-03-09, 23:04
djhubertuss zrobie tak jak mówisz. Muszę do tego zdjąć boczek prawda ? jak znajdę te otwory ?

piotrek-mi
30-03-09, 23:55
Moim zdaniem coś nie tak z uszczelką zewnętrzną przy szybie pasażera. U mnie jest coś nie tak z lewą zewnętrzną od strony kierowcy, przy myciu można łatwo zaobserwować, że sporo wody wlatuje w drzwi zamiast spływać po tej uszczelce. Nie wiem jak to ogarnąć, podejrzewam, że trzeba tą uszczelkę wymienić i będzie po problemie. Robienie daszków czy też przyklejanie tej foli nie da Ci dobrego efektu ponieważ głośnik jest głęboko wsunięty do środka drzwi i ciężko będzie Ci go odizolować od wody/wilgoci.
Sprawdź tą uszczelkę i kanały odprowadzające wodę z drzwi i daj znać co i jak.

glodny86
30-03-09, 23:56
z tego co wiem to ta folia powinna byc na drzwiach zeby woda sie nie lala do srodka...! tez mialem taki problem i brak tej foli a znajomy dobry mechnik powidzial zebym cos takiego zrobil to bede mial problem z glowy...:) zrobilem to i jak reka odjol...:D
podpowiem ze mozna to np zrobic z takiego bardziej grubszego worka na smieci lub poprostu dorwac z czegos taki kawalek foli...! ja kleilem to na takim kleju w sprayu lub mozna na tasmie dwustronnej...:)

LechuLK
31-03-09, 00:58
Taka folie można wziąć np. z foli pod panele podłogowe na metry jest i do kupienia w Castoramie. Kiedyś coś tak kombinowałem ale później wyciszałem drzwi matami APP i matami też to zakryłem.


jak znajdę te otwory ?

Te otwory są na spodzie drzwi. Musisz zaglądnąć pod drzwi od spodu aby je zobaczyć.