PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze stacyjką



marco1973
29-03-09, 23:24
od pewnego czasu mam taki objaw w civi, że po odpaleniu auta mogę wyjąć kluczyk ze stacyjki. spsikanie smarem w aerozolu niestety nic nie pomogło. nadal mogę po odpaleniu wyjmować kluczyk ze stacyjki. poza tym kluczyk ciężko się w stacyjce czasami przekręca i żeby go przekręcić to trzeba czasem trochę z wyczuciem pokombinować. z kluczykiem zapasowym jest jeszcze gorzej z przekręcaniem.

jakie sa wyjścia?

1/czy można dorobić wkładkę do kluczyka? to byłoby najlepsze ale czy możliwe?

2/ zakup wkładki wraz z kluczykiem. niestety trzeba kodować kluczyk. no i w takim przypadku trzeba będzie inny kluczyk mieć do otwierania a inny do odpalania, chyba że w drzwiach i bagażniku tez się wkładki powymienia (a to już 4 wkładki w sumie - stacyjka, 2 pary drzwi przednich i bagażnik).

3/ czy da się do stacyjki przełożyć wkładkę z prawych drzwi, których kluczykiem nigdy nie otwieram?? pewnie ta wkładka jest inna w stacyjce, ale zapytać nie zaszkodzi.

Siny26
30-03-09, 01:00
miałem taki sam przypadek okazało się że kluczyk był porostu za bardzo wytarty. zapasowy nie wypadał więc dorobiłem z zapasówki

fachowiec83
30-03-09, 22:21
lol...

ja mam EG4, D15B2, 93 r i myslałem ze to normalne... heh... ale specjalnie sie tym faktem nie stresuje - gorzej z moimi pasazerami jak np. przy 100 km/h wyciagam kluczyk - wtedy kazdy zamiera ze strachu :D

KluH
31-03-09, 10:19
też miałem ten problem, pomogło dorobienie kluczyka. Nowy był o 2mm dłuższy od wytartego starego ;)

q-bass
19-04-09, 21:54
Witam odświeżę temat mam też duży problem ze stacyjką po odpaleniu auta przejechałem kilka metrów na parking i nie mogę cofnąć kluczyka na pozycję 0 kluczyk po kilku kombinacjach udało się wyciągnąć na pozycji 1 i tak już pozostaje wkładałem drugi kluczyk i to samo czy ktoś miał może taki przypadek bo na forum czytałem posty o problemie w drugą stronę z odpalaniem proszę o pomoc boję się tak zostawiać hanie bo z pozycji 1 nie działa blokada :(

fachowiec83
19-04-09, 21:59
to lepiej spij w aucie bo jak masz na 1 to auto mozna odpalic moneta albo nawet twardym paznokciem... :cool: