PDA

Zobacz pełną wersję : Grzeje sie?



cihy
15-07-04, 15:54
Czesc, mam problem - Civic 5gen. D15B2 otoz podczas jazdy na niskich obrotach (do 3 tys) temperatura silnika niebezpiecznie wzrasta, a kiedy silnik przycisne (ta sama predkosc ale wyzsze obroty) temp bardzo szybko wraca do normy.
Co o tym sadzicie?
Nie jestem z Wawy, a teraz tu siedze i tu stoi moja Hondzia musze cos z tym zrobic bo niedlugo chce ruszyc w droge powrotna, takze prossze o info gdzie mozna to zrobic i ile mnie to bedzie kosztowac?
Pozdrawiam i dzieki za info
Cihy

Amadeus
15-07-04, 18:20
Witam jesli jestes w wawie to wal prosto do hondy na Ul.Parowcowa tam maly przeglodzik zrobisz ZA DARMO i ci powiedza co to jest i ile bedzie kosztowac, tylko wczesniej zadzwon i sie umow.W razie czego jak bedziesz wiedzial co to i ci cena nie przypasuje u nich to wtedy szukaj innego mechanika .

LIO
16-07-04, 18:15
Ale jak to zwiększasz obroty bez zwiększania prędkości ???
Może pod wpływem wyższych obrotów przepływ płynu chłodniczego jest większy? Sprawdź poziom płynu w chłodnicy, może problemy z termostatem, (bardzo prawdopodobne), czy dzieje się tak po dłuższej jeździe, czy są to przejazdy bardzo krótkie, jak w trasie, tzn przy wyższych prędkościach kilka km ???
Moge cię pokierować pod Wawke do mojego mechanika.
Ale teraz to odezwe się dopiero w niedziele, jak wróce.
Nie lekcewarz objwaów i nie dopuść do przegrzania silnika.

cihy
18-07-04, 17:27
Mowiac szczerze to zaniedbalem swoja Hondzie i stoi od kilku dni bo nie mialem czasu najzwyczajniej. Codziennie od 15 do 20 mam szkolenia. Jednak jutro MUSZE gdzies oddac auto bo w srode musze jakos wrocic do domu. Lio kieruj mnie gdzie chcesz bylebym trafil ;)
Objawy: wyjezdzam, silnik normalnie sie rozgrzewa, pozniej temp wzrasta coraz bardziej (caly czas spokojna jazda) proba: z 5 zrzucam na 3 albo 4 - jade 80km/h - temp spada do normalnej, hamuje silnikiem, jezdze na wysokich obrotach autko spokojnie utrzymuje normalna temp. zaczynam jezdzic spokojniej - tragedia - od razu temp. w gore. Sam sie za to nie wezme bo po 1 moja wiedza jest niewielka a po 2 nie jestem u siebie a w akademiku to niezbyt duzo narzedzi i warunkow jest :/

LIO
18-07-04, 21:45
Jutro z samego rana wale do warsztatu do mojego mechaniora i pytam co i jak się dzieje, co trzeba zrobić, czy to z robi od razu i do środy będziesz miał fure, czy nie, bo on ma jak zwykle napiętą robote, ale jak go zbajeruje dobrze to zrobi. Jak potrzebowałem żeby zrobił u mnie to powiedziałem, że jade w podróż poślubną autem i ma zrobić, więc zrobił i nawet w niedziele odebrałem kiedy warsztat był nieczynny, hehee:D
Jutro przed południem napisze co i jak.

Pati
19-07-04, 10:43
moze pompa wody ma jakis defekt? wyglada jakby nie wydalała z pompowaniem plynu chlodzacego.

cihy
19-07-04, 10:45
dzisiaj sie wszystko okaze - mam nadzieje :)
jak bede wiedzial coz to takiego bylo to napisze

LIO
19-07-04, 11:08
No to ja już wiem. Najprawdopodobniej masz zamuloną chłodnice i to należałoby zrobić w pierwszej kolejności-odmulić. Tak jak pisałem wcześniej, przy wyższych obrotach zbija temperature poprzez większe ciśnienie i szybszy obieg płynu chłodniczego, a na wolnych obrotach obieg jest nieznaczny i się grzeje. Na początku wentylator załącza ci się przy właściwej temp. np.87stopni, potem już przy 96, a potem przy 102, a po dłuższej jeździe to nawet już wysokimi obrotami nie zbijesz tej temperatury, wskoczy na samą góre i będzie tak jużtrzymać i sięprzegrzewać, aż uszczelka zrobi bum.
Propozycja, albo oddać do warsztatu, który zajmuje sięczyszczeniem chłodnic, albo samemu to zrobić, środkiem ze stacji benzynowej zgodnie z zaleceniami. Sam robiłem, sprawa prosta, tania, wymaga tylko troche czasu, żeby silnik się nagrzał, ochłodził i znów to samo. :D
Zrób to i sprawdź efekty, o ile nie masz walniętej chłodnicy, nieszczelnej, itp. oraz jeśli nie jest aż tak zamulona że taki płyn jej nie oczyści.
Powodzenia

cihy
19-07-04, 11:22
Hm... to ja sie zbieram i jade na stacje, a jak to nie pomoże to co dalej?

cihy
19-07-04, 16:36
ufff - zalatwione, chlodnica podobno byla mocno zapchana i na dodatek gdzies przydiurawiona, wyciagneli, wyczyscili, zalatali (?) i jest super.
Dzieki Lio za pomoc :))
Pozdrawiam

LIO
19-07-04, 17:21
Cieszę się, że mogłem pomóc.
A firma, którą poleciłem, dobra?
http://www.moto-market.pl/chlodnice-rosloniec/
I ile cię to kosztowało?

Tomo
19-07-04, 18:35
Lio musisz pobierac opłaty za konsultacje :)

cihy
20-07-04, 19:38
Czy firma dobra? Tak jak rozmawialismy:
na plus: zdaje. ze wiedza co robia, z reszta widac to po klienteli (od taksowkarzy, transportowcow do autobusu!! turystycznego) oraz to, ze robia to od reki, cena tez OK, na minus - kontakt z klientem...maja problemy z nawiazywaniem komunikacji interper.
Mnie wyczyscili chlodnice (wyciagneli i wyszyscili), sprawdzili szczelnosc, gdziestam uszczelnili i wzieli 150 :))
Ogolnie musze powiedziec ze jestem zadowolony i polecam

hubiii
20-07-04, 20:49
mnie tez sie grzeje :((( dzis w koncu zarejestrowalem swoja honde .. roche pocisnalem i temp silnika heh duzo poszla do gory :( okazuje sie ze wntyl sie nie zalacza wyciagnalem kostke od wnetylatoea i podlaczylem go pod aku i chodzi .. po tej czynnosc chwile sie wlaczal .. i potem znowu nic ...
wiecie moze co za to odpowiada .. troche duzo w hondzi elektroniki i nie chce sie zabarzdzo bawic zeby czegos nie popsuc
dzieki z gory za pomoc

sc0rpion
20-07-04, 21:13
hubii sugeruje sprawdzic przewody co ida do wentylatora, moze ktorys jest gdzies przerwany i zalezy jak zegniesz kabel, raz jest przejscie a raz nie ma

hubiii
20-07-04, 21:21
aha ... a nie ma tam jakiegos czujnika zalaczajacego wentyl bo na ktorko (z aku) dzialal 10 min ruszalem kablami i nie przerywal .. jak wpialem w kostke chwile dzialalo to prawidlowo po czym znow przestal :( taka kostka azlana co przy zbiorniku wyrownawczym jest to do czego sluzy ??
furka troche dlugo stala i widzer ze wychodza powoli pewne rzeczy :)

sory za lamerskie pytanie ale nie chce czegos zdupic :)

sc0rpion
20-07-04, 21:48
w takim razie przeczysc styki w samej kostce, lub sprawdz kable od wtyczki dalej do czujnika

cihy
21-07-04, 11:12
hubii jak chcesz to ja jutro wracam do domu i pewnie wieczorem bede we wrocku (jutro) to moge Ci manuala na CD do hondzi podrzucic i sobie polecisz po kolei po schemacie :)
jak cos to sie odezwij na forum czy na gadu czy jak chcesz

LIO
21-07-04, 12:12
podłączasz na krótko do aku i chodzi więc wiatrak spoko. Normalnie podpięty chodzi chwile i się wyłącza, bo przecież wieczność chodzić nie będzie, musi się po chwili wyłączyć, załączy się znów jak dostanie impuls, że już czas najwyższy.

Zmieniaj od razu termostat, potem jak dalej będzie jeszcze nie do końca dobrze to też zajmij się chłodnicą.

hubiii
21-07-04, 18:54
cichy spox da j mi znac gdzie i kiedy to pogadamy :)

badyl
22-07-04, 21:25
SIema.na poczatek to tak jak chlopaki mówia przeczyscic nalezy styki,wszystkie które łaczą sie z elektryką chłodnicy.a jak nic to wymienic czyjnik temperatyry wkrecony w obudowe termostatu.Proste.pozdro.

SAJENS
31-07-04, 20:38
Siemka
Cihy a pan na warsztacie nie powiedzial ci ze chlodnic z japonczykow sie nie lata bo problem bedzie sie powtarzal dosyc czesto.
Konstrukcja i material chlodnicy japonskiej rozni sie w 98 % od wyrobow np niemieckich.
Radze zakupic sobie nowa chlodnice i temat zamknac bo znam kolesia ktory mial podobna sytuacje do twojej cichy tylko ze jezdzi Mitsu i przez nieuwage zgrzal sobie silniczek. Ja jestem zdania ze lepiej zrobic raz a dobrze a przy okazji ja u sibie tez wymienilem chlodniczke i to na troszczke grubsza i szersza. Teraz jest super. Dziala idealnie i nie ma obaw.
W razie czego zrobilem sobie jescze reczny wlacznik wiatraczka z kabiny. Tak jak bym chcial mocenij przycisnac to mozna zalaczyc na miasto. Tak mi doradzil kolega z wroclawskiego serwisu. Silniczek nie dostaje po dupie od temperaturki za bardzo.

Pozdro SAJENS

LIO
31-07-04, 21:17
Honda ma tak, że nawet jak przyciśniesz, a masz wszystko sprawne, to wskazówka nawet nie drgnie, więc wyłącznik jest zbędny. Wskaźnik na desce masz, więc kontrolować możesz zawsze. W czym sięróżni konstrukcja i materiał. Normalnie zrobione kanaliki z aluminium, można łatać i robić wszystko, ważne żeby umiejętnie i obieg był właściwy. Cihy nie martw się, jak nie spieprzyli, to będzie śmigał jak zły, bez kropelki potu :wink:

SAJENS
01-08-04, 12:54
Hm LIo a wiec:

* w moim przypadku bylo tak ze seryjnie nie mialem aluminiowej chlodnicy tylko cos w rodzaju miedzianki - na 100 % nie byla to aluminiowa poniewarz skrzelka po wypolerowaniu byly zolte.
I w moim przypadku latanie mijalo sie z celem poniewaz po zalutowaniu przez fachowca material puszczal pod cisnieniem, pozatym w hondowskich chlodnicach jest tak ze scianki skrzelkowe sa bardzo cieniutkie.
* chlodnica japonska od np chlodnic niemieckich rozni sie tym ze skrzelka ma duzo wezsze ale za to wiecej, mozna latwo porownac na pierwszej lepszej chlodnicy np z Golfa, facet na serwisie ktory zajmuje sie ok kilkunastu lat chlodnicami pokazywal mi to na przykladach i to wiaze sie z tym ze jezeli jeden z kanalikow bedzie przytkany na kolejnych robi sie cisnienie w prost proporcjonalnie rozlozone na cala objetosc chlodnicy a te w naszych hondziach nie znosza obciazen ponad norme
* kiedy spytalem go czy mozna przeczyscic jakimis srodkami to powiedzial ze moze mi to zrobic ale mam stac przy nim zebym widzial co sie zaczyna dziac z chlodnica, i tak zrobil jak tylko puzniej podlaczyl chlodnice pod taka maszynke ktora symuluje obieg plynu moja chlodniczka wygladala jak sitko doslownie masa dziurek i nic wiecej.

Zaplacilem tylko za wymiane i musialem dozucic 20 zł za nauke zeby przekazac to innym znajomym ktorzy jezdza autkami japnskimi. Lacznie kosztowalo mnie to okolo 350zł. Takze jesli ktos z tego skorzysta to ma gwarancje na idealne chlodzenie i bezpieczna jazde.
Nie mowie ze w wielu przypadkach moze byc tak ze sie naprawi i terz bedzie hulalo, no ale chlodnica naprawiana jak sam sie przekonalem na dluzsza mete nie przetrwa.

Lio ja mam zamontowany włącznik a nie wyłacznik :)

Pozdrawiam SAJENS

LIO
01-08-04, 16:38
Czyli tylko ci włącza, a potem już nie wyłącza :?:

SAJENS
01-08-04, 16:58
Wlancza i za 1min sie wylancza :)
oj lio :)

Pozdrowionka

hubiii
02-08-04, 00:46
w koncu poradzilem sobie z moim nie wlaczajacym sie wentylem :) :)) plyn w ukladzie wymienilem i dodatkowo czujnik zalanczania wentylatora :PP
smiga pieknie :)
sajens dzieki za info na prw dot grzania i chlopdnicy :) na razie swoja potrzymam i nie bede wymienial na nowa :) kiedys moze wieksza zarzuce :)

pozdro

SAJENS
02-08-04, 11:26
No i git wazne ze naprawione i smiga:)

Pozdrowionka SAJENS

cutommy
16-12-07, 14:03
...