PDA

Zobacz pełną wersję : Przyciemnianie przednich szyb w 6 gen



Coke
29-03-09, 13:58
Mam pytanko, przyciemniłem sobie szyby tylne (sztuk 3 ;) ) ale efekt jest średni bez przednich.....

Myślę zatem żeby dwie przednie boczne zrobić ale teraz pytania:

1. Ile fabrycznie przepuszczalności ma civic 6 gen 3 drzwi?

2. Ile te szyby muszą mieć wg przepisów przepuszczalności?

3. Czy jak zrobie przyciemnienie najbardziej lajtową folią to czy policja ma prawo zabrać mi dowód/nie przejdzie auto przeglądu


4. Pytanie do tych co mają przyciemnione również przednie - jakie macie z tym doświadczenia?


pzdr

skolopendra
29-03-09, 14:25
rzyciemniłem sobie szyby tylne

ale wiocha :rolleyes:


3. Czy jak zrobie przyciemnienie najbardziej lajtową folią to czy policja ma prawo zabrać mi dowód/nie przejdzie auto przeglądu


jest to możliwe

ralfx
29-03-09, 14:38
2. Przepuszczalności nie mogą mieć niższej niż 70% podobno, ale nie powołam się tu na żaden paragraf

RobertSz1981
29-03-09, 14:53
Wczoraj rozmawialem na ten temat z diagnostą.
Przepisy wymagaja tej przepuszczalności 70-75% (niepamietam dokladnie).
Szyba przyciemniona najslabsza folia po tescie przepuszczalnosci wykazala ok 50% wiec policja jak najbardziej ma prawo zabrac dowod.
Mi nikt sie w calej Polsce szyb przednich nie czepial a nadgorliwi policjanci z powiatu przypierdzielaja mi sie pokolei do wszystkiego (xenony, aniolki bez homologacji, tylne lampy led bez homologacji, przyciemnione szyby, swiatla do jazdy dziennej itd.)
Ciężki zywot mam z nimi :mad:

misiek707
29-03-09, 16:11
Ja nie dawno przyciemniałem więc powiem.

Szyby tylnych drzwi i tylnia mogą być przyciemnione na maxa nawet i policja nie może się przyczepić

Szyby w przednich drzwiach w większości samochodów producenci przyciemniają fabrycznie na 20% (w hondach tak jest)

Dopuszczalne przyciemnienie szyb przednich drzwi bocznych to 30% jednak folia (najmniej przyciemniająca nie wiem jak inaczej napisa) przyciemnia dodatkowo o 20% czyli 20% fabrycznego przyciemnienia+20% foli (najsłabszej) już nam daje 40% i pojazd nie może być dopuszczony do ruchu...

Więc przepisowo przednich szyb w drzwiach nie da się przyciemnić tak by policja się nas nie przyczepiła za to.


No i czołowej szyby nie można w ogule przyciemniać :)


mam nadzieje , że zrozumiale napisałem :)

pobo22
29-03-09, 16:14
no chyba że chcesz mieć sposób i zaje lans piecowe przyciemnienie z czego będę korzystać oczywiście swoje kosztuje no ale wybór......psy albo Wyższa Szkoła Lansu i Bansu

G.R.E.G
29-03-09, 17:57
przecież za piecowe szyby z przodu też cię mogą łupnąć, a przy kontroli nawet nie miałbyś się jak wymigać, a folie to jeszcze od biedy można zedrzeć przy nich.

pobo22
29-03-09, 18:39
hm zakładając że będziesz mieć certyfikat huty i szkła z Krakowa (jeśli się nie mylę) to raczej a na pewno zdecydowanie Nie powinno być problemów ale jedynym rozwiązaniem jest spytać Prawa o tą Kwestie

SoZa
29-03-09, 21:44
jak masz prawdziwą piecówke to mogą Ci naskoczyć, brat ma w s80 piecowo robione i przechodzi badanie miernikiem.

Ja w swojej hance mam z przodu przyciemnione minimalnie markową folią. Przeglądu tak po prostu nie przejdzie, trzeba mieć znajomą stację :)

olszes
30-03-09, 00:50
przyciemniłem sobie szyby tylne (sztuk 3 )
ale wiocha
Czy ja wiem :confused: w takim razie kazdy japniec tto wiejski dupowóz bo jak pamietam wszytkie typeR-ki maja przyciemnione właśnie trzy tylnie :p

szymon1777
30-03-09, 18:15
na przednie szyby nie można zakładać żadnej folii chodzi o to że w razie wypadku i potrzeby wybicia szyby bocznej przez strażaków będzie z tym problem

harry86
31-03-09, 00:01
ja mam przyciemnione i nie narzeka na kontrole policji, ma to tez jakies plusy: slonce nie razi tak mocno, ciekawscy nie widza co masz w srodku .. no i nie stracisz tak szybko szyby za radio....

ohkarol
07-09-09, 09:27
Rozmawiałem z kolesiem z firmy która się trudni przyciemnianiem szyb, chciałem przyciemnić wszystkie prócz przedniej i powiedział mi że nie powinienem przyciemniać przednich o 30% bo są już fabrycznie przyciemnione na zielono.

W każdym 5d są fabrycznie zielone???bo ja u siebie tego nie zauważam

pawulon_
07-09-09, 10:43
ja mialem tylko problem na przegladzie u siebie w Sokolowie. W pierwszym warsztacie nie moglem wjechac na rolki bo za wysokie jak dla mnie, w drugim cofneli mnie za szybki w trzecim (zajechalem z opuszczonymi szybkami :) stwierdzili ze jest za glosny ( a wcale nie jest taki glosny, pierdzi tylko przy 3-4k obr) , w czwartm bez problemu

w tym roku robilem przeglad w Warszawie w LOT'cie i bez problemu

kontrola policyjna jedna - bez problemu

creative2200
07-09-09, 11:06
Nie wiem jak to jest wedlog prawa... ale z wlasnego doswiadczenia w swojej Hance mam przyciemnione szyby i przednie i tylnie na ten sam odcien... Nie jest przyciemnione na karawan ze nic nie widac ale lagodnie tylko dla wygladu... Policja tak jak na to patrze leje na to. Widac ze mam przyciemnione szyby ale nie zatrzymuja auta, co prawda nie wiem jak to bedzie z przegladem, ale to juz inna bajka. Jak dla mnie to przyciemnij przednie... 3 tylnie szyby tylko przyciemnione wygladaja tragicznie :P

rooter666
07-09-09, 13:07
podłacze sie pod temat bo nie chce nowego zakładać ..
niedawno w lidlu :D była folia do przyciemniania , czy takim czymś można tył zrobić i policja nie bedzie sie pultać o to bo zadnego certyfikatu mieć na to nie bedę miał przecież .przodu nie chce przyciemniać tylko sam tył ,tylko jak to jest ,można samemu czy tylko w warsztacie ?

karpik85
07-09-09, 17:26
Tył można przyciemnić, policja sie nie przyczepi. Jak umiesz to nakleisz sam, jeśli nie to lepiej oddaj to komuś kto to ogarnie dobrze.

pwl
07-09-09, 18:48
Tył możesz sobie nawet smołą zamazać. Przodu nie ruszajmy dla naszego bezpieczeństwa, takie jest moje zdanie.