PDA

Zobacz pełną wersję : jak ustawić krokowy ???



gorek
28-03-09, 18:51
Witam !
Posiadam jajko z silnikiem 13b2 i mam pewien problem. Otórz po rozgrzaniu silnika krokowiec nie trzyma mi obrotów podczas pulsacyjnego naciskania hamulem.... Po odpaleniu na zimnym i niedogrzanym silniku jest ok., krokowy podrzuca obroty i to dosyć sporo natomiast gdy wskazówka temp. jest w odpowiednim juz miescu czyli tak jak ma być na dogrzanym silniku, to krokowy zaczyna wariować i obroty mu spadają i lekk autem zaczyna poszarpywać przy ruszaniu.Moje pytanie jest nastepujące: Czy da się ustawić jakie obroty ( ile obr/min ) ma trzymać? --- nigdzie tego nie znalazłem... I jeszcze jedno pytanie : Czy kąt wyprzedzenia zapłonu ma wpływ na działanie krokowca -- przygasanie ?

skolopendra
28-03-09, 18:55
Czy da się ustawić jakie obroty

najpierw wyczyść krokowy

nike69
28-03-09, 19:18
jak podczas naciskania hamulca to moze serwo..

gorek
29-03-09, 10:32
krokowy jest wyczyszczony --- przecież napisałem ze na zimnym i niedogrzanym silniki chodzi prawidlowo natomiast na nagrzanym jest dupa ...
Co do serwa to zaworek w serwie sprawdziłem i działa poprawnie .... nie rozumię czy serwo moze działac nie poprawnie tylko wtedy,gdy motor jest niedogrzany

skolopendra
29-03-09, 15:34
przecież napisałem ze na zimnym i niedogrzanym silniki chodzi prawidlowo natomiast na nagrzanym jest dupa ...

na zimnym pracuje ssanie
krokowy reguluje obroty biegu jałowego

rem1k
29-03-09, 21:47
duze sa wahania obrotow? byc moze po prostu obciaza Ci alternator poborem pradu a na ssaniu nie czujesz bo i tak masz pewnie ze 1,5 tys obr/min

gorek
30-03-09, 22:44
Jeszcze raz piszę DUŻYMI literkami . Ze jak silnik się dogrewa czyli po wyłączeniu ssania w chwili kiedy wskazówka idzie do góry ! - jest ok . Jeśli wskazówka zatrzyma się juz na właściwym miejscu to juz jest czasami problem-- obrroty przypompowaniu pedałem haulca idą w dół,,,,

yautja
31-03-09, 09:32
Obrotów, jakie ma trzymać krokowy nie można ustawić. Można regulować jego otwarcie "pięciokątnym imbusem" ale to raczej nie o to Ci chodzi. Może masz Lambdę uszkodzoną i podaje złe dane do komputera a ten do krokowego?

Skoti
31-03-09, 11:43
zrób samodiagnostykę i sprawdź czy ci jakieś błędy się nie pokazały. Obroty można dzwignąc ale to nie pomoże

Kolliber
31-03-09, 16:08
miałem dokładnie to samo :)
Po wyczyszczeniu krokowca było dalej to samo.
Pomogła dopiero jego wymiana... Przełożyłem od życzliwego kumpla z takiego samego modelu iego silniczek krokowy dla próby no i chodziło to miałem juz pewność ze musze swoj wymienić.

gorek
01-04-09, 21:19
witam !!!!

Można zamkąć temat problem rozwiązany.... Tak jak yautja pisał, pomogła regulacja śrubką imbusową w krokowcu ..Śruba ta była u mnie na maxa wkręcona do środka.Przypuszczam ze wyglądało to mniej więcej tak : puki motor się nie nagrzał to inne jego podzespoły też były zimne a więc metal i tłoczek w silniku krokowym też . Wiadome jest jednak to ,że metal przy rozgrzewaniu się rozszeża i może ciężej się tam ten tłoczek przesuwał a na dodatek zakręcona na maxa sprężynka powodowała duży opór i elektromagnes nie był w stanie pokonać tych sił.... <-- tak ja sobie to wymyśliłem....
nie ważne , Ważne jest to ,że to przyniosło oczekiwany efekt i teraz auto bedąc rozgrzane nie gaśnie ... Polecam sprawdzić tę srubkę tym , którym coś takiego się dzieje ....

wastag
02-04-09, 00:32
a moje pytanie: co jest ( które urządzonko ) odpowiedzialne za ssanie w d15b2?

yautja
02-04-09, 11:30
W d15B2 to chyba komputer ;)