PDA

Zobacz pełną wersję : nakretka w podluznicy



przepity
28-03-09, 16:48
Witam

podczas odkręcania jednej z poduszek pod silnikiem zerwała się nakrętka znajdująca się w podłożnicy

http://img10.imageshack.us/img10/4281/dsc01629u.jpg

jak widać na foto wisi z jednej strony na tej zerwanej nakrętce, czy ktoś ma jakiś pomysł jak to wykręcić i co zrobić żeby dało się znów zamontować poduszkę domyślam się ze najprościej byłoby wyciąć kawałek podłużnicy ale może jest jakieś rozwiązanie mniej inwazyjne?

co z ta zaślepka zaznaczona kwadratem z tego co zauważyłem ma w dwóch miejscach dołki takie jakie są przy łączeniu blach karoseryjnych czy po nawierceniu ich można wyciągnąć ta zaślepkę, może byłby tam otwór na tyle duży żeby dało rade ta nieszczęsna zerwana nakrętkę przyspawać

wszelkie sugestie mile widziane bo auto tak stoi i czeka na zrobienie tego żeby silnik włożyć

skolopendra
28-03-09, 16:57
ja bym spawał migomatem

marcocivic1
28-03-09, 16:58
Proponowalbym wywiercic duzym wiertlem od boku otwor przyspawac ta nakretke potem ja dobrze spryskac np.WD40 i poczekac ze 3 godz i prubowac musi pojsc

A ten otwor bedzie wygladal jak fabryczny zawsze mozna wsadzic jakas plastikowa zaslepke i nikt sie nie skapuje ze cos bylo:)

przepity
28-03-09, 17:18
to nie jest kwestia zapieczenia śruby, kawałek się wykręciło potem zblokowało i później już poszło z tą nakrętka wewnętrzna wiec śruba się kreci dookoła cały czas


ja bym spawał migomatem

tym będzie przyspawana tylko właśnie chodzi o to jak to zrobić jak najmniej szkodząc

uciąć śrubę można i ucho by już zlazło, ale nakrętka by została i po całej podłożnicy latała później


tu na tym foto widać ta nakrętkę czy coś do której się przykręca tą poduchę

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=55b3e164ec7772b5

szamanm
30-03-09, 23:17
Miałem ten sam problem w 5d przy wymianie paska od klimy; nakrętka się oderwała i niestety trzeba było obciąć śrubę - na szczęście to co pozostało w podłużnicy jakoś się tak ułożyło, że jest cisza.
Poduszkę mam teraz z jednej strony przykręconą na oryginalne mocowanie a z drugiej mam przepuszczoną śrubę przez całą podłużnicę (u góry jest nakrętka z podkładką a na dole łebek śruby, nakrętkę na wszelki wypadek zakręciłem na kleju do gwintów) i jest ok.

piotrek-mi
31-03-09, 16:34
U mnie w poprzedniej Hani też się zerwała przy wymianie paska od klimy, ja pojechałem do znajomego spawacza/blacharza. Wyciął otwór w podłużnicy na tyle duży żeby mógł przez niego wyjąć starą nakrętkę i przyspawać na jej miejsce nową. Koszt całkowity to 40zł a miałem spokój "raz na zawsze".