PDA

Zobacz pełną wersję : sportowa kierownica



wh00per
20-02-06, 06:29
witam, nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale mam taki maly problem, kupilem civika 4g jakies pol roku temu i dali mi go od razu ze sportowa kierownica, nie mialem jakims cudem do tej pory ani jednej kontroli stanu technicznego, natomiast moja siostra wyjechala dzis w nocy na imprezke i zaliczyla jedna i chceli jej dowod zabrac za sportowa kierownice, podobno trzeba miec na nia zezwolenie? bardzo sie zdziwilem i teraz nie wiem co mam zrobic bo nie mam takowego, kontakt do klienta co kupilem od niego samochod przepadl, wiec pewnie bede musial kupic nowa??

powiedzcie mi czy to prawda czy moze policjant walil w %^%* zeby z dziewczyna zagadac :P

MartinS
20-02-06, 07:54
o pozwolenieu to nic nie wiem, wiem że mozey być sportowa ale o średnicy nie mneijszej niz 35 cm....

wh00per
20-02-06, 08:40
szit, moja ma 31 po zewnatrz, bo to tak sie liczy??

azi
20-02-06, 09:43
Trzeba miec homologowaną i tyle.

wh00per
20-02-06, 10:31
dobra, rozwiazalem problem, zadzwonilem do przedstawiciela handlowego producenta kierownicy i dowiedzialem sie ze kierownica ma wytloczona homologacje od tylnej strony, wiec nastepnym razem jak sie przyczepia kaze mu tam zagladac i niech mnie cmoknie:D

topic mozna zamknac thx:D

ERKA
20-02-06, 10:42
Homologacja to jedno, a druga istotna kwestia to rozmiar.
Pisał o tym MartinS

wh00per
20-02-06, 10:45
to w taki razie jak dobrac rozmiar?? nie moze byc mniej niz 35 i juz?? juz zaczalem ogladac kierownice na allegro, ale znalezc sportowa wieksza nic 32 to jest sukces, to juz nie wiem co robic...

wspomaganie mam wiec mala mi nie przeszkadza w zaden sposob, klakson tez jest, szit;/
kurna skoro ma homologacje to powinno mnie grzac czy ona ma 35 czy nawet 10 cm atesty przeszlo i juz, nic mnie wiecej nie powinno obchodzic;p

Pati
20-02-06, 12:29
ma homologacje bezpieczenstwa, ze nie ma ostrzych krawedzi i nie peknie w reku. przepisy u nas w kraju wymagaja aby kolo kierownicy mialo co najmniej 35cm srednicy.

Piotrek Klag
22-02-06, 21:37
to w taki razie jak dobrac rozmiar?? nie moze byc mniej niz 35 i juz?? juz zaczalem ogladac kierownice na allegro, ale znalezc sportowa wieksza nic 32 to jest sukces, to juz nie wiem co robic...


nie wiem czy sukec czy nie ale ja mam MOMO - irmy nie trzeba przedstawiać - i ma niecałe 35 cm więc chyba nie jest taka znowu mała ?

Ma klakson itd - na imbusach klasyk. I mam oryginalny niemiecki certyfikat - myślę że wystarczy :grin:

Pati
22-02-06, 22:09
w niemcach tak... niemieckie certyfikaty u nas nie obowiązują.

Piotrek Klag
22-02-06, 22:34
w niemcach tak... niemieckie certyfikaty u nas nie obowiązują.
szczerzeto nei wiem - tak jak mówie ma ona w granicach 35 cm dokładnie

Bardzo jest podobna do:

http://www.momo.it/ac/competition.jpg

ale szczerze nie dowiadywałem sie co i jak w sensie polich przepisów - przeglądy auto przechodzi normalnie.

A co do iemców - chyba jesteśmy w Unii oi chyba ustalenia majace moc prawną we Włoszech czy za Odrą są raczej wiążące również u nas ....

LIO
22-02-06, 22:43
prawo unijne to jedno, a prawa wewnetrzne krajów to drugie
We włoszech wiesz ile masz doposzczalna ilosc promili alkoholu we krwi ? kilkakrotnie wieksza niz u nas...

u nas ma miec min. 35cm i bez gadania

Pati
22-02-06, 22:45
na kierownicy momo masz z tylu dokladnie oznaczenie z dwucyfrowym znakiem (D35, C32 czy cos w tym stylu) - te dwie cyfry to średnica, a to pierwsze to typ lub wersja.

wh00per
23-02-06, 00:24
e tam, szczam na nich, przerobie sobie przycisk od klaksonu wygraberuje logo hondy i zaloze sie ze juz sie nie przyczepia:P

PS. znajomy ma sie dowiedziec od jakiegos komendanta drogowki w warszawie co i jak z tematem to niedlugo dam znac:)

Piotrek Klag
23-02-06, 08:35
e tam, szczam na nich, przerobie sobie przycisk od klaksonu wygraberuje logo hondy i zaloze sie ze juz sie nie przyczepia:P

[...]

ja tam logo hondy mam na pi bip oryginalnie w MOMO ;-)