PDA

Zobacz pełną wersję : Ocierający pasek rozrządu po mini na y7



remi_k
26-03-09, 19:14
Mam mały problem po remoncie mojego silnika.
Posiadam blok d15b2 na to założyłem głowice y7+ cienka uszczelka y8. Założyłem też krótszy pasek rozrządu od z6 (104 zęby)-w skrócie przeróbka jak u Furious'a. Problem polega na tym, że podczas pracy zimnego silnika pasek drga ocierając się o mocowanie bloku silnika. Naciąg paska jest prawidłowy wg instrukcji. Odległość między paskiem a mocowaniem wynosi ok 5..7 mm. Efekt ten występuje tylko przy niższych obrotach ok 1500rpm.. i jest słyszalny z daleka. Gdy silnik się rozgrzeje do temperatury właściwej efekt częściowo ustępuje, pasek drga ale już rzadziej.
Teraz pasek mam trochę bardziej naciągnięty, żeby zminimalizować drgania oraz uszkodzenie paska, ale przy tym cierpi rolka napinająca oraz pompa wody. Czy podobny efekt wystąpił też u kogoś z Was którzy są po mini me?

Ralfi
27-03-09, 10:30
Ale bok paska się ociera, czy powierzchnia gorna paska? Bo jeśli bok to jest opcja, że nie założyłeś takiej podkładki na wale, która prowadzi pasek rozrządu.

remi_k
27-03-09, 22:30
Bok paska nie ociera, podkładki też założone prawidłowo. Po prostu pasek drga uderzając wewnętrzną stroną, tymi ząbkami o mocowanie.