PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy powietrza przy szybach bocznych :|



mxgts
26-03-09, 17:49
witam :mrgreen:
ostatnio przyuważyłem a w zasadzie zaczalem slyszec szumy powietrza, takie jakes podmuchy przy przednich szybach bocznych przy predkosci od 90 km\h , pewno bylo to od poczatku ale zawsze w czasie jazdy sluchalem glosno muzy i jakos nie slyszalem tego ale teraz jak zaczalem zwracac na to uwage w czasie jazdy jest to bardzo bardzo denerwujące :/
szyby sa dosuniete do samej góry a mimo wszystko sa te podmuchy jakies :-/
ma ktos jakis pomysl co to moze byc ???? czy uszczelka wokol drzwi jest gdzies uszkodzona czy co ??? ew jak to sprawdzic moze sa jakies preparaty do uszczelek :roll: a jesli nie uszczelka to co innego moze byc :?: :?: :?:

thx za wszelkie info

maciek070188
26-03-09, 17:52
ja mam z prawej strony gwizdanie wiatru tez ale patrzylem to uszczelki wygladaja na cale;]

mxgts
26-03-09, 19:13
ja właśnie tez u siebie ogladalem je i tez wygladaja na cale zadnych pekniec ani innych widocznych znieksztalcen czy uszkodzen nie widze na nich :(
i nie wiem WTF jest nie tak ?! :/

poza tym jak nie uszczelka to co innego moze to powoodwać ??
i jak temu zaradzic :confused:
Guys i need some advice :D

marcocivic1
26-03-09, 19:55
Jak ci sie chce to sciagnij boczek i zobacz czy folia na drzwiach jest cala.Ja ostatnio kupilem hanie i tez to mialem co sie okazalo to jakis kretyn tej foli wogole nie przykleil:( zrobilem prowizorke ale to juz tak nie wyglada ale chociaz gwizdanie ustalo.:)

pobo22
26-03-09, 20:43
też się podpinam :/ prawe drzwi

maciek070188
26-03-09, 20:51
dziwne ze prawe drzwi tyle osob ma;/ mi sie wydaje ze tam jest takie gownienko plastikowe zeby szyby nie odgiac i moze przez to tak sie dzieje

pobo22
26-03-09, 21:03
zdejmowałem zaglądałem i nic nie wypatrzyłem także czekamy może ktoś problem pomoże rozwiązać

rem1k
26-03-09, 21:14
widze ze nie jestem sam:) probowalem juz wiele. Rozbieralem drzwi i ukladalem folie jeszcze raz, wywalilem i wsadzilem od nowa uszczelki wokol szyb regulowalem nawet drzwi na zawiasach...i nic. Postanowilem ze teraz kupie takie plastikowe owiewki na szyby. Jak nie pomoze to przywykne:(

pobo22
26-03-09, 21:26
heheh daruj ja mam owiewki oryginal Honda i szumi

maciek070188
26-03-09, 21:33
hahah ladne jaja ;] nic nie pomaga ja mowie ze to przez te plastiki od szyb ale nie jestem pewny;d bo on czego innego?

pobo22
26-03-09, 21:44
a może zamiast szukać usterek poszukać jakiś ew braków ? trzeba otworzyć drzwi lewe i prawe porównać

stashek
27-03-09, 00:05
ja miałem podobne szumy i co się okazało... Ze to uszczelka przedniej szyby szumiała, te uszy na rogach jej szumialy. Kupiłem nowe i problem ustał.

pobo22
27-03-09, 08:13
hm o jakich "uszach" mówisz? możesz dać jakieś poglądowe foto? i gdzie takie coś nabyłeś

rem1k
27-03-09, 10:15
ja miałem podobne szumy i co się okazało... Ze to uszczelka przedniej szyby szumiała, te uszy na rogach jej szumialy. Kupiłem nowe i problem ustał.

wydaje mi sie ze wiem o co Ci chodzi ale w zyciu bym nie przypuszaczal ze to moze byc powodem...raczej cos w drzwiach. Ktore dokladnie uszczelki zmieniles? Te plastikowe listwy mocowane na spinki do slupkow czy uszczelke gorna szyby?

maciek070188
27-03-09, 10:18
a ja wam powiem ze podejzewalem to dlatego ze moja szyba byla zmienina chyba ktos przedemna ja potlukł hmmm ciekawe ale powiedzcie tylko co zminic i gdzie nabyc taka uszczelke?

BartekL86
27-03-09, 11:01
dołaczam sie mi tez gwizda .. lewa szyba.. i blizej lusterka mi sie wydaje.. po prostu ale jak mocniej dokrece szybe i trzymam ją.. to nie gwizda.. sprobojcie. coz z mechanizmem..

stashek
27-03-09, 11:36
zmieniałem te boczne listwy na spinki które zachodzą na górna. Blacharz radził podkleic stare klejem do szyb, albo wypelnic to tam silikonem, bo te stare po prostu byly juz jakby wypuchnięte i dlatego szumiało miedzy tym rogiem (uchem) a szybą. Cykne foto to wrzuce

pobo22
29-03-09, 12:31
zdjąłem u Siebie owiewki i 50% szumów zginęło więc jeszcze czekam na poglądowe foto tych "rogów"

mxgts
03-06-09, 18:29
no i jak Panowie ???? udało się komukolwiek z Was wyeliminować te szumy ??? :(

TuSzEk
03-06-09, 18:44
To samo - lewa strona - co gorsze jak pada deszcz to czasami kapnie. Uszczelki ok, wydaje mi się że to szyba nie dochodzi do samej góry i stąd ten świst. Jak przyduszam szybę podczas jazdy właśnie powyżej 90 to ustaje. Może prowadnice trzeba podregulować , tylko kiepskie dojście tam jest :/

Dr.XXX
03-06-09, 18:57
Mi też kurcze gwiżdże ale mam elektryczne szyby i kuźwa jakby były wyrąbana te kułka na prowadnicach i mi krzywo się zamyka szyba i wydaje mi się że te silniczki do zamykania to takie liche są że ledwo zamykają :/ pozatym koło tych plastików na słupkach. czeka mnie pracowity weekend :P:P

alone4ever
09-12-09, 13:44
ten sam problem mam :( czasem nawet przy 80km\h szumi po obu stronach :/ na dłuższej trasie jest to bardzo uciążliwe :( czy na prawdę nikomu nie udało sie tego problemu wyeliminować ????

PaĆko$
09-12-09, 13:51
U mnnie dzrwi kierowcy drgają przy 100km/h....slychac powitrze jak cholera....NA GÓRZE od strony progu mam szczeline , której nie moge zlikwidować...może kwestia to regulacji ale nie mam kiedy zdjąć drzwi itd.... przez nią kapie woda jak popada albo na carshower :( :( :( mozna sie przyzwyczaic....ale fakt faktem , ze tak byc niepowinno...:(:(

Silent
09-12-09, 14:40
ja u siebie też mam takie problem, rozbierałem boczek, regulowałem prowadnice szyby nawet już zawiasy w drzwiach regulowałem i ciągle szumi tak jak wam. Ktoś ma na to jakiś pomysł?

Mierzej
09-12-09, 15:39
a moze to wina lusterek? a szum slychac od szyby bo dzwiek idzie przez szczeline?
ja kiedys innym autem niz H... jechalem z lewym lusterkiem nie rozlożonym do konca, to myslalem ze mnie szlak trafi, tylko pytanie czy macie skladane lusterka lub ich mocowanie jest ok.... jednak te hondy troch juz maja km za sobą;)

fazer1985
09-12-09, 20:57
jako posiadacz 6gena też mam z tym problem;) obkleilem przednią szybę taśmą coby ją zaizolować i nic, zakleilem drzwi taśmą i nic ... wydaje mi się że to szyba nieuklada się w uszczelce na górze słupka drzwi, jak ją delikatnie opuszcze podczes jazdy to przestaje gwizdać a zaczyna szumieć...dziwne w eg4 mialem robione drzwi lewe i nigdy nic nie szumialo nie szumiało... nie mam czasu sie za to zabrać ale jesli komus uda sie namierzyć problem to niech sie podzieli na forum ;]

Silent
09-12-09, 22:48
ja jak dociągnę drzwi u góry to nastaje cisza a szyba chowa się w uszczelkę wiec przez to nie wyje. W akcie desperacji opuściłem szybę i doginałem tą ramkę od drzwi ale to nie pomogło.. powoli się przyzwyczajam

lukaszadidas
10-12-09, 23:49
u mnie tez swiszczalo,ale wyregulowalem drzwi na tym zatrzasku ktory wchodzi do zamka drzwi i teraz drzwi po zamknieciu sa troche wyzej i bardziej do srodka wciagniete wiec lepiej do uszczelki dolegaja i jak reka odjal mam teraz cisze w autku polecam , wystarzcz tylko pożądny Krzyżak i 5 min regulacji.

Baracuzzz
10-12-09, 23:55
Ja rozwiązałem problem świszczących szyb już na wiosnę. Uszczelki przesmarowałem specjalnym sprayem do uszczelek, oraz nawaliłem smaru w prowadnice szyb (mechanizm podnoszenia) i gwizdanie ustało raz na zawsze. Podejrzewam że gwizdało bo szyba miała za duże tarcie w uszczelkach i silnik nie mógł jej dopchnąć całkowicie do góry i w miejscu od lusterka w górę zostaje szpara.

WaSSIL
11-12-09, 03:25
tych listw bocznych nie masz czasem odchodzących ?? brak śruby, pęknięcie itp.?

Bob
11-12-09, 09:13
heheh daruj ja mam owiewki oryginal Honda i szumi

To prawda, OEM owiewki szumią strasznie :( A szczególnie przy wyższych prędkościach... Miałem wcześniej owiewki heko które były bardzo ciche...

tukisowy
11-12-09, 15:33
Ja dzis zauważyłem że mam z pupy spinki od listwy podszybia, wsiadłem do auta otwarłem drzwi i zauważyłem że jest szpara, jutro zakładam nowe spinki i przelece sprayem , podejrzewam że u mnie przez to był szum

tomekjzg
11-12-09, 19:53
u mnie też tak szumiało z prawej strony i okazało się że mam niedokręcone lusterko dokładnie 2 z 3 śrób mocujących po dokręceniu ustało. później robiłem swap el. szyb i szyba u góry nie dolegała wystarczył przesmarować prowadnice te w drzwiach (metalowe) i sylikonem do uszczelek w spreju spryskać wszystkie uszczelko-prowadnice:D i nic nie szumi

fazer1985
11-12-09, 22:49
Potwierdzam u mnie szum ustał po dokręceniu 3-ej śruby od lusterka :) apropos oem owiewek to gdyby nie świst od lusterka to sa baaaardzo ciche:)

Silent
12-12-09, 01:22
to jeśli mam manualne lustarka to jak sie do tych śrub dostać? trza zdjąć te trójkąty one są na wciski czy jak?

fazer1985
12-12-09, 11:26
Potwierdzam :)