PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod głowicę



kenny
04-01-05, 10:45
Uszczelka pod glowice TODA RACING B16A, B18C Odprezajaca o 2 pkt.


Sorry za laickie pytanie, co ona da jeśli założę ja do seryjnego B16A2?
(Jakie pkt?)

SAJENS
04-01-05, 11:42
Te 2 pkt mnozysz przez 20 koni i wychodzi ci wynik o ile wzrasta ci moc pod maska.
Nie zawsze trzeba sie nastwaiac na szybka odpowiedz, czasami lepiej samemu poszukac i dowieziec sie o co hodzi.
Pozdrawiam SAJENS

LIO
04-01-05, 16:31
SAJENS :? :shock:
Uszczelka jest odprezajaca, wiec do serii nic nie da, a napewno nie polepszy, tylko pogorszy....

SAJENS
04-01-05, 16:42
Zartowalem LIO :) NIE zuawazyles mojej ironi !!! :)

ARTX
04-01-05, 16:48
to KURFA SAJENS przestac smiecic forum !!!!! To jest GIEŁDA jakbys nie zauwazyl. Szczerze to mam Cie juz dosc (nie tylko ja) bo wszedzie ciebie pełno!!!

LIO
04-01-05, 16:51
Zauwazylem, ale zdziwilem sie skad taki pomysl przyszedl do glowy ;)
... a odpowiedzialem koledze, na jak to sam okreslil, laickie pytanie
koniec OT bo bana dostane ;)

itr
04-01-05, 17:22
SAJENS :? :shock:
Uszczelka jest odprezajaca, wiec do serii nic nie da, a napewno nie polepszy, tylko pogorszy....

A mnie pod****ia juz LIO swoimi textami od 2 tygodni. POGORSZY? Tobie pewnie dali 2 takie uszczelki i ci na glowe sie rzucilo.
Ogolnie dzieki za smietnik. Przynajmniej bede sobie na legalu podbijal ogloszenie tu.


TA grubsza uszczelka odpreza motor o 2 pkt czyli jak masz np. 11.3 to bedziesz mial 11.1.
Jest dobra do setupu z ostrymi walkami (mozna wtedy wiecej pokrecic) badz do turbo jak ktos chce.

To jest topowa uszczelka pod glowice, best i tyle, TODA.

itr
04-01-05, 17:27
Thx ARTX za odczepienie dyskusji

LIO
04-01-05, 17:28
Czytaj uwaznie od poczatku 8)
Pod turbo dobra, pod ostre walki dobra !!!!
A do seryjnego silnika dobra ??????
Odprezy go, czyli zmniejszy kompresje, jaknic w silniku nie zmienisz, to w czym pomoze ????
POGORSZY
o to mi chodzilo, bo koles sie spytal, co mu da do seryjnego silnika :!: :!: :!:
Mi dali 2szt, ale oddalem tobie, zebys mógl pohandlowac i zeby tobie cos na glowe tez sie rzucilo ;)

itr
04-01-05, 17:32
Czytaj uwaznie od poczatku 8)
Pod turbo dobra, pod ostre walki dobra !!!!
A do seryjnego silnika dobra ??????
Odprezy go, czyli zmniejszy kompresje, jaknic w silniku nie zmienisz, to w czym pomoze ????
POGORSZY
o to mi chodzilo, bo koles sie spytal, co mu da do seryjnego silnika :!: :!: :!:
Mi dali 2szt, ale oddalem tobie, zebys mógl pohandlowac i zeby tobie cos na glowe tez sie rzucilo ;)

Swietnie, nic tylko powiedziec laikowi POGORSZY to ten sie za przeproszeniem przestraszy i nie kupi nawet w serwisie seryjnej. :lol:

LIO
04-01-05, 17:40
Sorry za laickie pytanie, co ona da jeśli założę ja do seryjnego B16A2?


Uszczelka jest odprezajaca, wiec do serii nic nie da, a napewno nie polepszy, tylko pogorszy....
Na proste pytanie, byla prosta odpowiedz, a ty robisz afere jak malolat.
Wolalbys, zeby koles przeczytal TODA i mial mokro w gaciach pod wplywem samej nazwy i ja kupil od ciebie ?
Wyjasnilem krótko, bo zapewne glówkowal juz nad kolejnym sposobem modyfikacji auta. Poczyta wiecej, byc moze sie zdecyduje na dalsze dzialanie i wtedy mu sie ona przyda. Ja mu jej ani nie polecalem, ani nie odradzalem. Po to jest forum, zeby na nim pytac, nie kazdy musi byc alfa i omega w kazdej dziedzinie.

Nevada
04-01-05, 17:42
przepraszam, a czy do uszczelki naklejka Toda jest? 8)


kurde, nei wiedziałem że w mocno dłubanym NA obniża się kompreche...
dziwne to dla mmnie aż, tak samo dziwne że Toda robi odprężające uszczelki.

Witek, czy mógłbyś mi troche naświetlić sprawe?
Myślałem że tuning NA to Komprecha i Obroty- a tu zaczynają mi się wkradać wątpliwości...

itr
04-01-05, 17:54
przepraszam, a czy do uszczelki naklejka Toda jest? 8)


kurde, nei wiedziałem że w mocno dłubanym NA obniża się kompreche...
dziwne to dla mmnie aż, tak samo dziwne że Toda robi odprężające uszczelki.

Witek, czy mógłbyś mi troche naświetlić sprawe?
Myślałem że tuning NA to Komprecha i Obroty- a tu zaczynają mi się wkradać wątpliwości...

Stosujesz taka uszczele np. gdy masz ostre waleczki i nimi krecisz aby uzyskac jak najlepsze rezultaty. Ale krecic mozna do czasu, dalej moze nastapic kolizja. Wiec czasami oplaca sie dac ciut grubsza uszczelke aby bardziej podkrecic walkami jezeli co stopien jest duzy przyrost parametrow (glowica jest wyzej -> wieksze pole do manewru). Wiec tracac te 2 punkty na CR niewiele tracisz ale mozesz zyskac wiecej na strojeniu.
Taka uszczelka tez ma zastosowanie gdy masz juz planowana glowice mocniej.

kenny
04-01-05, 18:30
thnx ARTX i LIO

Jestem z wami (na forum i jako posiadacz hani) od niedawna i chociaż staram się przglądać arch. forum sukcesywnie to nie wszystko tak od razu mogę skumać. Każdy ma prawo nie wiedzieć! :569:



Te 2 pkt mnozysz przez 20 koni i wychodzi ci wynik o ile wzrasta ci moc pod maska.
Nie zawsze trzeba sie nastwaiac na szybka odpowiedz, czasami lepiej samemu poszukac i dowieziec sie o co hodzi.
Pozdrawiam SAJENS

SAJENS, trochę wyluzuj dla nowych.


Swietnie, nic tylko powiedziec laikowi POGORSZY to ten sie za przeproszeniem przestraszy i nie kupi nawet w serwisie seryjnej.

itr, laik nie znaczy kretyn

itr
04-01-05, 18:42
itr, laik nie znaczy kretyn

po towbie widac ze uzywasz glowy ale wiele osob nie mysli, nie wie co to mozg :/