PDA

Zobacz pełną wersję : D16y3- Problem z silnikiem



emeryt
25-03-09, 08:33
Posiadam Hanne w Emerycie d16y3 w gazie, Problem jaki mnie nawiedził to dźwięk jaki wydobywa się z okolicy paska rozrządu. Występuje on jedynie przy zakresie obrotów 2k-2,5k NIGDY przy innych, zawsze przy tych. Pierwsze co przychodzi na myśl to rozrząd, ale ten był wymieniany 10k temu

Mechanik, posłuchał i mówi że to zawory i że to nic takiego, jeździć aż się nie rozsypie.... Mnie osobiście takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje.

Proszę o jakieś sugestie co trzeba by zrobić :)

Piszę w tym temacie, bo chociaż Hania jest w gazie to problem jest typowo benzynowy, rodzaj paliwa nie wpływa na występowanie tej usterki.

Dzięki z góry i pozdrawiam -Emeryt

buonofani
25-03-09, 10:15
Ostatnio miałem podobny problem. Przy zakresie 2-3 tys obr. silnik zaczynał tyrkotać jak diesel. Wykluczyłem że to rozrząd bo przejechałem po wymianie własnie 10k. Pojechałem do "mechanika" a ten na to, że to pewnie zawory. Wyregulowałem zawory i co?...i nic! to samo:mad: . Zbulweroswałem się i pojechałem do innego magika. Okazało się że pasek rozrzadu był napiety jak w czołgu. Po poluzowaniu paska wszystkie objawy ustąpiły:) Szkoda że tak późno się zorietowałem bo silnik przez te 10k pewnie dostał nieźle w palnik.

emeryt
25-03-09, 11:25
Dziękuje, zatem troszkę go poluzuje i dam znać jak to wygląda :)

emeryt
02-10-09, 12:10
Ja wymieniłem rozrząd. Okazało się, że napinacz był z zatartym łożyskiem i Pan który wcześniej wymienił rozrząd nie wymienił napinacza oraz pompy wody, którą też trzeba było wymienić.

Trudno. Puki co Hanna hula.