PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie x 2



rutkose
23-03-09, 17:56
Szukałem na forum i w sumie nic co mogloby byc wspolen z moimi objawami nie znalazlem. Byulo o piszczacej blaszce klaksonu i o swozniach lecz moj przypadek jest inny i czy w zwiazku z tym moglby ktos pomoc i stwierdzic co moze byc nie tak?? Otoz zaczely wystepowac u mnie dwa skrzypienia:

1. Przy hamowaniu przy malej predkosci. Sprawdzalem i klocki oraz tarcze maja jeszcze troche zycia przed soba. Amorki to tez nie sa.

Szczerze powiem, ze jest to troche obciachowe, gdy hamuje jak polonezem

2. Skrzypienie pojawia sie przy skrecaniu w lewo, jakby od lewego, przedniego kola (oczami za kierownica).

Wysmarowalem dzis gumowe elementy smarem w spray-u i nic to nie dalo. Ktos moze pomoc?

Matey
23-03-09, 18:04
moze wlasnie blaszka od klockow? ktore sie zaczynaja konczyc ? u mnie tak bylo przy takich objawach...

marcocivic1
23-03-09, 18:56
moze oslona tarczy metalowa albo poprostu lipa material klockow lub cos przy zawieszeniu ale stawialbym na klocki

qba1983
23-03-09, 19:55
moze po prostu klocek wpada ci w rezonans. klocki maja zamontowana ta mate tlumiaca?
jak bedziesz ogladal co i jak, to proponuje Ci jeszcze wyjac klocki i przetrzec papierem sciernym krawedzie do okola klocka, jak i gladz klocka. Moze to cos poprawic(jesli przyczyna jest uzyty material wykladzin klocka)

rutkose
23-03-09, 22:57
Właśnie chłopaki klocki sprawdzaliśmy i jest jeszcze znacznik (ten rowek pośrodku klocka) choc możliwe, że kłaniają się ku końcowi. W środę będę u mechaniora to sprawdzę jeszcze. Ale powiedźcie mi, czy też piszczałyby przy skręcaniu?? Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości. Wiem, że sworznie mam do wymiany lecz wcześniej żadnego piszczenia przy skręcaniu w lewo nie słyszałem, a dźwięk jest wręcz taki sam jak ten przy hamowaniu .

marcocivic1
24-03-09, 14:00
to jak masz sworznie do wymiany to wymien i wtedy bedziesz wiedzial po jakis czasie smar w nich wysycha i jak dostana wody to potrafia skrzypiec