PDA

Zobacz pełną wersję : CB radio kto ma niech się wpisze



Cola_ldz
16-02-06, 20:18
Witam. szukam osób które mają zamontowane cb radio w autku :) Ja właśnie zastanawiam się czy założyć i chciałem się zorientować w tej kwesti a szczególnie w kwesti anteny. Wpiszcie jaką macie antene(model i sposób montarzu) i czy jesteście z niej zadowoleni. pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Dzida
16-02-06, 20:23
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5072
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9184

Simonides
16-02-06, 20:26
ja mialem alana 9 plus na uchwycie z tylu na klapie
niestety nisko osadzona cefka i zakryta przez polowie samochodu nie dawala super rezultatow
obecnie zakladam ML-145 na magnes i o wiele lepsyz zasieg
a jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzienia

ppm702
16-02-06, 22:35
u mnie siedzi skośna SIRIO na końcu dachu i nie narzekam. Do tego najtańsza midlanda na magnes (jak jadę służbówką). Radio - niemieckie STABO. Zestaw bez rewelacji ale o drogę da się dowiedzieć, a z Afryką łączyć się nie mam zamiaru ;)

Cola_ldz
19-02-06, 17:42
A ma ktoś może jakieś linki ze zdjęciami na których pokazane są miejsca montarzu anteny. Bo nie weim za bardzo gdzie ją umiejscowić a robienie dziury w dachu nie wchodzi w gre. Radio które posiadam to realistic TRC-477 pozdro

woodie
22-02-06, 11:13
Ja zamontowalem na tylnej czesci dachu po srodku. Antena wkręcona, bo jest lepsza jakość sygnału. Radyjko Alan 100+, problem mam tylko gdzie zawiesić słuchawkę - radio jest z prawej strony konsoli środkowej. Pogladowy 'rysunek' pokazuje dach a srednik mniej wiecej umiejscowienie anteny (choc powinna byc ciut blizej tylu :)
_________
||||||||||||| przod
|||||||||||||
|||||||||||||
|||||||||||||
||||||;||||||
|________| tyl

Rikoo
22-02-06, 11:16
a ja jakies wczoraj kupilem na allegro zobaczymy jak chodzi :grin:

Simonides
22-02-06, 13:12
jak dla mnie jesli sie niechce wiercic dachu to najlepiej magnesowka
na uchwyt w civiku nie bardzo gdzie jest, a czepianie z tylu na klapie czy gdzies tak aby antena byla zawieszona w polowie wysokosci to nie bardzo,
ja mialem uchwyt dokladnie zaczepiony (EJ9 czyli 6g 3D) z tylu na klapie na wysokoscie tablicy rejestracyjnej, ogolnie ok ale mase tracilo na zasiegu z powodu wysokosci,
ewentualnei jak sie ma relingi :d to chyba nawet niezle wtedy bo wysoko i na dachu
mam magnesowke teraz i o niebo dalej zasieg, a i ogolnie lepiej sluchac itd.

Rikoo
22-02-06, 16:51
jaka masz magnesowke moge prosic foto

michal750
22-02-06, 16:56
Kiedys mialem CB z antena na tylnej klapie. Chodzilo niezle , ale szybko z niego zrezygnowalem. Moj sportowy tlumik zagluszal wszystko i w zaden sposob nie moglem porozumiec sie z kierowcami innych aut :)

Simonides
22-02-06, 16:57
z foto bedzie kiepsko :d
http://www.allegro.pl/item86231614_president_ml_145_magnetyczna_najtanie j_.html
tnz mam cos takiego :d
ML 145 presidenta
najmocniejsza z serii ML145
ogolnie magnesik trzyma git, 180-190 jazda po autobanach i nic nie spada
zasieg super tak gdzies do 8-10km chociaz mam przyczepiona nie na srodku dachu ale z boku z tylu aby kabelek wchodzil odrazu do bagaznika i nie latal rysujac dachu :)

Rikoo
22-02-06, 17:00
aha dzieki za info ziomus :mrgreen:

Cola_ldz
22-02-06, 17:16
A co myslicie o tym żeby zamontować antene tam gdzie jest standardowa od fm a do fm zrobic taką na szybe naklejaną ?

Simonides
22-02-06, 17:56
raczej nie, antena powinna byc na dachu, sterczec w gore jak najwyzej i najlepiej na srodku dachu bo antena najelpiej pracuej jak mam 1m2 (1 metr kwadratowy :D) pod soba :D sygnal sie wtedy najlepiej roznosi :D

Maro
07-03-06, 21:28
Ja mam u siebie teraz presidenta Harry i antenke magnesówke Hustler. Bez CB w trasy sie nie ruszam ,bardzo przydatne urządzenie. Wszystko sie wie co sie dzieje na trasie . Polecam innym.

E2rd
14-03-06, 18:15
Też wożę ze sobą CymBała i ograniczyłem zestaw do Alana 100 i antene chyba sirio na magnesie (za komplet 250PLN). Do zapytania o miśków starcza, a napewno inwestycja zwraca się przy jednym lub dwóch uniknięciach mandatu. Już od 2 lat jak z radiem jeżdże nie zaliczyłem mandatu hehehe. Dlatego moim zdaniem wystarczy prosty tani zestaw i w drogę

Pozdrawiam