PDA

Zobacz pełną wersję : EG5 w automacie



Bono
19-03-09, 14:00
orientuje sie ktos jakie osiagi ma taki emerytowoz? z 11 sek do setki??any ideas:)?

Smyku
19-03-09, 17:09
Nie wiem czy coś ci to pomoże. Ale moje EG4 W automacie D15B2 ma jakieś 13,5-14 sek do 100. niewiem czy to normalne czy nie.
Jak mieniem biegi sam tzn jadę po kolej od 1 do 4 to ma dużo mniej i czuć wyraźna różnice bo wtedy się dopiero kręci:D:D

felldn
19-03-09, 17:50
ja mam d15b7 w automacie i jestem zadowolony, wiadomo ze manual to manual, ale moj automacik nie dużo odstaje od manuala. zbiera sie bardzo dobrze i kręci prawie do odcięcia. przed zakupem sprawdź czy nie jest mokra skrzynia, czy nie szarpie przy zmianie biegów i czy działa kickdown czyli redukcja na niższe biegi. pozdr;)

Bono
19-03-09, 20:12
nono, dzieki za info:) powiedzcie, czy kreci sie do odcinki? czy zmienia bieg sporo wczesniej?

smyku masz cos chyba nie teges, powinno byc max 11 sek :)

fachowiec83
19-03-09, 20:31
Mam D15B2 w automacie....

Moja skrzynia zmienia bieg jak tylko wskazowka obrotomierza wejdzie na czerwone pole... czyli 6,5 - 7 tys rpm...

nigdy nie proowalem przyspieszac recznie zmieniajac biegi 1->2>D3->D4... nie wiem czy takie dzialanie nie jest szkodliwe dla skrzyni...

generalnie fajna sprawa jest z tym kick-downem... kolega ktory marzy o Hondzie, jak zobaczyl, ze kupilem automat powiedzial "ale zjeb....eś"... przewiozlem go to mial usmiech od ucha do ucha... i krzyczal "ale zaj....e" ;] a to tylko D15B2...

Jak ktos kiedys pisal na forum... skrzynia automatyczna jest luksusowa a nie sportowa...

pozdrawiam

Bono
19-03-09, 21:02
dobrze mowisz, to jest lux. zmiana biegow tak jak napisales, nie jest zbyt dobra, ale czasem mozna...;)no mysle, ze sie nie zawiode na takim wynalazku:)

sky83
20-03-09, 10:41
Automat to niesamowita wygoda,a co do zwykłych skrzynek automatycznych jakie są w 5 gen. to smiało bym zaryzykował.Nawet jak sie zepsuje to jest dużo skrzyń używanych na rynky.Niestety nie moge powiedzieć tego o moim automacie CVT w 6 gen. :-/

Smyku
20-03-09, 12:15
Też tak myślałem ze cos z nią nie tak tylko kurde nie wiem czego to może byc wina.
Sprawdzalem juz rozrząd, i zapłon. Wymieniłem świece, filtr powietrza też OK, ostatnio jeszcze regulowałem zawory. może ktos wie co może być przyczyną??
Dodam jeszcze ze moja zmienia bieg przy ok 5,5 tys jak wcisnę do końca

Bono
20-03-09, 21:07
zmieniałes olej w skrzyni? moze to ma jakis zwiazek...jak nie pomoze to spróbuj podmienic kompy od takiej samej w AT.

Smyku
21-03-09, 14:03
no olej właśnie mam zamiar wymienić tylko narazie brak kasy:)
Ale skrzynia niema żadnych przeciągnięć czy szarpnięć jak narazie

Goblin72
21-03-09, 15:39
miałam D15b7 w automacie i na poczatku też myslałam, ze to dobre dla emeryta :). Tym trzeba nauczyc sie jeździć :) Byłam bardzo zadowolona, bo moja H odpychała się lepiej, niż odpowiednik w manualu :)
teraz mogę stwierdzić, że automat to fantastyczna sprawa :D

Bono
21-03-09, 21:40
lepiej niz w manualu...oj chyba nie;) manual troszke szybszy w sprincie jest;)

pwl
21-03-09, 23:57
Jak nieogarnięty kierownik w manualu był to automat szybszy ;)

Bono
22-03-09, 10:58
hehe, widziałem takich co zmieniali biegi przy 5500 ;)stad tez AT mógł być szybszy :)

dzikus_58
09-06-11, 19:03
Ja mam V gen w automacie, silnik 1.5. Zmienia mi biegi, kiedy ja chcę. Jak wcisnę pedał w podłogę to może ciągnąć i do odcięcia. Przeważnie staram się zmieniać biegi przed przekroczeniem 3 tys. Wystarczy trochę popuścić pedał gazu i bieg wskakuje na wyższy. wystarczy depnąć i wskakuje na wyższy. Sama przyjemność. Raz jakieś volvo z silnikiem 1.8 próbowało się ze mną złapać. Na każdej zmianie biegów wyprzedzałem do co najmniej o metr. Nie miał biedaczek szans :D
Dodam, że mam seryjny silnik :p

reaktor
10-06-11, 01:32
zacznijmy od tego po co ci taki samochód
jako baza moze byc rewelacja silnik powinnien byc w dobrym stanie
bez modo to bez sensu 1.5 bedzie miał podobne osiagi

Cegła
10-06-11, 16:09
eg5 do setki powinien wyrobić się, pomimo skrzyni, zdecydowanie poniżej 10 sek, ale to nie jest skrzynia do sportu, to typowy slowmatic ;) mi zmienia biegi max ~ 6,8k rpm.



jako baza moze byc rewelacja silnik powinnien byc w dobrym stanie

mit ...

vnv_nation
10-06-11, 16:23
Na pewno nie mit. Moze zdarza sie zajechane silniki w automatach, ale na pewno zdecydowana wiekszosc bedzie w duzo lepszym stanie niz te co jezdzily na manualach

Cegła
10-06-11, 16:43
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/131734-siara-i-wszystko-jasne.gif

zajechać silnik w automacie jest równie łatwo - odpalasz i na zimnym gaz do dechy. Skrzynia biegów nie ma nic do tego... można kierować się tym, że automaty wybierają osoby o raczej spokojnym usposobieniu, które nie katują auta, ale przy obecnych cenach civiców nie liczyłbym na to...

vnv_nation
10-06-11, 17:13
Nikt madry raczej nie depta na zimnym silniku ;] pomijajac takie oczywistosci jak napisales, to tak czy tak latwiej bedzie znalezc niezajechany silnik w automacie niz w manualu i tyle. Nie jest to zaden mit tylko fakt. Problemem moze byc tylko to, ze automatow nie wychodzilo zbyt duzo i za bardzo nie ma az tak w czym wybierac jak w przypadku zwyklych civicow

Nemereth
10-06-11, 19:12
Nikt madry raczej nie depta na zimnym silniku ;] pomijajac takie oczywistosci jak napisales, to tak czy tak latwiej bedzie znalezc niezajechany silnik w automacie niz w manualu i tyle. Nie jest to zaden mit tylko fakt. Problemem moze byc tylko to, ze automatow nie wychodzilo zbyt duzo i za bardzo nie ma az tak w czym wybierac jak w przypadku zwyklych civicow

Powiem tobie ze 95% osób nie przebywających na forach samochodowych nawet nie wie jakie skutki ma ciągnięcie do końca na zimnym silniku :)