PDA

Zobacz pełn± wersję : Ga¶nie przez lewe paliwo?



LechuLK
18-03-09, 19:39
Mam tak problem miałem już dosyć mało paliwa, więc pojechałem zatankować. Po zatankowaniu po pierwszej próbie odpalenia auto odpaliło i zgasło. Próbowałem drugi raz i odpaliło i normalnie jeĽdziło. Po jakim¶ odcinku auto wydawało mi się, że zgasło ( nie reagowało na gaz ). Po przejechaniu jaki¶ 5m znowu zaczęło chodzić tylko co¶ strzeliło i jechał normalnie dalej. Czy to strzelenie mogło być od wciskania gazu na zgaszonym silniku i potem po odpaleniu spaliło się to paliwo w tłumiku? Potem kawałek przejechałem i jest na razie ok. Tankuję na tej samej stacji co zwykle, czyli Lukoil. Czy to może być przez lewe paliwo?

pobo22
18-03-09, 20:58
hm ja domniemam że do układu paliwowego dostał się jaki¶ syf który blokuje przepływ..... proponuje dolać jaki¶ "uszlachetniacz" albo ciesz czyszcz±c± to wszystko i po zaleceniach producenta wymienić filtr paliwa

skolopendra
19-03-09, 15:08
albo sporo wody w paliwie :)

Paso
23-03-09, 08:08
Siemka

Dzisiaj rano też miałem co¶ podobnego tylko że po wył±czeniu ssania nagle obroty spadły do 300 i silnik zgasł. Odpalił zaraz normalnie zd±żyłem przejechać z 500m i przy parkowaniu znowu obroty w dół i zgasł. Ponownie odpalił bez problemu zakręciłem go tak do 5tys. i potem przez jakie¶ 10 min już chodził normalnie. To chyba rzeczywi¶cie jaki¶ syf w paliwie, mam nadzieje że jak będę wracał z roboty to będzie wporzo.

teg
23-03-09, 16:48
Tankuję na tej samej stacji co zwykle, czyli Lukoil.

Dla mnie wszystko jasne ;) Wymień filtr paliwa, albo najlepiej zlej ten syf.