PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 97 gaz, gasnie silnik



cubah
15-02-06, 14:12
Witam.
Pytanie1.
Gasnie silnik (instalacja gazowa)
Instalka ma kolo 5 miesiecy, przejechane 8 tys. nie cale... byl u regulacji po 1000km i wszystko bylo ok..... do niedawna.
Silnik zaczal gasnac, i to wcale nie w te mrozy ale ostatnio coraz bardziej sie to uwidacznia(nie musze mowic jaki to wstyd stojaca na krzyzowce hania;d).

Na benzynce trzyma jalowe po nagrzaniu 800obr/min, na gazie szaleje 200 ale czasem jest dobrze 800. Ale wczoraj zauwazylem podobny objaw w benzynie - tzn silnik zaczyna nierowno chodzic - slyszalem ze to moga byc przewody do swiec prawda to?

Pytanie 2.
Obserwuje tez od poczatku jak mam gaz taki objaw: wciskam nagle pedal gazu na 5000obr, i puszczam natychmiast, a wskazowka obrotomierza spada prawie do zera i juz ma gasnac silnik (zapalaja sie lampki ladowania i cisnienia) ale osatecznie odbija i trzyma obroty okej. Co to moze byc ktos tak mial podobnie?

Pozdr
BUKE

Dzieki za posty sprawa rozwiazana - wyczyscilem PRZEPUSTNICE i wszystko gra jak w zegarku! :)

pablo96
15-02-06, 14:24
niestety tez mam gaz w swojej hani i mialem podobne objawy przy jezdzie na gazie mi pomoglo ustawienie niezanki powietrzno-gazowej u innego mechanika i wymiana filtra powietrza( mniej pali i lepiej chodzi wiec warto to sprawdzic) teraz jest cacy i nie gasnie :D

ppm702
16-02-06, 23:01
polecam rozwiązanie Pablo - zmień gazownika

zed
14-06-06, 16:19
Zrobcie cos z dolotem ja zalozylem stozek i na poczatku bylo tak samo jak u Was.To chyba od zasysanego cieplego powietrza teraz jak zasysa zimne opadaja obroty ale nie gasnie pozdro