PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to awaria sterownika podnoszenia szyb? Pomocy!!



najkpio
13-02-06, 17:01
Mam coupe VI gen rok 96- problem w tym ze nie dziala mi podnoszenie szyby pasazera po stronie kierowcy.Od strony pasazera szyba sie normalnie podnosi. Poczatkowo myslalem ze to wina sterownika, lecz go wlasnie wymienilem i dalej jest tak samo. Sprawdzalem bezpieczniki i jest wszystko ok. Pozostaje jeszcze taki moduł przy bezpiecznikach w kształcie kostki ale nie moge go wyciagnac zreszta i tak bym go pewnie nie sprawdzil.Prosze podpowiedzcie mi co mam dalej robic?

Lcfr
13-02-06, 17:59
sprawdzić obwód otwieria od strony pasażera w szczególnosci przyjrzałbym sie przełacznikowi...Moze to on szwankuje? Albo sie rozłączył? Reszte jak piszesz juz wymieniłeś a od strony pasazera chodzi... Wiec wyglada ze ten od kierowcy padł albo sie rozłączył saiakos...

azi
13-02-06, 18:09
Tez tak mialem. Rozebralem przełącznik, przeczyscilem mocno az wypalone styki i dziala :)

najkpio
14-02-06, 20:26
ale ja przelacznik na drugi wymienilem i jest tak samo :(

ERKA
14-02-06, 20:50
A czy po swojej stronie nie masz przełącznika blokady szyb. Nim się właśnie blokuje szybę pasażera (tak np. jest w mojej V gen Canada). Może tam jest zlokalizowany cały problem.

Lcfr
14-02-06, 20:54
europa i usa tez tak ma...
ale myśle, ze kolega to sprawdził juz...

najkpio
16-02-06, 12:45
wiec macie jakies konkrety.... sadze ze sterownik jest ok wiec co wiecej byc moze??kable? przekaznik szyb elektrycznych przy bezpiecznikach?

Lcfr
16-02-06, 12:50
a sprawdziłeś sam przełącznik?
czy działa-załącza napięcie na obwód?
i czy przypadkiem sie jakoś nie rozłączył?

azi
16-02-06, 17:38
ale ja przelacznik na drugi wymienilem i jest tak samo :(
Moze drugi tez byl zje**ny ;)

czili
17-02-06, 22:28
moze kostka w drzwiach sie rozlaczyla - ja tak mialem