PDA

Zobacz pełną wersję : bezpiecznik? czy instalacja? pomocy!



felldn
15-03-09, 23:46
witam wszystkich
Mam pewien problem i sam już nie wiem o cho chodzi, wiem że na temat poświetlenia deski było tysiąc tematów, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi.
Chodzi o to że przedwczoraj zauważyłem że zgasło poświetlenie tego paska od nawiewów, przycisków od przeciwmgłowego, podgrzewania szyby tylnej, i świateł awaryjnych, czyli to co powinno sie zapalić kiedy włacza sie światła postojowe. Dodam, że przestało też działać światełko na suficie do oświetlania kabiny.
Podświetlenie licznika i zegarka działa prawidłowo i przyciski do ustawiania kierunku nawiewu też działaja.
nie wiem o co biega, pukałem stukałem bo myslalem ze cos nie laczy i dalej nic. nie wiem czy to bezpiecznik jakis od tego jest?? a i raz dziś na chwile zapaliło sie samo podświetlenie przyciskow avarii i przeciwmgielnych i od szyby, a pasek od nawiewów nie. po czym zgasły po paru minutach..

czy miał ktos taki problem? gdzie tu szukać przyczyny? czy musze wszystko rozbierac czy to bezpiecznik jakiś?

proszę o jakaś podpowiedz.. samochód to civic 5gen.

maniak2007
16-03-09, 13:31
sprawdź bezpieczniki pod deską rozdzielczą w nogach kierowcy

Sławek
16-03-09, 17:45
czy musze wszystko rozbierac czy to bezpiecznik jakiś?
To mamy zgadywać czy to bezpiecznik? Sam powinieneś zacząć od sprawdzenia bezpieczników, a potem ewentualnie pytać.
Rozpiskę bezpieczników znajdziesz na forum.

felldn
17-03-09, 19:13
nie zgadywać, tylko ktoś kto się zna mogłby powiedzieć czy to wogole może być bezpiecznik od samego podświetlenia desk i czy takowy wogole jest?i, bo licznik sie świeci.
Wczoraj sprawdzałem i wszystkie bezpieczniki nad nogami kierowcy są ok. Gdzie dalej mam szukać przyczyny? (wykluczając też żarówki)

felldn
19-03-09, 18:52
czyli nie uzyskam pomocy?:(

skolopendra
19-03-09, 19:10
czy musze wszystko rozbierac

wszystko to może nie .lecz nie wykluczone że gdzieś jest przerwa w zasilaniu

Sławek
19-03-09, 21:53
Sprawdź dla pewności bezpieczniki pod maską...........

nike69
19-03-09, 22:32
no mi to wyglada raczej na to ze wlasnie cos gdzies nie laczy, bo kolega pisal ze zaswiecilo mu sie ponownie na chwile po czym znow zgaslo, wiec raczej nie wyglada to na przepalony bezpiecznik chociaz nie zaszkodzi sprawdzic, nie duzo roboty

kiler113
20-03-09, 02:17
albo nie laczy albo gdzie sie male zwarcie robi

olszes
20-03-09, 09:32
albo gdzies cos przysniedzialo, moze kostka któraś...

uniu1
20-03-09, 11:26
Witam

Proponuje sprawdzić jeszcze raz bezpieczniki ale nie pod kątem przepalenia tylko zasniedziałych styków. Czasami tak jest ze bezpiecznik jest OK ale prąd przez niego nie płynie. Czesto spowodowane jest to takim nalotem na koncówkach bezpiecznika lub "gnieździe w które sie go wkłada"

felldn
21-03-09, 10:26
no to tak... bezpieczniki sprawdziłem wszystkie i są ok.

-oświetlenie przycisków ogrzewania szyby i avaryjnych już działają, okazało sie że coś przy tym całym DIMMERZE na styku nie łączyło. Ale podświetlenie paska od ogrzewania nie działa dalej, to dziwne bo myslalem ze to jest połączone razem z podswietleniem tych przycisków od ogrzeewania szyby itp..... no i światełko od oświetlania kabiny nie działa dalej.

?:|

_Z_I_K_
21-03-09, 11:08
zarowki predzej