PDA

Zobacz pełną wersję : problem z obrotami i chłodnicą



bolek22
15-03-09, 15:05
Witam
Mam problem. Wczoraj wracajac do domu z pracy (Honda Civic 1,3 rocznik 95 silnik EG33), po przejechaniu 40 kilometrow silnik przestal reagowac na dodawanie gazu (gdy dochodziło do 2-3 tysięcy obrotów przestawałreagować na dodawanie gazu). Obroty nie wzrastały, pomimo depnięcia na pedał gazu. Po włączeniu silnik działa normalnie. Dziś testowałem troszke moją Hanie i okazało się, że po przejechaniu 5 kilometrów woda w chłodnicy prawie się gotuje, ale silnik jeszcze działał poprawnie. Dodam, że na wskaźniku temperatury w samochodzie temperatura wody pokazywana jest taka jak zawsze. Po włączeniu silnika nagrzewa się do tego punktu co zwykle. Proszę o jakieś porady. Jutro wybieram się do mechanika, ale wolał bym wiedzieć wcześniej co może być nie tak z moim samochodem.

skolopendra
15-03-09, 15:44
że po przejechaniu 5 kilometrów woda w chłodnicy prawie się gotuje, ale silnik jeszcze działał poprawnie.

a skąd te wnioski skoro

wskaźniku temperatury w samochodzie temperatura wody pokazywana jest taka jak zawsze

?

bolek22
15-03-09, 17:40
to tylko mój wniosek nie wiem czy poprawny:). Bo po przejechaniu 5 kilometrów zaczelem odkrecac wszystkie kurki i sprawdzac plyny i jak otwarlem delikatnie chłodnice to woda zaczela kipiec i wylewac sie. Cale szczescie ze zrobilem to powoli, a nie nagle zdjelem kurek, bo moglo by byc nie ciekawie. I dlatego wydawalo mi sie ze moglo "mulić" silnik przez to ze sie przegzal. Ale nie wiem i dlatego pytam na forum.

skolopendra
15-03-09, 17:45
Bo po przejechaniu 5 kilometrów zaczelem odkrecac wszystkie kurki i sprawdzac plyny i jak otwarlem delikatnie chłodnice to woda zaczela kipiec i wylewac sie

nie było to zbyt mądre :rolleyes:

rooter666
15-03-09, 17:57
to tylko mój wniosek nie wiem czy poprawny:). Bo po przejechaniu 5 kilometrów zaczelem odkrecac wszystkie kurki i sprawdzac plyny i jak otwarlem delikatnie chłodnice to woda zaczela kipiec i wylewac sie. Cale szczescie ze zrobilem to powoli, a nie nagle zdjelem kurek, bo moglo by byc nie ciekawie. I dlatego wydawalo mi sie ze moglo "mulić" silnik przez to ze sie przegzal. Ale nie wiem i dlatego pytam na forum.

w układzie chłodzenia panuje podwyższone ciśnienie zwłaszcza gdy silnik jest nagrzany
od tego jest korek chłodnicy żeby to ciśnienie regulowac,przeważnie przepuszcza przy ciśnieniu 1.1bar .
tak ma być :D

bolek22
15-03-09, 20:11
wiem ze nie bylo to zbyt mądre, ale niestety nie mialem pojecia ze moze wykipiec, bo wydawalo mi sie ze rureczka do zbiornika wyrownawczego redukuje nadcisnienie w chlodnicy. Niestety tak nie jest:) Ale wracając do tematu, co mogło być powodem takiego zachowania się samochodu podczas jazdy?? (Gaźnik, zapchany filtr)??

bolek22
15-03-09, 20:13
wiem ze nie bylo to zbyt mądre, ale niestety nie mialem pojecia ze moze wykipiec, bo wydawalo mi sie ze rureczka do zbiornika wyrownawczego redukuje nadcisnienie w chlodnicy. Niestety tak nie jest:) Ale wracając do tematu, co mogło być powodem takiego zachowania się samochodu podczas jazdy?? (Gaźnik, zapchany filtr)??