PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 dziwne ruchy obrotomierza



kownas
14-03-09, 10:16
mam tego typu problem ze przy wyzszych obrotach podczas "cisniecia nim" od mniej wiecej 4tys zaczyna skakac obrotomierz tak mniej wiecej o 4tys do 9tys. skacze jak chce. samochod nie szarpie podczas skakania obrotow ale wkurza mnie cos takiego. gdzie szukac przyczyny?

drugi problem to taki ze ogladalem mase filmikow na youtube i widzialem jak moj silnik robil na 1 biegu elegancko 60km/h, na 2 biegu 90km/h. u mnie robi na 1 biegu 50km/h (ledwo) na 2 biegu 90km/h (rownierz ledwo). co z tym fantem robic zeby obyc sie bez remontu silnika?

pozdrawiam

vrod
14-03-09, 10:49
co do pierwszego problemu to musisz wyczycic dokładnie styki w aparacie zapłonowym tej kostki gdzie są tylko dwa kable, czarno żółty i niebieski jak dobrze pamietam, oraz kostki od strony kierownicy pod maską jeszcze raz wszystkie rozłącz i podłącz bo tu gdzies kable nie stykaja stąd te wahania obrotomierza, co do 2 problemu to cięzka sprawa, najpierw zmierz kompresje na cylindrach, jak bedzie OK, to spróboj ustawić zawory,zapłon sprawdź, jaki stan świeczek?jaki stan sprzęgła?dużo powodów moze byc

kownas
15-03-09, 20:44
dzieki za pomoc. pierwszy problem bede mial juz z glowy ale jutro jak jasno bedzie:)

a co do drugiego to sprzegło dobre. zawory tez git sa, a wiec zobacze te swieczki i pojade do mechanika zeby przy zaplonie pogrzebał. naprawde wielkie dzieki!
pozdro!