PDA

Zobacz pełną wersję : Alpine CDA-7876RB _ Problem...



Jarek
12-02-06, 18:05
Zakupiłem ww radio na allegro. Brak instrukcji do tego radia moze stanowic problem; jednak juz je mniej wiecej rozgryzłem. Bynajmniej problem jest z końcówkami mocy. Gdy podłączam radio z wyjść RCA do wzmaka to wtedy wszystko gra. Gdy do końcówek z radia, to tylko przy właczeniu radia w głośnikach zrobi ciche "PRYK" i to wszystko. Ja mam Clariona i nie mam takiej opcji, ale moze w Alpine jest cos takiego jak WYŁĄCZENIE kostek mocy? Dodam ze na wyjsciach RCA gra jak gra, czysto i przyjemnie, ale moj Clarion 618R na tych samych glosnikach i wzmaku robi dużo milsze wrażenie, Bas niebo mocniejszy i wogole glosniej... Ja też mam PreOut 4v i wzmak na takich samych ustawieniach. Wydawało mi sie że ta Alpina rozbije mojego Clariona, bo to wyzszy model, a raczej jeden z najwyższych a mój Clarion to taki średniak raczej i to z bardziej odradzanej 3cyfrowej serii... moze to radio jest calkowicie skopane? Mam je wysłać do kolesia spowrotem i on ma sprawdzić czy "dobrze podłączyłem" a w razie potrzeby naprawic, jednak zastanawia mnie sposób i jakość naprawy tego sprzetu. Radio mialo byc sprawne... Jakies sugestie? Moze jest ta opcja: włącz/wyłącz kostki mocy - gdzie tego szukać!? Zalezy mi na szybkich odpowiedziach bo jutro mam radio wyslać... Pozdrawiam

ppm702
12-02-06, 22:02
nie wiem, JVC KD-SH ma opcję wyłączenia końcówki mocy i chodzi wtedy jak deck

Jarek
16-02-06, 13:05
Dobra, znalazłem gdzieś instrukcję od wyższego modelu i nie ma takiej opcji jak wyłączenie kostek mocy, wiec muszą byc padnięte i tyle. Koleś jeszcze nie odpowiedział czy zdecydowal sie na ich wymianę czy zwrot pieniedzy. Jednak gdyby je naprawiał, to w jaki sposób można sprawdzić czy ich jakość, etc odpowiada fabrycznym z tego modelu? Pytam na zapas, bo o ile ktoś odpowie to nie za szybko, a muszę z góry wiedzieć, gdzie sie udać jak co albo jaką czynność wykonać!