PDA

Zobacz pełną wersję : prędkościomerz szaleje



snajper84
01-01-05, 03:43
od pewnego czasu coś jest nie tak z mojim prędkościomerzem podczas jazdy lata z góry na duł czasami wskazówka jest tak jak bym stał w miejscu a nie jechal a puzniej po chwili wskakuje na odpowiednia predkośc jazdy czy sądzicie że to juz linka się ma zamiar urwać czy może to coś innego

fuji
01-01-05, 10:37
tzn z tego co ja wiem :P to liczniki sa sterowane elektronika i raczej linki nie maja , ale moge sie mylic ... linke maja starsze samochody takie jak naprzyklad FIAT 125 p FIAT 126p i wiele innych podobnych wynalazkow...
Dlatego uwazam ze linka ci sie nie urwie , ale i tak nie wiem czemu ci wskazowka wariuje :P :oops:

snajper84
01-01-05, 12:11
własnie nie mam pojecia czy tam jest linka czy nie ,a jesli by byla linka czy przy wymianie jej trzeba sie dostac do deski czy nie .

TOMI 3D
01-01-05, 12:29
Nie napisałeś jakie masz auto ( model , silnik , nadwozie ) a to zapewne by pomogło. Jeśli nie masz linki to sprawdż czujnik prędkości pojazdu montowany od góry w skrzyni biegów ( może styki zaśniedziały ) . A czy podczas jazdy zapala Ci Check Engine ? Jeśli tak to zrób samodiagnostykę.

snajper84
01-01-05, 12:42
autko moje to hania civic sedan 15.16v D15B2 92 rok a podczas jazdy nie zapala sie Check Engine .Jesli nie mam linki ajest ten czujnik predkosci to cieszko jest go znalesc czy nie czy np.musze wjechac na kanal zeby sie do niegodobrać

snajper84
01-01-05, 12:53
Tomi 3D moze bys sie orientowal co to moze być bo pasazer siedziacy z pszodu nie może otworzyć elektrycznie szyby po swojej stronie ,a ja jak siedze za kierownica to otwieram szybe po stronie pasażera sprawdzalem tam wszysko kable sa ok może i siedzi przelącznik do otwierania szyb nie mam pojecia bo chyba bespecznika nie ma odpowiedzialnego za otwieranie szyby po stronie pazarzera :) pewnie pisze bardzo nie zrozumiale ale dzisiejszej nocy ostro dałem w palnik :lol:

LIO
01-01-05, 17:13
snajper, zanim cos napiszesz na forum, to sprawdz wczesniej pisownie w Wordzie, bo naprawde ciezko sie ciebie czyta, tyle durnych bledów klepiesz.

ARTX
01-01-05, 17:16
pewnie pisze bardzo nie zrozumiale ale dzisiejszej nocy ostro dałem w palnik
to ochłon i napisz pozniej :twisted:


snajper, zanim cos napiszesz na forum, to sprawdz wczesniej pisownie w Wordzie, bo naprawde ciezko sie ciebie czyta, tyle durnych bledów klepiesz
dokładnie

siemaR
01-01-05, 19:38
w sprawie szyb polecam do przeczytania:
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=55084&postdays=0&postorder=asc&highlight=elektryczne+szyby&start=0 i w ogóle było trochę o szybach na starym forum.


Jesli nie mam linki ajest ten czujnik predkosci to cieszko jest go znalesc czy nie czy np.musze wjechac na kanal zeby sie do niegodobrać - miałem identyczny objaw jak wygniły styki przy czujniku - nie trzeba wjeżdzać na kanał - do czujnika dobierzesz się z góry - wchodzi w obudowę skrzyni - a do niego jest podpięta kostka z 3 kabelkami - rozepnij ją i zobacz co się tam dzieje.

GoorY
04-01-05, 15:29
podepne sie pod temat.

mam podobny objaw ale na obrotach: jadę 3k rpm a wskazówka szaleje od 0 do 7 krpm, domyslam sie ze tez moga to byc styki... tylko w ktorym miejscu jest zamontowany czujnik obrotow ?
aha d15b2 5g '93 4d
pozdro